Връзка с туркиня
Здравейте,

Ситуацията ми е следната - имам връзка с момиче, което е българска туркиня от почти година (аз самият съм българин). И двамата сме на 27, запознахме се на работа. Отношенията помежду ни са прекрасни, комуникираме си като нормални хора когато имаме проблеми, не си викаме и дори за момента бих казал, че това е най-обещаващата връзка, в която съм бил. Проблемът е, че наскоро тя сподели на семейството си за мен. Както очаквахме реакцията им не бе особено радостна. Това породи спорове и скандали от страна на семейството и от рода на това как "трябва да поумнее", как "трябва да си намери един добър турчин" и "какво ще кажат хората". Въпреки предвидимата им нагласа спрямо мен, тя е раздвоена от една страна поради това, че се чувства гузно, че причинява болка на семейството си, но от друга страна ги ненавижда поради факта, че не се опитват да я разберат, и защото по нейни думи не заслужавам отношението, което те са ми показали. Покрай тези скорошни събития има очевидно напрежение във връзката ни, но не знам как да постъпя, за да я накарам да се почувства по-добре. Прегръщам я, целувам я, казвам и, че я обичам, и че ще се справим с това заедно, но имам чувството, че говоря със стена. Изпаднала е в депресивно състояние след случилото се и каквото и да кажа/направя удря на камък. Като временно решение тя прецени, че няма да посещава семейството си за няколко месеца в техния роден град, за да създаде някакво разстояние помежду им. Също така тя не зависи от тях по никакъв начин. Има работа, печели си собствени пари, живее в квартира в града, в който и двамата работим. Но въпреки това бих излъгал ако отрека, че се притеснявам, че някой ден рано или късно тя ще се поддаде на техните манипулации. Всякакви съвети биха били от полза.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Докажи се пред родата. Приеми корана и бий чело в земята за молитва. Ако са някой знатен род, клал българи в Батак, разбирам, че трудно ще те приемат мюслитата

3.   Вървете на гости при родителите и (с предварителна покана) и говори с тях. Важно е да покажеш уважение към родителите и, ако тя им целува ръка (ако са от старомодните) целуни им ръка и ти.
Не пий алкохол в никакъв случай, дори и бащата да пие.
Представи се като човек, който има сериозни намерения за семейство с нея - ако това са ти намеренията.
Ако искате да живеете заедно, поискай ръката и от баща и.
Явно са от хората, които спазват по- старо модни традиции. Говори с момичето и я питай дали е така.
Ако просто искат да се налагат, да я манипулират т. н. добре е взела решение да се отдалечи малко от тях, използвай това време за да я убедиш, че не бърка в избора си.

5.   Ти си мъж и на тебе всичко ти е позволено. Можеш да бъдеш с мюсюлманка, азиатка, негърка и ква ли не още.
За жените не е така.
Не мисля, че подобни връзки се получават.
Религиозните различия са не само религия, а и ценностна система, поведение, мислене, разбиране за света и т. н.
И аз обичам човек българин, но по*мак и работата не става.
Казвам ти отсега - разделете се.
Но ще боли, да знаеш.

6.   Живяла съм в турска общност. Много трудно приемат брак на момиче-мюсюлманка с българин, колкото и да са отворени и широко скроени.
Обратният вариант не им е такъв проблем.
Интересно ми е какво мислят родителите на автора.

7.   Ми аз съм жена и съм имала връзка с мюсюлманин.
Чудя ти се на акъла ти защо не се притесняваш твоите родители как ще реагират. Няма да им е много по-добра реакцията. При мене бяха такива драми, че неговитв родители без да ме познават ми намвриха фейсбука от него и почнаха да ме псуват зверски. Злоба и неприязън на турците към нас. Е тва е. И по турско робство е било така, и сега си е същото. Уж са много толерантни всички, но стане ли дума за брак и деца, край. Не се мешат с друговерци. Знам какво те е прившякло в нея. Те много лесно правят сериозни връзки. Усещаш една лекота се едно сте заедно от 100 години. Това е защото ги възпитават в семейни ценности. Докато при булгарките е пълно с курви, при туркините не е чак така и ти си викаш, ето каква е стойностна. Имай предвид, че те са супер консервативни. Може да ти говори за секс и да прави страшни свирки, обаче квото кажат мама и тате, това е. Няма да й дадат да е с теб. Хабиш се напразно.
Отделно си вкарваш автогол, щото и ваще ще се разочароват много.

8.   Виждам първите две колеги колко са толерантни към турците и мюсюлманите. Като бивш мюсюлманин и настоящ турчин знам че свестни българи има.

В малкия ми китен родопски град има смесени бракове м/у турци, помаци, българи и цигани. Даже смея да твърдя някои от тях са по успешни от моноетнокултурните бракове.

По отношение на приемственост от страна на роднините факторите са различни за всеки случай. Т. е. като представител на агностичните родопски турци аз не представлявам представителна извадка на нито една група. Аз съм индивидуална личност.

Какво казвам ли? Всичко зависи от вас двамата. Роднините ни не ги избираме ние. Но наш избор е да определим червените линии, докъде приемаме да се намесват в нашия живот. Дали сте сериозни и отговорни хора? Да не стане после забременяла от българин изоставена туркиня - такива ги мразят почти всички. Защото е много лесно да псуваш и мразиш "чуждия" както в първите два публикувани коментара.

Нито сте първата, нито сте последната двойка влюбени българин-туркиня. Изцяло ваш е изборът да определите своето бъдеще. Ако любовта ви е силна, то тя ще победи всички препятствия. Инак оправданията са бол, най-лесно се почва с "аз съм българин, тя - туркиня".

Успех!

9.   Помисли си добре! Дори да преминете през тия бури впоследствие ще има , име на дете, празници, събирания разликата в религията може да стане проблем. Дори и да не е много религиозна все пак! По принцип ако сметнеш че тя е човека подкрепи я, излезте да живеете заедно или я вземи при тебе , така най добре ще придобиеш представа за нещата. Успех

10.   Не мога да разбера няколко неща.

Първо - нямаш ли уважение към историята на България?
Второ - казал ли си на своите родители за вашата връзка?
Трето - Знаеш, че българските жени са известни с красотата си? Нямате ли красиви български момичета в работа?
Четвърто - имаш ли въобще уважение към себе си? Турците ти казват в очите, че не те искат а ти се буташ?
Пето - смяташ ли, че въобще можеш ли да се наречеш патриот. И че можеш да учиш бъдещите си деца на патриотизъм и любов към България? И да им разказваш за Батак, където турци и шиптъри са клали българи?

Нека тези въпроси не са само към теб, а и към жените, които обичат да обслужват турци, шиптъри и гърци.
Но за разлика от теб турците си хващат българки с една идея - да ги изчукат.