Да споделя, да ми олекне.
Тази история няма нормално разказване. Преди 7-8 години в сайт за запознанства се заговорих с мъж, който се настани трайно в живота ми. Тогава бях прясно наранена от съпруга ми и близка приятелка. За да стане по ясно - съпругът ми ми изневеряваше доста редовно с обяснението, че тези жени нямат значение за него, защото той обича само мен. Посмейте се, но тогава му вярвах мъничко. Та както си приказвахме сладко, сладко с тайния непознат без да имаме ангажименти за срещи, задължителност и какъвто и да бил личен контакт освен разговори по телефона в един момент съдбата ни срещна по необичаен начин на живо. Без да навлизам в тягостни и дълги подробности сигурно се досещате, че хлътнахме в един водовъртеж от чувства, емоции и тайни. Започнахме доста да споделяме личните си проблеми и да се търсим като отдушници. Към момента аз съм свободна жена, разделих се със съпруга ми от година и нещо, а връзката с любовника ми продължава с пълна сила. И сега да си дойдем на думата - страх ме е да продължа с него по - сериозно. Имаме нашето си време - едно такова откраднато, малко тайно и много споделено, толкова хубаво, че не ми се вярва да е истина. И аз не си вярвам, че бих могла да запазя тази емоция и тази сила на чувствата. Страх ме е да не ме нарани, да не разочаровам децата, как ще се изправя пред себе си.... Вероятно необосновани страхове, но ме вълнуват и ме тормозят, а на моменти дори ме разконцентрират.
Не зная съвет ли да търся, да прекратя ли всичко, да се доверя ли? Трудно ми е и благодаря, че ме изчетохте...

Коментари

1.   Намери жена да ти гледа на кафе.
От споделеното разбирам, че мъжът е семеен. Той винаги първо ще мисли за себе си, да му е спокойно.
Обърни внимание на действията му, понякога думите са фалшиви.

2.   Щом продължавате тайно да се срещате, предполагам той има жена.
В такъв случай не разбирам за какво сериозно продължение изобщо се тормозиш.

3.   Познаваш го от 7-8 години, а търсиш съвет от хора, които не го познават, няма логика... Ти си прецени

4.   Ето моя искрен съвет: Спри да пишеш измислени истории.

5.   Не, не са ти необосновани страховете, особено ако той е женен. Ти нищо не пишеш по въпроса. Това, че ти си напуснала мъжа си никак не означава, че той ще напусне своята жена. Мъжете много трудно се развеждат, още повече ако ще се налага да се грижат за чужди деца. Без да го приемаш като обида, но да, твоите деца за него са чужди. Човекът най вероятно просто се забавлява, без мисъл за нещо сериозно. Аз съм твърдо убедена, че ако един мъж наистина обича, както твърдиш ти ще направи каквото е необходимо. Но все пак дай повече подробности, ако искаш адекватен съвет. Много неясно и завоалирано си представила нещата.

6.   Той е женен нали?
Женените и да искат да се откопчат от брака, невинаги могат.
Трябва да се простят с жилището, колата и какво ли още не, трябва да гледат укорителните погледи на детето/децата, а и знаят, че всяка връзка започва с цветя и рози и рано или късно преминава в сиво ежедневие, а при някои и в пълна скръб.
Немалко мъже са разедени веднъж и създават ново семейство, което рушат с любовници, но дотам. Те вече веднъж е трябвало да платят солено и биха предпочели парите пред любовницата, ако стане напечено.

7.   Нищо ново под слънцето. Гърнето си намерило похлупак. След като си удовлетворена от този вид връзка и двамата не правите постъпки за нещо различно в посока заедно под един покрив- не разваляй "магията". Всеки сам се оправя в живота, а интимната близост прави картинката пълна, приемлива и замества в точния момент някои липси от миналото. Така ще си спестиш "представянето и обяснението" пред близките.

8.   От Авторката
Не, не е женен и не е в него проблема.
Проблема е в мен - мен ме е страх и не знам дали искам да продължа напред с него. Аз не искам отново да съм разочарована, не искам както някой каза "да развалям магията". Към момента се чувствам добре приемайки моето откраднато време, моите моменти с него, а той е човека който има желанието да се съберем, да сме заедно и да споделяме живота си занапред. За да бъде по - детайлно : може би все още ближа раните от проваления брак, защото там често се самообвинявах за много ситуации, вярвах, че аз не мога да се справя и да задържа човека до себе си, разочарованията все още ми тежат и съм "като на тръни". Децата ми, родителите ми, близките ми - как да се изправя пред тях и да заявя, че искам да бъда щастлива? А сигурна ли съм, че ще бъда щастлива и всичката тая магия няма да се превърне в провал?
Съзнавам, че съм повече объркана и търся отново в себе си причини "как да не направя нещо", а не как то би се получило.
И всичко това ми е болезнено...