Снаха с малко дете
Здравейте. Имам един въпрос към жените с големи синове. Ако синът ви доведе снаха с дете (малко дете) как ще реагирате? Както и други хора да се включат, ако роднина го направи това, какво ще направите? Например открито ще я мразите, прикрито ще я мразите, ще правите напук или не знам.

Коментари

1.   Защо пък трябва да я мразя и изглежда задължително според теб?
Без значение има или няма дете, ако снаха треви живота на синът ми, се гаври снего или изневерява, съвсем открито ще и покажа два свята на едно място. Но защото имала дете? Ако синът ми е щастлив с нея и с детето и, какво право ще имам да мразя... щастието им?

2.   Няма да ми е приятно. Аз ще съм тъща, но същото важи и за бъдещия ми зет. Но все пак ще искам да го опозная. Не мога да си съставям лошо мнение за някого само защото имал дете. Но едно дете е потенциален източник на конфликти, тъй като майката ще гледа винаги първо него, а Вашият син ще е на второ място. Остават и възможните проблеми във взаимоотношенията между сина Ви и детето, което допълнително ще изостри отношенията с майка му.

3.   Забелязал съм, че жените много искат да ги приемат "каквито са", с целият им багаж, включително децата им от предишни връзки. Но ако са в ролята на майка, и синът им доведе една такава жена с багаж... леле мале. Което е естествено де, майката иска от синът си внук. И вече от тая позиция разбира... както и да го въртя, това дете не е мое. Това е най-близката ситуация една жена да види какво му е на един мъж.

Но типично в женски стил, една жена винаги пак мисли на нея какво и е :)... Да ти отговоря на въпроса - след като синът ти си я избрал и я обича - обичай я и ти, подкрепяй я, все пак е и с малко дете... Вече си баба, радвай се...

4.   Случвало се е два пъти с мой роднина.
Първият път и нея, и децата ги приех с отворени обятияи по никакъв начин изказани притеснения, че финансово ще им е трудно. Но жената - чудесна, децата - прекрасни и възпитани. Как да не ги приеме човек? ! Те се разделиха обаче по техни причини.

Вторият път се разбонтувах, но просто не ми харесваше жената - твърде далечна като характер и поведение. После разбрах, че никой не ме кара да я харесвам и е грешка да изразявам мнение или позиция. Живи и здрави да са, техният живот си е.

5.   Като баща на син, ако един ден ми докара снаха с дете нищо няма да направя, защото не съм от поколението, което гледаше на тези неща като нещо ненормално и оооо ужас какво ще кажат хората, "старото" поколение сте такива, но в днешно време се гледа по друг начин на тези неща

6.   Защо първосигнално с омраза? Решението е на сина Ви, не на Вас. Стойте далече като пасивен наблюдател и не тровете обстановката. Цял живот не можете да дундуркате и напътствате синето- порасна и отлетя. Свиквайте с тази мисъл и им пожелайте любов и късмет.

7.   Изобщо няма да се меся-щом синът ми я е приел с дете, негова работа е как ще се справя. Детето с нищо не е виновно, те винаги са най-невинните в подобна ситуация. А моето отношението към нея ще се определя от това как се държи със сина ми, с мен, в никакъв случай няма да зависи от детето. Може да е с дете и да е прекрасно момиче, а може да е без и да е изрод. Далеч по-важно е как мъжът ще се отнася с детето, когато един ден има свое. Свекървите не са толкова важни, по мое мнение българските мъже не обичат много да се грижат за чужди деца.

8.   Авторката
Аз съм бъдещата снаха, не бъдеща свекърва. Просто виждам как се лепят етикети в България на хората. Аз съм в такъв район, където жена с дете е като прокажена, никой няма да приеме. То по начало самите мъже няма да погледнат такава жена. Дори тук на самотните майки ср гледа катп на пропаднали жени. За това правя това проучване.

9.   Няма да ми е приятно, но няма да го покажа по никакъв начин. Въпрос на възпитание.

10.   Няма да ми хареса, но няма да го покажа и ще се държа приятелски с жената. Детето изисква много грижи, внимание, нерви, пари и бих предпочела да ги вложи в собствено дете, отколкото в чуждо. Освен това е потенциален източник на проблеми между двамата. Не е все едно да започнат начисто и да има дете с тях, романтичните моменти като двойка ще са доста по-малко.
Но ако решението му е такова, ще го приема.

11.   Ще ти отговоря съвсем искрено!
Имах глупостта да се омъжа за мъж, който има дете от предишен брак. Макар и детето да беше поотраснало, впоследствие се появиха много сериозни проблеми.
Мъжът ми има две деца, а аз - само едно. Исках да имаме две, но той все отлагаше.
Не ми ве пише дори за другите проблеми.
Проклинам деня, в който се омъжих за него. Много дълго ме заблуждаваше какъв е, удържа цели 7 гидини, докато си покаже гнилата същност.
Обстоятелствата са такива, че е много трудно да прекратя брака си с него.
Цвл живот ще съжалявам за решението ми да се свържа с такъв човек.
Разведените с деца трябва да се събират само с такива като тях
Стс зъби и нокти трябва да отстоявате, че жена с дете няма място до никога необвързван мъж.
Детето си възпитавам никога да не поддържа връзки с хора с деца. Те са огромно бреме и влачат ужасни проблеми след себе си.
Свободният От такава връзка винаги ще бъде ощетено детето на свободния партньор и самият той.
Пазете сина си от тази жена!

12.   Синът ви е заблуден и не знае с какво се захваща.

13.   Синът ти води жена с багаж....двмек ще имаш храненик. Много е лошо,снахата е втора употреба

14.   Ах, да. Ето това е причината да огранича контактите с родителите си в последните 8 години. Защото взех жена с дете. Ще кажеш, че детето е някакво зло изчадие от ада. Детето само ми каза, че не иска да ходите при родителите ми, защото го гледат на кръв. Едва ли не то е самият дявол.

Какво като вземе жена с дете? Какво от това? Да не би жената с дете е втора ръка човек? Бахти и изкривеното мислене. Размисли от времето на баба ми.

15.   Н 8, ми стой си сама, като те е страх от етикети.

16.   8, авторке, правиш проучване за отношението към жените с деца и какви ти са шансовете за нов мъж? Не ти знам района, явно е някой затънтен градец или село.
Жените с деца не са прокажени, а хора, направили погрешен избор и следователно носят последствията от него. Мога да те посъветвам да се преместиш в по-голям град, щом отношението там е толкова лошо. В днешно време човек не е закотвен на 1 място, можеш да смениш град, държава, континент и да започнеш на чисто на ново място, решението е само твое и зависи от теб.

17.   Абе повечето се правят на много съвременни и разбиращи, но истината е, че в една такава връзка винаги мъжът е на второ място, и бива използван за осигуряване на комфорт. Хиляди жени с дете казват - майка с дете е вече семейство, което означава, че всеки придошъл мъж там не е равноправен член. Не виждам как няма да имам глас относно ключови неща в моето семейство- отглеждане, възпитание, и т. н. Особено е показателно женското двуличие относно това, дали и мъжът има дете от друг брак. Веднага бягат с 200 - не искат да делят ресурс, а да го насочват към своето дете. Жените трябва да разберат - за тях да имат дете е точно толкова важно, колкото за едни мъж това дете да е негово. Единственият приемлив сценарий и двете да са валидни е детето да е общо. Оттам нататък става компромис - жената прави какво ли не, за да привлече мъж, за да и помага в отглеждането на детето, като обикновено това означава да се прави на каквато не е - любяща, сексуална, отдадена...

18.   Според мен всичко си е до човека (свекървата). Може някоя да приеме и снаха с две чужди деца, да е мила и усмихната с нея и да я почувства като родно дете, хайде не родно дете, но мила млада жена, която обича сина й. Друга няма да приеме и снаха без едно дете, красива като капка, която ме изневерява, умна, имотна, бижу. Така че много зависи от човека как ще реагира. Аз никога не бих реагирала зле и ще постъпя дружелюбно към човека, дори да не ми хареса, няма да му го покажа: последното, което ще тръгна да правя е да се заяждам или да всявам конфликти. Ще му покажа, че е винаги добре дошъл в дома ми със сина ми или дъщеря ми. Такива отвратителни истории като това по празници да каня само сина, дъщерята без него, нея въобще няма и да се каня да правя.

19.   Авторката
17 Щом детето живее с новия татко, как няма да има думата? И особено като е малко и лесно ще свикне.
16 В уж голям град съм пълен с темерути и кукувци-може би около мен са такива. Не правя проучване за мъж, имам кандидат, а за родата.

20.   И какво те вълнува какво ние бихме направили? Важното е родата на "кандидата" какво би направила :-)