Твърде дълго без мъж - как издържате?
Жена на 24 съм. Последната ми връзка приключи преди 2 години и съответно от тогава не съм била интимна с никого. Не искам да бъда с някого просто заради секса или да търся някакви забавления за една нощ. Обаче вече толкова време съм сама и на моменти не издържам. Не знам какво да правя - няма потенциални гаджета на хоризонта. Не си пиша с никого (да се зарибявам).
Претеглих плюсовете и минусите на ситуация "приятели с привилегии", тези така модерни отношения, но не си струва. Да, задоволяваш си нагона, но сексът не е само физическо действие. Не виждам смисъл, а и не бих могла да правя секс с някого, към когото нямам чувства, а ако имам чувства, ще искам пълноценна връзка, а не просто секс.
Има ли жени, които са били в такова положение? Как издържахте? От два месеца пак спортувам активно (бях спряла преди това за половин година) и имам чувството, че вместо да си изахбявам енергията и да ми утихва желанието, става по-зле. Може би ми се вдига тестостерона (нали и жените имат). Единствено когато работя не мисля за това.

Коментари

1.   Ако сега не си намериш мъж, кога ще стане - на 30 ли... Чакай още малко и само дъртаци над 40 ще те харесват

2.   Майка ми не е била с мъж от 30 години на сам.
Аз не съм бил с жена от 29 години на сам.
Ти ако наистина тренираш редовно, работиш, и отделяш по около час на ден за нещо да разтоварваш (колкото да не откачиш) - няма да може да си кажеш името, камо ли да мислиш за секс. Не знам как в тоя форум се намират само някакви, готови да уреват света, като нямат нещо си 2 седмици/месеца/годинки...

4.   И аз бях така две години, но не съм имала много желание. Купи си вибратор, или търси любим.

5.   Недей да вярваш на клишета, както ги мисли Н 1, че като станеш към 30 само 40 годишни ще те свалят. Аз съм доказателство за обратното, бях на 32 когато се залюбих с мъжа ми, който тогава беше на 26 и това се оказа най-стабилната ми връзка до момента, още сме си заедно, имаме и дете. И той не е изключение, винаги са ме харесвали по-млади, по времето когато тръгнах с него имах още няколко обажатели, които бяха по-млади от мен. Но аз никога не съм се замисляла за тези неща, радвала съм се на живота с или без мъж до мен, и не съм си правила планове кога какво да стане, гледай да не задълбаваш, радвай се на младостта си и ще привлечеш хора към себе си.

6.   Същото положение, но съм мъж на 23. Не се издържа нито физически, нито психически. Хората около мен масово търсят едно и също, а дори обвързаните се рогонясват непрекъснато. Засега намирам утеха в залата и порното, но усещам как ми вреди на психиката. Дано някой по-опитен/на даде ценен съвет.

7.   Купи си вибратор.

8.   Казваш, че си приключила последната си връзка преди две години, когато си била на 22 г. и от тогава не си била интимна с никого. Също казваш, че не искаш да имаш връзка с някого само заради секс. А до 22-рата ти година с колко мъже си била, като си мисля, че си започнала секс на около 15, 16 годишна, а може би и по-рано, със тези мъже с които си правила секс тогава, винаги с чувства ли го правеше. Пробвай с едната си ръка, после продължавай с другата ръка да си стимулираш клитора, също може едновременно с това да използваш и вибратор. А мъж какъвто искаш ще трябва да изчакаш когато наближиш 40 години. Аз мисля, че за твоята орисия вината е в теб колкото и да не си съгласна. Всеки си заслужава съдбата.

9.   Главата ти пречи. И аз така си разсъждавах и не бях правила секс цяла година. Отначало компенсирах с мастурбация веднъж на 2-3 дни, но накрая стана нетърпимо - мокри сънища и събуждане уморена и схваната, заглеждане по непознати мъже и фантазии, станах разсеяна и не можех да си върша съсредоточено работата, мастурбиране по 3-4 пъти на ден без удовлетворение.
Пропускам как и какво, но накрая започнах чисто сексуални отношения с двама мъже, женени и по-големи - нарочно двама, за да не се увличам емоционално. За половин година дойдох на себе си, дойде лятото и там в обща компания намерих приятел и се влюбих.
Ж32

10.   Мъж съм и много се дразня, когато в този сайт мъжете се включват в теми питащи жени, но в случая мисля, че въпросът е донякъде универсален. Аз също не възприемам идеята за секс с някого без чувства, а пък нагонът си е нагон, и да - спортът само усилва желанието! Което е нещо хубаво, което в случая е лошо :))))

Аз лично бях намерил "решение" във виртуалния секс. Може да казват, че е "като да ближеш мед през стъкло", но за мен това е празно клише. Ако сексът с човек без чувства е като мастурбация с жива секс кукла, то виртуалният секс е като емоционалния елемент, отделен от телесния. Тоест, точно това е форма на реален секс, защото се прави от двама живи хора, които си разменят мисли, емоции и т. н. Минусът е, че може да бъде силно пристрастяващо и че ако в крайна сметка се срещнеш на живо с другия човек, фантазният образ трябва да се стопи, за да отстъпи място на реалния. Отделно не всеки човек има въображение за това, или такъв тип психика, да се възбужда от въображаеми образи. И чисто практически - няма къде да се прави, разните чатове и платформи за такива неща се напълниха с платени услуги, сериозно болни извратеняци, педофили и всякаква такава паплач.

11.   И аз съм така, секса никога не е бил целта. От 16 до 35, 2 пъти без мъж съм оставала. Нито съм дирила мъже, безинтересни са ми такива за един секс дето са вечно на разположение. Бих се занимавала, обаче предпочитам дебненето, тръпката. Така да имам някои само за секс и да знам че винаги като звънна ще се отзове, губи се тръпката. Трябва да има свалка и вълнени ще нвкакво, не сваляй гащите и хайде(поне при мен).

12.   Е ти си противоречиш. Хем не издържам, хем не си струва. След като не издържаш, значи е задължително да правиш секс. Какви ся тия морални задръжки. Съсипваш си здравето и психиката така.

13.   Едно време хората са разсъждавали така и са били морални, защото е имало нормални мъже. Не са стояли на сухо цял живот. В дбешно време може да се пенсионираш, докато намериш читав, затова намали критериите и си хвани някой за секс.

14.   40 години без секс и си ми е много добре. а ти разгонена крава.

15.   Приветствам авторката- това е естествено и показателно, че Светът е за двама. Другото е изключение от масовото правило. За жалост всички (жени и мъже) станахме разбирачи и експерти по взаимни чувства, отношения и съвместен живот. Бързо се събираме и още по- бързо се разделяме при първото по- сериозно изпитание.

16.   Авторке, много ли зле. Жената, докато е млада и красива, може да си намери гаджета, ако иска през 9 планини в десетата. Какво значи, че около тебе нямало подходящи? Това само значи, че ти не търсиш. Ако беше мъж с тази нагласа щеше да си умреш девствена.

17.   Аз не съм била никога, а съм на 33 и нямам желание да бъда с мъж или с жена...

18.   Млада, здрава, права жена ще стои без секс и ще истерясва, защото чакала измисления си идеал да слезе от небето и да я ощастливи с безкрайна любов. Ами чакай и се надявай да се появи преди да се пенсионираш.

19.   Мъж съм и приветствам авторката. Рядкост вече да срещнеш нормални жени, които да си държат на достойнството и да не се хващат с първия "ставащ", колкото да се намират във връзка. И за справка на загриженяците в коментарите - такива жени имат много по-добри шансове за щастлива връзка от всички онези, които подскачат от цвят на цвят, за да не са на сухо, или пък другите, дето седят в куха връзка, колкото да не са сами и да не бъдат одумвани от хората. Винаги съм се възхищавал на жени, които са млади и хубави и не се плашат да останат сами, когато няма подходящ човек на хоризонта.

20.   Аз съм мъж на 24, и аз си търся сериозна приятелка, вече рядко се намират стойностни жени като теб... Що се отнася до мен съм 190 см висок и съм 87 кг, спортувам, уча, работя и имам доста хобита. Де да имаше начин да оставя нещо, по което да се открием (в случай, че искаш разбира се)... да кажем, че бихме могли да се чакаме на някое супер оживено място?

21.   Епа стани като съседката. Раздели се с мъжа и, детето е при него и тя чат пат го взима. Няма и 2 месеца и вече се пердаши с друг.

22.   На 25 съм, а мъжа ми на 30. Моряк е и го чакам по 4-5 месеца. Всичко е в главата, да липсва ми секса, но се концентрирам върху други неща :)

23.   Жена на 28г. И аз се въздържах много. По месец. Но ми доидоха генекологични проблеми. И доктора ми препоръча да си взема вибратор и да го ползвам, най малко веднъж седмично. С терапията с хапчета и вибратора. Нешата започват да идват на себе си.

24.   В същото положение съм. Скоро ще станат 2 години. Имам играчки, но не е същото. Вариантът "само секс" никога не е бил на дневен ред при мен. А мъжете, които имат интерес към мен, не ме привличат сексуално. Наскоро преживях едно емоционално разочарование, за щастие преди да стигнем до секс, и сегаще ми е още по-трудно да допусна някой, та явно ще си карам с играчките

25.   Голяма работа! Аз съм на 25 и мъж не ме е докосвал зас да! Ами издържа се с воля и като си намериш странични занимания и спреш да мислиш за сексуалния си нагон и животински инстинкти! Аз съм доказателство че се издържа! Като се има в предвид че съм супер сексуална на фантазии и романтична натура!

26.   Е искаш мъж с чувства и връзка, пък не си пишеш и не се зарибяваш с никой... как да стане? Толкова ли пък никой не те заговаря никъде?