Дайте ми съвет как да стана студена към някой който обичам?
Моята история е такава...

С моя приятел сме вече 10 месеца заедно. Знам, звучи малко, но преди това около година бяхме приятели и се поопознахме. Преди 3 месеца той започна нова работа и се промени. Започна да се бърка в моята работа, за отношенията ми с колешките и шефовете. Напуснах от там. След това започнах втора работа и продължих едва една седмица, след което не ми платиха нищо и той почна да ме ръчка за това, че не съм взела нито стотинка. Сега съм на трета работа и ме пратиха на командировка и аз отказах, защото незнаех точно какво правя там като нова работничка. Като му казах, че ще има командировки в новата ми работа, той рейгира много позитивно и направо си ме отпрати веднага. На мен ми стана много чудно, защото преди ми се беше наложило да пътувам за 5-6 дни и той си взе отпуска за да дойде с мен, а сега ме отпрати набързо, набързо...

Много сме говорили за това негово държание и той все ми казва "Гледай ти да си добре, след това другите, аз така правя" след което аз му отговарям веднага: "Преди 3 месеца не би ми го казал това" (преди когато работеше на миналата си работа).

Питала съм го дали има друга и той ми е казвал, че аз съм му достатачно за всичко. Сигурна съм че няма друга, но незнам каква е причината да се промени.

От всичко преживяно реших и аз да се променя и да го послушам - да си гледам мене си, след това другите.

Въпроса ми е такъв : Как да постъпя, да продължа ли да се интересувам от него, да му казвам да ми звънне кога пристигне, да го питам за работата и да го изслушвам когато има проблеми и споделя (макар и трудно и много рядко) или да си насоча вниманието върху себе си?

Опитвах се много пъти да се поотдръпна, но не става. Дайте ми съвет как да стана студена към някой който обичам???

Коментари

1.   Виж, не мога да кажа, със сигурност, но вероятно се е появила някаква причина, поради която е променил отношението си към теб. Понякога това е някаква съвсем случайна и неволна причина, а понякога причината си има 2 крака - 2 гърди и 2 ръце...

Поогледай се и се поослушай малко...

2.   Я наистина послушай неговия съвет. Сам си ти го е казал да гледаш първо себе си. Направи си ти кариерата първо, че като гледам няма да е последният мъж в живота ти. Пък дори да е, не бъде егоист спрямо себе си. :)

3.   Значи студена може да станеш със самовнушение, но незнам дали е нужно да бъдеш в случая.
Не виждам нещо кой знае какво да е станало.

4.   А ако не съм нахален, защо ти е да ставаш студена към някого, когото обичаш?

5.   Към #4 : Той просто ме предизвиква, а мен точно това ме спира да бъда студена, защото го обичам!!!

6.   Тук не се иска да бъдеш студена към него, а малко повече да мислиш за себе си. Измисли си хоби, свое занимание което да ти отвлича вниманието, остави и него да си гледа неговите работи и не го задушавай с въпроси. Дай му свобода и в същото време бъди до него, когато виждаш, че има нужда от теб. Успех и не се впрягай толкова!

Doriana

7.   Права си и така ще направя, благодаря ти!!!