Самотата - моя най-добър приятел и враг!
Здравейте хора!

Не знам от къде да започна, младо момче съм на 23 години. Проблема ми е че през годините явно свикнах да съм сам. Под "сам" имам предвид напълно сам, без приятели, без приятелка, като куче сам. Свиква се и дори не съм си давал сметка колко жалък съм станал.

Иначе завърших висше, имам добри доходи, но сега когато се опомних че не искам личния ми живот да е пълна дупка просто не знам как да го променя. Работя на свободна практика за една не малка европейска фирма в областта на Информационните технологии т.е. работя в къщи, случвало ми се е да не излизам от нас със дни. Дори да искам да изляза някъде, просто не мога да се сетя поне за един човек с който да го направя.
Знам че трябва да променя нещата, знам че ще бъде жалко ако продължа да се крия в къщи, просто не знам как да го сторя.

Искам и още нещо да споделя, опита ми със жените се свежда до 1 момиче и то преди 5 години, когато бях на 18 т.е. не съм правил секс 5 години. Това не може да е нормално?! Интересното е че не изпитвам някаква остра физическа нужда да го правя, а като слушам вече бившите колеги, как полудявали когато не правят секс 1-2 месеца, аз трябва май вече хич да не съм в час :)))

Все пак ще кажа и нещо положително за себе си - обичам да спортувам, това ме кара малко или много да се чувствам добре.
И един последен въпрос, има ли и други като мен или само аз съм от кофти матРияла ? :))

Коментари

2.   Ще започна с първото, което ми грабна вниманието - ти си първото момче, което чувам да казва, че не приема секса за толкова необходим! Омг... Наистина... Смисъл браво! Браво понеже аз от определено време насам съм разочарована от момчетата и тяхното "ловуване" с ясна цел... Просто колкото и да ми се струва, че някой действително ме харесва и то от доста време и си пасва с мен... Накрая се оказва, че май едно определено нещо ги е карало да тръпнат... Пфууу...

По темата... Ти поне ще можеш да общуваш без да мислиш само как да вкараш момичето в леглото... Даже най-вероятно като започнеш да общуваш повече с жени, сигурно ще си хванеш сериозна приятелка...
Пробвай да подновиш контакти със страри приятели, например чрез фейсбуук и после излезте на кафе или нещо друго. В сайп нямаш ли познати?
Хайде успех!

3.   Имам въпрос: Какво значи нормално? Защо всички питате дали нещо е нормално? Китайците едно време са вярвали,че като свършат, губят жизнените си сокове и са се упражняли да свършват без еякуация, в други култури и течения се смята, че секса е загуба на енергия и нарушаване на спокойствието, дори в една от книгите на Азимов се споменава планета, където хората не обичат да се пипат, живеят в огромни къщи, така че съпруга и съпригата да не могат да се засекат и правят секс само когато работят за бебе и то по определен график.

Така, сега, за да не стана много скучна... приятелите и момичетата няма да ги срещнеш вкъщи, а на вън. Споменаваш, че обичаш да спортуваш? Запиши се в някой клуб, тренирай нещо в група, може да поканиш съседите си да пиете нещо вкъщи... Не е трудно да завържеш контакти, трудно е да се грижиш за тях...
Лола

4.   Щом се чувстваш ок, значи е нормално - за каквото и да става дума.

Специалността ти е такава - не предразполага към много социализиране. Но си млад, звучиш свестен - всичко е поправимо. Номер 2 много добре те съветва да започнеш търсенето на контакти от някой колективен спорт. Ще ти е полезно, а и забавно, ако запишеш и някакъв страничен курс - примерно по чужд език. Не звучиш въобще на зор в търсенето на жена и това е чудесно - няма да се хвърлиш на първата срещната, а ще имаш време да намериш някое подходящо момиче.

Лесен начин за намиране на нови хора е и интернет (особено, понеже и без това работата ти е обвързана с много стоене на комптър), но някак не ми се иска да ти го препоръчвам. Ако се довериш само на сайтове за запознанства, има опасност да си останеш в омагьосан кръг - а и реалните запознанства са винаги десет пъти по-зареждащи и приятни, просто няма място за сравнение. Но пък има из нета поне няколко готини форума (ориентирани към разни хобита, интереси), там може да ти е приятно да пишеш и покрай форумните срещи ще си намериш бързо компания за пиене и излизане. Абе като цяло - възможности много. Накрая отново съм съгласна с номер 2 - трудното е после да се грижиш и да поддържаш новосъздадените контакти.

Успех ти пожелавам (:

5.   Здравей, аз лично смятам, че си едно напълно нормално момче. Твърде си млад за да смяташ, че нещата са едва ли не фатални. Вероятно ти си от хората които поемайки правилния път - да учат, завършат и практикуват евентуално добра и престижна професия, изостават с останалите неща от личния им живот. Всичко е в твоите ръце и ти го знаеш. Вероятно разполагаш с малко свободно време и това е основната причина да не можеш повече да контактуваш със свои връстници. И все пак можеш да направиш нещо. Ако наистина нямаш никакви приятели опитай да намериш. Дори и в нета не е невъзможно това да стане /колкото и банално да звучи/ Аз съм жена и точно тук в Сподели намерих добра приятелка, имахме близки съдби, свързахме се и сега дори семействата ни се познават. Така, че който търси намира! /както са казали хората/ Успех ти желая и знай, че всичко зависи от теб!

6.   Дали не изпитваш нужда, защото си отвикнал до някъде....
Пък и постоянно чувам как някои мъже предпочитали порното и мастурбацията.... Или пък е нормално някои хора да са така.... За това как да срещаш момичета съм съгласна с Лола.

7.   Разбирам те приятелю и аз съм в същото положение няма спасение от самотата аз излизам но не виждам смисъл в това

8.   По-скоро трудността от новите приятелства идва от това че трябва да мине време да се опознаят хората ако ти представлявам интерес да сме приятели пиши ще ти дам координати

9.   И за мен секса не е най-важен искам да кажа че в сайтовете за запознанства трябва да се внимава че попадах и на много опасни

10.   Аз съм момиче на твоите години и съм същата като теб. Може да разменим координати но не знам как понеже тук не може.

11.   Слушай сега... Всеки е различен!

Не се води по живота на другите. Имаш свой собствен живот. Казвам ти го от опит. Аз преди винаги се водех по акъла на другите... Казвах си, виж, този има приятелка (гадже), а аз нямам - много съм смотан. И само за това мислех. Или "този ходи на фитнес, а аз не... много съм зле". И такива работи колкото щеш. Живей както ти харесва. Ако не ти харесва да ходиш по дискотеки - не ходи. Ако някой ти каже много си зле, защото не ходиш - кажи му, че просто не ти се ходи.

Доста се отклоних от темата.

Намери си приятелка (по някакъв начин), накарай я да те запознае с нейните приятели и ще имаш контакти ;) И през свободното си време излизай, ако ще сам да си, пак излез. Запиши се на Фитнес - там също може да намериш нови приятели. И това е :)

12.   От автора:

Здравейте отново, благодаря за съветите!
Няма да отговарям на всеки по отделно, само ще кажа, мисля че контактите в интернет под каквато и да е форма(скайп, фейсбук, аха, флиртче и т.н.) са доста далече от общуването на живо. И това както можете да се досетите го знам от личен опит. В нета всеки може да се представи за какъвто си иска, рядко се случва някой да е наистина искрен за себе си. И естествено когато дойде време да се срещнем очи в очи, истината лъсва а след нея и разочарованието.

По темата за спорта, обичам да бягам 4-5км, 3-4 пъти седмично. Лошото е че съм си направил зала в къщи, купил съм си няколко уреда и тренирам. Сега осъзнавам че това няма как да ми помогне да стана по социален.

И не на последно място, макар че съм доста скептичен към интернет запознанствата ще си оставя електронната поща: thunderbird23@abv.bg

13.   съгласен съм с последното момиче дава добри съвети