Тя не иска да е с мен, заради произхода ми
Здравейте,
От няколко дни съм изключително зле, защото тя ме остави заради това, че имам цигански корени (само от единия родител)
В началото ми стана толкова гадно, че бях на косъм да си сложа край на живота (нарязах се с нож) и все още продължавам да се чувствам супер гадно. Не казах на момичето за произхода ми понеже и мен самия ме е срам и се отричам от всичко циганско което имам. Като човек изобщо няма да се познае понеже говоря правилно и имам работа, която изисква доста високо ниво на интелект, единствено съм по мургав, но само това. Нито уважвам традициите на циганите нито по какъвто и да е начин се свързвам с тях и ми е супер болно, че заради нещо което не съм си избрал аз съм зарязан. Никога не съм живял в средата, в която има цигани и за това не бих бил съгласен да си хвана такова момиче, 100% съм категоричен в решението си. Мразя този етнос и заради него сега аз трябва да страдам. Да, отричам се от родителите ми също и съм готов на всичко само и само да не бъда част от тази пошла маса.
Не искам да продължа напред без нея, искам я в живота си и не знам какво да направя, за да ме приеме (има чувства към мен и тя). Родителите й не са проблем в случая понеже те виждат, че съм свестен и наистина я обичам. Не знам какво да правя с живота си, не мога да продължа напред без нея, не искам. Да говоря ли с нея или да изчакам малко? (Защото и на нея също й е гадно, не иска да е с мен заради предразсъдъците които има)

Коментари

1.   Не си изкоренил съвсем циганската жилка, съжалявам.
Тия циркови изпълнения с нарязванията след раздяла, за да върнете момичето, всичките я правите.

Сестра ми беше обвързана за циганин преди години. Всички си го приемахме, тя си го приемаше и изобщо никой не се интересуваше от произхода.
Много огромна грешка.
Когато тя се раздели с него поради тяхни си лични разправии, се случи следното:
- няколко години пращаше хора да я следят с кой е, къде е, дали си има приятел
- разправяше после разни клюки по неин адрес
- наряза си и той вените като тебе и даже ѝ изпрати снимка, за да се убеди, че се чувства виновна и да събуди съжаление, за да го потърси - ами за карък бях с нея и лично аз му се обадих от нейния телефон и го направих на две стотинки и оттогава не посмя да я потърси повече - ще прави на луда малката ми сестра с истериите си, ама през крив макарон...

Та, според мен хич не си чак толкова читав, за колкото се представяш в темата си. Като цяло, циганите сте драмаджии, твърде импулсивни, нямате чувство за такт и сте често агресивни. И винаги вадите картатата "с произхода".
Циганин си и по-добре го приеми и си намери хубава циганка като теб. Има и по-белички, щом не искаш тъмна. Но с българка няма да ти се получи добре, дори и по-ниската класа български биха искали българин за баща на децата си, а не циганин.
И няма нищо лошо в това, напълно нормално е.
Както е нормално и да си готин циганин и да си намериш готина циганка.
Не виждам защо се срамуваш от това кой си.
Прегърни си същността и спри да се криеш.
Целия си живот ще пропилееш в комплекси, а кой знае на всеки от нас колко време му е отредено.

Успех!

2.   Махай я тази малоумница! Изобщо не трябва да те е срам или да мразиш това, че баща ти е от друга етнос. Това не го прави лош човек или по-малко пълноценен, нито пък теб!

3.   Здравей,

Опитай се да и обясниш, че произходът няма никакво значение днес, и разбери, защо това, че имаш ромски корени я притеснява?

А и нека да сме честни - младото население на България е предимно ромско и колкото и да се правим на ощипани моми, това е младежта и бъдещето на България.

Познавам се с много хора, които са наполовина роми, женят се за ромки и т. н. и са щастливи и си живеят добре. :)

Питай я, дали с нещо си и показал, че си "по-лош човек", заради това, че си с ромски произход, и на какво се дължат предразсъдаците и дали не можете да изгладите проблемите. Срам ли я е какво?

Надявам се, че съветите ми ще ти помогнат! :)

Поздрави!

4.   Колкото и да се опитваш да го изкараш, и двата пола си имат физическите предпочитания. Какво някой мъж да направи ако се е родил 1. 70? Или пък е слаботелесен? Или е грозен? Търси жена която ще го приеме такъв какъвто е... Та и ти се научи, и вместо да криеш и да си губиш времето, вземи го казвай навреме...

Освен това, ти самият страдаш от потеклото си и не го харесваш, ама наричаш "предразсъдък" това че някоя жена не го иска за собствените си деца. Малко... не се ли усещаш...

5.   Никой няма право да ти внушава, че такъв, какъвто си, не си достатъчно добър или достатъчен. Уважавай себе си и повече не позволявай да се отнасят с теб така и да тъпчат достойнството ти.

И не - тя не те оставя, заради циганския корен. Просто не те обича достатъчно. Това е проблемът, не си ти. Добре си се отървал, заслужаваш повече.

7.   Здрасти, аз пък имах подобна история и също се чувствам тъпо.

Преди време излизах с еврейка и тя също ме заряза, щото съм "българин".

Какво ли не и говорих... че мразя народа си, че съм готов да се преместя с нея в Израел, че се "отричам от всичко българско".

Родителите и също бяха ок - имам пари, щшх да се грижа за нея и да създадем добро семейство, но тя не ме искаше. :(

Но ебати лицемерката - да излиза и да се ебе с мен може, но да живеем заедно, не! Щото съм бил "българин". Боклук - теглих и една майна...

Сега си излизам с циганки и ми е супер. :)

Пробвай и ти - хубав етнос са.

8.   Ако темата не е фейк... отиваш у тях, искаш да говориш насаме с баща и. Разказваш му подробно какъв си. Казваш му всичко, което си написал по-горе. Обясняваш, че я обичаш и искаш да остареете заедно и го питаш дали е съгласен да има зет с цигански произход. Ако е съгласен го молиш той да и каже какво сте говорили и да ти ходатайства. Съгласи ли се - всичко ви е точно.

10.   Гадно, но кой от двамата ти родители е ром. Баща ти или майка ти.

11.   Странно е, че пишеш толкова грамотно за човек наполовина от малцинствата. Ако найка ти е от ромски произход, а не баща ти, вероятно по-лесно може да се преглътно от гледна точка на налагане на определен манталитет.
Външно как изглеждаш, имаш ли лилави венци? По-светъл ли е въпросният родител от ромски произход или и той е смесен.
Не знам какво да ти кажа. Работя в такава сфера, че често виждам и роми. Досега съм срещала само двама - момче на 21 и момиче на 20, които са били по-бели, по-скоро с арабски тен, а и много красиви без типичноте за ромите бузи.
А ти като смесен сигурно си като тях.
Когато бях дете, понеже съм с по-матова кожа, както при по-светлите араби, постоянно ми се подиграваха, че съм циганка, без изобщо да имам такива черти на лицето, а и венците ми са бледо розови.
Харесвам мъже и жени с тъмни коси и очи, но не бих причинила на детето си това да бъде подложено на подигравки у нас.
Детето ми имаше съученичка от смесен брак - българка и много черен индиец, наистина чужденец. Децата бяха много красиви с големи очи и много гъсти черни коси, а и значително по-светла кожа, но момичето беше развило много отблъскващи черти на характера
Беше станало подла интригантка, двулична и злобна, само и само да се хареса на онези, които се явяват тартори в класа.
В предишното училище е била подигравана заради произхода си
Не мисля, че някое дете заслужава да бъде подлагано на такъв психически тормоз, а той е гарантиран за такива деца, родени у нас.
Единственият ти шанс да не страдаш и да не страдат децата ти, е да се изнесеш в чужбина.
Вероятно и връзката с това момиче би прерастнала в брак, ако живеете в чужбина.
Говори с нея, обясни й, че я обичаш и че разбираш притесненията й. Попитай я дали, ако емигрирате извън България, където хората отдавна са приели смесените бракове и не правят разлика кой е ром и кой не е, вашата връзка би имала бъдеще.
Дори и с нея да не се получат нещата, шансът ти да избягаш от този омагьосан кръг е, да емигрираш в чужбина.
Тук винаги ще си наникъде, нито българин, нито циганин, но децата ти ще бъдат подигравани у нас заради по-тъмната си кожа.

12.   Наистина е гадно, защото някои цигани са по- свестни от повечето български мъже, а и те не си расъл в типичната циганска среда. Несправедливо е спрямо теб.

Black Sabbath

13.   Ти сигурно си свестен, но на нейно място и аз бих се отдръпнала. Гените си оказват влияние и циганският манталитет може да се прояви в децата Ви. А и ти си с лабилна психика, след. като си тръгнал да се режеш с нож.

14.   Сигурен ли си, че е заради произхода ти, а не защото си откачен? Извинявай, не е нормално да посегнеш на живота си. Дори и да не е наистина а само с цел привличане на внимание. Бил съм близо до това да го направя, разбирам те и затова казвам, че не е нормално. Стегни се, работи над себе си, изгради мъжественост и характер. не става от днес за утре. И ще намериш подходяща жена, може и по-добра от нея.

15.   Насила хубост не става. Произходът си не можеш да смениш, смени жената.

18.   Само не разбрах като се отричаш от всичко циганско, защо искаш да го предадеш циганското в теб на потомството си и бъдещият ти син да се пита същото нещо като теб? Хвани се с циганка иначе лицемерничиш. Какво има да хленчиш, вземаш си жена от твоят вид и толкова? И не се чувствай конкретно сочен с пръст, защото знаеш черно на бяло, че си полу циганин. Изобщо всеки с по-мургава кожа трябва да е само с мургав партньор и да забрави за по-светлите. Това е единственото адекватно решение.

Чорбаджията на курникът

19.   "Не искам да продължа напред без нея, искам я в живота си "
Ами той животът не е концерт по желание. Ти може и Меган Фокс да искаш в живота си, но няма да стане.
Щом момичето не те иска, остави го на мира и не го безпокой повече. Никой не е длъжен да те харесва, какъвто и да си.
За любов, връзка, семейство трябват двама. Такъв е животът. Това, че нейните родители те харесват не ти помага особено- няма да се жениш за тях. Не са такива времената, че семейството да избира мъж на дъщерята, нито пък ще я продадат като при циганите.
Прав е №4. След като ти самият не харесваш произхода си, как така тя да го хареса? Че и да го иска за децата си?
Освен това си постъпил нечестно като си скрил от нея произхода си. Щеше да си спестиш неприятностите по-нататък, ако беше ѝ казал в началото. По-добре не го крий за в бъдеще.

21.   Еми има и роми, на които и майката и бащата са от този етнос и са женени за българка или българин. Така че проблемът не е в етноса ти, възпитанието или постиженията ти, а в това, че бившата ти вече приятелка явно не те обича достатъчно, за да преодолее предразсъдъците и ограниченото си мислене. Още по-лошо говори за нея, че родителите и не са против, а ограничението идва от собственото и мислене. За съжаление такава мислене демонстрираш и ти. Дискриминативно към собствения ти етнос и теб самия, жалко е че се отричаш от хората, които са ти дали живот, не за друго, а защото са роми. Както сам каза - за нещо, което не зависи нито от теб, нито от тях. Може би животът иронично ти дава урок, като връща към теб дискриминацията, която ти имаш към другите.