Как правилно да приключа отношения с такъв човек?
Здравейте. По време на престоя ми в психиатрично отделение се запознах със сина на една от пациентките, който е с диагноза шизофрения. По нейна инициатива с него разменихме телефоните си и той дойде няколко пъти на свиждане при мен, а на 8-ми март ми подари прекрасна роза и се целунахме няколко пъти. След това ме изписаха по мое желание (всъщност бях прогонена чрез психически тормоз и клевети спрямо мен заради злобата на пациентки-връзкарки и нед*клатени сестри, защото бях най-младата и хубавата в отделението и мъжете ми обръщаха внимание, и ме изкараха мен най-големия боклук). Оттогава излязохме веднъж за малко да се видим с момчето, като аз нямах търпение срещата да приключи и дори го пришпорвах с оправдания. Дори той като тръгне да ме целува по устата го правя с нежелание. Той ми разказа, че онзи ден след като сме се целували седял цял час на пейката в парка и всичко му се струвало прекрасно, всички хора му се стрували добри и т. н. От начина по който говори разбирам, че приема нещата с мен много сериозно. Звъни ми всеки ден, снощи ми е звънял 5 пъти, но аз съм спала и не ми беше до нищо. Момчето е високо и снажно, дори бих казала, че е красавец, възпитан е и внимателен и се държи точно, просто аз не изпитвам тръпка и привличане към него. Онази вечер, няколко часа след като ме изпрати до нас го видях да стои пред нас и да говори по телефона дълго време. Преди бях пуснала тема, че съм влюбена в момче със същата диагноза (и все още имам силно влечение към него) и бях предупредена как сега няма да мога да се отърва от него и ще се обсеби от мен. За съжаление поради тогавашното му състояние или друга причина, нямах този ефект над него, но май с този се получи точно така. Нямам нищо против момчето и дори съжалявам, че не изпитвам никаква тръпка и привличане към него, защото е много добро, и в болницата всички ми казваха: "Много е хубав! Хубава двойка сте", ала аз просто не изпитвам нищо... Как правилно и най-деликатно да се отдръпна от него без да го нараня или да вземе да превърти и заради това да направи криза? Ако продължа да се виждам с него и да го целувам, ще му дам повод да си мисли, че има шанс да се получат нещата, а ако просто спра да му отговарям на обажданията ще е гадно. А и живеем в малък град и той знае къде живея...

Коментари

1.   Шизофренията е наследствена болест. Много често тези хора си тълкуват както на тях им "харесва" нещата. Общо взето прекалено много проблеми.

А теб не те знам какво не ти е наред, някой да те целува по устата и ти да не се дърпаш? Що не му се и надупиш? Като не го харесваш, давай директно и направо и го отрежи. Щото то освен да заживееш с него и да му родиш деца, какво друго е останало?

2.   Целуваш се с някой, с когото не сте във връзка? Wtf

Ами вземи му пусни тогава да миряса, белким те остави.

3.   Надявам се това да е шега, защото предишната тема съм я чел. Не знам що за човек би позволил подобни неща и често да си влюбва в ненормалници. По скоро са болни фантазии, поне според мен историята е фейк

4.   2, подари ми роза и просто се случи, освен това бях друсана с куп лекарства, а и отдавна не бях целувала никого. Оттогава обаче той иска всеки път да се целуваме така и е приел нещата много сериозно. Дори не искал да си ходи в къщата на село, а искал заради мен да остане в града. Срам ме е, но аз дори не съм сигурна как беше името му. Освен това разликата ни е 16 години (макар че изглежда в началото на 30-те). Иии, не знаех, че трябва да си във ВРЪЗКА, за да целунеш някого.

5.   Авторката е лежала в психиатричното отделение също и явно се лекува от нещо, възможно е да и допадат мъже, които имат също такива заболявания.
От заболяване до заболяване има разлика, но наистина не е добра идея точно човек с шизофрения.

6.   Номер 3 и тя е ненормална, както изглежда.
В предната тема звучеше налудничаво.
Сега виждам, че и тя е пациент на психиатрията и явно там среща мъже. Самата тя има проблем.
В психиатрията не се разхождат обикновени хора, там постъпват хора на медикаменти, диагностицирани с депресии, налудности, шизофрении и т. н
Авторката трябва да се фокусира върху психичното си здраве главно, вместо да се тревожи кой мъж да се обсеби от нея. А изписването от болницата от завист вероятно се случва само в нейната глава.

7.   И в крайна сметка какво да правя? ! Как правилно да постъпя? Снощи пак ми звънна. Много ми е гадно, момчето ми подари такава прекрасна роза и ми направи комплимент и е наистина добро и чисто, а аз просто спрях да му вдигам. На мен самата не ми е до никого в момента и трябва да внимавам за себе си, ежедневните неща са предизвикателство за мен, имам проблеми със световъртежи, постоянно ми се спи и т. н. Но това не значи, че ако ги нямаше, щях да го искам. Просто да не му вдигам и като го видя да му кажа, че не съм се чувствала добре просто и в момента съм в такъв период? !