През последните години се превърнах в социопат
На 24 години съм, жена. Имам съпруг и дете на 2г. Не знам какво ми стана последните 5 години обаче. Не мога да се позная. Злобна, меркантилна, завистлива, постоянно се “състезавам” с някого. Самосъжалявам се, това е трагедия. Какво ми се случи просто не мога да разбера. Изобщо не бях такава. Бях мила, добра, жалостива. Сега се чувствам като триглавата ламя, лошия герой във всеки филм и всяка приказка. А дори няма конкретна причина, поради която да бъда такава. Просто се случи. Постепенно и почти незабележимо. И става по-зле!

Коментари

1.   Не се чуди и не си мисли, че си социопат. Обикновено социопатите са много умни, отделно никога не се питат дали са такива каквито са.

Само налучквам, но е много вероятно да си такава каквато казваш, в следствие на изборите които си правила. Чисто морално човек премине ли една граница, после нещата не са същите.

2.   Ранно майчинство, липса на свобода, нежелани промени в тялото... Криза...

3.   Не се притеснявай, много българи са така. Няма да биеш на очи. А, причината е завистта. Тя пък е породена от непрекъснато запяне в нета и слушане на чалга. Обаче, да цъкаш с мишката е знаително по-лесно от реала. И, тук цъфва завистта и злобата.

4.   Сравняваш ли се с други?

Може би си имала период, в който си усетила, че живота ти е в застой и си започнала да се сравняваш с другите и всичко останало е плод на защитния ти механизъм, и то с времето ти е станало част от характера.

Вместо да се занимаваш да махаш всеки плод по отделно, просто трябва да изкорениш това, което е започнало всичко - сравнението.

След като израстнеш, съзнанието и подсъзнанието почват да играят ролята като на родителя и детето. Сега си представи как се чувства детето в теб, което е сравнявано с другите. Дълбоко в теб стои едно потиснато дете. Как би реагирало то? - "Злобна, меркантилна, завистлива, постоянно се “състезавам” с някого. "

Сега се сети за някой от детските ти спомени като си играла на пътя. Сега се сети за някоя училищна екскурзия до друг град. Сега се сети за последната ти почивка. Усещаш ли че тези спомени ти навяват едно и също чувство? - Чувството да си свободна! Това е толкова специалното в децата- те са свободни души. За тях всичко е възможно и бликат от потенциал. Ако искаш да си щастлива- грижи се за детето в себе си. Напомняй му, че е свободно. Напомняй му, че може да прави каквото си поиска и ти няма да го съдиш и сравняваш. Грижи се за него и ще видиш как ще върнеш старото ти, истинско Ти.

Искам следващия път когато видиш, че някой е напреднал с нещо, вместо да се състезаваш с него- да го поздравиш и да се направиш, че се радваш за него. Научи се да правиш комплименти. Ще видиш как с времето ти всъщност наистина ще се радваш когато ти се похвалят за нещо.

ИИ

5.   Положителното в цялата ситуация е, че го осъзнаваш, тоест имаш самокритика, което е много важно.
Може да ти прозвучи малко странно, но защо не почнеш да посещаваш вечерни служби?
Може да не си набожна, но мога да те уверя, че духовния свят е нещо много истинско и ще си помогнеш, стига да вярваш.

6.   Така се държиш, защото нещо ти липсва, открии какво е то и по възможност го имай, така отново ще си щастлива, всеки има такива моменти, важното е да ги преодолееш.

7.   Номер 2 вече казал всичко, което мислех да напиша.

8.   Не си социопат, миличка, не знаеш дори думата какво значи. Социопат е човек, роден без реална съвест. Ти сама си призна как си била мило агънце, сега след татенцето и бебчо си се озлобила. Социопатът си е зле изначално, такава си е клиничната дефиниция. Злобна си, защото си направила лоши избори в живота и сега те е яд.

Проблемът не е в социопатията, а в теб. Престани да се лигваиш и си подреди приоритетите. Или ако искаш злобей, няма полза да видиш от това.

9.   Просто си станала себе си, бъди такава, каквато си. Бъди реалистична извадка от същността на българската жена.

10.   Реалист и здраво стъпил на Земята, но запазващ качествата които те правят човечен. Зад това което казваш стои липса на нещо друго. Най -добре търси време за себе си и нещо, хоби или срещи в група които да ти дават фокус за ценния за смисъл на нещата. Започни да говориш за това какво ти тежи и коя е причината да се промениш толкова