Да пиша ли на сина и?
Историята не е любовна. Става въпрос за моя братовчедка, с която сме близки. Помагала ми е много и дори не съм и се отблагодарил като хората, въпреки че тя не иска да повдигаме въпроса.
Става въпрос за сина и, който е малко по-малък от мен.
Така се случи, че с бащата се разделиха много отдавна и детето остана при бащата главно. В последствие си държаха връзка постоянно. В момента обаче той не и се обажда изобщо, нито иска да я види. В съшото време тя прявеше какво ли не за него.
Да не казвам и колко пари му дяваше, явно се виждаха, докато му даде пари. Сигурно и тя е прявила грешки, но все си мисля, че е нормално на 27-28 години да се държиш така с майка ти.
Ние с нея се чуваме и виждаме по-често, отколкото тя с него.
И винаги казва, че е супер, но я виждам, че има неща, които и тежат. Познавам го и него и се чудя дали да не му драсна 2 реда, за да му кажа просто да и се обади, защото си личи че е тъжна и не е нормално да загърбваш така близки хора.
Тя не е лош човек в никакъв случай, има си минуси като всички нас, обаче ми е тъпо да я гледам така, въпреки, че това са си техни отношения. Младолика е, даже бих казал красива жена, по-младолика е от мои съученички, а е над 45. Усмихната е, държи се добре с хората, в съшото време обаче ти казва и нещата такива каквито са, не ти скрива нищо и това съшо го смятам за плюс. Не е някаква побъркана жена, работи в здравеопазването, всеки ден е с хора.
Удачно ли е да се бърркам, как мислите? Не съм наясно каква точно е динамиката на техните отношения в момента, но той цял живот се държи без причина така. И все я успокоявам, ако стане дума. На коледа, като се видяхме с нея ми каза, че не е искал да говорят, зашото видиш ли бил зает, имал среша с родителите на гсджето му, а вече сме март и той е толкова зает, че не може за 5 мин да се обади да я чуе.
Явно е бил добре манипулиран от бащата и баба му, нямам друго обяснение. Лесно мога и да му вдигна скандал дето се вика и да го напраея за 5 стотинки, ама тогава още повече няма да и звънне, сигурен съм. За жалост съм му затрил номера и не мога да му звънна, мога само да му пиша в FB

Коментари

1.   Драсни. Днес децата са отвратителни и нямаа зачитане към родителите. Не го обвиняйвай, напомни, че майката може да се чувства пренебрегната и той й е син, все пак.

2.   Не харесвам хората, които изоставят родителите си. Нито искам да имам каквито и да било отношения с такива типове. Но едва ли ще му налееш акъл. Имам съседка, която изостави майка си и създаде конкурентна фирма. Сега прави всичко за да докара фирмата на майка й до фалит.
Страшно подлярски номера върти. Не отиде да види майка си дори когато беше в болница. Роднините й говорят, но прогрес няма. Дори става по-зле.

3.   Откъде идва това желание да се врете и да се разпореждате с живота на хората, не знам! Нямате ли си свои проблеми, та искате да правите скандал на зрял човек, който не се бил обаждал на майка си! Нямам думи просто!

4.   Давай смело и без това няма как да стане по-лошо. Може да попиташ братовчетка си дали е съгласна.

5.   До 3

Ти си доказателството, че в тоя сайт са най-големите пропадналци, комплексари и безделници. Ако си мъж, добре че не си пред мене щях да ти разбия физиономията доста хубаво, за да разбереш, че не е ок да коментираш без да си наясно за какво става въпрос. Ако си жена, дори няма да си направя труда да те коментирам повече.
Къде пише, че искам да правя скандали бе? Става въпрос за човек, който ми е много близък и ми е помагал страшно много, а сега го виждам, че му е гадно, защото нейния пикльо се прави на оборотен. Това, че ти си абсолютен бездушник вече ми е ясно, само че не си прави труда да коментираш повече щом няма какво да кажеш.
Ставаше въпрос, че просто се чудех как да и помогна и се чудех дали да не го помоля да и се обади. Какво бъркане, какви скандали.
За какво ли си правих труда да пиша, като тука е пълно с такива като тебе, утайка на обществото с грозни души.

6.   Авторке, пий си хапчетата редовно и не обиждай коментиращите във форума.
Фактът, че след развода синът е останал да живее при баща си, а не при майка, е достатъчно красноречив, че историята не е точно такава каквато искаш да я представиш.
Мислиш си, че ще направиш добро, като се обадиш, а някой молил ли те е за това?
Непоисканото добро е зло, въпреки че намеренията ти да се бъркаш в чужди отношения на мен не ми изглеждат точно като добро дело, а по-скоро като действия на безработна или на пенсионерка, която се опитва да бъде полезна.
Не съм номер 3, но в общи линии го подкрепям.

7.   Не му пиши, ще започнеш да говориш като в коментара си. Тази жена за теб може да е светица, но за него да е била като мащеха. Децата на обущаря ходят боси има една приказка.

8.   Ти не си човекът, който ще им оправи отношенията. И да му кажеш, и да й звънне насила, какво ще се промени? Нищо