Споделена история от Секс и интимност

Брат му ме харесва или пък не
Здравейте, нямам идея дали темата е секс или любов, но имам притеснения. Омъжена съм от години с мъжа ми. Не сме богати и винаги сме свързвали двата края едва. Аз съм висшист по образование и работя, мъжът ми е със средно образование и се налага да пътува в чужбина за по месец два, за да ни достигат финансите. Моят мъж има брат, който се ожени за доста грозновата и неприета от семейството на мъжа ми жена. Уточнявам, че брат му винаги е бил галеника и любимеца на свекърва ми. Него изпратили в чужбина да учи, пак на него купили кола... и изведнъж им довел бременна разведена жена. А той иначе не е лош човек, освен това и започна работа в доста добре заплатена сфера. Общо взето стана много заможен. Етърва ми реши че ще го отдели от семейството, но не стана. В последствие разбрах, че свекърва ми му е говорила против жена му докато не разбрала че ще има дете, което било и шокиращо за брата на мъжа ми. Но щом ще има дете свекърва ми принудила волю неволю сина си да се ожени за натрапницата(винаги така говори за нея). Двамата никога освен детето не са имали добри отношения. Дори всеки си имал своя живот. Свекърва ми все му трие сол, че не намерил нещо добро, ами това грозилище... а брат му колкото грозен и бедняк, толкова хубава и добра жена довел, че и да го издържа. Не мога да кажа, че съм в добри отношения със свекърва ми. Още когато мъжът ми ме запозна със семейството си усетих че брат му ме гледаше по някак странен начин- усмихва ми се някак срамежливо или стеснително виновно, изчервява се докато говорим, особено ако е случайна среща. Нарочно реших да ограничавам контактите с този човек. Притесняваше ме. Избягвах като е при майка си на гости да ходя (наминавам понякога понеже е сама ако има нещо да помогна). Но напоследък като го видя сякаш усещам странно чувство на страх и смут, сякаш съм гола пред него. Той все повече ме заговаря, търси контакт, усмихва се с онази стеснителна усмивка, кани ни на яхтата си(не е голяма). Естествено аз отказвам, но мъжа ми и сина ми отиват. Отклонявам поканите му да ходим на кафе. Само моя мъж ходи. Преди две години мъжа ми помоли за заем и ми е още по-удобно да го погледна, но той намира повод да звънне и да ме пита я за документи, я за ключове за майка му. И ми става все по-криво. Чудех се (говоря по принцип) ами ако не се бяха стекли така обстоятелства и можех да имам по-добър избор с по-добре финансово обезпечен мъж, а не да се чудя от какво да се лишат, за да купя нещо за детето например? И с какво аз честната, която не съм си и помисляла да хващам когото и да било с нежелана бременност, съм заслужила сега да дишам праха зад скъпата кола на брат му, понеже не мога и пари за автобус да си позволя... и все защото си избрах мъж без особена перспектива, но пък бил добър, мил, нежен... хубави качества но не достатъчно за семейство. Детето ми иска да покани приятелчета вкъщи, а аз му отказвам защото домът ми е твърде малък и неугледен със стари мебели и без ремонт от много години. Не искам да му се смеят-децата са жестоки... а едновременно чувам как оная никаквица етърва ми решила че мебелите от предния ремонт от преди година вече не й харесвали и започва ново цялостно обзавеждане... Едновременно с това гледам брат му и виждам как ме гледа и не знам защо започва едно самосъжаление че ставам явно само за задоволяване на долни страсти... Преди да срещна мъжа ми имах няколко връзки, които бяха идентични-начало и винаги инициативата идваше от отсрещната страна, после някак си Показност постепенно изолиране и ревност от останалите и срещи на сме и накрая късаме, защото "хубавата жена никога няма да е само моя, а аз не понасям да гледам дори как те гледат другите мъже" или защото "искам да заживеем заедно, но в моята къща и с моите правила" или просто защото "не се чувствам уверен когато съм до теб"... Единствено мъжа ми се осмели да ме вземе и гордо да ме води навсякъде без да се притесняват това че другите ме гледат или други глупости, въпреки че му бях казала, че го уважавам и ценя, но не съм влюбена в него. С годините се научих да го обичам заради това, че не ме остави сама. Има нещо вярно в това, че красивите жени са най-самотните на света и най-готовите на компромис в името на това да не са сами. Но дали си струва? А и не си обяснявам точно и някак странното поведение на брат му... Още повече на свекърва ми, която винаги го е упреквала че брат му бедняка и грозника е взел много по-"качествена" жена от колкото той. Като че ли и двамата не са й еднакво деца! Какво мислите? Предвид обърканите ми мисли ще се радвам да споделите вашите мнения.

Коментари

1.   Мисля, че свекърва ти е много токсична жена, от която и ти, висшистката и умната и красивата се влияеш, и използваш грозни думи да описваш хората от твоето семейство. Също мисля, че се самосъжаляваш и се оправдаваш, а в същото време не си направила нищо за да подобри финансово си състояние. Ако си толкова умна и начетена, както се представяш неколкократно в темата, щеше да мотивираш мъжа си да запише образование или курс, с който да си намери по-платежоспособна работа. Или поне да го насочиш да стане международен тираджия например. Брата може и да те харесва, щом казваш, че си красива. А ти щом го споменаваш това и даже правиш тема в сайта, значи ти прави впечатление, особено сега, когато има пари. Не ги гледай тях, имал грозна жена, имали дете, свекървата говорила това и онова. В живота не се дава на красивите и висшистите, а на тези, които са умни, съобразителни и знаят как да си изиграят картите. Ти си никоя за да съдиш кой какъв е бил и да даваш грозни определения за хората. Гледай си в твоята паничка и гледай да напълниш нея, а не да гледаш в чуждата паница.

2.   През трето лице (свекървата уж) обрисува грозно снахата, изкара мъжът си слабохарактерен и грозен льольо, включи и свеките като злобна генералша, девера пак уж през трети поглед е баш 'убавеца с пари, пък и лесно манипулируем, а себе си до ара като по-по- най красива, образована, мила и8 стесниснителна, та дори това невероятно чудо скромно си брои стотинките.
Директно от тук на проблема ти:
Завистта те разяжда така че вече си доста загнила отвътре.
Подмолна, интригантка, злобна, с носа в чуждия живот да видиш дали не можеш да дръпнеш малко от чуждите облаги и щастие евентуално.
Ми не, не можеш! Не защото не можеш да разведе може би някой с пари, но си толкова завистлива, че на теб никога нищо няма да ти донесе радост защото винаги ще гледаш в чуждата паница и сравняваш своята.
За севера ти... Ххахаххахаххахахаххаххахахаххаха смях се на почивки. Ма миличкият той, според теб как се червял и те гледал снеснително.
Е, няма начин просто, такава да си хубавица, то и слънцето сигурно се черви отсрам и се скрива.

Сега да ти кажа пък аз как стоят нещата наистина с красивите жени.
ВСИЧКИ са подир задника на красивата жена! Всички искат трофея, с който гордо да се разхождат и показват "престиж". Изключително трудно е за красивата жена да отсее измежду плявата.
Трудно е да се отърве от досадници, трудно е да създаде приятелства, а най-трудно е да бъде опозната като личност от качествен мъж, защото почти всички искат обвивката.
Нямаш идея какво е да си красива жена.
Та, освен страшно завистлива, си вероятно и грозноватичка.
Затова не са те искали другите.
Със здраве!

3.   Страшно селска история! Не мога да повярвам че в 21век все още има хора които живеят по този начин. Авторката може и висшистка да е, но по манталитет е на много ниско ниво, както и цялата й фамилия. Мизерия!

4.   За кое какво мислим? Не се разбра много.

5.   Ами иска да те чука. Може би е бил неуверен и неопитен преди, а сега като е намерил каква да е жена е решил, че вече се е доказал и натрупал опит. Но по-добре намери някой друг - с брат му само ще се забърка каша.

6.   Всеки със късмета си. Щом парите са ти по важни от семейството- ми ходи и се плющи и злобей, че " натрапницата" живее добре, а ти не. Само по начина, по който говориш става ясно колко си злобна и завистлива, а пред хората правиш добри очички. Еми намери си по хубава работа! Прати и мъжа ти да прави висше или му намери по-хубава работа. Аз и мъжа ми сме тръгнали от нулата, аз с едното основно! Той без! В чужбина отидохме без език! Научихме го, направихме си тука професии и дори сега с дете ходя и на работа и на вечерно за по висока титла, сравняваща се висше. А ти си седнала и се тюхкаш за старите ти мебели и прочие! Моите са от 10 години е и? Въпреки това сме щастливи и в къщи е уютно и чисто. Господ да пази от такива алчни жени.
Жена на 33

7.   Не разбирам за какво точно искаш съвет?
Ако наистина си хубава - хубавите жени ги заглеждат, то е ясно, както е ясно, че си намерила начин да държиш брат му на разстояние.
Ти - реално не знаеш защо те гледа "така", но просто продължавай по същия начин.

Ако се оплакваш от бедност - за съжаление съвети трудно могат да се дават, но доколкото усещам - справяте се макар и с лишения.

Ако просто завиждаш на етървата - по-добре недей. Тя не е виновна, а и ти не искаш да си на нейно място, а да имаш нейните възможности.

Ако пък не обичаш мъжа си, защото не ти е осигурил същия стандарт като брат му - може би трябва да го оставиш и да си търсиш късмета другаде, че и той да има възможност да си намери жена, която го обича.

За свекървата - нещата са ясни - радвай се, че харесва повече теб. Тя няма да се промени.

8.   Не разбирам защо избирате прошляци, с които е ясно че ще броите стотинки. Че раждате и деца, та и те да страдат. По-добре форевър алоун отколкото с някой като мъжа ти.

9.   С риск да ти е неприятно, ще ти кажа, че може да си красива, но си много ограничена. На кой какво се полага (или си изработва с труд и умения) не зависи от външния вид, а от ред други качества. Работи, квалифицирай се допълнително, изтегли заем за ремонт на жилището, работи на две места, ако трябва, ако искаш да живееш по-добре.
Аз съм в потрес от начина ти на мислене, въпреки, че знам, че има всякакви хора с най-различни нива на мислене.
За да имаш повече, трябва да искаш не от живота, а от себе си!

10.   Първото, най-важното и с най - добри намерения, което искам да кажа е: Мила, излез от ролята на жертвата! Да, имаш образование, да коректна и добра съпруга си, но моля те стига с тези съжаления. Опитай се, най - вече заради теб и детето ти, да вдигнеш своето самочувствие. Опитай се да вървиш в посока развитие, да започнеш нова дейност дори. Не се самосъжалявай, че не можеш сега да смениш мебелите, а действай! За пример: три години бях на мизерна квартира, и аз трудно се справях със това да се издържам, но избутах университета, записах и магистър, работех на две места, в последствие на три. После се преместих в по - готина квартира, имам всички удобства, работя в чуждестранна компания, уча два езика в момента. Не се определям за богаташка, но никога не съм спряла да действам и да се пробвам и да не изпадам в объркани мисли. За брата на мъжа ти: постави го на място. Има си начини да го позасрамиш, директно му кажи, че забелязваш как се изчервява като осмокласник, да му стане неудобно и сам ще се оттегли. За свекървището: стой настрана, колкото е възможно. По разказите ти си личи, че е клюкарка и интригантка, а и си дели децата на “успяло и неуспяло”. Хубаво си прави сметка и газ напред!

13.   Отначало историята ти тръгна добре, а после изведнъж тотално омаза картината.
Напълно подкрепям горните мнения, че имаш много сериозен проблем със завистта и нереалистичните очаквания, че светът около теб с нещо ти е длъжен, само защото си красива (по твое мнение) и си вишист.
И красивите и грозните успели хора в света се характеризират с това, че постигат успехите си с действия и правилна преценка на житейските обстоятелства. Ако нещо в живота ти не ти харесва, правиш си план какво искаш да постигнеш и предприемаш съответните действия в посока на постигането на целта.
Щом си толкова неземно красива и смяташ, че поради този факт заслужаваш по-добър и луксозен живот, ами действай. Намери си някой богаташ и се разведи с мъжа си. Нито ще си първата, нито последната търсачка на лесно и наготово поднесено щастие. От написаното от теб става ясно, че не си човек, който разчита на собствените си възможности, а се надяваш на другите да ти осигурят “каквото заслужаваш”. Така че единственият вариант остава да експлоатираш максимално актива, който природата ти е дала т. е външният си вид.
И естествено е хубаво да поработиш и над характера си, защото наистина звучиш зле. Завистта е много сериозен порок, защото изяжда човека отвътре. Завистливият човек никога не може да е щастлив, защото винаги се сравнява с другите и намира за какво да им завиди - този е по-богат, онази е по-млада и красива, съседът ми има по-голяма яхта, братът на мъжа ми е с нова кола и т. н. Съветът ми е да работиш върху преодоляването на това, защото цял живот ще те трови и съсипва.

14.   Да приемем, че брат му наистина флиртува с теб - опрял ти е пистолет в главата да си легнеш с него ли? Какъв отговор очакваш и каква е целта на темата не ми стана ясно. Явно това явление с брат му не е от вчера или от днес и не е станало нищо съществено, не ти се е нахвърлил, не ти е правил неприлични предложения. Само разбрах, че мъжа ти е беден и грозен, пък и не го обичаш, ама поне е мил и нежен. Ама нали как може Ален Делон дето е влюбен в теб да се хване с грозна повлекана. Виждам просто две сравнения - между теб и другата жена, и между мъжа ти и брат му. Оставам с впечатлението, че ревнуваш, но си прекалено лицемерна и неискрена да го признаеш и просиш одобрение в анонимен сайт.