Дали не съм закъсняла?
Здравейте!

Аз съм жена на 45 години. Разведох се преди 16 години /мъжът ми много ме тормозеше и биеше, дори носът ми счупи/ и до ден днешен съм все сама. Като чели не намерих сили да се доверя на друг или не съм срешнала подходящия човек.

Имах три връзки за този период, но и трите се разпаднаха. Увлечена в отглеждането на двете ми деца, срама, че съм разведена /поне в началото/ безпаричието, желанието да се измъкна от тази ситуация, не ми дадаха възможност да намеря човека до себе си.

Сега след толкова години, когато вече имам големи деца, собствен бизнес и достатъчно средства, за да се издържам, усещам една огромна празнота и умора. Умора от това да се боря с живота сама и празнота от това, че няма с кой да сподела радостите и несгодите стоварили се върху мен през деня.

Мисля, че имам всичко освен някой, който да ме обича. Мислите ли, че мога да срещна такъв човек? Че не съм закъсняла? И има ли такива хора все още?

Благодаря !

Коментари

1.   В България - не мисля. Намери начин да движиш бизнеса си от разстояние и заминавай някъде. Ако трябва зарежи всичко тук.. нека децата ти да се спраят със започнатото и построй живота си в друга държава. Не е късно, ако си м/у хора с отворена мисъл и съзнание за хубавите неща, независимо от възраст и пол. Тук сме тесногръди !
Желая успех :*

2.   Рядко са добрите хора всеки жив човек има нужда от щастие зная какво е самота

3.   Здравейте.. започвам направо... аз съм на 23 години и мисля, е вашата възраст е прекрасна.... Там, където живея има толкова много самотни госпожи около и над педесетте... Та те сега изживяват втората си младост. Сега е времето да изживеете и вие вашата. Децата ви са отгледани.. нямате мъж на, когото да прислугвате, чистите, готвите и съобразявате с него, а това е прекрастно...

Моята майка, жива и здрава да ми е ме е отгледала сама, помня мизерията, мухала по квартирите и изморените и очи, вечер когато се прибираше от работа.. Винаги съм й повтаряла колко ни е хубаво сега без татко и колко много се радвам, че можем да не си оправяме леглата.. по цял ден да се разхождаме.. вместо постоянно да бързаме за някъде, защото татко примерно е гладен и т. н и т. н.

Бих дала същият съвет и на вас, ако позволите. Огледайте се за разни екскурзии, в Европа и извън нея... една такава почивка непременно ще ви зареди с много положителна енергия. Преди време с майка ходихме на една такава почивка на остров.. тя се промени до неузнаваемост след нея... сега я виждам, че пак е психически уморена.. но или не й се свидят парите.. или намира някаква друга причина...

Ами желая ви от все сърце всичко най-добро. Простете ми поста, по детски найвно писан... исках просто да ви вдъхна кураж...

4.   Разбира се! нали за любовта няма възраст?
Поздраления за това което си постигнала! И само напред!
Упсех!

5.   Не си закъсняяла има много хора като теб само дето ти не ги познаваш... запозай се с повече хораа и ще намериш тва което търсиш... УСПЕХ!!!

6.   Живейте госпожо, докато дишате не е късно! Дано оттук нататък сте много щастлива и изживеете невероятни мигове. Заслужавате го.

Лоша

7.   Донякъде съм съгласна с номер1 ноооо... според мен не е задължително да си зарязваш всичко постигнато и да бягаш надалеч! Тук не сички сме тесногръди... намери си среда като за теб! ... хора сякакви... ;)

8.   Не просто мисля, а съм убедена, че можеш да срещнеш такъв човек!
В никакъв случай не си "изпуснала влака". Ако имаше определена възраст за срещане на подходящ партньор, то всички жени/ мъже, надхвърлили 25-30 и останали сами, биха били отписани от и за любовта. Просто е различно сега. Не би го срещнала в дикотека или в университет. А по-скоро на работа, по време на пътуване или семинар, на екскурзионно в планината, а и на доста други места.

На твое място не бих се концентрирала върху липсата на човек до себе си, а върху максималното оползотворяване на хубавите години, с които все още разполагаш. Аз имам доста близки - както приятелки, така и колежки, на възраст между 42 и 55 години. Всяка от тях изглежда и се чувства по начин, който зависи от онова, което прави за себе си. Уверявам те, че планинарките и посещаващите курсове по танци и йога си личат отдалеч. Страхотни са! Жизнени, стегнати, хубави. И промяната в тях се случва пред очите ми!
Ако насочиш обичта, която искаш да дадеш и получиш, към себе си, ще привлечеш и хора, които да искат да са около теб. И ще срещнеш и любовта.

Плюсовете ти са, че децата са пораснали и не са залепени за полата ти. А също и че си по-уверена в онова, което искаш от живота и търсиш в един партньор. Възрастта ти е оптимално добра, за да направиш нещо за себе си - ако разполагаш с известни финанси и време.

Не забравяй, освен това, че по-добре е да си сама (свободна!!), отколкото впримчена в непоносим брак (скучен, нехармоничен, надупчен от компромиси). Затова се възползвай от свободата си да дадеш на себе си всичко, което си си отказвала, докато си се грижила за децата и бизнеса си.
И вероятността да Го срещнеш многократно ще се увеличи :).
Кураж и целувки от мен!

9.   Не знам дали сме тесногръди, но днес срещнах 60-годишна двойка, която ще се жени скоро.
Всичко много хубаво, докато не ме светнаха, че на мъжът това му било практика, после продавал имотите на съпругата, изпивал каквото могъл и се развеждал, докато срещне следващата жертва.
Никога не е късно за любов и за сродна душа, само бъди внимателна в изборът си.

10.   Изобщо не мисля, че в чужбина хората са по-различни, но финансово може би са по-добре. Поне това не е проблем при започване на връзка. Може по интернет да намериш някой партньор, който като теб е сам и си търси компания.

11.   Мисля, че на човек каквото му е писано - това ще бъде. И аз съм сама (макар да съм на 20), знам какво е самота и празнина. Знам какво е да ти липсва единственото, което искаш. Мисля, че ако го искате достатъчно силно - не е късно. Но търсете ВИЕ! НЕ чакайте да Ви намерят!
Тони, 20 г.

12.   Да Ви кажа честно не знам как се търси. Не ходя по заведения, или ако да то е на някоя бизнес среща, не ходя по кафета, общо взето никъде на ходя и нищо не правя и приятелите си згубих покрай работата, все нямах време, все трябваше да работя и май само това ще ми остане.

13.   Не не.. без отчаяние. Нищо не ти пречи да си избереш, някое хубаво лъскаво кафенце (около съдебната са пълни с костюмари), да си вземеш книжка и да си постоиш 2-3 часа. Започването на някой курс - езиков, танци, бойни изкуства .. няма значение, също е вариянт. Ще срещнеш нови хора, ще предложиш някакво излизане .. така става - постепенно.
Стискам палци

14.   Дали ще се получи?
Нямам вяра в нищо и в никой!

15.   След като сме живи, ще успееш! Когато умрем, някак и защо да поправим нещата. И не е необходимо да заминаваш никъде, и тук има свестни мъже(изключвам себе си, аз определено не съм от тях), но трябвада търсиш и преценяш хората.

Започни да излизаш повече и да увеличаваш своите контакти. Не подценявай и сайтовете от интернет! Но искай от човека срещу теб всякаква информация за него, като не прекаляваш да искаш всичко наведнъж! Ще го уплашиш, или ядосаш. И след това проверявай тази информация, задължително. Задавай въпрос на който вече знаеш отговора, и дано този отговор не се разминава.

Бавно и внимателно. Не избързвай! Така хората се плашат и много трудно отговарят на всеки въпрос. Но пак ти казвам-има много свестни мъже и жени в България, просто им дай шанс, и ти самата направи усилието до откриеш такъв човек.

16.   Като прочетох историята се сетих за формулата за щастие, цитирана от известен журналист: Здраве, хубава професия и споделена любов. Много просто и ясно, но за жалост толкова трудно осъществимо за дълго в един живот...

17.   Не вярвам на сайтовете за запознанства. Дори незнам кои са те, а и имам чувство, че там няма да намеря нищо.

18.   Както вече ти писах (номер 15), ще проверяваш задължително хората в тези сайтове, но наистина там има и много добри и коректни хора. Колкото и да не ти се вярва, има!

19.   Как да стигна до тези саитове?

20.   Еее, не и давайте такива кофти съвети, сериозно. Наистина не се забивайте в сайтове за запознанства. Болшинството са много, ама много фалшиви с прикрити намерения, фалшиви данни, снимки, обещания.. Тя е била много време сама и отдръпната от мъжете като цяло, сега е много по-лесна плячка за такива господа. Всъщност регистритайте се, за да релаксирате, за да си чатите, но не и конктретно да си търсите някого. Не се доверявайте прекалено..

Мен ми се струва удачно да се запишете на някакъв курс или спорт, нещо което обичате.. там ще срещнете съмишленици, нови приятели, контакти.. Сега има толкова много разнообразие от забавления и начини да разшириш хоризонта си. Възползвайте се от тях..

Лоша

21.   Най добре е да си остана така. Ще си спестя доста неприятности а и не съм готова за този свят!

22.   Ами госпожо защо тогава ангажирахте толкова хора да мислят за вашето бъдеще и проблем, и да ви дават съвети, след като вие си решихте да си останете в изходна позиция?

Лоша