Какво значи "забавен мъж"
Здравейте, имам един въпрос към дамите.
Понеже много често срещам изявленията, че един мъж, за да е желан от качествените жени, освен всичко друго трябвало да бъде и забавен. Моля, споделете вашето мнение, за да знаем и ние, обикновенните мъже, които не блестим с никакви изключителни качества, какво да се опитаме да култивираме, че белким някоя засукана мадама ни върже, ха ха.
По-долу ще нахвърля набързо няколко предложения, дето ми дойдоха на ум в момента, моля, мили дами, дайте си мнението, както и всякакви допълнения, ако имате такива.

1. Тарикатски жаргон-обикновенно всяка втора дума на притежателят му не може да се открие в Българския тълковен речник, много често това върви в комплект с нахакано, арогантно поведение

2. Вицаджия-знаене на много вицове и анегдоти и умението да се разказват живо и достоверно.

3. Музикант-умее да свири що годе добре на някакъв инструмент, както и да пее някакви песни.

4. Танцьор-танцува много добре различни танци, обожава танците

5. Шегаджия-пуска безобидни шеги, които развеселяват околните и разведряват обстановката

6. Алармаджия-такива хора често са много шумни, в барове и дискотеки свирят, викат, пеят или по-скоро грачат, обикновенно това става след поглъщане на доволно количество алкохол

7. Танцьорът-клоун-смешни танци било то нарочно или поради неумение, комбинирани със различни физиономии и гримаси, което ги доближава да поведението на придворен шут.

8. Подигравчията-на всекиго намира кусур, използува доста цветисти и обидни сравнения, които могат да предизвикат смях изречени в компания на не особенно интелигентни индивиди.

Такива хора обикновенно имат доста фенове, които се кефят на простотиите им. Когато обаче някой понечи да се бъзика с тях, веднага стават сериозни, не обичат да ги подиграват, принципа "Чукча писател, не читател" за тях важи с пълна сила.

Това е засега, поздрави!

Коментари

1.   Като за начало, не казвай... че белким някоя засукана мадама ни върже, ха ха. " .
Така под забавен мъж, може да се приемат много неща, което обяснява защо вие, мили момчета се бъркате. Стереотипа от женска гледна точка за забавен е нещо такова
- пуска лафове
- може да разказва вицове
- гледа положително на живота
- шегува се с нея (гаджето му), но само леки бъзици, нищо, което да я обиди

И все пак е важно да има и сериозна страна, надявам се някои читател да не реши веднага да се шегува за щяло и нещяло. Трябва всичко казано да е на място, да се разведри обстановката, но не и да се избяга от важна (но неприятна) тема .

2.   Нали не очакваш, че ще намериш еднозначен отговор? Колкото жени, толкова отговори, най-много на края да си по-объркан от сега. Лично за мен е важно един мъж, човек да се азбелязва. Да открие силните си черти и да ги подчертае. Не обичам сивите мишки... и не се обграждам с такива, просто са ми скучни и предвидими.

Не обичам и крещящите хора или твърде шумните, израз е на ниска социална принадлежност и лоши маниери, точно както и обсционното поведение или постянното критикуване. Обичам хумор, но лек, фин, такъв, който да закачаума и да си играе с думите..
Лола

3.   На прав път си пич. Аз лично на жени които открито казват как искат мъжа да бъде "забавен" (а също примерно "мил" , "галантен") - не им обръщам внимание тъй като си правя еднозначни изводи за неприятния им манталитет.

4.   Забавен... не е екривалент на шут. Забавен за мен - човек, който да е занимателен, да ми пасва интелектуално и да не ме натоварва с мисли и разсъждения... това ме забавлява.
Ти може и тъпи вицове да разказваш не е проблем.

5.   1 Да, харесва ми

2 Не съвсем-става ми досадно да слушам вицове. По-скоро случки, разказани по-доста живописен начин, биха ме впечатлили. Като не трябва да се набляга много на това, защото много бързо омръзва и вече и най-интересната история да бъде разказана, не звучи смешно.

3 Това е предимство. Мен лично много секси би ми подействал мъж, който свири на китара. Ако може и да пее, хубаво и то, бих се разтопила. Но другите инструменти не ми харесват.

4 Това определено би ме впечатлило, защото и аз съм много добра в танците. Дори ми се е случвало да се влюбя в някой, само заради начинът, по който танцува.

5 Да, но с мярка, защото както казах бързо омръзва.

6 Това много ми харесва

7 Да, но не прекалено

8 Това също ми харесва, но да не се прекалява. Аз лично не обичам да обиждам и никога не намирам разни кусури на хората. За това бихме се допълнили.

Но като цяло представата ми за забавен мъж е по-различна. По скоро едно ведро отношение към живота и хората. По-различна гледна точка.
Да се чувствам добре в компанията му. Да предразполага.

ЕДИН МЪЖ ТРЯБВА ДА УМЕЕ, КАКТО ДА БЪДЕ ЗАБАВЕН, ТАКА И ДА БЪДЕ СЕРИОЗЕН!

Лола, разбира се е права, че ще получиш много различни мнения, но така както си го написал всичко това, малко ще са хората, които ще си признаят, че тези неща биха им допаднали.

Ж 22г.

6.   На някой мъже им е вродено, не се придобива, така си се държат, това е. За мен лично- това е най- важното качество(:

8.   Ха-ха, колко опростенческо представяне на феномена "забавен мъж". Ами това зависи от жената. Мога да кажа за мен какво е забавен мъж. В никакъв случай не е вицаджия или трябва да свири на инструмент.

За мен преди всичко това е начетен и информиран мъж с чувство за хумор. Също така и много емоционален, за да забелязва природата и това, което се случва около него.

Не е зле и ако има памет и може да цитира някоя и друга мисъл или стих.

Най-вече ценя и склонноста към самоирония, което е наистина висш пилотаж.
Забавен е човек, който ще ме провокира да мисля, да бъда креативна и заедно да правим нещо забавно.