Защо се държи така с мен?
Намирам се в нещо като "situationship". Не ме питайте защо не бягам от тази т. нар. връзка.
Единствено сме се натискали и не се е стигало още до секс (не знам дали ще се стигне, макар че го искам).
Проблемът е, че човекът, с който поддържам някакви отношения, има нарцистични наклонности. Все се шегува с мен, все едни бъзици... все не мога да разбера подиграва ли се, или просто е шега.
Още в началото на отношенията ни (беше ми приятел преди това, дългогодишен) му казах, че не искам да ме смята за играчка и да ме остави (понеже знам какво прави с жените) и че ако ще прави така с мен, по-добре да не започваме нищо. Това стана преди месец точно. Първите 2-3 седмици всичко беше ок, после обаче заминах за 4 дни на почивка в чужбина (бях го поканила, но си намери причина да не дойде) точно по Великден... и се промени осезаемо. Точно в деня преди да тръгна се понатиснахме доста и почти го направихме, но го спрях, защото имах здравословна причина да откажа. Той само каза "само ме надървяш".
После ми обеща да звънне.... не го направи. Започнах да се чудя дали нещо не му хареса или с нещо го обидих.
Върнах се и го усетих различен. По принцип често ходя извън страната и той все ми казва "сигурно имаш някой там".... "да не се омъжиш"... В деня преди да тръгна пак ми каза "щяхме да отидем някъде двамата в България, ама ти бързаш да пътуваш пак".
Върнах се, както казах, усетих го различен. Попитах го "съжаляваш ли? "... той ми отговори "не, не съжалявам". После продължих "ами тогава защо се държиш така". Той "аз съм такъв, като не ми е добре... го отнасят най-близките ми".
Иначе отново ми се натискаше, ама усетих някаква липса.
Днес стана нещо, което ме съкруши.
Ние не се виждаме всеки ден, само 2 пъти в седмицата. През останалото време му пиша. Но забелязах, че не иска да говори продължително.
И го попитах "умишлено ли ме игнорираш? " И започнах да го питам за статуса на отношенията ни. Той "да те игнорам - не, но имам работа... работи си и ти, фокусирай се, защото започваш да си мислиш глупости". Казах "главата ми е каша, ти не ми отговаряш".... "сама си го правиш".
Днес се видяхме... започнах да го подпитвам отново. "Не искам да говорим, пет пъти ме питаш едно и също... "...
После започна да ми показва как някакви му пращат покани за приятелство, ама били грозни. И му казах "ако не бяха грозни, щеше ли да ги приемеш? ". Той "да"... аз "какво ти пука грозни ли са, красиви ли са... ше си пишеш с тях ли? ". Той "да".
И аз направо откачих (може би преувеличих, ама не се стърпях) - "хубаво си поигра с мен, сега е техен ред". Той ме изгледа "какви глупости ми говориш, какво си внушаваш..
аз не си играя с хората". Аз "ами тогава какво правиш с мен, питам те нещо да се изясним, не ми отговаряш... ". Той продължи "няма да ти отговоря, така искам".
Честно казано се разстроих много. Знам, че е глупаво, ама...
После потеглихме с колата. Имаше мълчание.... и му казах "ще получа ли отговор на въпроса си"... той "когато определя".
После по едно време изцепи "в отворена връзка сме"... изгледах го и му отвърнах "значи ще се срещаш с други, така ли? ". Той продължаваше да се смее "по принцип се срещам само с приятелите си от мъжки пол"...
Малко по-късно му казах "такива ли са ти връзките - отворени"... и "откъде го измисли това? ", той "така ми дойде" и започна да се смее още по-силно.
И спряхме пред един магазин с много цигани отпред. Искаше да купя нещо за пиене и ми каза "слез да купиш нещо за пиене, ама ако ти скочат... трябва да ги запуквам"
И навръщане единият от циганите нещо се закачи с мен, но нищо сериозно. Върнах се в колата, а 'моят' човек гледал сцената през цялото време и ме подхвана "този каза ли ти нещо? ", аз "не, нищо".... той "стори ми се, че ти каза нещо... да слизам ли".... аз "стой си на задника, нищо никой не ми е казал... пък и нали сме в отворена връзка, какво ти пука кой какво ми казва". И пак се вкисна.
Не знам въобще какво правим. Казва ми "ти си правиш всичко", уж не му пука особено за мен, пък ме ревнува. И какви са тези шеги за отворена връзка.... шега ли беше, не знам.
Просто исках да споделя, защото ми тежи. Той стана важен за мен, привързах се много към него.

Коментари

1.   Защото може. Защото си прекалено добра. Защото е нарцисист. Защото е незрял, играч и несериозен като огромна част от мъжете тук. Защото си избива своите комплекси върху теб. Защото някой приятел го съветва да разиграва така жените, за да е по-харесван и желан. Защото си връща на теб заради някоя бивша. Избери си една причина.
Безкрайно объркан и несериозен човек.

2.   Нямате никакви сериозни отношения, не зная какъв съвет искаш по-точно.
Ако искаш се чукай с него, но сигурно ще те захвърли, когато му омръзнеш.
Затова бабите едно време са правели нещо само с годеници и съпрузи, за да не ги използват само за секс.

3.   Върти те, просто иска да е на неговото. Хем да се начеши, хем разнообразие с други жени да има - Да държи и питомното и дивото в две ръце.
И очевидно го интересува само секса. Ако го беше грижа за теб щеше да каже "Как си, добре ли си", а не въпроси свързани единствено с личните му интереси, като това дали не си си намерила някой друг там някъде. Пълен егоист. Но предполагам като си ги избирате такива.. Представям си някой набит "батка" без врат върти BMW-то и виси в социалките да забива, а ти си се привързала, защото получаваш внимание.

4.   Като знаеш какъв е, защо изобщо си била приятелка с такъв човек? Да не говорим за започване на отношения! И вече е минало доста време без секс. Ако смяташ че не си като него, прекъсни всякакви контакти. В противен случай или си като него, или си мазохист. Толкова!
Ж

5.   Днес стана нещо, което ме съкруши. Но забелязах, че не иска да говори продължително. И го попитах "умишлено ли ме игнорираш?

Поредната, която си мисли, че светът се въртъи и трябва да се върти около нея. Това дали мъжа е зает, дали има ангажименти или проблеми нея изобщо не я касае. Важното е да отговори иначе се почват тъпите разговори, в които пита защо ме игнорираш и какъв е проблема, струваш ми се променен и тн.

6.   Такива боклуци - с лопата да ги ринеш!
Забележи само приказките му: "аз съм такъв, като не ми е добре... го отнасят най-близките ми"! Смяташ ли, че един човек със семейство би разсъждавал така? ! Та той е готов на всичко, включително на саможертва, стига на близките му да им е добре, да им е осигурено всичко - обич подкрепа, дом, пари, възможности! Смяташ ли, че твоят екземпляр е готов на това? Че с него ще ти бъде добре, че ще води децата на училище, или ще те отменя в домакинството?
С него ще имаш просто още едно дете (а най-вероятно е и само с това "дете" да си останеш, понеже едва ли ще допусне конкуренция за вниманието ти от страна на истински деца), при това - капризно, (пасивно или активно) агресивно, със знанието и опита да ти навреди и да те нарани...
Понякога, човек без дори да подозира попада на кофти екземпляр, та какво остава ако има някакви съмнения! Не 100, а 1000% ще ти е зле и ще страдаш с него. И запомни от мен много добре - нито ще можеш да го промениш, нито да го оправиш! Само ще си изгубиш времето и нервите, и ще си съсипеш психиката!

7.   Познато. Просто жените мислите че живота на мъжете започва и свършва с вас. Човека си има някакви проблеми, що трябва да ти се обяснява за всичко. Остави му пространство да диша, така най-много да го накараш да те отреже с тая несигурност.

8.   Не може да очакваш нищо от този. Всъщност, масово хората са боклуци и не може да очакваш добра връзка с никого.

9.   Даваш му смесени сигнали..
Ако искаш нещо от този мъж, му кажи.
Дразниш го, после питаш нас защо е такъв:)!

11.   От авторката.
Исках просто да ми отговори нещо, не да се чудя какво става...
Можеше да каже "не ми се говори, остави ме за малко"
Първо ме бомбардира с внимание, разбиране и т. н., после се държи все едно и с мен, и без мен... все тая.
И не е като да не съм го предупредила, че няма да участвам в такива отношения, не е като да не ме познава.
Все казваше... да отидем някъде, ама никога не каза - къде, кога и т. н.
Досега аз го викам, аз го каня да излезем. И не, не е нето богат, нито "батка".... дори не е особено красив.
Вчера платих аз обяда... (както много пъти досега). Пита ме "защо плащаш, ти си жена"... какво като съм жена.

12.   Виж сега добре ме чуй. Първо когато някой ви обича и държи на вас вие избирате точно подобни мъже. Ти не виждаш ли или си сляпа, че за него си една от бройките му ако има друго момче и е свястно си избери него не всичко каквото лети да се яде.

13.   12, къде ги тия свестните, огромна част са като тоя от темата-бройкаджии, несериозни и нарцисисти. Свестните момчета, ако ги има, са луднали по кифли и к....
Авторке, тоя е нарцисист, а ти си просто прекалено добра с него. Явно си доверчив и добър човек, а хиените надушват това.

14.   Номер 12, никой не ме обича и не държи на мен, така че не ме слагай към общия куп, за който намекваш.
Друго момче няма... просто аз отблъсквам всички съзнателно и несъзнателно. Той и това го знае, само ми каза... "аз не се притеснявам, че ще си пишеш с някого, защото ти отблъскваш всички".
И после в допълнение за отворената връзка каза също, че "нямаш друг избор освен да приемеш".
Той знае, че държа на него и едва ли не ще понеса, и приема, каквото и да ми "сервира". Приел ме е за даденост, знае, че винаги ще бъда там за него.

15.   До авторката :::://// Аз съм от доста по-възрастното поколение. Поколението, при което, ако поемеш или имаш чувства към някое момиче/млада жена/ държиш на думата си, та ако ще Витоша на вулкан да се превърне.. Ще направя едно цинично определение, вашият обожател има характер, който се определя с една част от дамската анатомия, която всички мъже желаят бленуват. Докато при жените е орган при него е характер. Този е лигльо по постъпки и държание, когато го четях щях да повърна, толкова са му гнусни елементарните, лигави постъпките. Не го разбирам. По моето време, всяко момче щеше да е безумно щастливо и гордо, ако момиче му обърне внимание. Подчертавам за неолибералистите, обърне внимание, нищо повече. Момичетата преди казармата бяха твърде висока цел за нас, те бяха от друга по- висока лига, а ние бяхме момчета, влизащи за две години в казармата //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

16.   Гледам, пуснала си нова тема, но ще ти пиша тук. Махай го този идиот! Манипулира те, щото няма коя друга да му пусне в момента. Никога не забравяй едно важно нещо- винаги, при всякакви обстоятелства, ти имаш избор!!! Цени се и се уважавай, правилният ще дойде. Започни да тренираш и да се храниш здравословно, чети книги за самоусъвършенстване, намери си среда с приятни хора и т. н. Не се занимавай с посредствени, оцени себе си, не слушай тоя и оня какво ти говорят. Успех!

17.   Добре че жена го пише това, защото ако мъж го опише, ще му скочат. Знае го що за стока е, той и показва всеки ден какъв е прост, ма "много се привързала"...

18.   Боже, Боже! Момиче, ти не си в ред като повечето момичета. Като сте в отворена връзка - изживей го, бе! Какво по-хубаво от това? ! Излизай с други, намери си хоби, работи- живей си живота! Виждай се и с него. Много сте смотани, ей! Затова никой не ви иска.

19.   Е ти като не му пускаш, какво очакваш. Щом не искаш секс, тива е итхвърляне за него. Нормално да те игнорира. За отворената връзка се шегува. Прекалено рано се опитваш да му говириш за връзки. Вие даже и секс не сте правили още. Само ориятели сте.

21.   Сега виждам последния коментар.
Не съм му отказала, защото не искам. Отказах му защото имах причини в конкретния момент и нямаше терен за действие.