Домакински задължения...
Здравейте на всички.
Момиче съм на 25г. Живея и работя с приятеля си. Отскоро половин година живеем отделно от родителите му.
Аз не съм от онези жени които мразят да готвят.
Но някой път не знам защо толкова много се изнервям.
Защото се старая или всеки ден да готвя или през ден.
Да не говорим че и по два пъти някой път на ден.
Правя му храна за работа. И за вечерта не остава много и се налага пак нещо да правя някой път като не ходим никъде.
Просто усещам като тежест понякога защото той идва при мен и казва " а вечерта какво ще ядем"и мен ме хваща бяса защото не ми се готви пак вечерта а той отговаря Няма какво да ядем
Сякаш аз все съм длъжна да съм забулена в тая кухня.
Отделно аз чистя, подреждам. Той като пусне една прахосмукачка на 2 месеца е голяма работа за него. Все едно е построил къща.
Ама както и да е.
Мисълта ми е вие така ли сте? Той помага ли ви? Или жените просто трябва да сме така и да се примиряваме с всичко?

Коментари

1-50 от 77

1.   Мъж на 53,
Обикновенно аз готвя.
Мен ме питат какво ще ядем. В повечето случаи аз пазарувам, най- често веднъж в седмицата с колата, правя си сметка какво ще се яде и натъпквам хладилника. Но на мен това ми харесва. Другите задължения си ги поделяме. Горе доло 50 на 50 % сме в домакинството.

2.   Той вече е решил, че ти ще си слугинята, заместничката на мама. Той ще дреме на дивана и ще чака да му сервираш / отсервираш. Грешката си е твоя, че не постави граници в началото. Сега ще смърдиш на манджи, а през това време той може да гледа други жени на телефона.
Не, при нас не е така. Готтвенето е в събота или неделя - и е само едно нещо. И докъдето стигне. За работа не си носим от вкъщи. През останалото време от седмицата или салата, или поръчваме, или след работа някой купува нещо, най-много да забъркам омлет или варени яйца. Това е. Но ние се изяснихме от самото начало. А Като слушам колежките масово са като мен.
Ж, 27

3.   Категорично не е нормално. Задълженията се разпределят и като не му отърва да стои гладен. Същото е с чистенето, пазаруването, поддържането на колата, прането и миенето на чиниите. Седни и ги изговори с него тези неща, защото ако само стискаш зъби и вършиш всичко, в едно момент ще го намразиш и ще започнеш да си отмъщаваш съзнателно или не и с отношенията ви е свършено. Ако няма открита комуникация и зачитане на нуждите, няма и пълноценна връзка.

4.   Ей това готвене много ви бърка на българките в очите. Ти си жената, не той. Майките ви на нищо ли не са ви научили? Ти ако за приятеля си не щеш да готвиш, утре като имате деца ти и за тях няма много да те е грижа.

Напускай го да може момчето да си намери някоя читава жена а да бъде с някакво мрънкало.

6.   Ми винаги може да се направи някой сандвич, спагети, яйца. Или му кажи да купи от някъде нещо.
Аз обичам да готвя.

7.   Плащаш ли част от наема, плащаш ли сметки, които да са общи, за колата бензин? Ако да, говори с него да си разпределите и домакинските задачи, ако не си трай, че е мега нагло.

8.   Шута в гъза и да си плаща на професионална готвачка и чистачка. Много нагъл тоя.
Другия път като пита какво ще ядем му кажи "каквото сготвиш".

9.   Аз съм така, но не работя. Седя си вкъщи и за мен е нормално да се погрижа, докато той е на работа.
Когато и аз работех - не беше така. Прибирахме се заедно и заедно си приготвяхме нещо. Основно чистене събота и неделя пак заедно

10.   Уважаема млада Госпожо, нали знаете, че кучето скача според тоягата? Винаги можете да кажете на съпругът си, че се уморявате и побеснявате от готвене всеки ден. Ако не разбере, да стои гладен или да готви той. Може пък да Ви извежда на вечеря. както го ноучите. И аз съм бил като него, но сега когато жена ми не иска да готви, ходим на кръчма и всичко е наред!

11.   Помаците от предишни теми на възрастта на приятеля ти верно са построили къща и то със свои пари, а нашите български мъже са мързеливи до Бога и после защо сме на това положение. Права си, авторке. Когато ти казва, че няма какво да яде, ти му посочи някои от първите, в които си готвила и му кажи, че сега е негов ред, но понеже знаеш, че не може да готви да поръча храна или да те заведе на ресторант (което и заслужаваш и някои двойки го имат като ритуал, веднъж седмично).

12.   В домакинските задължения го научих да ми помага, да. Но не беше свикнал, определено - майка му преди това е вършела абсолютно всичко вкъщи, той никога не е правил нищо у дома.
Сега той изхвърля боклука и готви повечето пъти - хоби му стана огромно, а аз чистя, подреждам и мия съдовете - неща, които на него наистина не му харесва да прави, а пък аз изпитвам удоволствие от тях.
Разпределили сме си задълженията и всеки е доволен, всеки си има време за себе си.
Според мен така се гради едно здраво домакинство и семейство - на равенство както в удоволствията, така и в задълженията.

13.   Твоя приятел си е чист мамин син, и търси заместничка на майка си да му слугува. Ако искаш да запазиш връзката си - опитай да поговориш спокойно с него и да му обясниш че или сте партньори или всеки сам по пътя си. Силно ме съмнява да се осъзнае/промени, та предполагам нещата при вас ще приключат в скоро време.

14.   Мама винаги ми е казвала, че родителите и котката са както ти се паднат и просто се примиряваш, но с гажде и куче е както си ги научиш. Сама си си виновна, че още от началото си се забила в кухнята - не те обвинявам, не ме разбирай погрешно. Но трябва да започнеш да изискваш от него да ти помага - да обели картофите, догато ти режеш морковите; да измие ориза, докато ти запържваш нещо, да избърше прахта докато ти минаваш с прахосмукачката и прочие. Той трябва да разбере, че не си му длъжна, че домакинската работа не е само твоя и че вече не живее с майка си!

15.   Оф, това младите сте... Нямам думи!
А като се появят децата (ако изобщо имате такива) и за тях трябва да се готви, какво ще правите тогава?
Едно време нашите родители са прали на ръка ВСИЧКО, не е имало съдомиялна и глезотии. Гледали са и къща, и градина, и деца, и на работа са ходили (или на полето). На вас щом една манджа ви тежи.... Не знам накъде отива тоя свят!
И друго - на 25 вече си жена, а не момиче!

16.   Ти луда ли си? Разкарай го докато нямате деца. После освен за него и за децата ще се грижиш, сама.

17.   Ще готвиш и ще траеш, да е мирна къщата!

18.   От гадже помощ не чакаи, учат се един от друг и взаимстват, случайно да не са по назад от някои друг, всички чакат ти да вършиш всичко, иначе започват, да говорят, че си мързелива и какви ли не неща, за да те мотивират да си по работна. Такъв е животът, свиква се, точния път е да гледаш да си щастлива и да не ти пука от разни мнения, нямат твоя живот, а и да имат, твое право е да желаеш без коментар, това е нещо лично, така е коректно.

19.   Ти да си му "мама" в къщи... а после и ще порасне мамин сладък и ще си търси жена навън.
Вие сте партньори, не си му прислужница! Някои тук се изказват как щяло да те мързи после и за децата да готвиш, някои като твоичкият, който в момента те "възпитава" как да му слугуваш!
Тези някои и твоичкият трябва да знаят, че децата си имат и бащи! Ако не могат и те самите да сготвят една манжда за децата си, за какво са ви на вас такива, бе ЖЕНИ!? Имате ли нужда от селски тарифата на които да слугувате? ! Навън има и МЪЖЕ, не всички са такива тюфлеци!

20.   Като пита другия път какво ще ядем, му кажи Каквото сготвиш! Пробвала ли си?

21.   Я, я мъж и куче както ги научиш....
Я ела да видиме дали ше ме научиш на нешо. Ако не пшащаш нишо, ако се возиш в колата като куфар всеки път и си мислиш, че се движи с вода, а не с бензин, ако единственото, което правиш е да имаш изисквания, то не ще чистиш, ами червен килим ше постеляш.
Нагли до безобразие

22.   Желязото се кове докато е горещо! Сега е момента да му покажеш, че домакинските задължения се разделят. Ти също ходиш на работа и си уморена. Той също трябва да участва в домакинството, също живее в тази къща

23.   Привет,

Вкъщи главно аз върша нещата, но не разбирам за какво пишеш тук? На 25 години си, голяма си, много добре знаеш отговора - както се разбере двойката. Има домакинства, в които мъжа върши цялата работа, има и такива, които са си наели трети човек, в общи линии - хора всякакви. Зависи на теб какво ти харесва. Най-масово с времето хората се наместват и си делят задълженията, но не е задължително. Една моя приятелка изпитва удоволствие да храни мъжа си - всеки ден, повтарям - ВСЕКИ ден, тя му сервира закуска, после 3 степенно меню за обяд (взима си го за офиса) и 3 степенно меню за вечеря. Всеки ден готви и това ѝ доставя огромно удоволствие. Аз за две години и половина съвместен живот съм готвила под 10 пъти на мъжа ми и още сме заедно и нямаме проблеми в това отношение, той не го изисква от мен. Но пък аз съм по-особена по отношение на чистотата - държа аз да нареждам всичко в нашето жилище. Той ми помага понякога, но най-вече аз чистя и ми харесва, защото си нареждам всичко както аз преценя, гардеробите не са разхвърляни, а винаги подредени, поддържам хигиената, която мен ме удовлетворява и двамата сме доволни. Същото и за прането - не че той няма да пусне пералня, но колкото и да е странно аз имам изисквания за една тъпа пералня и си го върша сама - искам да сортира прането по цветове, да слага правилния препарат и после като простира да ги "изтупва", че да се самоизгладят на сушилката (рядко ползвам сушилня, защото много ми мачка дрехите и трябва да гладя) и после искам да се сгънат хубаво (така че при обличане да няма гънка по средата на блузата) и да се наредят в гардероба. Нареждам си ги и сортирам както на мен си ми харесва - дрехи на закачалка по мое усмотрение, дрехи за работа, официални, домашни, шкаф за чаршафи, шкаф за хавлии и т. н. Педантична съм в това отношение и предпочитам самичка, а и накрая като видя всичко бляскаво и просто ми е кеф. Той пък е приел за негова "мъжка" задачка да изхвърля боклука. Всяка сутрин си проверява дали е за изхвърляне и така излиза. Аз това действие не го обичам, защото винаги бързам сутрин и все закъснявам и една минутка ми е много ценна...

Примери всякакви, важното е вие да се чувствате добре и да сте доволни. Съвместния живот изисква нагаждане и компромиси. Това, което те съветват да го оставиш е тъпо - разбери се с човека, обясни му твоите виждания. Аз на моя му казах още в началото, че не съм по готвенето и хич не ми харесва. Мога да ползвам фурната, тостера и микровълновата, но никога не съм пържила нещо вкъщи, изпитвам ужас да не ме пръсне горещо олио и да ми се омиришат косата и дрехите на пържено, като знам, че това е мега тъпо, но е истина и той си ме прие такава, което е най-важното. Така че говори с него и се разберете, почти убедена съм, че ще влезе в положение. Ако му е толкова неприятно и на теб също, еми бачкайте за удобства - робот за почистване, съдомиялна машина, ресторант за вечеря и така. Ако си търсиш повод да го оставиш, защото съвместния живот не е това, което си си мислила - давай, имаш зелена светлина.

Успех!

24.   Хоум офис си работя единствено. Съпругът ми си ходи в офиса. В обедната почивка забърквам някое яденце, пазарувам или след като приключа работа почвам да готвя.
Винаги е чисто вкъщи, не допускам да потънем в кочина грам. Обичам да правя всичко това. Харесва ми да си чистя, да си подреждам, да готвя. Гледам си клипчета за готвене, така да се пообогатя, че да не ядем еднотипно. Понякога и мъжът ми готви, но събота или неделя, което е тотално окей за мен. Дори и да не готви. Няма никакво значение. Но пак повтарям, обичам, наистина обичам да правя всичко това. Когато имам нужда от помощ си казвам, никога не си мълча. Никога не ми е отказал. :)
Правилно са те попитали, ами като/АКО се появят децата какво ще правиш? Там грижите са нон-стоп, няма "писна ми, не искам, не мога, така ли е при вас? ". А ти приемаш като тежест едно домакинстване.. Имах една приятелка като тебе, която просто се отказваше от връзките поради точно това, което си описала. Тя си стои сама. :)
Успех.

25.   15. - Децата в повечето случай не обичат манджи. А има и детски кухни. Аман от мъже търсещи домашни помощници. 21 век сме, не 15-ти.

26.   Аз работя на смени, имам свободно време и готвя само аз. Обикновено не ми тежи, обичам да готвя, само когато съм много изморена или претоварена не ми се занимава. Но и в моето семейство, и в семейството на съпруга ми имаше такъв ред-готвеха само майка ми и свекърва ми. И той така е научен, и аз, че готви жената. С тая разлика, че когато съм изморена той никога не ме кара да го правя, а казва-все ще намерим какво да ядем. А парадокса е, че като нямам сготвено, най много неща натрупвам на масата. В интерес на истината аз сама не го карам, защото мъжът ми е от тия мъже дето и една вода да сварят-ще я развалят. Иначе не обичам много да чистя, правя го редовно, но по задължение-защото трябва. И оценявам, че ми помага-пуска прахосмукачка или забърсва с мопа. И на това съм доволна. Но иначе съчувствам на авторката, че приготвя на приятеля си храна за работа. Излишно ми се струва, надявам се че там все може да намери да си купи нещо да хапне.

27.   21, аз съм номер 14 и мога да те уверя, че изкарвам доста повече пари от приятеля ми и съответно плащам повече сметки от него и АЗ зареждам колата, така че да обвиняваш без да си запознат е доста крайно. Кое е наглото? Да обели едни картофи, докато аз се занимавам с ВСИЧКИ останали домакински задачи ли? Или е редно да му плащам интернета, а той да лежи на дивана, забил в тикток, докато аз изкарвам парите и въртя къщата? И накрая да дойде като мъжа на авторката да пита нагло какво ще ядем, заявявайки, че всеки път трябва да е различно?
Не жените сме нагли, мъжете като вас са :)

28.   До №18 Аз съм мързелив, така, че не мога да готвя и съпругата ми готви, чисти и пере. Понякога пазарувам, но само по списък, за да няма проблеми. Някога когато бяхме млади / по време на социализма/ открих един интересен начин да оказвам върху нея психическо въздействие. За съжаление, най-често това се случваше в петък вечер. Проста отказвах да се храня, тя готви вкусно и здравословно, не много разнообразно, а аз отказвам да ям, не закусвам, не обядвам, не вечерям цяла събота. Тя се старае да го приготви нещо, което знае, че харесвам , но аз нищо не консумирам. Същото се повтаря и в неделя. Чувстваше се много обидена, че не оценявам усилията И. В понеделник поне за закуската, се повтаря същото. Всичко това е съпроводено с тотално мълчание, тя пита защо и се сърдя, но отговор няма, изобщо тишина. Два дни никой дума не проронва, освен нейни монолози, които остават без отговор. Даже отивах да спя в другата стая. Тогава нямаше компютри освен в института, в който бях научен сътрудник и затова си четях по цял ден или отивах в една зала малко да потренирам с един приятел, ако успееше да се измъкне. И двамата от ученически години сме тренирали джудо. Тогава преди много години, съпругата ми, в нейната служба, беше станала най-младият ръководител отдел, а той беше и най-тежкият с много проблеми и това всичко допълнително много я натоварваше. Иначе и двамата сме завършили ФРЕ тогавашният факултет радио-електроника към, тогавашното ВМЕИ"Ленин", сега ТУ. Много добра математичка е на инженерно ниво, с цяла папка грамоти от ученически олимпиади по математика и физика. Минаха години, но тя се адаптира и сега, ако го приложа този вариант, следва коментар нещо от типа "Ако искаш яж, ако искаш -не, още по добре за мен, че няма да да ти готвя", затова остана само мълчанието като опция. Сега вече е технически директор, много е волева и организирана, вече е възрастна, аз също не съм се подмладил. Като допълнителна екстра, като млада беше и патологично ревнива, не вярваше на нито една моя дума относно отношенията ми с колежките. По принцип е инроверт, много се грижи за подчинените си. Когато И е поставена дадена задача, нищо не може да е отклони от целта. Подчинените И, понякога я наричат центуриона.. Все пак ръководи над 300 мъже. В момента пак сме зациклили на подобен вариант. Не мога да отрека, че и в момента всичките домакински дейности "лежат" на нейните плещи. Как успява да намери време за вдига тежести, просто се чудя. Обяснявам си го единствено, че когато се захване с нещо не се разсейва, няма телефон, няма телевизия, няма музика-нещо като био-робот. Купон е когато простира, защото при нея всичко трябва да е подредено. Прането се подрежда но размери и цветове. Накупила е едни в много красиви цветове щипки. Щипката трябва да съответствува но цвят на прането и никога две различни по цвят щипки на една тениска, риза фланелка, като всичко прави много бързо и т. н. Доста е силна, като ученимка е тренирала спортна гимнастика //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

29.   Здравейте. Аз съм авторката.
Искам само да кажа, че не ме мързи да готвя. Все пак го правя всеки ден. Чистя всяка седмицата. А той пред това време играе на компютъра с приятели. Той няма кола, никъде не ме вози. За тези, който ме помислиха за някоя лигла.. Неговите родители плащат сметките защото живеят на другия етаж
Не ми дава пари. Когато го помоля да купи нещо го купува и това е
И аз съм съгласна да съм завряна в кухнята и с 5 деца. Ще се справя не е проблем. Но на този етап ние работим едно и също нещо. Физически еднакво се уморяваме. Аз повече дори. И затова казвам че ми идва в повече. Защото едно време жената е вършила всичко вкъщи но мъжа е бачкал здраво. Е как няма да му сготвиш тогава?

30.   Който иска да яде да си сготви.
Аман от готованци, все някой им е длъжен, не мога да търпя такива хора.

31.   Често се готви, когато се появят децата, преди това се живее:)
Ако всички готвеха всеки ден, повечето заведения щяха отдавна да са фалирали, а се вижда, че сме страна, в която заведенията са в изобилие.
Има страхотни заведения с домашна кухня и като сметнем електроенергията, не излиза по-скъпо.

Някои си търсят готвачка- занестител на мама.

32.   Работите и двамата, следователно имате доход, ти не знаеш ли че предлагат храна с доствка? Когато не ти се готви просто поръчай нещо, или на връщане от работа мини и купи нещо готово в кутии.
Аз не работя и по 6-10 пъти месечно си позволявам да купя готова храна.

33.   "Момичето" на 25 е хубаво да се наживее. Кога стане жена, някъде към 45-50, тогава сама ще поиска да готви за някого.

34.   Във всеки дом е различно и цаката е да намерите това, което кара и двама ви да се чувствате удовлетворени.
С мъжа ми сме живели сами по няколко години преди да се съберем, съответно всеки от нас е достатъчно самостоятелна единица. Може всичко да направи в домакинството. В момента изцяло аз съм поела домакинските задължения по моя инициатива и по лични съображения. Но сме минали през различни етапи.
В началото той вършеше почти всичко вкъщи, аз се включвах, като почивам, но тогава работих толкова много, че просто нямах сили след работа нито да сготвя, нито да измия чиниите, нито нищо. Ако беше направил нещо за хапване, супер. Ако ли не, каквото има или взимах нещо на прибиране. После смених работата и поделихме задълженията, като при нас никога не е имало някакво строго разпределяне от рода на "ти ще пускаш прахосмукачка, аз ще бърша праха". И на двамата ни е ясно кога мебелите са за чистене, кога трябва да се измие пода или да се подреди някой шкаф. Който когато има време, поема каквото му се прави в момента. Само за основните почиствания се разбираме за ден и кой с какво ще се заеме, за да си имаме план на действие. От вече година изцяло аз съм поела задълженията вкъщи, защото имам много повече свободно време спрямо него и предпочитам като се върне да се видим и да имаме време един за друг, а не да тръгва с мопа из стаите.
При нас тези въпроси се обсъждат бегло, защото просто сме на един акъл. При вас явно се налага да говорите сериозно, но го направете просто и толкова. Нормално е във връзката да може да обсъждате състоянието на духа и тялото ви със своя партньор.

35.   Koгато и двамата работят, домашните дейности се разделят. Мъжете не помагат, това е и тяхна работа в общия дом, хранят се и те и т. н. Помощ е, когато някой приятел ги извика нещо да се свърши. Мъжете не правят услуги в къщи, а обслужват себе си. Готвенето е супер досадно, трудоемко и постоянно. Всеки ден се яде, пазарува, мият чинии и т. н. В една нормална, уважителна връзка партньорите трябва да могат да "влезнат в обувките " на другия и да преценят кой, колко и по какъв начин да се ангажира. И двамата трябва да разберат, че баба и мама вече ги няма.

36.   Ей, това жените сте безочливи същества, срам нямате! Една тук раздава женски шутове в гъза на мъжа и го праща да яде където иска, друга заплашва, че ще го остави гладен, щото и той трябвало да върши женска работа, понеже днес всичко било по равно. Абе намерили сте вие мъже, та сте премерили! После пищите олелееее, мъжете ни бият, пребиват от бой, че дори по някога и убиват! Ами помислете първо защо ви бият и дали не са прави, когато ви наказват за проявена наглост, дързост и женска простотия. Авторке, коя си ти, че да казваш на мъжа какво да прави? Да чисти с прахосмукачката вместо теб е унижение за мъжа и престъпление от твоя страна. И ти умръзнало да готвиш? !? Ами защо тогава си се омъжила? Къде се намираш ти? Ще готвиш по три пъти на ден ако се налага и ако мъжът ти го иска, дори няма да спиш и ще готвиш през ноща, щом не си могла да наготвиш през деня. А, ако мъжът ти иска да ходиш на работа ще ходиш и ще носиш и пари у дома. Мъж е това, не е лукова глава, и щом и жените искали да работят нека да работят, но първо да свършат работата у дома, мъжът да е доволен и тогава може да уважи жената, като изпълни някое нейно желание, не всички обаче, а само тези, които той прецени!

37.   С мъжа ми споделяме всички задължения. Даже по-по често той готви. Пазаруваме заедно, когато пускаме перална ми помага с простирането на дрехите. Глади си сам дрехите. За дребно чистене сама се справям. За по-основно чистене пак заедно. Не ми дава да се изморявам много. Казва, пе готвенето не е приоритет. Или ядем по някой сандвич, или купуваме нещо отвън, или някоя салата набързо направим.
От къде го изкопа този индивид. Да не си му слугиня или майка. Бягай далече!

38.   На номер 36 определено му хлопа дъската... поредният нарцис. Ще прати жена си да бачка 10 часа и ще очаква тя след това да има енергия да готви, чисти, пусне пералня, оправи децата и пр., докато той си лежи на дивана, пие бира и псува мача. И накрая ще я пребие ей така за спорта, защото не е останала храна за обяд например. Стойте далече от такива "мъже".

39.   Всеки човек трябва да може да върши домакинска работа и да се грижи сам за себе си, независимо мъж или жена. Утре като имате деца и те кажат: "Тате, гладни сме" и той не може да им намаже една филия, кво праим?

40.   Номер 38, номер 36 е абсолютно прав, няма какво да хленчиш и да мрънкаш. Жените в днешно време тотално изпростяхте и почнахте да искате да размените ролите в семейството - мъжът да стане жена, а жената да стане мъж, и да го командва. И за всичко това е виновен извратеният феминизъм, който ви проми мозъците с простотиите за "равенство" между мъжете и жените, което НЕ съществува.

41.   До 29 авторке в случай че живеете в жилище на родителите му и те плащат сметките, значи просто ти чрез готвене и шетане си плащаш твоята част от наема и твоята част от сметките.
Това родителите му да са на другия етаж и да ви плащат сметките не е "живеем отделно от родителире му" както си обявила в темата!!!
На този свят човек си плаща покрива по един или по друг начин, или се лишава от част от парите си и плаща наем на хазайн, или си плаща чрез труд, търпение и дондуркане на синчето на свекърите които в случая се явяват хазай. В крайна сметка ти си се съгласила да ползваш етажа им и да ти плащат твоята част от сметките за да отглеждаш сина им, той да цъка на компа а ти да се грижиш за нуждите му. Ако живеехте в дом предоставен от твоите родители ролите можеха и да се обърнат, той да поема повече грижи в дмоа, но щом сте при свекъри ти си на пангара.
За да може едно младо семейство да си раздели домакинските си задължения, трябва първо да си уреди собствено гнездо, било то и под наем. В тяхката къща нямаш право да караш сина им да върши каквата и да било домакинска работа особенно ако той не желае. Всяка жена която се съгласява да живее в дом собственост или в близост до свекъри би трябвало предварително да е наясно, че с това тя се съгласява да бъде и слугиня на мъжа си, че и да помага на семейството му.

44.   36, с раздаване на бой и обиди, които ти оправдаваш, може всеки, даже някои по-якички жени. Тук не ставаше въпрос да се праща мъжа да яде някъде редовно, а да се намери алтернатива, когато не е готвено. Нищо трудно и непостижимо. А и едно е мъжът да си изпълнява патриархалните функции да се живее на негова територия, повечето сметки да поема той и да, разбира се тогава е редно жената да запретне ръкави и тя да готви, чисти и пере, да обгрижва децата, ако има такива. Но често в България мъжът живее при жената, при майчинство не й помага никак материално, колкото и да се тупа в гърдите, че поемането на сметката за вода са нейните нужди, но изисква да е сготвено, да е чисто, а дойде ли събота или неделя и нещо физическо да трябва да помогне към този дом, дори не говорим и чисто материално, като покупка на уред или мебел, се изнизва при майка си и баща си, защото те имали нужда от помощ. Разбирам, че в определена връзка всеки има своята роля, но е добре да не губим баланса и да не очакваме жената да поеме и патриархалната роля, и всички женски функции. Защото ако тя осигури дом, ако полага и тя някаква финансова грижа, прави ремонти, купува и тя храна, откъде-накъде трябва да мислим, че и тя наравно с всичко трябва да готви, чисти, гледа децата и пере, дори да е вкъщи? Понеже това е често срещана ситуация в България споменавам, а за случките, в които мъжа отстоява мъжките си функции: да, редно е тя да готви, чисти и всичко свързано с дома, за баланс. Във връзките не може някой само да дава, а друг да взима.

45.   Авторке, на 25, най-добрите ти години, си допуснала мамин златен да те навре в детската си стая (етаж на родителите) и да те ползва за безплатна слугиня? !
Ти луда ли си?
Вземи си една квартирка, бий му шута на тоз глезан мамин и си живей живота с нормални мъже, които не са залепени за полата на мама.

46.   И защо е нужно да се готви всеки ден? Във всеки хипермаркет има щанд за готови храни, има замразени храни, полуготови, има кетъринг. Като няма вечеря, телефон има, поръчайте си нещо за вкъщи.
А като не можеш /не искаш да живееш така, винаги можеш да си тръгнеш.

47.   44, бях отговорил на 38 относно физическата сила, и ако модераторите не бяха скрили коментара ми, защото истината за женската същност не им харесва, щеше да разбереш за какво говоря. Не става въпрос за обиди, защото жените днес обиждат без причина мъжете, чувствайки се недосегаеми и защитени от законите, вършейки безобразия. Такива по-якички жени дето да могат да набият мъжете няма, освен ако мъжът е мнооооого слабоват, болен или мухльо и се оставя нарочно жена да го набие, защото има и мъже-мазохисти, възпитани още от детската градина. Мъжът ще си изпълнява патриархалните функции-задължения, ако ги няма извратените феминистични закони, наложени от американската "демокрация", които пречат на обществото да е здраво психически и морално. Няма такова нещо, жената да командва у дома и сама да определя какви са задълженията на мъжа и нейните. Точно обратното е. Дали според теб жените днес са по-щестливи от преди заразата с феминизъм? Много се съмнявам, защото мъжете винаги ще ги пребиват, когато женската наглост прехвърли границата на допустимост. Жената е нищожество в сравнение с мъжа и винаги ще бъде такава. В човешката еволюция тя е предлагала на мъжа секс срещу храна, защото е нямало какво друго да предложи. Фак за женското безсилие спрямо действителността е липсващите коментари, а скриването им от власт имащите тук е във вреда на самите жени, защото по този начин насилието върху тях никога няма да спре, и вместо да намалява ще се увеличава, поради скриване на причината за това, статистиката го доказва. Като "убиеш" вестоносеца, няма да предотвратиш войната и последствията пак ще са за теб!

48.   Да бий му шута. Всеки мъж обича да му готвиш. Това че днешните генки и пенки са се изучели от феминизма и така радостно го копират, но но тука сме назад 50 години, тъй че ще готвите и чистите и ще трайте като вас ви мързи дори това да правите купете си котки и стойте сами...

49.   По-добре с котки и сами, отколкото с мъж използвач, дето си мисли че си нещо средно между маминка, надуваема кукла и лична чистачка и готвачка.

50.   49, и за мъжете така е най-добре. По-добре да и теглиш една "пушка" и да я пуснеш после да "пасе", а ти си гледай кефа с мъжки развлечения, вместо да я хрантутиш цял живот, мъкнейки я като ремарке след себе си. Феминистките да остават сами и само с котките да живеят, мъж не им се полага! И без друго "демокрацията" бавно но сигурно затрива българския етнос!

51.   47. - Вярваш ли си като пишеш подобни глупости? Неща случили си в 12 век и които никога няма да се върнат. Илюзии на дърт ерген които мечтае някой да принуди дъщеря си и да му я поднесе на тепсия. И тя да е неговата робиня. Като бъдещ татко на момиченце ти казвам че днес за мъжете няма по-голяма слабост от дъщерите им. И ако подобен индивидец като теб един ден ми се изпречи съм способен на всичко за нея. Не съм изпитвал по-голямо щастие от момента в който разбрах че ще имам момиченце. Всички познати които имат дъщери умират за тях. И последното което искат е някой да ги третира като слугини.

52.   51, няма нужда да вярвам, просто това е действителността, не са глупости, а обективна истина. И, няма нужда да се връщат неща, които не са си отишли и никога няма да си отидат. Дъртият ерген, ако наистина е дърт и е ерген не иска да се жени и няма никога да поиска, та да чака някой да му поднесе дъщеря си на тепсия и тя да му бъде робиня, а той да я търпи и да нарушава спокойния си живот. Стига му да изплющи някоя лека бръмчалка за да задоволи нагона си и до там с жените.
Авторе, или да те нарека авторке! Лъжеш, че всички твои познати, които имат дъщери умират за тях. Всеки истински баща би умрял да децата си без значение дали са дъщери или синове. Но, ако мъжът може да избира между това да има дъщеря или син, истинският мъж винаги ще избере да има продължение на рода му. Без мъжки наследник родът свършва до там. Аз съм свидетел за това, как мой познат умираше от радост, когато му се роди син. Направи банкет, една седмица черпеше на ляво и на дясно за това че му се е родил син и на всички казваше колко големи били тестисите на сина му. След около две години му се роди дъщеря! Направо му потънаха гемиите, ходеше като попарен и се затвори в себе си. Надявал се да има още един син, за да бъде силно семейството му и продължението на рода му да е сигурно. Така че 51 ако наистина си мъж, а не жена, едва ли ще говориш тези глупости и да сравняваш 12 век. Само жените силно се надяват да раждат женски бебета за да увеличават феминистичната електорална маса и да променят с мнозинство законите в извратен вид, където жените щели да управляват света през 22 век. Такива са болните им фантазии, но реалността е друга. Равенството, което им се иска никога няма да го имат, защото природата е делегирала върховенството на мъжа, но това е за друга тема.

53.   Естествено, че само жената трябва да готви, чисти, глади, пере, подрежда и всичко останало по домакинската работа!
Мъжът е шефа, не го закачай! Шегувам се:)

Сега сериозно - това е както си го направи човек, както се договорят мъжа и жената, а зависи също и от натовареността на хората в семейството.

Давам примери с моите близки и с мен:

При дядовците и бабите ми(Бог да ги прости) готвеха само жените, мъжете се занимаваха с полската работа и нещо по двора.

При родителите ми(и на моите близки също), готвеха само жените, мъжете се занимаваха с неща по дома.

При мен, имам два брака, и в двата са готвили само жените ми. И сега във втория - само жена ми готви, а аз се занимавам като има някакъв проблем по дома, изхвърлям и боклука.

Аз не съм претенциозен. Не се готви всеки ден. Като се прибираме аз пазарувам. (Жена ми работи от 8 до 5. ) Често купувам нещо готово, и в повечето случаи намалено - от Била. Жена ми готви супа, която стига за няколко дни. Пролетта и лятото почти всеки ден прави таратор и салати.

Понякога готви и нещо друго, но аз никога не я карам, тя го прави по свое желание - да ме зарадва и да ми угоди. Но като наготви - стига за няколко дни. В нас годна храна не се изхвърля!

За работа - тя прави сандвичи(от предната вечер), а ако по някаква причина не е успяла. си купуваме готови закуски.

Никога не сме имали проблем с това, че жена ми готви и чисти в къщи (и с двете ми жени). Затова казвам, че е като си го направи човек и както се разберете!

Важното е в дома да има мир, разбирателство, обич, уважение и любов!

Странник

1-50 от 77