Бившият ми не спира да ме търси, уж приятелски.
Преди 2 месеца се разделих с приятелят ми, защото той направи много грешки, хванах го че ме лъже, че е болен от Covid 19, за да не идва с мен на рок концерт. После се държа грубо, накрая ми заговори за деца, че не искал да има повече деца, защото няма пари и сили да ги гледа. Той има деца от предишни бракове и разликата ни във възрастта е повече от 15 години. Аз го обичам много, той ми каза да си намеря друг, щом не му вярвам и спряхме да се чуваме и виждаме. Да, но той от няколко седмици започна да си търси поводи да ми пише. Аз наистина последвах съвета му, но така и не си намерих друг. Излизах по срещи, но удрях на камък. Една вечер бях сложила една много секси красива своя снимка в своето настроение и той ми прати сърца. Това ме предизвика да му пиша и го попитах, , Какво снана с нас? , а той ми отговори, че той не искал да има деца, а аз съм искала и въпреки че му липсвам и ме обича, нашата любов няма да донесе нищо повече. Каза ми, че разбира желанието ми да имам деца, но той плащл издръжка на други 2 и нямало да може да понесе и да се грижи и за 4- то. В нашата връзка, той е проявявал егоизъм, затова сега реших да пробвам нещо, за да видя дали има промяна или не. Споменах му, че ще си купувам сейб за новата си квартира, но е тежък и ще трябва с кола, да го транспортирам. Той веднага предложи, да ми помогне... това беше и повод да се видим. Същият ден ми беше паднала веригата на колелото, той като разбра веднага я оправи. Накрая само се прегърнахме и си тръгна. След този ден, започна редовно да ми пише и звъни и да си говорим приятелски, да ме разпитва какво ще правя и даже кога ми е отпуската. Много съм объркана.... Какво означава това поведение? След нашата среща, аз се разплаках, защото много ми липсва, но не знам дали неговото поведение е нормално... и какво означава?

Коментари

1.   Означава, че е на сухо и не исса друг да спи с тебе. Фалшиво приятелство, зад което се крие желание за контрол и да те спре да продължиш напред. По-стар е от теб, с други деца. Той, ако ставаше за партньор и баща, нямаше да е сам.

2.   №1 ми взе думата от устата. Точно това означава, останал е сам, без женско внимание. По-опитен е от теб и лесно може да те манипулира. Нещо, което при жена на неговите години не минава, при теб е без проблем. Като си толкова заблудена, хвани се пак с него, но пак ще стигнеш до същото положение. Изборът е твой, последствията и те.

3.   Не се хващай на тази въдица, след като е имало неща, които са довели до раздяла, човек трябва само да асимилира грешките си, да извлече опит и да продължи напред. Никой мъж в моя живот, особено такива, с които съм имала връзка, не са търсили контакт обратно само с цел приятелство. Просто използват тази мимикрия, за да продължат да си имат резерва за секс и внимание. Действат така от наранено его или чисто използвачество. След като ти е казал директно, че не иска повече деца, би трябвало да ти стане ясно, че ти бъдеще с този човек нямаш. Ти си губиш времето, на него му е ок да си има източник за задоволяване на нуждите си. Щом две жени са го зарязали с деца е ясно що за стока е, сигурно е към 40, използва наивността ти и младоста ти да си те върти на малкия пръст. Бягай с 200, намери си необременен с толкова емоционален багаж човек, времето и младостта са на твоя страна, само воля и осъзнаване ти трябва да прекъснеш изцяло контакт и да разбереш, че бъдеще и щастие с този нямаш.

4.   Иска секс, ти си млада, хубава и си била достатъчно глупава да се занимаваш с мъж с 15 години по-възрастен и с 3 деца от други жени, за които не се грижи очевидно.
С две думи - идеална си за него, а за себе си си абсолютен мазохист.

5.   Той ти е казал, че няма на какво да се надяваш. И е така. Повярвай му!
Ж

6.   Няма такова нещо като приятелство между хора, които са били двойка. Може би след 10-20 години, евентуално.
Този просто опипва почвата, кръжи около теб, за да нямаш други ухажори. Държи се уж като приятел, уж зрял и пуснал те да си търсиш щастието, а реално пак иска контрол. Още иска да спи с теб. Още флиртува с теб. Като ти е в полезрението, друг няма да завъдиш. Ти го приемаш емоционално, защото го обичаш, той го знае и се възползва.
Хората не трябва да поддържат контакт с бивши, за да продължат напред. След време някои пак се събират, нищо не се знае в тоя живот все пак. Но в твоят случай не е добре да се събирате. Това е обременен мъж. Има деца от други жени. Не иска деца.
Игнорирай го. Разбираемо е защо не те пуска- по-млада, нямаш деца. Намери сили в теб да не му обръщаш внимание. Успех!

7.   Мила, веднага прекратявай контакти с този! И аз имах ме знам дали да го нарека връзка с по -голям от мен мъж преди 10 г. първо ми казваше, че живеел сам после след време ми разкри, че бил разведен с две дъщери. Доста страдах от него и след време като бившата му жена замина с момичетата в чужбина изведнъж се сети, че искал ново семейство, но тогава може би се вразумих и вече 3 та година нямам никакви контакти с него не желая отново да отварям тази кутия на Пандора. Послушай ме за добро е!

12.   Пълно е със свободни мъже за секс или сериозна връзка, не ти трябва мъж с 2 деца, когато има мъже с 0 деца... Самият факт, че си се хванала с такъв, означава, че и ти не си много умна. Нека си гледа децата... ти му трябваш само за секс де факто, блокирай го.

13.   Мъжете почти винаги правят опити да се връщат. Не трябва да те вълнува защо, важна си ти.

14.   Мила авторке, съветвам те да пропуснеш повечето от коментарите, тъй като си личи, че от тях лъха на болка и злоба.
Има само един начин да разбереш. говорете. Хората в днешно време пропускат възможността да разговарят свободно и да преценяват дали после действията се припокриват с говореното.
Може да иска да е част от живота ти дори като приятел, може да те обича, но да знае че без него ще ти е по-добре, може да са хиляди неща.
Човек когато премине една възраст разбира много неща, предпочита да е откровен и открит. Знае че примерно му е минал поне половината живот и иска да изживее остатъка както трябва. Така че ако не ти се говори с него, просто продължи напред. Ако имаш емоции към него поговорете, не е казано че ще се метнете в кревата. Очевидно е че би ти помогнал за всичко, не виждам причина да не му вярваш. Не си обърквай живота като оставяш недоизказани неща, после трудно се прощава тва.

15.   И къде видя злоба в коментарите към авторката номер 14, като това което са и написали хората е самата истина? Веднъж я е предал пак ще го направи. По - добре е да не се връща назад и да отваря болезнени за нея страници!