И това не е вярно
Да имаш добро образование, хубава професия, да се ползваш с добро име сред обществото и хората да разчитат на теб, защото си сериозен човек и добър специалист, също не е никаква гаранция, че жените ще проявяват интерес към теб. Както преди време някой беше писал тема за това, че ако разполагаш с доста пари пак може да не те отрази никоя, дори и най-големите кифли и златотърсачки. Аз мога да дам доста примери. Мой познат - лекар на 42г. Много добър специалист и земен човек в една рядка медицинска специалност. От цяла България го търсят хора. Уважаван е не само в професията си, ами и сред социума. Ако говорим и за пари - обезпечен е. Достатъчно време вече има трудов стаж, доста голям брой пациенти, апартамент в центъра на София и т. н. Ами сам е. Не защото е грозен, глупав, беден и какъвто там се сетите, а защото е скромен, добродушен и няма подход към жените. Следващият мой познат - финансист, началник на отдел в центалния офис на голяма банка. На 36г и също е сам. Също много интелигентен. Също добре обезпечен. Също много точен и порядъчен като човек. От детските си години е плувец и в момента също редовно след работа ходи да плува. Може да се сетите, че и визуално този човек изглежда доста добре. Но и той - добряк и скромен, съответно жена няма. Мой съученик - на 33г също лекар. Където и да е, който и да било за него само хубави думи са казани. Много свестен човек. Общува с всеки, . Може да говори по всякакви теми, може и да те попилее от смях с тънкият си хумор. Но и той на по-интимно ниво с жена не може да комуникира, явно се притеснява. Защото последният ми е и по-близък приятел от детските години и сме си говорили по тези мъжки въпроси. Сам ми е казвал, че като си е харесвал някоя и е опитвал да се опознае с нея, изобщо не го отразява. На мен самия не рядко са ми се случвали подобни моменти- говоря с жена, а тя с безизразен поглед, насочен към земята или настрани отговаря едносрично. Както е видно и на мен не ми върви с жените. Имал съм успехи, но определено съм зле в това отношение. Аз за себе си няма да пиша, дали съм много свестен, добър, красив и прочие, защото няма как да оценявам себе си. Кусурите ми друг може да ги каже. Но в заключение ще напиша лично за мен основната причина за този неуспех сред много мъже, на които всичко друго им е наред. Изключвам много много богати мъже, които е видно, че разполагат с огромни финансови възможности и около които се завъртат разни кифли и златотърсачки тип чалга звезди. Та мъжете дължат неуспеха си сред жените именно на това, че го има един тънък момент на притеснение, когато трябва да общуват с жена на емоционално и интимно ниво. Същите тези мъже могат да застанат пред 10 жени и да изнесат някаква лекция без изобщо да се притесняват. Дори могат да водят майтапчийски разговор. Но стигне ли се до там да говорят на друго ниво с някоя от тези жени, т. е. да се опитат да я свалят, в тях се появява притеснение и съмнения, че нещо ще объркат. Жените много лесно усещат притеснителните мъже и това ги отблъсква на подсъзнателно ниво, защото макар и този мъж да е свестен, те виждат, че той е несигурен в себе си. Затова не рядко може да се види някоя нормална жена, хванала се с простак, с престъпник, с човек, който е далеч под нейното културно, интелектуално и вобще човешко ниво. Не, защото този мъж е голям сваляч и я е омаял и взел акъла. Дори напротив - много често тези мъже две думи на кръст не могат да кажат. Много често дори имат комплекси. Но те не се притесняват. Перчат се, демонстрират фалшиво самочувствие например или нещо подобно и по този начин жената предпочита тях. Пак мога да дам примери сред мои познати. На скоро срещнах своя братовчедка. Родителите и са нотариуси. Съответно и тя вече с юридическо образование работи в кантората. На 28г. Въпреки че е от богато семейство, тя е възпитавана в трудолюбие и култура. Чисто визуално е най-обикновена млада жена. Ами около е нея е пълно със свестни мъже, но аз я срещнах с очевидно не особено читав. Той дори не ме поздрави. Типичният образ на така нареченият в България батка. Брада, татуировки, тясна черна тениска, тесни дънки над глезените, гледащ намръщено и въртящ се на всички посоки с леко приведен врат. Дори като се разделихме и се озъби на нея. Поне чух нещо от типа "Аре по-бързо, че нема време... ". Друг пример - отново моя съученичка с която също сме в приятелски отношения. Тя пък зъболекар стана. Ами нейният приятел е няколко пъти задържан по половината полицейски управления на София и осъждан за притежание на наркотици. Вече бил се поправил и работил на автоборса. Още доста примери мога да давам л, но няма смисъл, да пиша толкова, защото всеки ги знае тези неща. Поздрави и ще се радвам на коментарите ви!

Коментари

1.   Е, значи има надежда и за самотните и образованите жени, които са в сходно положение на по-горе изброените мъже.
Това с т. нар. батки е толкова гнусно, че не ми се говори. Моя близка приятелка се хвана с такъв, защото и било омръзнало да е сама. Онзи ги върти 2. Едната в Бг, другата в чужбина. И двете знаят една за друга. Моята позната тотално превъртя, откакто е с този. Онзи и поставял условия, ако напълнее дори с 1 кг, нямал да я погледне. Остави я 2 пъти защото не била на фитнес да тренира. Моята приятелка вече е на ксанакс. Та тея батки са толкова тъпи и кухи, колкото и мускулите им.

2.   И защо мислиш, че е така? Притеснението, стеснението и по-трудният подход при някои мъже може да е само пречка, но не и съществена. Жените избират мъжете!

Жените нямат правилен ориентир при избора на партньор. Това са го знаели всички наши предци от хилядолетия насам. Затова радителското тяло и най-вече бащата е решавал за кого ще се омъжи дъщеря му. Девствеността се е ценяла дълбоко и бащата е бил гарант за чистотата и непорочността на момичето. Сега как е?

Докторка с наркоман? Добро момиче с батка? Виждали сме ги тези типажи. И сега да излезна на улицата пак ще ги открия.

3.   Съгласен съм с теб. Много истина има в това, което казваш.

4.   Ами така е. Животът не е справедлив, свиквай. Аз също съм си патил, защото се влюбвам лесно и псоле ми е гадно, че съм мислил някоя за различна. Всички са еднакви и почти съм се отказал да търся тази единствената. Трябва просто да не ти пука, да ги унижаваш и тъпчеш, тогава бягат след теб.

5.   Много хубаво - не е на хубаво...

6.   Абсолютно вярно. Това го има и при жените. Има изключително много грозни жени с огромно самочувствие, които се перчат пред красива жена и дори в мисълта си я имат за грозна, тя е да речем свита и свенлива, но е странно как и на мъже внушават, че са красиви. Въпрос на самочувствие.

7.   "Да имаш добро образование, хубава професия, да се ползваш с добро име сред обществото и хората да разчитат на теб, защото си сериозен човек и добър специалист, също не е никаква гаранция, че жените ще проявяват интерес към теб. "

Това пък кой ти го каза? Мама? Така е било 19 век. Днес жените търсят кефа. За по-младите, кефа е хормони, някой който изглежда много добре, дава и емоции, нови преживявания. По-възрастните жени са се нагледали на такива, и търсят пък охолен и лесен живот. Ако още не си го разбрал:

- никоя жена не я интересува какъв си "специалист" и колко си разбираш от работата. Това което търси е социален статус. Но "социален статус" за една жена на 40-50 може да е лекар/адвокат, за такава на 20 ще е футболист/певец.

- никоя жена не я интересуват парите (освен ако няма да умреш утре). Интересува я какъв живот можеш да и предложиш с тях. Къде можеш да я заведеш, какво можеш да си позволиш, какво можеш да и подариш, статус за пред другите - кола, къща, успех. Може да си милионер, ако живееш като обикновен човек, за една жена си обикновен човек.

- никоя жена не те слуша, или разбира какво приказваш. Може да си тъп като галош, НО да я караш да се чувства добре. Напротив, можеш да говориш много истински, да и споделяш притеснения и мечти които имаш, и в очите и да изглеждаш като загубеняк... Просто това е "разбрала".

- жените наистина харесват уверени мъже, защото те ценят външността, поведението и какво излъчваш навън. Те не знаят дали това поведение отговоря на някакви качества или не. Преценката на реалните качества изисква разум. Разумът е обратното на инстинкта.

8.   Българските жени са меркантилни. Уважават само тези, които се държат просташки с тях. После реват по форуми, че мъжете им ги биели, изневерявали и прочие. Търси си жена от друга държава. Тук са сбъркани ценностите - доброто е наивност, а грубито отношение е харизматично за нашите жени!

9.   Сигурно авторът е прав, но и тия изброени от него мъже трябва да поработят върху социалните си умения и да бъдат малко по-активни в отношенията си с жените.
Ще дам пример с дъщеря ми. За протокола завърши престижна специалност и има добра работа - висока 175 см, със стройни, дълги крака, с руса коса и сини очи. Харесват се с един младеж, 7-8 години по-голям от нея, познават се от няколко години, наскоро той я е потърсил в соц. мрежи, но са само на етап писане, доста активно от негова страна /хвърлям по един поглед към телефона й, когато е вкъщи/. Питам я не излизат ли с този младеж, а тя казва, че явно е много зает и уморен след работа и има нужда да си почива, а и е по-притеснителен. Та са се виждали може би два-три пъти в рамките на няколко месеца, а и двамата са в София. Посъветвах я тя да го покани, но тя смята, че това трябва да го инициира той и че може би просто не си дава зор. А защо й пише постоянно, но не намира време за среща на живо, не знам.

Ж

10.   Хубавите ябълки свините ги ядат....

11.   Това с лошите и по-нахакани свалячи, не е да го няма, но не бива да се абсолютизира. Първо съвсем не това е изконното желание на голяма част от жените. Все пак никой не тръгва с нагласата, че иска връзка с някой, който ще се държи зле, ще е простак и ще изневерява. Просто такива мъже поради факта, че са по-нахални, а някои играчи-манипулатори, успяват да излъжат някоя, обикновено по-малка или наивна, която като се опари един, два пъти, си научава урока и не ще да погледне такъв. Има и достатъчен брой жени, които са умни и свестни и няма да се хванат с такъв типаж. Трябва обаче да се има предвид, че жената очаква от мъжа да е по-активен и по-свитият и срамежлив мъж трябва да разчупи това, ако иска да има по-голям шанс, а не да разчита някоя да му падне от небето. По принцип това, че си видял някакви свястни и образовани жени да ходят с такива, които са им под нивото, въобще не значи, че връзката ще я бъде дълго време, много бързо започват да стават драми в такива неравностойни взаимоотношения.

12.   До номер 7 от автора
Явно не си ме разбрал добре. Аз самият пиша точно това, което ти си написал и мненията ни се припокриват.

13.   Ти откъде знаеш, че са сами, защото никоя не ги иска и откъде знаеш, че са толкова читави като хора? Може да си имат типаж за жена и да не я срещат. Може общественият им образ да е едно, а истинската същност да е друго. Може да са извратеняци, да харесват садо-мазо, да имат странни фетиши, да са с някаква зависимост, да имат особени за масата разсъждения и интереси... има много причини човек да е сам..

14.   Точно така е, но ще добавя, че като смениш града късмета в любовта се сменя. Има градове, където още като сляза от автобуса и жените ме заглеждат, и други, където не ми обръщат внимание и дори извръщат глава, а изглеждам добре.

15.   На 23 години съм и опитът ми с жените потвърждава написаното от автора. Бил съм с 3 и реално първото им впечатление за мен е било, че съм с рогата напред, а някакви по-важни неща са ме питали след като сме преспали или сме започнали връзка. Имало е и момичета, с които съм се опитвал да започна със сериозни разговори и накрая сме били само приятели. Според мен любовта няма формула и все пак всичко е на инстинктивно ниво. Самочувствието е най-силното оръжие на мъжа, но при мен се проявява когато искам само да преспа с някоя, а към тези, към които реално изпитвам нещо, съм внимателен и тогава нещата не са получават.

16.   Казвал съм го много пъти. Позицията на добрите момчета е изключително неизгодна. Жените с тяхната извратена психика намират в лошотията някакъв вид сила и смелост. На под съзнателно ниво жената винаги избира силния.

Бий ме, обичам те!

Ако искаш да накараш една жена да се влюби в теб, трябва да редуваш ласки и лошо отношение. Постоянно да я зареждаш с хубави и лоши емоции. Защото, ако е само лошо отношение тя ще ти избяга.

Чингис Хан-Скандинавеца

17.   До скоро и аз се чудех как уж много свестни и интелигентни момичета се движат с разни селски бекове, но осъзнах, че те просто това искат и това търсят. Нормален мъж няма особен шанс, а и не си заслужава изобщо да се бута. Съвсем отделен е въпроса доколко подобни момичета/жени са свестни, понеже познавам поне няколко, които на пръв поглед изглеждат направо идеални - красиви, никакъв грим, дори косата не си боядисват, семпъл, изчистен стил на обличане и т. н. В действителност обаче са си пълни кифли.

18.   Авторе, и обратната ситуация я има - уж прилични мъже с кифли, мърли и високомерни наглярки, мързелани или завиращи се по такива. Има ли курвенско излъчване - свястна е за българските мъже. Израснахте с образа на плеймейтката и чалга певачката и е абсолютно нормално жените, търсещи да създадат семеен уют или просто здрави отношения, да ги няма. Първо, освен че са кът, защото не ги бръснете за слива и реално тях обявявате за курвите и откачалките, второ - или са заети или изобщо не поглеждат българин, защото са си научили урока, че в очите на повечето български мъже не стават, а жените нямаме цял живот, за да създадем семейство и да чакаме българските мъже да си изпопънете "нормалните" еднодневки, да им се налюбувате, да си изпочупите главите 7- 8 пъти, докато разберете, че това не са жените за семейство, че да довтасате до нас, ако изобщо ни забележите за нещо повече от "странници" или "откачалки". И какво ще получим накрая - мъж с прекалено голям товар от предните му "връзки", наранена психика, сериозни проблеми с доверието, частично или почти изцяло изгубена способност за обич и привързаност и всичко това, само и само защото любовта ви към кифлите и златотълрсачките е с нечовешки размери. Повтарям, говоря за нормалните мъже, а не за батките. Батките са друга бира.
Дори самата ти тема не е насочена към жените с морал, колкото и да са малко, а пак се споменават пустите му кифли и златотълрсачки. Какво ли не правите за тях, само и само да имате такъв "нормален" екземпляр. Затова почти няма свестни. Просто ви е закодирано дълбоко в гените да обичате такива жени и да ги искате. И ​на тези жени им присвате добродетели и качества, които или нямат, или са им в сериозни дефицити (нормални, скромни, много "изстрадали" и, видиш ли, за това спяли с много мъже и какви ли не тъпотии с цел да ги оправдаете в собствените си очи). А точно някак що- годе читавите жени, които се стараят с години максимално да се съхранят за мъжът, с когото ще имат семейство, ги отхвърляте, квалифицирате за луди, меркантилки, курви и пр. При едни спор тук с един с "перфектната" приятелка, той веднага побърза да каже как съм била от изгода с бившия си, а как неговата "златна" жена била с него по любов, което ако той или животът не е тествал, няма как да знае със сигурност. Не съм имала никаква изгода от бившият си, но веднага ще цъфнат български мъже да ме изкарат меркантилка, а също и курва, грозна, мърла (последните две почти никой не ми е казвал на живо, защото не е така). И после жените са ви виновни. Да, ама не. Истината е, че мъжете имате също голямо вина за това, в което са се превърнали повечето жени, но отказвате да понесете отговорността си затова. И все пак, цената си я плащате.
Говориш за тези уж свестни мъже, но знаеш ли ги дали и те не са щипнали да търсят любов по меркантилки и златотълрсачки, както мъжете по принцип правите, и дали и те (не)случайно не са подминали някоя скромна и тиха като тях, търсеща сериозни отношения?

И да, срамежливостта и скромността са пречка и за двата пола. Никога не съм разбирала защо. По приннцип жените търсим уверени и водещи мъже, но срамежлив, още повече скромен, не изключват лидерските качества, а от самоувереност до "самоувереност" има голяма разлика. И двата пола бъркат второто с първото, а именно да имаш самочувствие на основа това, което си постигнал и да си в мир със себе си, с това да си шумен простак или или високомерна кукундела.

Black Sabbath

19.   Искаи реален контакт с жената, с която искаш отношения и опознаване. Това е правилния път в живота. Естествено е.

20.   От автора до Black Sabbath
До някъде бих се съгласил с теб. Но може би и ти не добре си разбрала темата. Споменал съм в нея кифли и златотърсачки, имайки впредвид, че единственият шанс да имат някаква жена за мъже с добри финанси, но липсващи социални умения са именно този тип жени, които ще се лепнат към него като към банкомат. В темата споменавам, че точно тях ги изключвам като вариант, ако изобщо може така да се изразим. Говоря за най-обикновени и нормални момичета и жени, които много често не отразяват себеподобни момчета и мъже. Тук е моментът и да спомена това, което ти коментираш. Да, съгласен съм, че има мъже, които припадат по кифли, чалгаджийки и проститутки. И тези мъже не са нито простовати безделници, висящи пред входа на блока, нито пък псевдобизнесмени или техните синчета, а най-обикновени и нормални мъже. Да, това са мъже също с объркан мироглед. И пак от моя живот мога да дам два примера с такива. Единият е зъболекар, който преди години се хвана с девойка, която се закачаше и пускаше на всеки. Той влюбен, загубен и я боготвори. Тя го накара, да си купи БМВ, та горкият тегли кредит. На нея и подари силиконови цици.... Естествено тя видя, че може да стигне много по-високи "върхове" и го заряза. Друг познат пък се беше хванал със студентка, която измъкна от общежитията на студентски град и прибра в тях. Но тя не можела без дискотеките на студентски град и той я караше вечер на дискотека, прибираше се да спи и сутрин ставаше по-рано преди работа и отиваше да я върне обратно и да я остави да спи. В един момент си я прибра бременна, но се усъмни, че е от него и се разделиха, та се отърва. Така е, съгласен съм с теб. Има и други такива случаи и то не малко. Но са в пъти по-малко от тези, които се наблюдават при жените.