Изглеждаше заинтересован, а сега все едно не иска нищо
Започнах да се срещам с един мъж.
Познавам го от преди, но напоследък имаше много проблеми в работата и беше се затворил в себе си.
Търпеливо го изчаках. Преди почти два месеца започна да се връща към нормалното си състояние, поиска да се виждаме т. н.
Изведнъж обаче се върна към видима незаинтересованост, редуцира контакт и започна да се държи така все едно нищо не сме правили или каквото и да сме, за него не е нещо значително. Не ми го е казал, но така излиза.
Все стои вкъщи, не се среща с никого, ходи само на фитнес и това е.
Чудя се какво се случи, не знам как да го попитам.
Според вас възможно ли е отново да се е депресирал, или просто губи интерес към мен по някаква причина?

Коментари

1.   Няма интерес, даже си мисля, че изобщо не е имал. Не питай, тръгни си и не поглеждай назад.

2.   Играе си на топло и студено. Някой приятел така го е посъветвал да се държи с жените, или е зяпал много клипове за свалки. Или просто върти няколко женки. Като не отразява теб, се вижда с тях и обратното. Може пък и да е тактика да се опази от нараняване. Питай го направо.

3.   Понякога се връщаме към предишна любов с идеята да я усетим отново както първия път, но никога не е същото. С този човек имате спомени, знаете се и е като счупената чаша - веднъж счупена дори и залепена не е същата. Изглежда го е осъзнал, а ако и обстоятелствата и при двама ви са се променили това допринася.

4.   Каквото и да е, ако човек има желание ще го покаже, другото са само поводи за оправдание, щом като не е активен значи не си заслужава. Не се занимавай с него, търси някой който е ясен в интереса си към теб.

5.   Хубаво де, нямал е интерес. Тогава защо искаше да общуваме, искаше да си говорим, защо ме целуваше, защо ми казваше "едвам се сдържам да не те изям". Не разбирам. Прекарвали сме часове в телефонни разговори и дори последно миналия петък говорихме 3 часа без прекъсване докъм малките часове на деня. След това се чухме за по час през седмицата.
Говори ми за работа, като обсебен е.

6.   Щом не се среща с никой, според мен е депресия. Говорихте ли?

7.   Видял е утеха в теб, сега се е пооправил и вече няма нужда от теб. Поговори откеито с него, че за твб той не е нещо моментно и имаш по-сериозни намерения. Поне ще разбереш неговите чувства. Мъжете не умеят да четат намеренията на жените, по-добре да ги чуят в прав текст. Успех!

8.   5, мъж, върви го разбери. Звучи доста несериозно и направо подигравателно да се гаври така. Сядаш и си говориш с него.

9.   Не че не се среща с никого, среща се с приятелите си от време на време. Обяснява ми къде ходи и с кого без да го питам, но се е ограничил доста в срещите си. Не знам какво да си мисля.

10.   Само е изглеждал. Оказва се, че не е бил и толкова, какво още трябва да ти се обяснява? Насила хубост не става. Зарязваш го и продължаваш напред.

11.   Имал съм подобна ситуация, само че от мъжка гледна точка.

Оказа се, че при нея е било моментно, защото приятелят и я бил изоставил и тя ми обърна малко внимание в този момент. А после изведнъж загуби интерес - и се оказа, че той пак я потърсил...

Но аз, за разлика от теб - я питах директно защо се държи така?

Така, че моят съвет към теб е: да го попиташ директно защо се държи така?

12.   Авторке, думите му нямат никаква значение! Гледай делата, те ти показват реално отношението му.

13.   Може просто да е интроверт натоварен от работата си или други неща. Просто си поговорете за очакванията ти и ако не се промени си търси друг.