Държи се ужасно, после се чуди защо реагирам така
Как бихте реагирали, ако партньорът ви умишлено създава поводи за ревност, дразни ви с разни обидни фрази, които са уж на майтап казани.... непрекъснато ви задава въпроси, като че ли никога не сте говорили по въпроса преди това многократно.
Умишлено създава дистанция между вас... физическа и емоционална и ви се струва, че всеки път започвате от А-Б.
Изглежда нормален човек, чаровен... останалите хора не могат да допуснат, че е такъв, какъвто го описвам. Започвам да си мисля или че е с някакво личностно разстройство, или че си играе с мен и не го интересувам изобщо.

Коментари

1.   Нарцисист. Емоционално недостъпен тип. Някой авер така го съветва да се държи с жените, или страда по някоя. Може да е бройкаджия.
Това не е партньор.

2.   Човекът е гадняр. Много ми е познато, бившият ми беше такъв. Ей така, просто от нищото си търси повод да се заяде, да обиди. Създаваше конфликтни ситуации и непрекъснато ме провокираше. Понякога и аз може да съм го подразнила с нещо, само че той крещеше по мен и правеше сцени, докато ако той ме подразни с нещо, съм реагирала спокойно и без нападки, защото го знаех как агресира, слава Богу, само на думи.
Допускам, че ти изневерява също. Иначе нямаше да е толкова нагъл. Разкарай го, нищо добро няма да последва, ако останеш с него.

3.   Има няколко варианта, но във времето ще разбереш със сигурност, по така нахвърляните неща нищо не се разбира.
Единият е че усеща че те губи, но тъй като ти пускаш тази тема, едва ли е това.
Вторият е че такъв му е характера. За мен мъж който обижда жена, не е мъж.
За какви теми иска са говорите, които сте обсъждали и преди?

4.   Така описано звучи сякаш партньорът ти има нарцистични наклонности. Явно за него ти си "закачена" в тези отношения, следователно може да те изтезава с евтини трикчета колкото си иска. Избиване на комплекси, паралелно със сваляне на твоето самочувствие, за да те направи по-слаба и зависима от него. Не ти трябва такъв паразит в живота, бягай надалеч от такива.

5.   Всеки се държи с теб така, както ти си му позволила. Ако те обижда, отговори му със същото. Няма ли ефект, зарежи го. Мъже има колкото искаш.

6.   Дебил. Как се нарича човек, който не е наясно с поведението си? Бъди категорична и го остави. Няма да се оправи, а вероятно ще стане по-зле.

7.   За да преценим трябва да се поставим на негово място кой и защо би реагирал като него, а също и да знаем повече подробности за продължителността, качеството на връзката и възрастта ви. Защото първосигнално човек като прочете, че авторката е напълно невинна, а той прави описаните действия, си мисли че не е възможно да съществува подобна връзка.
Ако някой изведнъж, умишлено създава поводи за ревност, във връзка която е продължила над 1 година, то той се чувства че е приет като дадениост и иска да покаже че е желан и от други партньори, липсва му грижа във връзката и мисли че по този начин ще покаже на партньора си, че не е незаменим, че ако не получи грижата от която има нужда, партньорката ще бъде заменена с някоя от кандидатките му. Щом не е заменена на момента това означава че я обича и по този начин й дава втори шанс.
Обидните фрази във връзка са недопустими, но щом пък фразите за които авторката говори могат да се приемат че са на майтап, следователно не са толкова обидни, колкото можем да си представим, за да преценим правилно трябва да се сподели някой от обидите.
Ако един човек във връзка задава въпроси по вече обсъждани многократно теми, има два варианта, или не е доволен от взетото решение по темата и целта му е да обсъдите отново с цел промяна на решението, надява се вече да си осъзнала че взетото решение не е правилно, или не е доволен че не се спазва взетото решение и иска да напомни какво сте решили за да спазваш взетото решение.
Умишлено създаваната дистанция показва че той не е доволен от развитието на връзката и се дели на страна да обмисля, какво да прави.
Мъжете които си играят с млади девойки не действат по описания начин, те са грижовни докато имат интерес, после просто си тръгват, не играят игрички така че момчето да се ядоса и то да предприеме прекратяване на връзката.

8.   Нарцисист. Аз съм наблюдател на връзка, в която мъжът така се отнася към жена. Първо той и роднините й отнасяха забележките му към това дали и колко тя готви, чисти и се грижи за дома. Да, ама жената се поправи и това отпадна, въпреки че и там забележки винаги се намират. И пункт по пункт само забележки. Но без изненади от негова страна, без нито една екскурзия, без нито едно организирано приятно време. Жената залиня и много отслабна, а се храни. Като ще този човек я "яде" постоянно с лошото си отношение и предизвикани скандали. Това са нарцисистите и социолатите, които обаче в обществото и пред приятели са все чаровните, усмихнатите, дето ще нарекат другия до тях луд и много хора ще им повярват, повечето.

9.   Нормалната реакция би била само една - раздяла.

10.   Избива комплексите си върху теб. Такива заслужават цял живот да дремят сами. В момента те тормози психически, в един момент може да започне да упражнява физическо насилие над теб. Границата е тънка. Бягай от този неуравновесен тип.

11.   От 7
Всички коментари за нарцисизъм са правилни ако връзката ви е нова (под 6 месеца) и той се държи така от самото начало, ако обаче година-две се е държал нормално и сега е започнал да прави описаните неща не става въпрос за нарцисизъм или комплексарщина, а за показване на недоволство от липса на твоето усилие в развитието на връзката.

12.   11, напротив и социолатите могат да се държат така. Едно е да проявяваш недоволство, друго е да тормозиш умишлено човека до теб. Да проявява недоволство умее всеки, малко или много. А за началото.... Обиграни хитреци. Особено тези, които "връзват" жената до тях с дете, тя финансово да речем по време на майчинство е зависима от тях и те я тормозят, а пред приятели и роднини я изкарват истерична и луда. Чест сценарии.

13.   Този т. н наречен партньор, ако ми е мъж и имаме деца, бих му приложила няколкостепенна схема на игнор. Като, общо взето, целта е да се осободиш емоционално от такъв човек. Когато това стане факт, на такива им става много криво и евентуално, може да се замисли накъде се плъзгат нещата. А, на теб ти става много добре, защото изведнъж проглежаш, че прекалено много внимание си отделила за човек, който няма качества.
Ако ги няма горните условия, спирам да контактувам, не се обяснявам и изчезва от живота ми.

14.   Проблемът е, че не съм сигурна, че е нарцисист на 100%.

15.   Желае внимание от теб, по този начин показва своят чар, мъжкар е определено, радваи се, изживеи си отношенията с него, сигурно като дете са го държали без ласка и нежност.