Постъпих ли правилно
Здравейте!
Преди време на един концерт се засякох с бивша съученичка, която не бях виждал много години. В първия момент не можах да я позная, но после се досетих коя е. Тя стоеше на известно разстояние зад мен и ми се усмихваше доста симпатично. Гледахме се известно време с нея, може би 2-3 мин, като очаквах тя да се обади или да направи някакво действие, но след като тя не предприе нищо, аз се обърнах и продължих да гледам концерта. Почувствах се ужасно че не проявих инициатива и да я поздравя, но от друга страна имах аргумент и да не го правя. Така навремето като съученици, аз се опитвах да говоря с нея, канил съм я навремето на гости, но тя ме гледаше с високомерие и почти не ми обръщаше внимание и ми отказваше поканите. Та поради голям срам и горепосочените причини не се приближих да я поздравя, като мислех, че по този начин ще я накажа, а всъщност наказах себе си. Изпаднах в депресия, станах избухлив, от притеснения будувах до 4-5 ч сутринта. Картинката ми се изясни няколко дни по-късно, когато отново я видях и този път се опитах да я поздравя и поговоря, но тя само ме погледна с безразличие и пренебрежение и продължи. Жал ми стана, защото първия път явно е искала да поговорим и тогава я отрязах, за втори път е било късно вече очевидно. Като споделих с най-доверените си хора, те ми казаха, че нищо особено не е станало. След подобна случка не намирам смисъл просто да живея и в даден момент ще го приключа този скапан живот.

Коментари

1.   Ти путьо ли си или мъж? Че някаква п*чавра не те е отразила не означава, че трябва да се трепеш....Такива бол, излезе навън, виж колко е хубаво всичко и да не ти пука!

2.   Твоята бивша съученичка е стояла зад теб. Да предположим, че те е видяла първа. Защо не те е поздравила. Може би е същата, като преди,
високомерна.

Аз( жена съм) на нейно място щях да се приближа и да кажа
"здравей, как си! "
Не си вгорчавай живота. Послушай приятелите си.
Забрави за случката.

Не позволявай на хора, като тази жена, да те карат да мислиш, че животът е скапан!!!

4.   Човек, последното изречение не говори добре за теб... Каква ти е тази, че да се депресираш заради нея? И да беше отишъл до нея, най-много да бяхте разменили 2-3 думи, не си изгубил нищо.

5.   За кво ти става жал? Аман от търсачки на внимание. Я е искала да я заговориш, я не. Всичко е в твоята глава. И на мен така ми се правеха на обототни, а после като ме видят все едно Господ. Изобщо не ги отразявам даже, подминавам ги като пътен знак. Драйфа ми се от лицемерие. Щом си се правила на интересна един път, втори път няма да има. Щото после виждат, че си се променил, затова.

6.   Най-обичам ей такива мъжки изпълнения! Отрязала го една преди сто години, още го помни. Видели се случайно и не се усмихнал даже, а само зяпал. Фръцнал се, спомняйки си как на крехката възраст от 13-14 сигурно, същата го отрязала. Вместо да кимне с глава поне, като голям човек. После пък си блъскал главата в стената и не спал, защото сглупил.
Изгледала те е с презрение, защото си незрял.

7.   До #6
Каквото е трябвало в този ден да направя, съм го направил. Кимнах и се усмихнах "като голям човек" (по думите ти). Освен това говорим за чисто приятелски отношения, да водиш нормален разговор с човека, а не да интимничиш с него. Когато някой в миналото не ти е обръщал никакво внимание, а в един момент го виждаш да те наблюдава продължително, това те обърква и се питаш защо го прави дали със задна мисъл или както казва #5 лицемерничи. Най-вероятно ако ме беше подминала, нямаше да водим в момента тази дискусия

8.   До #2
Да, определено ме е видяла първа, защото като се обърнах тя вече беше там и ме гледаше. Абсолютно никакъв проблем, нямаше да има ако беше се приближила и каже "Здравей" Аз съм сговорчив човек, обичам да говоря с хората. Но по начина по който се разви ситуацията, останах с чувството за вина, че трябваше да действам другояче.
Благодаря за подкрепата на всички!

9.   До#6
Да, направих го все пак и кимнах и усмихнах, но защо трябваше да го правя, за да плюя на честта си ли? Тя може да има къса памет или да се преструва, но аз не съм лицемер. Да и досега ме гризе съвестта, нещо което може би тя не притежава. Напълно прав е #5- един път правиш ли се на интересна и дотам. И в крайна сметка приемам че не сме нито приятели, нито познати, а че сме обитавали една учебна стая. Факт!

10.   9, колко годишен беше като те отхвърли? Сега на колко си?
Чест било. Дечко си.

11.   " И в крайна сметка приемам че не сме нито приятели, нито познати, а че сме обитавали една учебна стая. Факт! " И като е така, какво си седнал тук да драматизираш, да занимаваш приятелите си, че накрая и това да измъдриш " След подобна случка не намирам смисъл просто да живея и в даден момент ще го приключа този скапан живот. "? Ти за това ли живееш, бе, да те поздрави някоя си?

12.   Въобще да не ти пука от разни, живеи си живота хубав е, покани я пак някои път,

13.   Защо позволяваш другите хора да контролират твоите собствени емоции?
Една източна мъдрост гласи "Седем пъти падни, осем пъти стани" (груб превод). Прецакал си се веднъж с едно момиче, и какво от това? Утре ще вземеш контактите на нови две, нови пет, нови десет... Довери се на себе си да надграждаш над грешките си и започни да действаш над това, защото ти самият си единственото нещо, с което разполагаш през целия си живот.