Най-трудно за една жена е да избира между мъж, който я обича и мъж, когото тя обича...
Здравейте. Искам да споделя моя проблем и ако е възможно да чуя мненията ви. Моля, без обиди и нарицателни.

Мъжът, когото обичам, живее в друг град. Идва да се виждаме, когато и двамата имаме възможност, но за съжаление е прекалено рядко. Знам, че доскоро е имал приятелка, но не съм запозната с цялата история. Когато го видя цялата се паля, обожавам да го докосвам, да го целувам, да го гледам в очите, когато го подлудявам.

Той също винаги е нетърпелив да се видим, звъни ми често, пише ми, пътува доста километри за да се видим. Скоро се беше събрал с приятелката си, аз естествено му казах при това положение да не ме търси повече... След известна пауза пак започна да ми пише и звъни, липсвала съм му.. Е да, само че той ме нарича любимият му sexfriend. Оттук ми става ясно, че нещата няма да се развият в желаната от мен посока.

И сега другата част от историята... Както знаем, клин-клин избива. Запознах се с друг, който живее в моя град. Той ме обожава, знае, че не е единственият в леглото ми в момента и виждам, че много го боли. Иска да е с мен, но не виждам бъдеще за двама ни - не го обичам. Когато съм с него си мисля за другия.

Не съм лош човек, не искам да му причинявам болка. Не знам как да постъпя. Объркана съм, предполагам, че отстрани правилното решение е очевидно, но когато си вътре във филма винаги ти убягва.

Какво да правя? Да прекратя ли отношенията си и с двамата? Как е най-добре да постъпя? Уморена съм емоционално, единият ме използва за секс, другият аз го използвам...

Коментари

1.   Решението е много простичко (ти го знаеш), но трудно за изпълнение. Защото са намесени чувства.

Спри да се виждаш и с двамата.

Ти причиняваш болка, която причиняват на теб - най-вече да компенсираш усещането за празнота и да не ти е самотно с мисълта, че нямаш любовта, която искаш. Просто престани да го правиш.

От друга страна - прекрати напълно отношенията си с този, за когото си 'секс-френд'. Заживей с мисълта, че можеш да обичаш и без да си обичана. Примири се с това чувство, докато отмине. Виждайки се с него, мислиш, че задоволяваш глада за любов. Но всяка среща, всеки контакт отприщват още по-голяма болка. Помисли върху това. След време ще ти е още по-трудно да се откъснеш.
Уверявам те, че, ако ти е писано да се събереш с този, когото обичаш, то ще се случи някога. Не се унижавай да си другарче за секс в момента.

Излез от този омагьосан кръг, дай си време да преболедуваш и, като се изчистиш добре отвътре, ще си готова за много хубави неща в бъдещето. И ще ти е наистина добре, защото ще си пораснала и ще знаеш, че си по-силна от всякаква болка.

2.   Много добър съвет, но лесно е от страни. Едва ли порасналите знаят как да избягат от болката. Тя е толкова силна, че понякога няма изход.

3.   Подкрепям 1 - спри да се виждаш и с двамата!

“Е да, само че той ме нарича любимият му sexfriend. Оттук ми става ясно, че нещата няма да се развият в желаната от мен посока.“

Правилно, той си ти го е казал - само за секс си му. С вторият можеше да имаш бъдеще, но не го обичаш, правиш го на будала, а той търпи - с такъв забрави за бъдеще.

Почни на чисто. Заживей малко като сингъл.
Успех.

А.

4.   Аз също мисля, че е по-добре да спреш да се виждаш и с двамата. Единият изобщо не го обичаш, а с другият също май няма големи изгледи да се събереш. Затова напусни и двамата и поне за известно време спри да се срещаш с мъже. На теб ти трябва да помислиш малко и да изясниш пред себе си какво точно искаш.
А тези двама мъже само ще те притискат и объркват със своите претенции и изисквания към теб. Така че, отдалечи се от тях и си дай глътка въздух. Ако го направиш, след време подходяшият за теб мъж, рано или късно ще се появи. Успех!

5.   Ж29 С две ръце подкрепям всички мнения!!!

6.   Не се виждай с този, когото те обича - не го наранявай щом е сериозен към теб, а ти към него не. Ако искаш да пазиш и себе си спри да се виждаш с този, в когото си влюбена ти.. Но отстрани е лесно, а когато си на място е много трудно да направиш избора :(

7.   Остани с този който те обича другия те изпозва само за секс ,не се знае кви не6та прави в родния си град с колко момичета прави секс..

9.   Благодаря на всички. Както виждам сме на едно мнение, оттук нататък всичко е ясно. Говорих с втория, изяснихме се и не мисля, че ще има проблеми с него. След като разговаряхме по всички възможни теми, зачекнахме и историята с другия, даже ми даде разни съвети, въпреки че и сам видя, че правилно съм се ориентирала(да не се виждам повече с първия).. Още венъж благодаря на всички отговорили :) Ако има промяна или новости ще се консултирам отново с вас.

10.   Здравей,
И аз съм в подобна ситуация. Момчето което обичам е в друг град и идва 2 пъти в седмицата, защото работи много. Казва, че ме обича, но не предприема сериозна стъпка към мен а сме заедно от 1 година и 4 месеца заедно. Обичам го до полуда, но виждам, че е несериозен щом става въпрос за семейство.

Има един друг мъж, който въобще не обичам но е много умен, интелигентен и с просперитет за развитие и прави всичко за мен и ми показва деликатно, че ме обича. Отношението ми към него са само приятелски нищо повече. Той знае, че си имам приятел и виждам, че страда.

Аз си искам този лошия, несериозния, този който ме кара да плача. Аз съм голям домушар и втория би ми паснал в живота, но него не го обичам. Избора е труден. Всичко е трудно, но това е жвота, любовта върви ръка за ръка с мъката.

Авторке бих те посъветвала да оставиш и двамата и да си немериш някой нов и да започнеш на чистАз така бих направила, но само времето ще покаже.

11.   Изчакай да срещнеш човек, който ще обичаш, и теб ще те обича. Не лъжи този който те обича, нито се залъгвай с онзи който не те обича, или направи нещо за да те заобича...

12.   След като нямаш бъдеще и с двамата, живей с тях в настоящето, пък каквото има да се случва ще се случи.

13.   ЗА ДА СИ ЩАСТЛИВА ТРЯБВА ДА ИМА ВЗАИМНОСТ
Като се отдалечиш щи видиш правилно нещата
Който те обича ще ти докаже любовта си и не се страхувай да рискуваш. Мъжете искат да им вадиш душага какното и да говорят Не се отказвай от себе си не робувай на никой и той ще бъде завинати твой

14.   Само безкрайното търпение ще даде отговор и резултат. Дайте шанс на времето да наклони везната към по-малко обичания мъж и да ви поохлади към по-обичания. Трудно? За нетърпеливите-да! За търпеливите-не! Любовта не е моментна страст, та се и поддържа с времето.