Детето в Мен
Здравейте, търсих подобна история, но не успях да намеря, и затова реших да споделя проблема си.
Ще бъда доста кратък.
Мисля, че не е нужно да пиша годините си, но все пак ще кажа, че съм Момче, малко над 20 години.

Проблема ми е следният, Преди известно време, си имах приятелка, която много Обичах, а и тя също мен, Но връзката ни беше твърде кратка, поради това за което ще ви разкажа сега, и което ми е основният проблем.

Досега съм имал няколко връзки, и нито една успешна, защото понякога, подхождам доста "детски" така да го кажа, към някой неща. В старанието си, да правя всичко, за да е щастливо момичето до мен, става така, че я отблъсквам, и се получава така, че сам провалям връзката си. К

олкото и да се опитвам да подхождам сериозно към всяко нещо, Не винаги се става това което искам всъщност. Винаги се старая да бъда себе си, толкова пъти си казвам, че трябва да се променя, защото вече не съм дете, но с каквото и да се захвана, в един момент става така, че всичко се обърква, или дори и да стане, все ще има нещо сгрешено.

Дори и да ви сде стори глупаво това, все пак се надявам да ме разберете. Защото вече не знам, от къде да започна, за да може всичко да си е както трябва, и един ден когато си намеря момичето за мен, да се отнасям по сериозно към нещата, и към нея.

Коментари

1.   Дай пример.

2.   Бъди по-конкретен! Нищо не разбрах.

3.   Номер 1 е прав без пример няма да стане. Лично на мен такова по-детско държание ми допада, но да не е все пак като бебе
Belle`

4.   Да, дай пример за "детски постъпки" в една връзка

5.   Аз не разбрах какъв е проблема? Какво определяш като детско поведение?
Сара

6.   От Автора:
При всяка една връзка която имам, винаги се държа така че отблъсквам момичето до себе си, Постоянно настоявам за всяко едно нещо, докато не стане. Когато разговаряме, вместо да се опитвам да и разкажа какъв съм в същност, аз започвам да говоря разни глупости, които са извън темата ни за разговор, съвсем като за детско поведение, дори не веднъж са ми го казвали, По принцип съм малко притеснителен, и всеки път преди да кажа нещо, все си мисля че няма да е правилно, и че няма да се хареса на човека който го казвам, и може би това ми е проблема. Незнам доколко това ви е изяснило нещата, но все пак се надявам да сте ме разбрали.

7.   Не, на мен пак не ми е особено ясно. Просто разбирам, че твърде много се притесняваш как те възприема околния свят и започваш да се държиш неадекватно.

На първо място се научи да слушаш повече, а по-малко да говориш, щом вербалната комуникация ти е проблем. Така ще разбереш какво всъщност се харесва на човека до теб, ще вникнеш в чувствата й (разбирам, че проблемът е с момичетата) и ще спечелищ малко време, за да знаеш как да действаш по-нататък. Слушай и задавай въпроси, свързани с човека срещу теб. Остави момичето да води разговора.

Има противоречие в написаното от теб. От една страна казваш, че си прекалено старателен да направиш жената до теб щастлива и така я отблъскваш. От друга - че винаги настояваш да стане на твоето. Значи, аз си мисля, че си прекалено настъпателен и искаш нещата да се случват на момента както си ги представяш ти. Но така не правиш човека до теб щастлив, а го стресираш.
Просто сложи юзда на желанията си и дай възможност на нещата да се развиват бавно и естествено.

И няма какво да се обясняваш какъв си всъщност - жестовете ти и интересът ти към нея ще и покажат какъв си. Не се панирай от неуспехите - няма мъж, който да не е бил отблъснат поне веднъж.
Успех!