Алфа нарцисист
Здравейте. Момиче на 23 години съм и от приблизително година съм във връзка с човек на моите години. Той е добро момче, амбициозен и упорит. Изглежда прекрасно - тренира много и е развил страхотна мускулатура. Имахме доста проблеми в началото, но мисля, че в подхода на връзката си изгладихме повечето от тях. Единствен остана проблема, че е комплексиран. За да разберете какво имам предвид ще се наложи да изпадна в подробности. Работи в нощен клуб и тъй като е доста красиво момче, много момичета проявяват интерес към него. Винаги ми е казвал, че не им обръща внимание, но имам съмнения, че флиртува с повечето от тях. Проблема не е точно в това. Не съм ревнив човек и във всичките ми връзки до момента съм имала доверие на половинката си и никога не съм се държала така все едно този човек е "мой". Такава ревнивост е крайна за мен и не е правилна. Проблемът се състои в това, че винаги когато се видим приятелят ми ми натяква колко момичета са го сваляли, как са му давали номерата си, натискали са му се и т. н. В началото честно казано се забавлявах да слушам подобни истории, но след почти година мога да кажа, че ми писна и мога и без тях. Знам, че го прави, за да ме дразни или поне се опитва. Знам, че се опитва да ми покаже по този начин, че не съм незаменима за него и че е желан, и харесван. Само че мисля, че не сме деца и можем и без това. Може и да греша, но правя асоциация с такъв тип поведение с неувереност и комплексарщина. Според мен човек, който има самочувствие не би се хвалил с това постоянно. Може би би го вметнал за общо забавление, но не и да претендира с това.
Работя като сервитьорка, докато съм студентка. И в университета, и на работа получавам много комплименти. Не веднъж мъже са ме сваляли, давали са ми номерата си и дори някои са ми намирали социалните мрежи, без да имат никаква информация за мен. Знам, че съм красива, но никога не съм претендирала с това, особено пред приятеля ми. До момента не съм му споделяла за тези неща, макар че той постоянно говори за себе си и се изтъква.
Искам съвет. Да му кажа ли и аз за моите "свалячи", та да взема да се спре малко или да не обръщам внимание? Не знам как да започна сериозен разговор на тази тема с него без да го обидя.

Коментари

1.   И двамата избивате яко комплекси. А и една кола стане ли такси и една жена сервитьорка…………

Чингис Хан-Скандинавеца

2.   Да му кажа ли и аз за моите "свалячи"

Казвай му естествено... Кат се съберете това трябва да ви е работа - да си мерите... колко други са ви сваляли. Хубаво, че не си ревнинава, може пък после да си казвате и с колко други сте спали. И двамата сте страшни алфи...

3.   Що направо не вземеш да му набиеш шута за известно време примерно месец да видим "колко държи на теб и колко те обича"? Ей това са "алфите" - смешници с тежки комплекси. Той също не е незаменим.

4.   Няма да загасиш огъня с огън. Като зрели хора трябва да говорите за проблемите си рационално вместо да играете игрички. Поведението му е инфантилен опит да провокира ревност, която в едни здравословни отношения би трябвало да е сведена до минимум.

5.   Трай си. Ако не спре с хвалбите, си намери по-свестен, заслужаваш го.

6.   Аз съм по-голям и от двама ви, но имам един приятел, който на всяко обаждане ми се хвали с колко жени е спал и колко жени му пишат.
Ония ден се чухме, каза, че е болен, при което почвам да му съчувствам, щото звучеше зле. В момента, в който му казвам, ако има нужда от нещо мога да дойда, той почва да ми обяснява и да ми праща снимки коя му пише и коя ебал и с коя искал да спи, ама видиш ли без приятелката да разбере. И това е всеки разговор. Преди го мислех за големия играч, вече почвам да си мисля, че всъщност нещо има сериозно сбъркано в него или е мега сдухан и комплексиран или просто иска да ми се покаже.
Така че твоя пич сигурно знае и усеща, че си желана и готина, затова се опитва да те задържи чрез ревност

7.   И аз зарезах един, който имам чувството, че ме мислеше за приятелче от мъжки род, с който е седнал на по чашка да си плямпа за жени. Всеки път в разговорите гледаше да говори за някакви, тая каква била, оная, за сексуалното си минало, коя бил еб.. л. И аз до един момент ги подминавах тия неща, но започна да ми писва, защото имах чувството, че все едно говоря с някой невидял пубертет-бройкаджия, а става въпрос за мъж на 40 г., който се предполага, че би трябвало поне малко да е надраснал това инфантилно поведение. Почти съм сигурна, че ставаше въпрос за комплекси. Вметвал ми е междудругото в разговори, че не се одобрява физически, и той действително не е красив, че не му е голям, първият път като го правихме ме пита дали ми стига, демек размерът му. Все разправяше колко бил сексуален, а като го питах Много секс ли правиш, той "не", споделял ми е, че се самозадоволявал доста, имаше и проблеми с ерекцията, абе имаше нещо смахнато, което е на тази основа. Много е гадно да попаднеш на такъв, вместо да се чувстваш добре и желана, ти действа потискащо. Такъв няма да се оправи. Бих те посъветвала, вместо да влизаш в режим на надиграване, да го разкараш. Каква полза ти да му връщаш, той после пак да те дразни и да се вкарате в омагьосан кръг.

8.   До номер 1 - Вие начетени господин или госпожа, какво сте работили докато учихте в университета? На Вас кой сервира, когато отидете на ресторант? Най-вероятно деца, които не са облагодетелствани да разполагат свободно с парите на мама и тати, та затова бачкат да изкарат нещо допълнително, за да могат да си платят образованието или да си помогнат със сметките.

10.   Естествено, че трябва да му кажеш, не знам защо не си го направила досега...
Такива типове, като него се късат да разправят с кого са спали-скоро и това ще почне да прави, повярвай... , обаче само да му споменеш, че някой те харесва и флиртува с теб, че ти е интересно с него... дори без целувка, без никаква интимност да е имало, сегашният тип, който ти се прави на големия мъжкар- веднага ще побеснее и ще изревнува така, все едно си спала с някой. Пробвай да видиш, че съм абсолютно права.

11.   Комплексарска, хлапашка работа. Ама повече комплексарска.
Ти обичаш ли го? Нищо не казваш за него, освен, че е красив. Красотата е от ден до пладне - и твоята, и неговата, и връзка не се гради само върху красота. Ако го обичаш, аз не бих се правила на приятно разсеяна от тези изтъквания. Сядаш и заявяваш, че не ти е приятно да слушаш коя го сваля и да се въздържа да споделя.
Както е отбелязал номер 6 обаче, има хора, при които това си е патологично състояние. Просто имат нужда постоянно да се изтъкват, да се чувстват желани и "над" останалите. Това поведение често се проявява не само относно любовните завоевания, ами относно работа, лични успехи, хобита и прочие. Всеки е срещал такива хора в живот си - не чак социопати и нарциси, но хора с леки патологии, при които всяко общуване с друг човек е най-вече възможност да се откроят.
Ако той е от тези съжителството с него ще ти е много трудно и разговорите трудно ще променят характера му. Ако е просто комплексар, който още не е пораснал и си мисли, ще така ще те задържи, говори с него.

12.   Чакай, чакай, в началото те е забавлявал с историите си, вероятно си му и показвала, че те забавлява, а сега вече са ти досадни. Да си му споменала този факт? Може би човека още смята, че те забавлява?

И между другото ако започнете с това: теб те свалят, ама и мен, ще се прехвърлите и на други сфери и къде ще му излезе края?
Говорете, хора, общуване му е цаката.

Лола

13.   Звучи като Гал Таненбаумн евреин който се мисли за алфа и мрази феминистки

14.   Диагноза:
Комплексар