Приятелката ми
Здравейте. Аз съм жена на 24 години. Става въпрос за отношенията ми с моя близка приятелка.
Познаваме се от две години и като цяло много се напаснахме и си изкарваме страхотно заедно и се обичаме. Проблемът е, че само аз взимам инициатива. Тя ми пише рядко - само, когато има някаква причина, но никога просто за да види как съм, или какво правя, или нещо такова. Не ми звъни, не предлага да се виждаме. Винаги аз го правя. И се чувствам така все едно, че само аз имам нужда от нея. Говори за приятелството ни, казва, че е благодарна, за мен и че съм в живота й, говори ми такива неща, но в действително просто я няма. Ама така - сама да дойде. Говорили сме за това и казва, че работи много, че има много срещи свързани с работата й и т. н. Но как пък за тези две години НИКОГА не прояви сама желание да се видим? Обичам я и ми е важна, но сериозно слагам приятелството й към мен под въпрос. Разбирам, че е заета, има много ангажименти, но дори не ми пише - казва, че не обича да си чати. Ами не ми пише, не ми звъни, не предлага сама да се виждаме - тогава какво прави за приятелството ни? Иначе, както казах, когато се видим, всичко е наред, имаме си тази близост, но защо само аз трябва да взимам инициатива да прекарваме време заедно?
Не искам да водя този разговор с нея отново, защото ще се скараме. И освен това, ако започне да полага повече усилия за приятелството ни, искам да знам, че е защото тя има желание да се види с мен, а не просто за да не се сърдя. По този начин ще я притискам. Решила съм да не я търся изобщо, за да видя дали ще забележи и дали ще ме потърси тя. Но вече минаха две седмици и нищо.
Не искам да я задушавам, а точно така се чувствам, когато само аз правя всичко. Но ме е страх, че така както съм решила да не я търся, тя също няма да ме потърси, а така съвсем ще се изгубим. Моля за искрени мнения и съвети. Как да я тествам дали ми е истинска приятелка? Някакви техники?

Коментари

1.   Има различни хора. Аз лично съм такъв характер, че никога не пиша на никого първи (някакво вътрешно напълно необяснимо притеснение). Иначе като ми пишат, или ме поканят някъде - ходя с удоволствие. Приятелите ми вече са свикнали за тези ми особености и нямам проблем.

2.   Това е много просто ти ако си и истинска приятелка и тя ще ти е:)Според теб защо не ти се обажда, защотото не се чуства добре не и е до срещи и до приказки... след като ти си и истинска приятелка трябва да се досещаш, и да я разбираш че не всякога е в "добро настроение"заведи я в някой парк на люлки да се люляте. или пък , се хванете за ръце и започнете да подскача... виждала ли си такта когато малко момиче си подскача от радост когато сте две разоста е много по голяма аз съм М 43 и по малко мисли колкото повече се съмняваш в нея толкова вероятноста да я загубиш е по голяма просто и кажи аз вярвам в тебе независимо какво ще ни се случи няма дъ изгубя вярата си към тебе.

3.   Държиш се като 9 годишна. Тя не ти е собственост, за да чакаш да мисли точно като теб. Съветът ми е да си намериш занимания извън приятелката, например гадже.

4.   Така както си решила. Спираш да я търсиш.
Ако още една седмица не те потърси, значи. не ти е приятелка.
Просто позната.
Ако все пак те потърси, направи се на заета. Не бързай да и предлагаш да се видите. Даже и кажи, че излизаш с друга приятелка.
Добави: "Радвам се, че се сети да ме потърсиш! "

5.   Нали не сте лесбийки?
Намери си други приятелки, разшири си кръга на запознанствата.

6.   Според мен просто наистина е заета и не се сеща, не че не ти е приятелка. Моя приятелка беше по същия начин като бяхме по-малки. На мен обаче ми ставаше много гадно и бях и казала, че ако не ме търси е аут и не е окей. Проблема при нея беше, че е много интровертна и сякаш искаше да се чувства търсена, но в последствие пораснахме и се търсим и двете еднакво често.
С друга моя приятелка по обратния начин пък в началото всеки ден заедно, обратна връзка, всичко 6, ама по едно време спря да се интересува от мен и излизахме за половин час и казваше, че и се спяло или само ме разкарваше до някъде и после не се появяваше. Бях я оставила и не ме потърси 3-4 месеца и когато спрях да се сещам за нея ми се обади и се направи на приятно разсеяна, но не изявих желание да се видим повече.
Според мен би трябвало вече да си я усетила като човек. Ако не те потърси наистина в рамките на един месец, отписвай я. Ако те потърси все пак, вижте се. Определено не ти препоръчвам да се правиш на заета и интересна. Като си имаш гаджета ще ти се налага достатъчно, поне се старай в приятелствата си да си искрена. Усеща се когато с един човек вече не сте на една и съща вълна.

7.   И аз съм такъв. Никого не търся, на никого не звъня и пиша, даже и жена ми ми се сърди, че не съм я търсил. На никой не съм отказал, помощ, компания, разговор или кой от каквото е имал нужда. С приятелите ми не си говорим по цяла година, че сме разпръснати навсякъде и като се съберем е все едно не сме се виждали от вчера.
Жена ми от друга страна има същите проблеми като теб с нейната най-добра приятелка. Онази постоянно и се сърди, че била пренебрегвана, а истината е че когато жена ми е свободна онази винаги си намира други работи и после нарочно и мрънка и изкарва нея виновна, че не са се виждали...