Дали пък не беше права?
Преди 3 години се запознах с един мъж, имахме работни отношения - аз от една фирма, той от друга. Бяхме на по 25 години и двамата. Всичко започна много приятелско, просто ни беше приятно да си говорим за нещата от живота и за себе си. Много си пасвахме душевно и ментално. В даден момент той се влюби в мен и волно или не, предизвика и в мен чувства към него. Но си имаше приятелка, заради което нещата останаха на платонично ниво до самия край. Чувствала съм много голяма интимност с него и най-най-най-голямото желание за физически контакт, но не сме консумирали страстта си по никакъв начин.
В периода, в който се срещахме, споделих на една моя приятелка, която ми каза така: "Ооо ти, трябва да се чукаш с него! Иначе ще ти остане за цял живот в сърцето. ".
Не го направих, осъдих я за коментара й доста строго. С него отношенията ни приключиха преди две години окончателно. Той си беше намерил нова любов, с която да изневерява на половинката си. (доколкото може да се каже, че й е изневерявал с мен) С новата бяха доста интимни пред мен и други хора та съм почти сигурна, че са си консумирали каквото е трябвало. ;-)
Този човек не ме е търсил повече. Аз него също, разбира се.
Но след толкова време и след двама мъже, с които съм излизала, аз все още продължавам да мисля за него. Почти всеки ден се сещам за него. Има периоди, в които му гледам снимките. Или влизам да му видя профила в социална мрежа. Или му пиша неща, които не изпращам. Или ако съм някъде сама на разходка си включвам диктофона на телефона и му разказвам някакви глупости, сякаш ще му го пратя някога.
И сега стоя и си се чудя... щеше ли да е различно, ако бяхме имали класически любовни отношения? Ако бях зарязала морала и си се бяхме натискали, ако бяхме правили любов. Не се чудя дали щеше да зареже приятелката си заради мен, със сигурност - не. Но дали на този етап щях да съм сложила точката в себе си. Времето си минава, а аз все още витая в миналото. По-странното е, че даже да ми потропа на вратата, не бих излязла повече с него заради проявеното поведение. Знам че не можем да бъдем просто приятели. Знам и че не бих могла да бъда щастлива и спокойна с него предвид кръшкаческите му наклонности.

Коментари

1.   В природата на жената е да иска този, който не може да има.

Ако те беше наебал (нарочно използвам тази дума, защото такива като точно се ебат, не се любят), щеше да ревеш, че не си заебава приятелката заради теб. Ако те беше взел, пък щеше да ревеш, че ебе други освен теб.

Единствено ако беше примерен мъж, беше те взел за жена, не ебеше други, гледаше си семейството, уважаваше те и т. н., единствено тогава нямаше да го искаш. Просто защото щеше да е твой, да ти е вързан в кърпа, да е Путьо Маринов в твоите очи, понеже друга не го "пожелава" и нямаше да има така желаните драми от вас, жените.

Вие масово не искате да имате нормална връзка, а да има драми и затова се влюбвате в курвари, агресори, пандизчии и тем подобни утайки.

2.   Права е, докато не начешеш шундата, няма да ти мине... Най-бързото отрезяваване от "любов" за жените е като ги минат един-два пъти и зарежат. Да те накара да се почувстваш наистина жалка, щото ти не можеш сама да го осъзнаеш, нужна ти е "помощ"... От точно такива мъже, от свестни не става.

3.   Добре си постъпила! Аз също никога не се меся, когато човекът е в отношения!
Въпреки, че има голяма разлика дали е женен, или само съжителства с някоя!

Но аз не виждам никакъв проблем, (щом този човек явно е толкова важен за теб) да му изпратиш неизпратените си писма! Тоест да го потърсиш!

Имам познати, които в подобна ситуация се намериха след повече от 10 години, и си създадоха ново семейство заедно.

Така, че защо смяташ, че всичко е изгубено?
Докато човек е жив, винаги има надежда!

4.   Недей да се обвиняваш и да се чудиш. Постъпила си достойно, като този мъж не те заслужава по никакъв начин и въобще не е на нивото ти.

5.   Потърси го, изживеи си реално интимността с него, да не ти пука, това е правилния път в живота, гледаи да си щастлива, защото годините минават и никои няма да ти благодари като си пропуснала да изживееш як момент с този мъж, всеки ще се подиграва и ще се има за повече от теб, и ще мисли за теб и него неща, които не са така.

6.   Как ще страдаш за мъж, който, докато е имал приятелка, се е задявал с теб, а след това си е намерил друга? Съжалявам, че го казвам, но май жените наистина обичаме драмата и копнежа по неосъществената любов.
Стегни се и го забрави!
И да, щеше да се чувства по-гадно, ако беше преспала с него!

Ж 46

7.   Авторке послушай номер 1 и 2. Аз мисля същото за теб!

8.   Правилно си постъпила. Не мисля, че би било различно, ако бяхте стига по-далеч. От описанието разбирам, че той е такъв тип човек. Никому верен.

9.   Не мога да разбера, толкова ли всичко му е наред на средностатистическият български гражданин. Толкова сме разделени по социални групи, по образователен ценз, по материални и финансови възможности, по политически пристрастия и след като това вече не ни е достатъчно, та решихме или по-точно решиха да бъдем разделени и по пол. Аз съм роден много преди така наречените демократични промени, тогава съм съм служил като десантчик -парашутист, тогава съм завършил висшето си образование, тогава съм започнал работа като научен сътрудник, тогава се развиха социалните ми и емоционални възможности. Започнахме един разговор със съпругата ми, точно на тема отношенията между жените и мъжете и държа да бъда точен, тя каза, че жените никога не са били толкова меркантилни, колкото в настоящият момент. Даже когато се преглеждат някои коментари, които лесно се познава, че са писани от жени, винаги изискванията към мъжът са на първо и най-значимо-определящо място е, "да бъде богат". Някои, за да тушират това отношение и да не изглеждат толкова алчно -безскрупулни, добавят, някак между другото, още едно, но вече не толкова важно изискване " да е висок и красив". Такива изисквания като да е :умен, да е мил, да е смел, да е грижовен, да е обичлив само пречат на финансово -материалното договаряне. Познавам един-двама, които в реални условия, никоя жена няма да ги погледне, но богатството на бащите им, а и те като реални съсобственици на същото, ги правят, неустоимо привлекателни. Не генерализирам нещата и не правя тотални обобщения, но винаги се прокрадва такава струнка в отношенията жена-мъж. Друго, с което трудно мога да се съглася, с твърденията на някои, така наречени мъже, да смятат жените като втора категория хора. Някои отиват още по -далеч, като мечтаят за някакъв хипотетичен свят без жени. Е, този свят не е моят. Без топлината, която излъчват жените, които познавам или съм познавал, без тяхно внимание и грижи, аз лично не бих могъл да бъда щастлив. Като под "топлина", не разбирам непременно да сме в леглото. Просто има жени, с които някой мъж, по-точно неговото биополе намира по някакъв начин такава жена, в чиято близост се чувства в състояние на необяснимо щастие, при това в огромният процент случаи, не може да даде рационално обяснение, защо точно тази жена, защо точно в този момент, защо за него е значима и привлекателна, защо я възприема като "топла". Вярно, че има жени, които са "красиви" по различни чалгаро -просташки-кръчмарско-курвенски критерии, но към тях освен желание да ги "чу-а", за период от време, той не усеща нищо, към тях. Той е "празен" в емоционален план, даже след приключване на така връзка, изпитва някакво комплексно усещане, за празнота, задоволство от приключване на връзката, а в някакъв момент и погнуса и то най-вече към самият себе си. Не съм Фройд и не мога в дълбочина да опиша състоянието, но така го чувствам. Не съм феменист, даже бих се определил като анти феминист, но смятам, че жените са по-ценният пол за оцеляване на човечеството. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"