Години разлика
Приятелката ми е със 7 години и половина по-голяма от мен, аз съм на 29. Родителите ми са против да излизам с нея, но аз пак го правя. Все пак не е приятно да съм редовно в конфликт с родителите си, вие срещали ли сте съпротива от родители или приятели след като сте започнали да излизате с даден човек?

Коментари

1.   Стига да не е с дете. Гледаи си кефа. Семеина ж на 47г.

2.   На 29 вече си достатъчно голям за да решаваш сам.

3.   Авторе, от своя богат личен опит ти казвам, че с жена по-голяма от теб - не е добре да създаваш семейство!

И смятам, че родителите ти са прави!

Най-добрата разлика е: жената да е по-малка от мъжа с 5-10г.

4.   В обществото винаги се е гледало с едно наум към връзки където жената е с години по-голяма от мъжът. Такива жени обикновено са с доста по-голям житейски опит и има риск да станат водещите във връзката, а пък когато един мъж не е водещ и то стоейки до по-голяма жена, малко изглежда все едно тя му е като майка. Това не говори добре за него и реално в обществото се е наложила това мнение. Виж, мъжът да е по-голям и по-опитен от една малка кукла, това вече е друго, тогава мъжът може да диктува направлението на връзката, въпреки, че има изключения от правилото.

5.   Да, имах подобен конфликт. Пак поради същата причина и пак с подобна разлика. Накрая ми се наложи да спра да комуникирам със семейството и приятелите си. Не знам дали е за добро или лошо, но и до днес мира нямам.

6.   Да, но те грешаха. Те ми предлагат някакви мухльовци, които се напиват, грозни и бедни селяни, а моят мъж е красив и богат и ме гледа като принцеса и не го харесват само защото е арабин. И не ми пука, защото си живея супер, а те грешат. Няма да зарежа прекрасен мъж и да се хвана с някой неудачник и те пак да намерят кусур един ден.

7.   До 4
В днешно време, ако не сте забелязали заради фемнизма вече жените са силни и независими и водят във връзката, а мъжът е слаб и следва. Повечето мъже си делят сметките с жените и се оставят да бъдат командвани. Написаното от вас е вярно и така трябва да бъде. Но в днешно време за съжаление вече ролите се обърнаха и това се счита за нормално. Аз затова не искам и да се занимавам вече с мъже, рядко се намира силен и мъжествен мъж водач, какъвто аз искам.

8.   Разликата ви не е фрапантна, но за една дългосрочна връзка не съм сигурна дали няма да проличи - ти например на 35, тя на 42 и почти в при менопауза. И аз на мястото на родителите ти ще се тревожа, но пък от друга страна каква е гаранцията, че ще си по-щастлив с някоя на твоята възраст? От колко време сте заедно и смяташ ли, че си я опознал добре?

Жените на тая възраст имат богат опит и много умело могат да манипулират мъжете.

Пример от обкръжението ми: братовчед ми живее с жена 12 години по-голяма от него /изглежда прекрасно на външен вид и е много поддържана/, която постепенно, чрез манипулации, го дистанцира от роднини и приятели - по всеки повод, когато се чуем обещава, че скоро ще се видим, но все намира причина да отлага - откакто е с нея го виждам веднъж на 2 години, а бяхме много близки и живеем в един град.

Ж 46

9.   Не е никак добре тая разлика. Един познат на 25 се ожени за 35 годишна. На тия години е било добре явно. Но 10-15г по-късно се разведоха - закономерно и очаквано. Така че прави си сметката.

10.   Аз съм жена със седем години по-голяма от мъжа ми, от 13 години сме семейство, имаме и дете. Никога от страна на майка му и баща му, както и от моите родители не е имало намеса, приказки или каквито и да е опити за вмешателство заради избора ни. И оценявам това, никога не знаеш какво би било щастието за друг човек, трябва да го оставиш сам да кове съдбата си с лошото и хубавото в нея. Повечето двойки са с обратна разлика, мъжът по-голям от жената и да не би да не се разделят? Всичко е много индивидуално и зависи от конкретните хора, а не от чисто математически сметки кой е по-голям или малък.

11.   До 7, то в днешно време и на мен не ми се занимава с "жени" в които няма нищо женско.
Какви феминизми ви набиха в главите, какви водачи на стада ви направиха не е истина.
Има обаче и други държави където белият мъж е цар и господар, а вие тук си продължавайте с геизма и с феминизма. Да ви е сладко.

12.   5 Никой няма право да се меси в живота ти, това е твоят избор и какви са тези приятели, които знаят какво е най-добре за теб. Това не са приятели, простотия страшна, всеки на всеки се меси.

13.   Ако е и с ремарке, точка надалеч....

14.   До н. 9 :
С моя бивш мъж разликата ни беше уж перфектната - той по-голям с 5 години, но и ние се разведохме след 15 години и две деца (заради постоянни караници и неразбирателство, той е би полярен). Така, че това с разликата в годините не е никаква гаранция, важното е да има разбирателство и да си подхождат като характери.
По-късно срещнах доста по-млад мъж, с който се разбирахме прекрасно и бяхме влюбени, но заради предразсъдъци, се отказах от връзка с него и до ден днешен съжалявам, защото с друг така не съм си пасвала като разбирания и усещания.