Има ли нещо към мен или се самозалъгвам?
Здравейте! Бих искала да ви помоля за съвет, защото съм в една тъпа ситуация от доста време и не знам какво трябва да направя, наистина съм объркана. На 21 години съм и за първи път се чувствам толкова отчаяно влюбена в някого, на когото привидно му е все тая дали ще е с мен или не.

Та историята е следната- въпросният мъж започна да разпитва една обща позната за мен. Известно време бяхме на здравей- здрасти с него, после си разменихме номерата. Доста време не ми звънеше, докато един ден се сети да звънне. Последва една дълга пауза, след която една вечер в 3 получих смс от него, в който ми обясняваше колко съм му харесвала, но го било страх да не ме нарани (а аз дори не съм му искала обяснения и не съм го притискала за нещо).

И така въпросната вечер си разменихме по няколко смс-а и то доста провокиращи. След това започна често да ми се обажда. Направи ми впечатление, че знае доста неща за мен, интересува се явно. Поведението му също издава интерес- жестове, притеснение и не откъсва поглед от мен, когато се видим, независимо с колко приятелки съм и колко красиви са те :)))).
Главно по телефона поддържаме връзка, докато това не спря преди около седмица.

Преди 2 вечери му звъннах, просто за да чуя как е. Попитах го какво прави и отговора беше, че мисли за мен. Изсмях се и го обърнах на майтап, поговорихме общи приказки и накрая ми напомни, че това което е казал не е било шега и че наистина често мисли за мен, но не прави нищо по въпроса, защото... многоточието го слагам понеже той не си довърши изречението и така и не ми каза защо не прави нищо.
Аз не го и попитах, просто казах "Ти си знаеш".

И така искам да ми кажете това прилича ли ви на човек, който има някакво влечение към мен или просто си запълва времето. И въобще има ли смисъл да се занимавам с него, или е по- добре да го игнорирам и да го държа настрана от живота си?! Благодаря предварително на хората, които имаха нерви да изчетат тази банална история и на тези, които ще се опитат да ме посъветват нещичко! :)

Коментари

1.   Определено проявява някакъв интерес към теб, но явно не е достатъчно силен, за да предприеме нещо или пък просто те разиграва. Според мен ако те желаеше много, щеше да направи някаква решителна крачка, а не просто да ти праща есемесчета. Май трябва да го хванеш натясно и да го попиташ ребром какво всъщност иска от теб, защото е очевидно, че не му достига смелост.

2.   Да, проявява, но ти не му даваш никакви сигнали, че и ти проявяваш. Много си дистанцирана и чакаш инициатива от него, а той не е много смел явно. Помогни му да направи крачката ако го харесваш. Попитай го защо не прави нищо по въпроса, след като живо се интересува от теб, но настоятелно го питай. Обади му се и му кажи, че си жена, и си любопитна и думите му не са те оставили да спиш-и чакай продължението.

3.   Мисля, че има нещо към теб, определено

4.   Оххх, и аз имам подобен проблем. Само че аз съм му показала, че го харесвам, илизали сме целували сме се, но до там.. от време на време ми пише някое зарибително смсче и пак до там. От седмица го карам да излизаме, а той все зает. Вчера се сетил за мен и ми писа да излезем, и аз му казах, че не мога и той каза само Ок и това. Не мога да разбера какво става, харесва ли ме или само си играе с мен...

5.   Авторката:

Да, вярно е, дистанцирана съм, но ме е страх че ако покажа нещо, ще се лиша от интереса му...
Благодаря за досегашните мнения, искам да чуя такива от мъже, защото тяхното мислене определено се различава доста от женското и ще могат да предположат какво му се върти в главата.

А иначе за въпросния момък мога да кажа, че проявява всички издайнически знаци, че е заинтересован (притеснява се в мое присъствие, нервничи, на моменти ми избягва погледа, а отдалече гледа като обезумял), а в същото време си трае. И защо му да ми казва, че мисли за мен, а в същото време да не предприема нищо. И не го каза смеейки се, а съвсем сериозно звучеше по телефона.

6.   Той определено има влечение към теб, но за момента само си запълва времето с теб. Опитай да разбереш защо е толкова нерешителен. Какво значи, че много те харесва, но не иска да те наранява?

Добре си описала държанието му към теб, но какво всъщност знаеш за него? На колко години е? Дали не е обвързан или разведен? А може би наскоро се е разделил с приятелката си и му е рано за нов връзка? По принцип ли е толкова нерешителен или само в личен план?

В общи линии, замисли се дали самата ти толкова много искаш връзка с този човек. Ако да - действай. Попитай го, или разпитай общата ви позната за него.
Успех!