Жени и пари
Здравейте, на 24 години съм, и колкото повече пораствам, толкова повече се убеждавам, че всичко е пари.. Дори за да си здрав в днешно време, трябват пари.

Темата е свързана главно за жените, любовта и парите, и от много време насам го мисля това, и така не мога да намеря отговор. За никой не е тайна, жените хващат предимно човек с пари. Не е задължително да е милионер, но да е заможен, да нямат проблеми с плащането на сметки, да ходят на почивка от време на време и да има горе-долу хубава кола. Така забелязвам, че са и момичета и жени, като започнеш от 18г. до 40 и нагоре. За мъжа няма голямо значение как изглежда, повечето сме чували този цитат " дебел мъж с пари - мечо, дебел мъж без пари - свиня :D
И това е навсякъде по света, не само в България.
Проблемът ми е, че всяка млада жена която срещна, я виждам като такава, и започвам да се замислям, дали си заслужава изобщо да се боря този живот да създавам семейство, като ако нещо се случи с мен - фалирам, или се разболея и не съм същия човек, жената казва "Вече не се чувствам както преди, да останем сами за известно време, за да видим как ще се чувстваме" и през това време си намира друг и казва любовта между нас вече не я чувствам :D
За мен истинската любов е това, независимо от ситуацията и положението, да сте винаги заедно един до друг независимо с пари или без, но наистина колкото повече пораствам се убеждавам, че истинска любов не съществува и, че почти всичко е пари в днешно време. За тези които ще кажат, че не всички жени са такива, ще отговоря, че такива които не са с човек с пари, защото явно не могат да бъдат поради една или друга причина.

Ще завърша с един цитат "Любовта може много, но парите могат всичко".

Очаквам вашите коментари, благодаря!

Коментари

51-71 от 71

51.   47, не знаех, че попълваме лексикон. Това не съм го правила от малките класове и е смешно. Нито знаех, че трябва по срещи да ходим с кантар и метър. Ако правиш ти така....
Пък и намерил кой да пита за външен вид и кила, като си над 40 години, бездетен и нисък.

52.   47, за тебе всички огорчени от мъже жени са грозни, с недъзи, дебели, дървета в леглото. И те се хващат с някакви милиардери, батки. Далеч си от реалността.
Ще ти дам пример с една състудентка. Добро момиче, скромно, ученолюбиво. Свито много. Завърши със 6. Средно телосложение. От малко градче. В лицето не беше красива, не се гримираше. Имаше голям нос и носеше шини. Косата и беше дълга, но не си правеше прически. Беше я пуснала да си расте. Не знам какъв успех имаше с българските мъже, но отиде на студенстка бригада и там срещна бъдещият си съпруг. Чужденец, обикновен работник като нея. Даже той е по-симпатичен от нея. И направо се разхубави- поднови си гардероба, оправи косата, почна да се гримира. Стана като кукла. Личи си, че е обичана жена и щастлива. И има брак. А тук щеше Ганьо да я подмята 10-20 години в Съжителстване, да я обижда, че не е женствена, да изневерява. Странно как българка като отиде в чужбина и среща нормално мъжко отношение. Ти би я определил като грозна, недъгава и прочие.

53.   Аз съм 42
По принцип нямам против да се лиша от излизания, от глезотии и да се раздавам. Да готвя по 3 часа, че да се пести, да бъхтя, вместо да легна на дивана или да отида в козметичния салон, когато виждам че и мъжа до мен прави същото. Когато двамата са семейство и имат обща цел - дом, деца да отгледат всеки трябва да търпи лишения. Обаче това понякога се тълкува грешно и в един момент жената се раздава уж заради общата цел (може и мъжът да в) накрая остава излъганото камилче. Както по-горе, уж пестелив, ама той пестил за него си. Но много често мъжа свиква така и казва - ти много искаш, по живота си. Ами не цените. Един плужек така-ще работим ще обзавеждане дом, то за 3 години 1 стена измаза. Лишения в чужбина, нови дрехи не се купуват, на море не се ходи, на заведение, нищо. През цялото време ми се втълпяваше че трябва само да бачкам, че такъв бил живота там, хората пестелив от всичко. Била съм по живота-сериозно. Нито кафета, нито фризьор нищо. Ама все не съм била достатъчно работела
Празници - работиш. Уикенди-работиш. Сестра му обаче яко живот - всяка седмица на фризьор, по 3 дена рожден и дни, морета, всеки уикенд я на рожден ден, на кръщене или сватба. Иначе никъде не излизала, а аз съм била по живота. Накрая тя вика-вие много често си идвате, за това не може да пестите. Та не можехме, защото въпросния яко си играеше. Иначе нека тъпачката да стои в чужбина без удоволствия, може да не си идва и 5 години, да живее като скот. Побеснях. Та вече не сме заедно, този още си маже едната стена, само лишения та ми останаха.
Не цените, само на кифли се кланяте.

54.   Масово хората са се превърнали в кухи бездушни консуматори. Добродетелите не се ценят. Толкова рядко се срещат добри и честни хора. Повечето гледат да се правят на важни, да натрият носа на другите, белким те се почувстват нещо повече от тях. Сакън да споделиш за болката си на някоя "приятелка". Веднага ехидно ще те изкара виновна. Никакво съчувствие не е останало. Живеем във вълчи времена... И аз бягам от идиоти, но те продължават да се влачат след мен. А ако на улицата има някой психично болен, задължително ще се лепне на мен.... Намериш си най-накрая едно добро същество и дойде някой болен интригант да ти развали щастието... Не търся пари от мъж. Имам си колкото ми трябвят.

55.   45, то на кифльо вече друго не му остава.

56.   Благодаря на номер 39 и на още няколкото пригласящи ѝ жени за това, че потвърждават думите ми! Поредицата от осъзнати, но погрешни лични избори на долнопробни мъже уврежда съзнанието на тези от жените, които са били самозаблудени, лековерни и/или несправедливи в преценката си за тях и за себе си, което в крайна сметка ги превръща в бързо показващи истинския си нрав, заяждащи се с груби изразни средства представителки на по-хитрия пол, които се овълчват срещу всички останали мъже (тези, които с нищо не са виновни за погрешния им избор) и с детински оправдания се опитват да изчистят вината и срама от себе си. Това не им се получава, защото всеки техен следващ погрешен избор само затвърждава тази закономерност при тях: лош избор на гадняри, който води до разочарования от пропадналите очаквания, които се превръщат после в злоба, а тя от своя страна пък бива насочвана срещу другите, нормални мъже.

Почти всички жени правят грешката "да се влюбват от пръв поглед" (по детски бъркат внезапното и неподчинено на разума ХЛЪТВАНЕ с ЛЮБОВТА, която всъщност се изгражда с течение на продължително общуване, съжителстване и взаимно щателно опознаване и доказване на качествата и чувствата един към друг) или да нарочват някой физически и/или парично симпатичен мъж за "най-правилния избор", което прибързване в заключенията впоследствие им разказва играта! На това се дължат провалите им в личен план след това.

- Кифлоприземител

57.   50, аз точно с такива културни, ученолюбиви мъже съм имала връзки. Единият даже беше и много набожен, уж духовно извисен. Редовно ходеше на църква и се молеше. Ами- бил с 20 и кусур жени преди мене. Иначе от началото -сериозен и добряга. После женкар се оказа. Все жените му виновни, че не са искали нещо сериозно с него. Той вина за връзките си нямал. Друг път уж много скромен, не живееше в лукс, уж много хлътнал, на ръце ще ме носи- пише с още няколко. Лъже за всяко нещо, та се къса. Трети- тачи бившата, пази си снимки и ги гледка. И т. н кофти опити. Все хора с нормални професии, заплати, родители. Все висшисти.
Нормарни мъже в тая държава няма. Тук комплексарчета се правят на пичове и много добри. Като гледам нещастните лица на жените по улицата, ми става ясно, че не са обичани и ценени.

58.   От 50 до 57

"Като гледам нещастните лица на жените по улицата, ми става ясно, че не са обичани и ценени. "

А аз като гледам май има защо да не са обичани и ценени! Така ви се полага. На каквото сте си постлали, на това ще си хъркате.

59.   58 от 57
То така им се полага и на мъжете като си избират кифли и се кефят, че някоя им слага рога. После вият.
Ако мъж е на мястото си, жената ще свети. А масово са тъжни, изнервени и просто смазани. Поне децата им правят живота добър.

60.   58 Няма как мъж или жена да бъдат ценени ако те самите не се ценят.

61.   Търси жена за приятни неща, да не ти иска пари, хората с финанси са малко, така й кажи, като иска пари да работи, смешно е обикновена жена да чака пари от мъж, винаги е било така.

62.   Като чета как някои жени горе се оплакват от бившите си тъпкачи, почти ми става мъчно за тях. Почти, понеже все пак те сами са си избирали точно тези мъже, а не майките им, бабите им или стринките им.

Някоя горе беше споменала бунгала, буркани и личните покупки, които мъжът правел за себе си. Момент да видим как е положението при мен...
Буркани не сме пълнили с никоя от приятелките ми, но не е лошо хрумване да се поглезим така с жената до мен сега, понеже сме трудови хора и бихме се справили с една домашна лютеница, например. Когато имаш точния човек до себе си, много неща са удоволствие.
Работната ми станция датира от 2014 година (преди няколко години си купих и нова видео карта за 300 кинта), имам две еднакви мишки за по 120 лева (също закупени преди 5-6 години), работният ми екран е закупен в началото на 2017 година, столът ми е от 2018 година и струваше около 900 лева. Лаптопче си взех също през 2017 година за около 1650 лева. Всичко това е вложение с цел работа - без никакви глезотии - и многократно се е изплатило оттогава насам.
Почивката на моренцето беше два пъти тази година: в Китен (хотел "Диамант Китен") и Несебър (хотел "Julia Family Apartments"). Едно бързо чукване в Booking или в Google лесно ще покаже, че и двете места за отсядане са сравнително прилични като условия и простор, а нощувките им бяха по 120-140 лева на нощ през август. Грам цепене на стотинката не е имало, а е разумно съчетание между цена и качество на предлаганата услуга. Винаги плащам 100% от разходите, включително и когато в някои години съм пращал най-близките ми роднини на море без мен. В ресторант "Бяла роза" се е случвало в някои дни при сметки от порядъка на 30-35 лева да оставям 50 лева и другото е било бакшиш поради отличното обслужване там.

Като тегля чертата, дотук не виждам нищо лошо в изброените дейности и разходи, но незнайно защо, някои жени в темата се оплакват точно от подобни работи и в съзнанието им се е набила някаква прояждаща горчилка като спомен от бившите им избраници. Единственият ми съвет към тях е да подбират по-добре с кого си лягат, за да няма после играчка-плачка.

Друга пък се оплакваше, че си избрала някакъв пройдоха с десетки бройки жени зад гърба си. Кой бля, докато го избираше такъв? Кой не положи усилия да го опознае добре преди това? Кой не отдели достатъчно време за целта, а предпочете вместо това да се води по някакви си необясними трепети и пеперуди? Или, също толкова зле - кой си кореше тънки сметки, преценявайки първично този мъж според собствените си погрешни разбирания за "идеален мъж"?

Четох също, че някаква потребителка горе все висшисти си подбирала, а накрая все се оказвали калпави. Добре, а като виждаш, че всичките ти избори все се оказват погрешни, защо не се пробва поне веднъж с мъж, при който липсва това свързващо звено, т. е. с невисшист? Не че това е гаранция, че мъжът е свестен или не, но и сама се убеждаваш, че начинът ти на избиране на мъже досега е доказано провалящ се всеки път, следователно трябва да ти даде знак, че по-скоро спечелиш, ако смениш изискванията си, след като държиш да има промяна в крайния резултат при теб. Замисли ли се кои хора и от двата пола се славят с повишена вероятност от многобройни необвързващи "отношения"? Тези, които не са следвали и основно са работили след средното си образование, или другите, които са живеели години наред в студентски общежития и са били преки участници в тамошните нощни запои и купони с "розово продължение"? Аз съм преспивал у мои познати в университетски общежития и съм виждал що за утайки има там и сред жените, и сред мъжете. И тук-там е имало малък дял действително учещи студенти, а не заради купона и да ги издържат мама и тати още няколко години.

Колко от жените в темата си избираха работливи и стараещи се мъже, вместо изневеряващи и стиснати гадняри? Чета, че само от вторите се оплаквате горе, а никоя не се похвали, че е избрала свестен мъж до себе си, т. е. себеотдаен, верен, работлив, с добро сърце и благо отношение към жената до себе си. Защо се надпреварвате с ядлив тон да се хвалите с ужасяващо погрешния си избор на тъпкачи?

Колко от оплакващите се горе жени си избираха СЕБЕПОДОБНИ мъже, а не мъже с няколко нива над собственото им такова?
Жените без кола и жилище насочваха ли се към мъжете без кола и жилище?
Жените с 1000 лева заплата насочваха ли се към мъже с 1000 лева заплата?
Колко от тези жени си избираха с около 13 см по-високи от тях мъже, каквато е средната разлика между двата пола в България (тя е 12, 9 см)? 150-сантиметровите жени насочваха ли вниманието си към 163-сантиметровите мъже? 160-сантиметровите жени насочваха ли вниманието си към 173-сантиметровите мъже?
Колко от тези жени спортуват редовно и са в отлична форма, за да имат основания да се насочват към редовно спортуващи и в отлична форма мъже?

- Кифлоприземител

63.   Хубавите жени струват пари. Въобще хубавият живот струва пари. Само на една заплатка ще мастурбиеш чикии.

64.   При толкова много работещи жени да се налага мъжът да работи си е живо кощунство.

67.   Кифлошриземител, чета ти коментарите и до някъде съмм съгласна с тебе, до някъде не.
Описал си критерии, за заплати, коли, ръст и тн.
Искам дамо да ти каза, че не ми ли се подкосяват колената като видя този човек, всичко друго губи значение или е вид компромис....
И в друга тема сме коментирали с теб привличането. Има свестни, работливи всеотдайно мъже, да, но като не ме привлича, а дори отблъсква как да си легна с него? Зашо да лъжа и него и себе си.
Разбира се, ако някой само ми "подкосяеа колената", но се вижда от самолет, че е неставалник, женкар, алкохолик и тн и с такъв няма как да бъда.
Междудругото и вие мъжете ревете от собствения си избор на жени.

68.   62, посочи един свестен мъж. Себе си ли? Дето само пишеш романи в някакъв сайт. Гледаш жените под лупа. Пък какви стъпала имала, прасци, коя гърда е по-голяма и прочие дребнавости. Ама жените да търсели свестни, работливи мъже, а ти гледаш всяка под микроскоп и трябва да отговаря на някакви странни разбирания. Колко жени поискаха да останат с теб? Деца имаш ли?

71.   Номер 67, всеки е в правото си да избира с какви хора да общува и с кого да си ляга. Стига после да не реве, че личният избор е прераснал в самобичуване и драми. :) Който избира своя спътник поради "подкосяване при пръв поглед", най-често си пати жестоко след това, тъй като този вид хлътване въз основа на първичното физическо привличане работи само в началото, когато обектът на хлътването е все още привлекателен (според разбиранията на този/тази с подкосените колене) и не се е стигнало до щателното му опознаване, което обикновено изкарва на показ низ от нежелани поведенчески особености и грубо, подигравателно и/или безотговорно отношение, изневери, неоправдана ревност, ограничаване на личната свобода, следене и прочее. Повечето жени сте се сблъсквали с последиците от собствения ви посредствен избор на тъпкачи и гореописаните последствия вероятно и на теб да ти пределно ясни и оставили дълбока горчилка в съзнанието ти.

-------------------------------------------------------

Номерче 68, достатъчно ми е това, че в момента съм със стойностна жена, която ме цени заради мен самия (съчетание от моите качества, добро отношение и външност), а не поради сметкаджийско мислене за пари, коли, жилища. Две бивши също периодично ме търсят да се събираме от няколко години насам, защото знаят какво изпуснаха като човешко отношение от моя страна (такова, каквото не получават от целевата им група мъже, които те си избират), всеотдайност и страст в леглото, но това няма значение за мен, защото съм си изградил правило да не се събирам с бивши. Щом са станали такива, значи е имало основателни причини да не сме заедно. Трета бивша също искаше да е с мен отново, но вече почина.

Другите глупости, които си изписала, не си заслужава да се обсъждат, тъй като са жалка измислица - плод на опитите ти да вкарваш твои думи в моята уста. :)

- Кифлоприземител

72.   Кифльо, само две думи ще ти кажа за нас - жените, пък дано ти се изясни накрая: имаме избор!

73.   71, в предишен твой коментар от първа страница искаш подробно описание на всяка част на женското тяло. Май деменцията рано те хваща.
Ясно е, че нямаш деца въпреки Човешкото си отношение.

74.   Номер 12, или е много задръстена и се интересува само от кучета, котки и сериали.

75.   72, това го казваш, защото вероятно си на възраст около и под 30 години. Изчакай още 1-2 годинки да видим КАКЪВ избор имаш.

51-71 от 71