Бившият ми съпруг се държи странно. Моля за съвети!
Здравейте,
Не знам дали сте изпадали в подобна ситуация, но ще се радвам да чуя мнения. И двамата с бившия сме на 49 г. от 2 години разведени. Децата са ни пълнолетни. Да речем, че вината за развода ни е изцяло моя, имах афера с колега, но се разбра... Разбирам наранен. е, разочарован е от мен, изразила съм съжалението си, извинила съм се, но времето не мога да върна назад. Разведохме се, което е логично. Само да вметна, не съм била влюбена в колегата си.
Какво се случи след развода с бившия ми съпруг:
1. Започна да се обръща към мен с обръщението "госпожо", дори и пред децата ни. Рядко се виждаме с него, не му се натрапвам, не му досаждам, не го безпокоя и занимавам с моите проблеми, не очаквам и не искам нищо от него. Наясно съм, че връщане назад няма, но все пак това обръщение за мен е странно.
2. Започна да носи изцяло черни дрехи, отгоре-додолу и то кожени. В града кара единствено и само мотор, а не кола, което не го е правил преди.
3. Спря да контактува с моите родители, сестра ми и зет ми и въобще всичките ми роднини. Според тях, аз съм виновна за това му поведение.
4. Започна често да ходи на църква, което не е лошо, но не го е правил преди.
5. Не се среща с никой от старите ни приятели. Една наша позната ми каза, е го е видяла на улицата и му е подала ръка за здрависване, а той само и кимнал с глава и я подминал като пътен знак.
6. Започнал е да пуши, което е много обезпокоително, тъй като преди не е пушил въобще.
Единствено поддържа контакт с децата ни. Синът ни е много привързан към него, той му купи нов мотор и той започна да кара само мотор. Според дъщеря ми, баща и се чувства така добре и "да не се вкарвам във филми".
Искам само да подчертая, че бившият ми съпруг няма родители, те са починали, имаше брат, който също е починал. С малкото си роднини не поддържа контакт.
Имала съм 21 години брак с него, и искрено му желая щастие, но всичко това ме притеснява.
Смятате ли, че е редно да се срещна с него и да му споделя притесненията си?

Коментари

1.   Чисто човешка гледна точка е добре да се видите и да му кажеш тези неща. Звучими като да е зарибен от някоя секта и да са му промили мозъка.

2.   На мен ми се струва, че човекът си живее перфектно. Разбирам, че ви липсва и търсите контакт. Аз също не искам да се виждам с роднините на бившата, нямаме допирни точки.

3.   Стой в дистанция. Усещането за душевна мръсотия не се чисти с "извинявай" или сапун. Зачеркната си, госпожо, както се обръща към теб и то безвъзвратно.

4.   Започнал е да живее по негов начин живота си, изобщо не го мисли, той си знае, живеи си живота, защото бързо минава.

6.   Не, защо искаш да сипваш сол в раната? От някакво извратено желание за внимание?
Поне говори с теб, макар че явно не го заслужаваш. Нарича те така, за да не те псува пред другите, и най-вече децата Наум сигурно го прави, но поне е културен. Дрехите-ходи си както си иска. Може да е криза на средната възраст, може всичко да е. Защо да общува с вашите, не сте семейство вече? Да, може да го прави, но няма желание и никой няма право да го задължава. Така го усеща, така прави. Може след време да омекне.
Гледай си твоя живот и аферите в него. Важното е, че бившия ти се интересува от децата. Ако не го правеше, щеше да е тъжно.

7.   Човекът те е ЗАЧЕРКНАЛ и е започнал нов живот, в който има място за децата му, но не и за предатели като теб и твоите роднини и приятели, които да му напомнят за стария му живот. Не виждам нищо странно и по-добре не си навирай носа, та отгоре на всичко да му четеш морал какво е добро и какво не за него. Приеми, че има хора, които действат точно така и че това е напълно осъзнат избор.

8.   И аз съм разведена, но изобщо не поддържам връзка с бившия. Даже телефона му нямам. Било каквото било, сложили сме точката и всеки по пътя си. Теб какво ти влиза в работата дали носи кожа, дали пуши или дали кара мотор? Единствено би следвало да следиш да не оказва лошо влияние върху децата ви, но след като са пълнолетни, дори и това не е толкова важно.
Така, че какво си се вкопчила в него, че чак се и чудиш защо не искал да се среща с роднините ти. Логично е. Бившият ме нарани, държа се лошо, защо по дяволите да искам да съм приятелка със сестра му? ! Да, тя е готина и няма вина, но защо да го правя? За да слушам на всяка среща колко много се е променил брат й и как не е трябвало да се разделяме? Така, че съветвам те, затвори страницата и продължи напред. Няма какво да се бъркаш в живота му повече и го остави да живее така както иска. КРАЙ! Приеми го.

9.   Смятам, че е редно да е го занимаваш със себе си.
Човек прави това, което иска, свободен е.

10.   Не, не е едно. И е напълно логично след развод да прекъсне контакт с Вашите роднини, за какво му е да поддържа контакт? Щях да съм на мнение за разговор и намеса, как се занимаваше с хазарт, алкохол, наркотици, в случая той си решава как да се държи и къде да ходи

11.   Смятам, че не е редно да си вреш носа в живота на другите, госпожо. Единственият му близък го е предал по супер долен начин, след толкова много време, как да се държи? Имаш колегата, притеснявай се за него. Бившият ти се държи нормално, не контактува с теб или само като има нещо към децата, ти какво очакваше?

12.   Аз не виждам нищо нередно в поведението му. Може би си очаквала да вдигне банкет, след като сте се развели? Хубаво е, че си му се разкарала от главата.

13.   Не виждам нищо странно. Човекът е възпитан, толерантен към теб, не е правил драми, но вероятно шока още не е минал за него напълно. За какво да разговаря с родителите ти и т. н. няма причина да го прави. Мотора, дрехите, това показва, че винаги е искал да си угоди, да се поглези, но не го е направил заради вас, сега го е ударил на живот такъв, какъвто иска.
Ти не си му правила проблеми, не си го спирала, не си направила нищо, вика извинила съм се и това е. Не разбирам как е възможно да има подобно поведение от човек който е сгрешил, ама си личи от километри че изобщо не ти пука.
За какво сега е тази тема? Какво искаш?

14.   Не виждам нищо толкова странно или опасно в поведението му. Няма какво да търсиш в живота му. Остави го.

15.   Пича просто е запопнал да прави нешата, които го карат да се чувства жив и харесва. Понеже си е загубил времето с теб е разбрал, че вече нищо не го спира да прави каквото си иска.
Евала на пича, точно така се действа с изневеряващи жени.

16.   Не, не е нормално след изневяра непременно да има развод. Изневярата не е повод за раздяла, а да осъзнаете защо стигнахме до тук. Второ какво той прови след развода не е твоя работа и за какво да контактува с роднините ти. Поеми си по пътя и няма нужда да го спасяват, как се обличал, пък кола не карал той не е 5 г. дете, а не си му майка. Отдели се от него емоционално и си вземи живота в ръце, сгрешил си, осъзнаваш го и какво да направим. Извините си се, какво още да стане. Просто остави нещата така и се концентрирай върху себе си. Той не иска контакт с тебе, ти се натрупваш.

17.   Много ясно. Как може тези неща да те очудват?
1. Естествено, че те нарича с най-процедурното и минимално уважително обръщение. За него ти си отпадък и предател.
2. Свободен от задължението да се облича и държи като семеен, добър мъж си е предефинирал персоната и намира свобода във вятъра по пътя и леко бунтарското облекло. Просто свобода. От теб.
3. Защо да поддържа контакти с роднините ти? Всяка тяхна интеракция ще бъде под сянката на това, което си сторила. За каквод а си говорят? Какво да правят заедно. Да не говорим, че те за него са просто пръдължение на теб, предателката. Как да ги гледа без непрязън, а те не са виновни, че са се паднали в семейство с теб.
4. Много хора намират успокоение в духовното. Откъде пък знаеш, че "често" е започнал да ходи? Май злоупотребата с живота му продължава. Остави човека на мира. Достатъчно си сторила вече.
5. Общите ви приятели само ще му напомнят за теб, която ако можеше би забравил, че съществува. Отново темите им за разговор биха били покварени от теб. Само спомени от мъртвото ви минало. За какво?
6. Виж точка 2.

Какви "съвети" точно да ти дадем? Наври се вдън земя и се опитай да си невидима. Човека по най-перфектния начин се е отнесъл спрямо предателството и те е изрязъл от живота си докрай, както малко имат сила да направят. Ти не си "виновната" или "мразената". Ти просто... не съществуваш, за него си едно нищо.
Шапка му свалям. Така трябва да се процедира със всяко предателство.

18.   Темата не ми се струва много убедителна, но да предположим че не е фейк.
Ти нормална ли си? Този човек не ти е никакъв, какво ще облича, какво ще кара, с кого ще контактува не е твоя работа. Да беше се интересувала повече от него преди, не от колегата. Не се ли сещаш защо не иска да види никого от миналите си роднини и приятели, а ти за него си госпожа? Ами не иска нищо от миналото в живота си. И най-вече теб.
Не разбрах какво те брига има ли родители или не. Човекът е приключил с тебе. Няма смисъл да го търсиш и да му се навираш с притесненията си. Търси си някой друг, за който да се притесняваш, този си го изтървала.

20.   Не се държи странно. Просто се чувства много наранен и е възможно да е в депресия.

21.   Лично аз не виждам нищо осъдително от описаното. Решил е да промени себе си и начинът си на живот - това е негово право. Дали е за добро или не, само бъдещето ще покаже. Обръща се към теб с "госпожо", за да подчертае, че помежду ви вече има дистанция и не сте близки. Що се отнася до твоите роднини, не мога да разбера защо трябва да контактува с тях. Той не се е оженил за цялата твоя рода. Игнорира старите ви приятели, защото вероятно се чувства неудобно от унизителното положение жена му да отиде при друг мъж. Казваш, че си се извинила (не си помолила за прошка) и за теб въпросът е приключен, но за него това е обида, която може да не е забравил и до днес.

Струва ми се, че на теб ти се иска той да те желае отново. Дразни това, че той изглежда е способен спокойно да изгради живота си без теб.

22.   Ще бъда "огледалото" в този коментар.
"Бившият ми мъж прави неща като свободна личност, независима от моето мнение и одобрение. Не контактува с моето семейство, а това не ми позволява индиректен досег до неговият личен живот, също не дава възможност на моите роднини да го насочват и дискретно вземат решения за него, удобни за мен. Притеснява ме ужасно много това, че не ми е оставил никаква пролука от където да мога да дръпна някой конец и го завъртя около себе си. Дори дъщеря ни не допуска да ми бъде "поща" и да помогне да го вкараме в правият път, който аз ще посоча, защото аз знам по- добре какво за мен би било най- изгодно".
Спирам до тук.
Госпожо, тревите единствено себе си така. Време е за ваше добро да се освободите от тази обсебеност към личният живот ни бившият ви съпруг. Той явно е си е ок със себе си. Прави каквото иска, както иска и когато иска. Няма никакви задължения към вас особено. Децата ви са големи и самостоятелни. Продължил е живота си и е избрал да бъде свободен от чужди мнения, да бъде себе си и щастлив.
Направете го и вие.

23.   Браво на мъжа ти!

Точно така се прави. Започнал е да си живее живота както ТОЙ смята за правилно, а не както е нужно според теб или обществото.
Ще кара мотор, ще вози мацките, ще спи с тях, и няма да му се налага да ти слуша глупостите и лъжите.

И най-важното: противоположността на любов не е омраза. А безразличие. Вече си му безразлична, неслучайно те е обезличил с това госпожо. Ти ще си носиш последствията за действията, а именно - неговия живот ще става много по-хубав и приятен, твоят много по-лош - ще си живееш със съжаленията и въздишките.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

24.   Авторке,
Бившия ти мъж е ПИЧ. След като се е скъсал синджира си живее живота както на него му е кеф. Сигурно вече е почнал да чука и млади мацки.
Дай боже всекиму така. Не му се бъркай в далаверите- гледай си в твоята паница. Кат гледам, май си му направиля услуга с твоите забежки и сега те е яд.

25.   Браво че бившият ви си живее живота и е щастлив, а вие като бивша съпруга защо не си живеете и вие живота???

26.   Теб какво толкова те касае как си живее живота човека. Виж аз например исках да подразня бившата и година след развода започнах да контактувам с приятелките и. Две от тях се навиха и си ги изчуках, а преди не можех да си го позволя.

27.   26 евалА! Повече от година и аз съм разделен и смятам да започна да бъда гаден с нея. Тя е гадна с мен чрез децата, защото знае, че мъж няма да ме нарани толкова.

28.   А не се ли притесняваше, когато му изневери?
Да, "госпожо", странно ти е, а на мен не ми е.
С това обръщение човекът, който е бил до теб, бил ти е предан, верен, лоялен, който синоним повече ти допада, него си избери, показва дистанциране от теб и колко чужда и непозната те чувства. Той е имал вече само това семейство, няма друго, нито брат, нито родители. Мислел е поне, че има семейство, а е бил предсден, жестоко предаден от най-близкия си човек.
Е, той няма нужда от съжалението ти, нито от съчувствието ти, той е отвратен и наранен от твоята постъпка.
Остави го на да си живее живота и се радвай, че децата ти изобщо ти говорят, а не са те пратили " по дяволите".
Не осъзнавате как някои ставате за резил на дърти години.
Презрение и пълен игнор. Това е, което заслужаваш!
Да, роднините ти са напълно прави. Той се дистанцира от всички вас - роднини и общи приятели, защото е убеден, че много пт тях са знаели за твоята афера с колегата, но не са му казали или намекнали дори. Бил е в неведение дълго време.
С какви очи гледаш децата си и твърдиш, че си "сгрешила".
Просто си лицемерна и първична.
Остави човекът, когото дълбоко си наранила на мира и не му се мяркай повече пред очите.
Иди да разпашеш панталоните на следващия колега.
Загрижена, била? !?
Омъжена жена, 48 г.

29.   Да не ти пука, това е решението.

30.   Според мен изневярата ти му е обърнала света, както се казва. Предполагам го е приел тежко и е преосмислил бая неща, следователно промяната в държанието и външния му вид.

31.   Отървал се е от теб и си живее живота с кеф. Не се притесняваш за него, а за себе си. Той ще си хване някоя, ако още не е, ама за теб не е много сигурно.

32.   16 "Не, не е нормално след изневяра непременно да има развод. Изневярата не е повод за раздяла, а да осъзнаете защо стигнахме до тук"
Тези номера не минават! Глупостите дрънкаш. Как ли не ще се чувствам едва ли не виновна аз, че той примерно (или обратният вариант) не може да си го държи в гащите. Може би и на психолог да ги пращаме завалийките, да ги гушкам повече... абе я!
Аут на мига и нова страница!

33.   Значи, ти си била единствения му близък човек и си го предала по най-мерзавския начин, ама ся си се притеснила. Няма нужда от подобни изкупления. Намери си някой друг колега и остави човека намира. Бъди сигурна, че той точно това иска.

34.   Разкарай се от живота му! След като си боклук върви на майната си, и ти и твойте роднини.... Човека ще прави каквото си иска и както си иска. Търси нов тъпкач.

35.   Авторката. Благодаря ви за коментарите, макар че повечето са много крайни и брутални. Не очаквам нищо от бившия си съпруг, а още по-малко да съм му съдник, друго нещо имах предвид. Все пак ви благодаря още един път.

36.   Авторке, не искаш да си съдник, само да контролираш и насочваш...

37.   След развода попаднах в същата ситуация като бившия на авторката. Бившата ми съпруга стана много мила към мене, готова да помага и т. н Няколко пъти говорих с нея да престане, но нещата не се поправиха. Тя така искала, нищо не очаквала от мен. Ок и аз се възползах и продължавам да се възползвам. Значи, еба я на аванта, пълна програма, не ми е отказвала секс въобще, карам я да ме прибира с колата от кръчма, когато съм пил, чисти и ми готви, върши ми услуги. Дори с една дума не ми противоречи и нищо не иска и не очаква в замяна. Ами, щастлив съм!