Не знам накъде да поема
Нещата в отношенията ни не вървят. Аз се превърнах в човека, който се интересува, пише и т. н.
От време на време проявява някакъв интерес, казва "да излезем", ама изобщо не коментира по-нататък и не ме кани никъде.
Днес му писах, че не искам да съм в заблуда и по-добре да знам какво се е променило и ако се е променило нещо, поне да сме честни един с друг. Той ми отговори "всеки път едно и също.... говорим си едно, ти пак отиваш нанякъде".
Не мога да разбера.... давам му и му дадох възможност да се изясним многократно, всеки път го умолявах да е честен с мен, защото след доверието най-много ценя честността. Не знам защо не иска да каже каквото е. Според вас как да постъпя?

Коментари

1.   Не би било коректно аз или някой друг тук да ти даде съвет за нещо така индивидуално и комплексно. Ние тук придобиваме малка представа от малкото, което си написала, ти си човекът, който има пълната картина. Така че ти си човекът, който най-добре би преценил. Постъпи така както чувстваш, че е добре за теб. Добре е да имаш и предвид, че това да се чувстваш добре понякога означава да се справиш и с временния дискомфорт от взетото решение.

Вариант е известно време просто да го наблюдаваш, също да го поставяш в различни ситуации, в които би проличало това, в което искаш да се убедиш. И накрая, ако прелее съвсем чашата или вече е преляла да прекъснеш отношенията. По-добре сам отколкото зле придружен. Успех!

2.   Какво значение има защо така действа? Не казвам, че е правилно, но какъв ти е зора да знаеш? Като не виждаш интерес, не насилвай хората, просто си тръгни. Без обяснения. Без извинения. Никой не е виновен, това просто не е твоят човек.

3.   А може би си средностатистическа българка вторачила се в партньора и търсеща му кусури. Колко пъти му каза обичам те, колко пъти го подкрепи в това неговото “нищо”, колко пъти ти подходи с разбиране към него?
Ясно че на теб в главата ти е в кафета, кръчми, почивки, ама това бе е повод да го обвиняваш.

Най-добре се разделете, намери си някой който да те извежда и пак ще си говорим, тогава ще ти липсва друго. Най-страшно е на някой нещо вътрешно да му липсва и да трябва друг да му го запълва.
Защо не излизаш с приятелки? Защо той да трябва да прави това, което ти не можеш?

4.   Да го оставиш да е объркан, но без теб. Иска раздяла, но да не го прави той.
Променило се е това, че има друга, но понеже е мишка, няма да ти каже. Няма да пусне сигурното, докато другата не го принуди. Тогава ще ти рече, че не те чувства вече и други тъпизми. От типажа сещай се сама какво всъщност става. Няма да ти каже очи в очи за изневяра, а заобиколно.
Прехвърля нещата към теб, уж ти имаш вина, а той е невинен. Държи се отвратително с цел да си тръгнеш сама и с чиста съвест да е с другата. А и да похленчи пред аверите колко си била гадна, и че ти си го зарязала.

5.   Така му е удобно, нормално, не обръщаи внимание, стой си с него.

6.   Да си потърсиш достойнството според мен.
Той може и предпочита без теб. Не знам какво не ти е ясно. С теб... когато няма какво друго да прави или коя друга да го "стимулира".

7.   Е какво неясно има? Човекът иска да се видите, ама няма желание, дето се вика. Какво още искаш да ти каже, че не иска да се видите, че си му досадна?

8.   Тук следва песента на "Досиетата X" и физиономията на Дейвид Духовни...

9.   Поеми към мен.

10.   Той ти е показал, че не държи на теб, дистанцира се, ти натрапчиво продължаваш да му искаш някакви обяснения и изяснения на несъществуващите ви отношения. Какво има неясно? Не те иска и толкова. Спри да го търсиш, запази си достойнството.