Фейк двойки
Така, да подчертая нещо много важно - не слагам всички двойки под един общ знаменател, които ще напиша. Винаги съм смятала, че двойките, които постоянно се публикуват по социалните мрежи колко са щастливи заедно, как се прегърнали, как се целунали, как ходили в Гърция и тн, са фейк и че всъщност само се преструват, че се обичат толкова.. Лично на мен това ми идва в повече, а и имаше един цитат, че зад най-големите усмивки стоят най-тъжните истории.. Тази история не е за хейт или похвала, искам просто да споделите вашето лично мнение по въпроса дали двойките, които нон стоп се качват заедно по социалките, са фейк, или това е истинска любов?

Коментари

1.   Така е

2.   Съгласна съм. И на мен ми изглеждат изкуствени или така, че се преструват... явно искат другите да си мислят, че са щастливи или че са окей. Иначе, да чувала съм, че тези, които слагат всичко в социалните мрежи не са щастливи наистина, нормалния човек, ще пази личния си живот за себе си.
Не знам защо го правят... искат всички да знаят, че са желани явно. Според мен са заедно заради лична изгода, по сметка или са ги напрегнали да се сватосват. А пък жените имат ебати ниския критерии за мъж само и само да стане... индиец, черен, циганин и тн и им угаждат на прищявките.

3.   Зависи, индивидуално е.
На мен пък са ми смешни такива, като пича слага профилна снимка с жената, а жената има снимка само на нея и той никъде вътре не фигурира като статист дори в профила и.

Фейк двойките са преобладаващи, такова стана обществото, независимо белезите, всички си приличат по това, че и двамата не са щастливи, независимо на колко велики се правят пред другите, независимо какви усилия правят един за друг.
Някои хора, по някаква причина не ги е срам да са с крайно недодялани и неприятни партньори, но ги е срам да са сами по някаква причина.
Изобщо е крайно сбъркано всичко в днешни дни.

4.   Вярно е. Познавам лично известен инфлуенсър, който снима и често работи с най-големите инфлуесъри в България и им знае личните драми и истории. Няма известна двойка без проблеми. И то повечето проблеми в тези връзки идват от жените. Много е трудно една жена да е известна и да си запази психиката нормална - агресия, злоба, паник атаки, изпадане често в депресивни състояния...

5.   Не знам за другите, но ако трябва да съдя по себе си, от две години насам съм щастлива истински, с прекрасен човек до себе си, правим толкова много неща заедно, пътуваме. И никой не вижда и не знае за това, освен най-близките ми хора. Разбрах, е и аз съм била една от тези с фейк щастливите снимки от почивки и т. н. Очаквала съм одибрението и лайковете на някакви полунепознати хора, в момента дори не се сещам да качвам в социални мрежи.

6.   И на мен ми идват фалшиви. Прекалено захаросани и идеални.
Странно защо никой не пуска снимки или статуси като се обиждат, изневеряват, а някакви розови снимки, от които да те хване диабет.

7.   На повечето снимки, независимо дали са в двойка или не, хората не са усмихнати, важен е кадърът отстрани в повечето случаи, или тагът горе. Дали се обичат или не си е тяхна работа.

8.   Кво те интересува? Излез от тия тъпи "социални" мрежи и си гледай живота.

9.   Моето мнение е, че въобще не ме брига кой с коя е, какви снимки си прави, кой ги гледа и какво си мисли. Аз нямам акаунт в соц. мрежи, не ровя в чуждите профили. Имам си свой живот, не се интересувам от чуждия.
Струва ми се, че ти нямаш подобни снимки и просто завиждаш.

10.   Не всички, които си качват снимки, го правят, за да замажат действителността.
Познавам такива, дето вярно го играят много влюбени в социалните мрежи, а реално не се понасят, има напрежение помежду им, неразбирателство, абе не е приятна гледка; но и такива, които наистина са толкова щастливи, колкото изглеждат на снимките. И са много сладки - веднага като ги видиш си личи, че не е поза, гледат се в очите и сияят, а не е да са от вчера заедно.
То в крайна сметка какво те засяга не знам... Всеки си гледа неговата си паница, аз нямам проблем с това кой как иска да се представя пред хората.

11.   А ти ги гледаш и завиждаш, за това хайде у "сподели" да ги пооплюем, че да ти стане по- добре.

12.   Абсолютен фалш и жажда за внимание.
На много хора в днешно време връзката им се крепи на одобрението на околните. С други думи - на лайкчетата във фейсбук, на това колко хора ги знаят и ги одобряват. Няма я вече старата любов - скришом да се виждаш с любимия и да ходите на места заедно, без да биете барабана. :)
Днес плиткоумните хора предпочитат да излязат на среща с някой и да я изтипосат във фейсбук, за да знаят всички, че не са сами, че са готини, че са обичани и др. подобни. С други думи - търсене на утвърждение и валидация.
Имам много такива двойки около себе си - реално нищо не им върви, ама във фейсбук нон-стоп снимки от разходки, от сбирки на маса и т. н., обяснения в любов. Нищо, че си изневеряват и не могат да се дишат.
Фалш огромен.
Аз съм в другата крайност - около 10 години съм с партньора си, никога не сме се писали обвързани където и да е и нямаме една качена снимка заедно, в същото време си знаем паролите един на друг във всички социални мрежи (понеже ползваме един компютър вкъщи) и въобще не ни дреме кой какво мисли за нас.
Не живеем живота си заради другите, а заради себе си и така ни е добре.
Усмивките ни са си лични, сексът ни си е личен, разходките ни са си лични, щастието и болката ни са си лични, всичко си ни е лично. Точно така, както трябва да е в едни лични отношения.
Та това препоръчвам - не си публикувайте личните отношения никъде, просто си ги живейте. По-сладко е.

14.   Суета.

15.   Не ги гледай.

16.   Някои са фейк, други не. Ако ше ти олекне, да факт много от твзи двойки имат проблеми и не са изобщо толкова щастливи освен с мои роднини, се сещам за поне няколко от известните, примери няма да давам, не е моя работа да обсъждам личния живот на хората макар и популярни. За мен и мое гадже всички казваха че изглеждаме сякаш отношенията ни са мед и масло (не заради социални тогава дори не беше така модерно), истината беше съвсем друга. Аз ако сега имах отношения най много да кача няколко поста. Бих поствала много, ако исках да подразня някой човек. Но все пак има и искрено щастливи и това е хубаво. Понякога пък такива кадри ме карат да вярвам в любовта и че и мен ше ме сполети.

17.   4 и кой е този инфлуенсър? Сподели, тук сме анонимни.

18.   Номер 12 изчерпа темата.

19.   Имам приятел, който си е въздухар и бройкаджия - от богато семейство, по цял ден бройка в нета и трупа "завоевания". Като се съберем с него и ми заразказва и запоказва с какви се вижда, с подробности. Има не една и две още с профилни снимки и корици на фейсбук или сторита в инстаграм на сватбите си бе, пичове. Ухилени "щастливи" съпруги, повечето с мухльовци - айтита, това била новата мода, споделено от такава жена. Хванат си някое от тия момчета, те хем бачкат хем много пари изкарват хем нямат самочувствие за отношения с жените и като се хванат с една и държат здраво. И тя си бачка там нещо в офисче, оня изкарва големите пари и е спокоен че жена е намерил, тя си се пляска с някой готин който набара и готово. Има пък една друга - в профилите и семейни фотосесии, с двете деца, мъжа сетете се - тийм лидер видиш ли.... статуси във фейсбук за насилието над жени, за Дебора от Стара Загора.... морална жена. И същевременно моя човек ми показва снимки с нея в хотел - тя вързана с белезници зад гърба, и той и зачервил задника от шамари... та тия снимки в социалните мрежи изобщо вече не ги и забелязвам. Никой не се снима за себе си - всички го правят да видят тия пусти други хора, все едно да замажат лицемерния си живот.

20.   Да аз мога да потвърдя наистина има фалшиви двойки. Значи един " приятел " от гимназията ни постоянно постваше снимки с гаджето му. И приятелката му постваше снимки с натписи, колко много се обичат, колко са щастливи все едно всичко е наред. Но когато съм излизал с тях постоянно съм бил свидетел на сцени как се обиждат как тя му казва колко е смотан. Той я обижда понякой път и я лъже. Изневерявал и е дори, ама без грам да го гризе съвестта. И тези неща тя не ги поства в социалните мрежи. Та моят отговор авторе е че наистина съществуват фейк двойки. Фалшиви са не са чак толкова щастливи. Даже връската им може да е наистина тъжна.

21.   Уверявам те че те живеят за Фейсбука, ставаш да пиеш кафе сутрин пускаш фейса и гледаш 10, 15 снимки на двойки къде са били ама как са излезняли хубаво на снимката как са гушнати иииии краи хората си мислят колко ли много се обичат тези душички че качват през денз два снимки заедно, че после като се разделят махнат профилната снимка заедно и се почва голямото триене на снимки и бърсане на сълзи и суполи... Уверявам те че тези дето качват по рядко снимки и не живеят толкова да се показват в фейса много повече се обичат за разлика от кифленските двойки, да не казвам от към женската страна Инстаграма го ползват да се снимат там другата част от тялото ама нали така малко по загатнато да се вижда, Абе бегаи от такива кифли!

22.   Съгласна съм. Същото е и с инфлуенсърите и с обикновения човек. Много мои приятелки са качвали снимки с гаджетата си, всякакви глупости, колко се обичат, как ще се женят и деца ще имат... Обаче аз знаех какво става зад кадър. Винаги, гледам ги качили сладка снимка заедно, няма значение дали на пост или на стори, а като си пишем те постоянно ми реват и ми пращат чатове как са се скарали, кой на кого изневерил(сменшно ми е защото същите момченца качват цитати за лоялност), кой кого пребил приятелката си до такава степен да я вкара в болницата или кой кого се опитвал да откаже от зависимостта му от алкохол/наркотици(същите ми приятелки станаха наркоманки за жалост)... Абе, затова като цяло ми идват такива толкова фалшиви. Нищо не е истинско. Никога няма да вярвам на трези щастливи двойки онлайн знаейки какво съм виждала от познати. Някои може наистина да са щастливи но 90% от тях са само за показ, отстрани тъжна гледка.

23.   За съжаление у нас властва ориенталския манталитет - да се покажем пред другите. Много от хората живеят буквално за хорското мнение. За тях е много важно да правят всичко, както масата, да й подражават и в никакъв случай да не са различни с абсолютно нищо. Човек, който е щастлив и не му липсва нищо, не качва ежедневно снимки и постове в социалните мрежи. Най-малкото това изисква време, а никой нормален човек няма да иска да си го губи, вместо наистина да бъде с половинката и децата си.

24.   На никой не му дреме кой какво качва в социалните мрежи. Или поне на хората, които нямат време за глупости и са заети със своя живот.

25.   Така е. Аз нямам профил в социалните мрежи. Вече съм на 34 и не искам да си губя времето с глупости. Доказано е, че гледането на чужди снимки и моменти намалява самочувствието. Имам месинджър и там някои мои контакти парадират със снимки, така че знам за какво говориш. Живей своя живот и бъди главен герой в него!

26.   Аз ценя и уважавам много съпругата си. Но това е резултат на нашето единомислие. Няма ревност, няма съмнения и знам, че мога да разчитам на нея, както и тя на мен. Още в началото на връзката ни, веднъж в компания с други ми каза:
- Виж го, готин е.
- Забелязах, че си падаш по него. Начеши си крастата.
- Що не? ! т
Тогава обаче нищо не стана, онзи си падаше по една друга. Малко време след това тая друга я срещнах на улицата. Поздравихме се и я поканих на кафе. Бяхме пред кафето, тя при и влязохме. Докато си пиехме кафето се обади жена ми. Казах ѝ къде и с кого съм, тя веднага ми метна:
- До нас сте, отивайте в нас и я оправи. Ще му го върнеш на онзи, заради онзи път.
На шега, на майтап, но след около половин час отидохме в нас. Беше хубаво и в ранният следобед, се появи жена ми. Приятелката точно си тръгваше. Двете се прегърнаха, поздравиха и гостенката ми си тръгна. Не дълго след това, един ден жена ми звъни:
- Какво става мила?
- Ами... имам едно желание, но искам ти да си кажеш мнението. Харесах си онзи от вчера. Ще ми се да го опитам.
- Става! Когато искаш. Ще се загубя за някои и друг час.
Така от тогава, ако има интерес си споделяме и няма проблеми. В по- късен период почнахме да го правим в присъствие.
Много са се опитвали, да ни разделят. Предлага ли са ѝ купчини с пари и охолен живот. Но вече двадесетина години сме семейни и сме щастливи.
Мисля, че това си е happy, cheerful семейство.