Не ме иска, защото не сме на еднаква възраст
Има едно момиче, което съм си харесал, но тя ми каза че и е важно да сме на една и съща възраст или максимум година по-голям от нея. Разликата ни е 5 години. Как да я убедя, че годините се изравняват и това не е пречка.

Коментари

1.   Ако те беше харесала нямаше да ти говори такива глупости.

2.   Годините в този случай са претекст. Научете се да схващане намерите и да не досаждате. Казва ти го тактично като си е измислила това за претекст.
А някой твои чичовци и дядовци вероятно тук из сайта твърдят, че сте "по- инъелигентни"... и сега ще вложат и тук същите, всичките си два- три неврона да те "съветват".

3.   Никак. Тя НЕ те харесва. Все едно каква причина ще изтъкне за да те разкара. Насочи се към друг обект.

4.   Според мен разликата изобщо не е голяма

6.   Това го пишеш за втори път. В другата тема пак пита как да я убедиш че разликата във възрастта нямала значение. Осъзнаваш ли колко налудничаво е? Не те иска. Остави момичето.

7.   ако тя е на 20 - да - може да си на 25, но ако е на 10, а ти на 15 - НЕ МОЖЕ

8.   Възрастта няма общо, не си неин тип, приеми го. Какво толкова?

9.   Аз съм на мнение, че възрастта има голямо значение. В живота си и по-специално първите 30 години, човек трупа всичкия си опит. Всяка година е различен етап от живота и мисълта и разбирането за живота е на различни ниво. Не говорим "Вярваш ли в извънземни, какъв ти е любимия цвят, гледаш ли филми и каква музика слушаш? ", а за това на къде се е запътил човек.
По сценарий, от детска възраст до юношеска си в гимназия, после идва момент да избереш кариера. Започваш да се обучаваш за нея- университет. След дипломирането се започва работа и се осъзнава за теб ли е, не е ли. Това обикновено и е момент, в който човек си задава по-сериозните въпроси за живота: какво ще прави с времето си, какво ще му изкарва хляба доде умре и иска или не иска семейство. После се започва с децата и след това вече живееш за тях, а те минават по твойта същата...

Но не може човек, който си е пропуснал възможностите, които му е дал живота, за реализация, учене, работене и тн, сега да търси човек назад по пътеката по-млад от него, защото отнема и от неговото време. От неговата младост и възможности. Как може да си на 25 и да не можеш да си намериш приятелка на твоите години?

Или си ги изтървал всички, или нямаш качествата, които хората търсят на тази възраст. И в двата случая, да хванеш човек на 20 е грешка и егоистично спрямо него. Млади и наивни, много хора тръгват по този път да са с по-възрастни и стават протеже или прислуга до живот, на чужди планове и комплекси. Стават обект на психически тормоз, пряко... и след време - непряко.

12.   5 години разлика е добре. Но... Ако тя е на 13, а ти на 18 е нормално да ти откаже.