Как да скъся дистанцията
Здравейте!
От известно време силно ме привлича една жена, но не знам как да подходя към нея. Проблемът е, че е доста дистанцирана и сериозна. Разбирам я, работи в търговски обект и спазва общоприета култура. Всъщност точно това ми харесва в нея. Не е някоя лигава кифла с джуки и 20 грозни татуировки. От средно голям град сме, но нямаме общи познати. Иначе, на 90% съм сигурен, че е сама. С обвързани жени не се занимавам. Та, просто не знам как да преодолея тая дистанция. Не мога да ходя често там, където работи, понеже не е кафе или хранителен магазин и ще изглежда тъпо. Пробвал съм да я заговарям за някакви стоки, но тя просто ме обслужва и до там. Покани във фейсбук не искам да й изпращам, защото жените и особено сериозните като нея рядко добавят непознати ей така. На около 30, ако има значение. Та, помагайте с някакви идеи как да се запозная с нея и да разтопя тази изкуствена официалност, наложена от работата й.

Коментари

1.   Работи в търговски обект-тоест касиерка или продавачка. Нищо специално и изискващо умения. Къде видя официалност и сериозност в работата на продавачка в мола/магазин за дрешки? Едва ли продава техника. Не е адвокатка, лекарка, зъболекарка, че да лъха от нея сериозност и официалност. Типажът млади жени по цял ден цъкащи на телефони и чакащи някой клиент да влезе, за да му се лепнат и да пазари от тях. Наемат симпатични и засукани мадами, за да привличат някакви загорели като теб.
Откъде знаеш, че е сама? Ако не се познавате, няма как да знаеш. Просто си поредният, който си мисли, че като му се усмихва служител, го сваля.
Можеш да пробваш да се запознаете, но няма да си първият, който го прави.

2.   Има едно правило - като помолиш човек за услуга - почва да те харесва. Е, това разбира се важи само ако им поискаш услуга, която могат лесно да изпълнят. Та ходи по-често в магазина - по глупави или не-глупави поводи - искай съвети и мнения за стоките, така ще те забележи и ще се усети защо ходиш. Ако има интерес - ще реагита по съответния начин, ако не - няма да реагира.
Иначе повечето продавачки се държат с клиентите си по начин по който смятат, че могат да ги накарат да си купят нещо. Има разбира се и изключения.

3.   Мога да ти дам амнайсе съвета как, но при теб няма да стане. Поработи първо над самочувствието си...

4.   1, четене с разбиране се учи някъде до към 3-ти клас! Жената е много далеч от тип "продавачка на дрешки в мола". И да, има доста специални умения, има и висше образование! Няма смисъл от по-нататъшни коментари.

2, това със съветите го изпробвах 1-2 пъти и то наистина, защото имах нужда, не съм се преструвал. Може би е вярно, че трябва да ходя по-често.

3, проблеми със самочувствието си нямам, смея да твърдя никакви. Ако имаш предвид да ходя и да се правя на циркаджия, не е такава жена. По подобен начин мога да се държа с разни "засукани продавачки в мола", както е написано по-горе, колкото да си разпускам вечер навън. Все пак те слушам. Приемам всякакви идеи.

5.   Отиди при нея, кажи че би искал да се видите след работа и ѝ остави телвфон и др контакти. След една седмица, ако не се обади, пак така, като и кажеш, че имаш сериозни намерения. Ако не се обади и тогава значи не те харесва. Можеш да се откажеш. Ако е сама и си ѝ интересен с нещо, може да те потърси. Успех!

6.   4 от 1
Висшето не значи нищо. Дипломи се дават ей така. Щом е паднала до работа в търговски обект, значи не е собственичката или поне управител. А продавачка. Как и разбра специалните умения като не я познаваш? От фейса и инстаграма ли? От някакви назубкани фрази като си я питал за продукт?
Ходи и през час там, само ще и се смеят колегите, че фена и пак е там.

7.   Я сподели в какъв магазин работи и на каква позиция.

8.   Пробвай с нещо по- нестандартно, но не нахално или с грубо навлизане в личното и пространство.
Пример, за който се сещам сега е: виж какви филми се предлагат по кината. Вземи два билета за някой неутрален, по възможност да е комедия, и за подходящ час, след работното и време, но не последният час, за поне 2 дни напред.
Мини пак през магазина, питай я за някоя стока и по някое време я питай "ни в клин, ни в ръкав" - от кога не си се смяла.
После и дай единият билет за кино с твоят телефон. Кажи и, че ти ще го гледаш задължително, пък ако иска да се посмеете заедно, ще я чакаш пред входа на киното с пуканки. И си тръгвай без да отнемаш повече от времето и на работа и да не се чувства неудобно.
Ще има телефона ти ако иска поне в смс нещо да ти каже, дори да е, че няма да отиде... пък може за друг път.
Но дори и така, ти върви и гледай филма, нищо чудно да се появи и да се посмеете заедно.

9.   7, не искам да споделям, за да запазя анонимността й. Не е хранителен магазин, нито такъв за дрехи.

6, за дипломите пределно ми е ясно какво е положението. Не е "паднала" обаче да работи там. Просто образованието й е в сфера, която не се цени особено у нас и има още по-малко възможности за работа. Тя така или иначе си работи и това, което е учила, но в свободното си време и си изкарва допълнителни доходи. Тия неща съм ги проверил и са 100% сигурни. Виждал съм и какво прави и е добра. А това, че е не адвокатка, управител и прочие не е никакъв критерий точно в България. Лично познавам един куп адвокати, висши мениджъри в международни и български компании и т. н., които са пълни парашутисти и са тъпи за петима.

10.   9, тоест си stalker, който и е направил обстоен профил. Знаеш сигурно и детските градини, яслата и т. н. И това всичкото за жена, която даже не те познава. Представям си във връзка какъв си. Психотрилър.
Май по-добре да не се пробваш, ще се спаси.

11.   8 - На теб лично колко мадами ти вързаха и гледахте кино заедно? Сигурно нито една. Това сам ли го изфантазира или го гледа в някоя филмова бозица?
А пък авторът наистина е класически пример за сталкер. Дано не ти върже жената.

12.   10, психото тук си само ти! Изписа един куп небивалици, които нямат нищо общо с темата. Нещата, които съм научил са видни от профила й в социалните мрежи.

13.   Съгласен с 10, ти си я профилирал вече. По-добре да не те познава, че звучиш като някой психопат.

14.   12, от профил не можеш да разбереш какво работи в свободно време и коя и е основната работа. Някои хора си качват образование и работа, ама все пак... Нито дали е свободна, че и да си сигурен. Все едно си детектив и си преровил нета и всичките и профили за инфо. Та тя не те знае изобщо, а ти вече си се вманиачил.

15.   11, прав си, нито една мадами не ми е вързала за кино. Не съм и канила с такива намерения, хетеросексуална жена съм :))))))))))))))))))))

16.   Пробва ли да й зансеш едно кафе? Просто ей така? Покажи малко грижа. След като знаеш с какаво се занимава, погледни дали няма изложение или някакво събитие в града ви и я покани, или просто й подари билети.
Чакай, чакай, не ми казвай: няма да го направиш, защото това е свързано с разходи, които не обещават възвращаемост, а ние всичко знаем, че българския мъж не прави такива неща, ако няма нещо в замяна.
Знаеш ли, май по-добре остави жената на мира.

17.   Авторе, не ти завиждам. Толкова злоба и неадекватни коментари рядко се срещат. Теб те разнищиха, като психопат, а нея, като някаква неудачница, защото продава в магазин и има висше образование. Съвета ми е да не ги слушаш. Относно момичето, виж нямате ли някакви общи познати, евентуално да се засечете уж случайно някъде на неутрална територия и тя да не е на работа в този момент. Успех!

18.   Има ли нещо специално, което ти направи впечатление в нея и ти харесва? Другият път като я заговориш направо го изтъкни и кажи, че би се радвал да имаш възможността да я опознаеш, например на кафе като за начало. Хората оценяват автентичността и индивидуалното отношение! Успех и пиши как са се развили нещата. :)