Раздяла след дългогодишна връзка
Здравейте!
Знам, че ме съм първият нито ще бъда последният оставен, но историята е такава. Тя буквално е първата ми любов, бяхме заедно 9 години, както тя за мен е първата в всяко отношение, така и аз за нея! Имахме бариери, от една страна моето семейство от друга майка й, Но до сега все някак сме се оправяли и разбирали. Думата раздяла не съществуваше за нас. Тя замина за бригада преди 3 месеца. Преди да замине ми обеща, че няма да ме остави и че ще се върне при мен. В началото се чуваме всеки ден за пи час или два. Казваше ми как й е минал деня, какво прави общо взето всичко. След това започна са ме отбягва, не звънеше не ме търсише... и така след 4 дена ми писа, че иска да се разделим. Като спомена, че времето което е минало било проблем. Не ме е търсила от тогава. Истина е, че Аз адски много е обичам и не помня какво е било преди нея. Не вярвах, че някога ще стигнем до тук. Тя беше и все още е всичко което съм искал и имал...

Коментари

1.   Нищо драматично, срещнала е друг, изчукали са се, решила е че това е живота, ти вече не си интересен.
Ще ти е тегаво занапред, само недей да я идеализираш, тя е направила избора си за хубаво или лошо, а ти трябва да се запиташ защо да държиш на човек, който може да ти причини това.

2.   Явно е решила да се ч-ка с негри. Всички българки, които заминават в САЩ на бригада, спят с негри. ВСИЧКИ!

Така че не съжалявай. Бог те е освободил от човек, за когото не си заслужава да страдаш.

3.   Със сигурност е взела решението преди да замине. Ако е имало някакво съмнение, там го е затвърдила като се е отдалечил и е можела да преместя ситуациите, които са довели до това решение.
Без да казваш нищо конкретно е видимо, че 9 г тъпите на едно място без развитие. Всяка би приключила, тя дори е закъсняла.

4.   Преди година е нещо приключи моята 9-годишна връзка. И ние си бяхме първи за всичко. Знам точно за какво горовиш. Уж си дадохме пауза, за да имаме време да си видим връзката отстрани и да я заздравим, а тя ми изръси, че почнала да се вижда с друг. Можех толкова много неща да направя, но избрах да й пожелая всичко най-хубаво и от тогава нито съм я чувал, нито съм я виждал.

Човека, който ти позвнаваш, знаеш, че никога не би направил такова нещо, нали? Щом го е направила, значи не е човека, който ти познаваш. Щом не познаваш този човек, защо да инвестираш каквато и да е емоция?

Моя съвет е:
1. Първоначално подтискай всичко свързано с нея - Не я мисли, не я търси, не й следи профила, не й мисли лошото, изтрий я от съзнанието си.
2. Научи се сам да си си достатъчен. Истинският мъж не е зависим от никого.
3. Намери си хоби. Най-добре спорт.

След като погледнеш назад и вече не изпитваш каквато и да е емоция - тогава ти е времето да израстнеш като личност. В минала ти връзка ще се крият много мъдрости и поуки за теб. Вземи си само хубавото, прости лошото и официялно затвори тази страница от живота си.

С времето всичко минава. Стягай се и горе главата! Не е края на света.

5.   Това е грешката на много хора - гаджето им е оста, около която им се върти света. Ако допуснеш да ти се случи това идва момента на "не помня какво беше преди нея". В края на деня ако се абстрахираш от личното си отношение това е просто е едно момиче, с което имаш дълго минало и спомени. А и начина, по който те е зарязала е като за след 5 месеца връзка, не 9 години.

6.   Еее 9 години без брак, деца, то какво да я задържи тази връзка. Явно много те е обичала! Ако бях аз още на 5-тата щях да те разкарам.

7.   Вие да не сте от 12 годишни заедно? ! На мен би ми писнало. В една връзка трябва да има разбитие. Тя е решила, че като е живяла 3 месеца в САЩ, вече светът е неин. Ами, нищо не можеш да направиш. Всеки по своя път. Сега ти липсва навикът и не знаеш какво да правиш с живота си. Помисли по този въпрос и не се отчайвай. Края на нещо в възможност за друго нещо.

8.   Най-важното нещо след раздяла е да не се отдаваш на самосъжаление, а просто да отвориш нова страница-излизай с приятели, намери си хоби, започни да четеш, да гледаш филми, времето лекува.