Може ли да се поправи?
Каза ми, че го изнервям постоянно и ако продължа, сме щели да се разделим.
Дразни ми се за абсолютно смешни неща, държи да го слушам за всичко и да си мълча по възможност, само че аз не съм такава.
Днес имахме сериозен разговор, в който ми заяви, че и без това е супер изнервен в работата си и ако продължа да го изнервям, нещата няма да се случат. Затова трябвало двама души.
Трябвало да се променя. Държа на него и искам да оправя нещата, според вас може ли нещо да се направи?

Коментари

1.   Да, спри с нервните си изблици. Това, че си жена не значи, че можеш да управляваш с една глава 2 различни човека. Това трябва да го разберат и другите жени.

2.   Ми разделете се. То това живот ли е? Постоянно да си мериш приказките, да се чудиш кога ще избухне бомбата? Да те мъмри някакъв като родител? ! Ай сиктир! Че и да мълчиш само.
Това е психо насилник, който се изявява като бей и да му подгъзуваш.
Да пие мента, глог и валериан. Слушаш ли го, мълчиш ли си, утре ще те шамари, а ти като мишка ще стоиш. Потенциална жертва си.

3.   А той ще се промени ли или само ти трябва да се променяш? В моя връзка в момент когато най се дразнеше той, искаше да се променям и пр., се разкри че тогава е имало изневери. Интересно, за какво му е да се променяш само ти, а и всички сме изнервени от работа, работата е оправдание.

4.   По-скоро ми се струва, че той е изнервен на себе си. Имал съм такива периоди където от толкова недоволство към всичко около мен (къде живея, с кого съм, някви неща не ми се получават, някви провали, лош късмет итн), че и най-малкото нещо ме изкарваше извън нерви и се карах с хората за щяло и нещяло. Не мисля, че си ти проблема, той самия трябва да се успокои и да си нареди живота. Ти каквото може да направиш е да си му някаква опора в това, ама той самия първо трябва да го разбере.

5.   Така описано не знам кой е прав и кой крив. Може и да си досадна, и дразнеща, а може и да не си. Може той да не те обича. Когато човек не обича се дразни от всичко. Честно казано не знам каква е ситуацията при вас, но... такива заплахи и ултиматуми не са на добре. Нито ти трябва да го променяш, нито той теб. Вероятно не сте един за друг, а може и да е само период... наистина даваш малко информация и ще те подведем.

6.   Нервност е от липса на секс, тъпо е, да те задоволява.

8.   Щом обичаш да те тъпчат, давай... да не сме в Пакистан, там така се отнасят с жените...

9.   Авторката е. Има големи проблеми в работата, работи с пари, обаче има някакви загуби от над 20 хил. лв в момента и се чуди как да ги оправя.
Аз обаче от своя страна си търся вниманието, задавам му въпроси за нас, той не ми отговаря, започва пак да ми говори за работа. Натискам го отново за моите въпроси, започва да се изнервя, крещи. Каза, че съм дребнава. Това, защото се появиха триещи съобщения на Вайбър. Попитах го защо, започнахме чатове ли да си трием, той ми отвърна "трябва ли да ти давам обяснение за всичко, аз на майка си и баща си не съм давал". После каза, че проверявал дали ще се изтрият наистина, пробвал на мен. Аз знам защо, просто ако го направи на друг... няма да се размине толкова лесно. Направих скандал, обвиних го, че не ми обяснява, не ме информира какво ще прави... Аз винаги питам "защо", за всяко нещо. Каза, че тези непрекъснати въпроси го дразнят страшно много.
Набарах му телефона да видя дали не трие нещо с някого, няма индикации за това. Обаче знам ли го. Ако си е писал с друга, какво самоуважение трябва да има тя, че да гледа как той и трие съобщенията. Може би наистина преувеличавам.

10.   9, кръшка. Понеже е мишка, те тъпче и ти прехвърля вината. За да може после като го зарежеш, да се изкара жертва. Демек е кръшкал, защото си противна и нетърпима.
Мъж не се пита за вас. За тях всичко е ОК. Мляска те, секса те, не е длъжен да те забавлява иначе. Това е мисленето на бг мъже- компаньонка, ама без сближаване. Иначе ти хълца за работата си и се вайка. Ти нямаш право гък да кажеш, като робиня.
С Ганьовници не се струва да те занимаваш. Само ще те докарат до нервен срив.

11.   Авторке, ти не преувеличаваш. Ти се опитваш да го обземеш. Много е дразнещо някой да е вечно отгоре ти с въпроси и изискване за внимание. Сама си тръгнала към изхода. Тая връзка няма да я бъде, както и всички останали твои, щото и с тях ще се държиш по същия начин. Няма кой да ти издържи натрапчивото поведение и лигавщините. Имах такава приятелка, така че знам за какво става въпрос.

12.   Авторке, както пишеш, дразнител си. Това разбрах.

13.   Не не не. Въобще не го занимавай с такива въпроси за вас. Остави го да пасе трева. Гледай си твоя живот, не сте скачени съдове. След време ще прецениш ТИ дали искаш да си с него и дали те устройва той, а не обратното.

14.   Защо си съсипваш живота с такъв тип? Баща ми е такъв нервак и тази тема ми е болезнена, защото знам през какво минава майка ми ежедневно. Казвам ти - няма да се промени, бягай докато не е късно. Майка ми така все гледа да му угоди, той не цени нищо. Готви и чисти ежедневно, той обикаля и търси кусури. Сядаме да вечеряме на всички ни харесва какво е сготвила мама, той "има нещо, което не трябва да е така и блъска чинията" През главата му не минава, че ако я умори аз няма да го погледна и ще е сам като куче. Бягай докато можеш, върже ли те с дете ще ти съсипе целия живот

15.   Ок, дразнеща съм, осъзнавам го. Затова написах "може ли да се поправи".
Искам да се променя, искам да не го дразня, но в същото време не искам да изглежда, че съм незаинтересована, защото се страхувам, че ще спре да ми пука, ако спра да питам. Не знам как да го постигна това, затова и пиша тук.
Давам му пространство, обаче се плаша, че това ще е прекалено отдалечаване.
Как да постъпя?

16.   15, докато мислиш как да угодиш на Принца, ставаш робиня. Започнеш ли да мислиш как да си тихичка, да го слушкаш, ставаш робиня. Започнеш ли да мислиш как е наложително да се променяш за който и да е, ставаш робиня. Имаш вече робско мислене, което е зле. Ако продължаваш и с други така, си потенциална жертва и ще те гледаме в крими хрониката.
Който те намира за дразнеща, противна, няма място в живота ти. Времето лекува. Психиката ти е важна.

17.   С Ганьо трябва да си твърда. Иначе ще те сдъвче и изплюе.

18.   Авторката е.
Имаме някакво развитие по темата.
Опитвам се да него изнервям допълнително и да не говоря излишни неща. От негова страна виждам същото, което е странно, защото нагледно той ме обвини, а сега се държи така все едно той ще се "поправя".
След сериозния ни разговор ми се струва, че някак си се "сближихме", защото той започна да обсъжда и да се интересува от проблемите ни. Само си надявам това да не е някаква манипулативна тактика с цел заблуда от прикрит нарцисист.

19.   Никой не обича да слуша за измислени проблеми по два часа, при това всеки ден.
Мъжете сме така - като те попита - кажи му на две на три и спри! Ако те попита още, кажи му още малко и пак спри! Шанса да попита трети път е нулев, особено ако става въпрос за интриги. Нас просто не ни вълнуват тия неща, особено ако се повтарят. Ако има проблем за решаване - ще се опитаме да го решим. Ако обаче ни ползват за кошче за душевни отпадъци - не благодаря. Интересуваме се от вас, при това много. Интересува ни да сте добре, да сте здрави, да сте красиви, да сте щастливи, облечени и задоволени и ще направим почти всичко за да го постигнем. Но няма да слушаме оплаквания, вайкания, натяквания и обвинения на общо основание! За тях си имате приятелки!

20.   18, може да се е взел в ръце. А може и, ако кръшка, другата да го е зарязала. Може пък и да вижда, че те изпуска и това наистина да е манипулация.
Сближаването е след време, примерно месец-три месеца. Гледай през и след това време как се държи. Пуснала си темата преди седмица, прекалено рано е да се промени.