Сама си изпуснах шанса, но има ли надежда?
Аз съм на 23 ж, а мъжете са на по 25. Говорим за широк приятелски кръг, в който попадат и двамата. Първият ходеше подире ми дълго време. Харесвах го тогава много, наистина много. Не знам защо го режех, наистина, може би защото ми се струваше недостатъчно решителен и настоятелен.

Започнах връзка с другия. Той се оказа пълен боклук. Използваше ме само за секс, лъжеше ме, но успяваше да си сложи маска винаги и да постигне своето. И така 2 години.

Първият междувременно се хвана с друго момиче. Отстрани погледнато са щастливи. Отнася се с нея страхотно, в женска компания тя споделя как й угаждал, как й подарявал цветенца, подаръчета, как я гушкал... и ми става гадно. Защо? Защото винаги съм искала това, можех да го имам, но го отказах, за да бъда секс играчка на поредния боклук. Щях да грабна този мъж тогава ако беше малко по-настоятелен, малко повече да ме преследва.

Казват, че жените трябвало да сме кучки... като се замисля истинска кучка бях само спрямо него, спрямо този, в когото сега скрито обичам и искам. Искам да съм на мястото на приятелката му. Имам ужасното усещане, че мъжа на живота ми мина покрай мен и го изпуснах. Има ли други в моята ситуация и има ли поне малко надежда по някакъв начин да бъда с него?

Коментари

1.   Това сте вие жените - това и си заслужавате. Искала да бъде по-настоятелен, още повече да те ухажва... че ти да не си последната жена на света??

А сега си стои с онзи твоя и съжалявай - това се пада на такива като теб, които се правят на интересни и недостъпни и смятат, че всеки мъж трябва да им ходи след роклята гоини наред, за да си блазнят егото.

2.   Обикновено така става - когато загубим нещо, тогава го оценяваме... Приеми го като полезен житейски урок. Онзи другия го зарежи и се огледай за някой свестен свободен мъж.

3.   Не си въобразявай това, че по думите на приятелката му е идеален и ти си изграждаш даден образ не означава, че това е действителността :). Не си изтървала мъжа на живота си, особено ако си взела поука от случилото се :П

4.   С две ръце подкрепям №1, а сега ходи и си троши главата в някой стена!;)

5.   Кой ти каза, че трябва да сме кучки?

Лоша

6.   Изкуших се, съжалявам.
Ти си проста, от километри простееш. Явно е, че не са ти се получили нещата, защото носът ти е сочел небето, ОК. Случва се да се самозабравим. Но не само, че не си вземаш поука, т.е взимаш си само на приказки, ами и злобееш по чуждото щастие. А и не обичаш въпросния човек, ти толкова и го познаваш. Ако го обичаше щеше да приемеш, че ти си била тъпата и той вече си има момиче и са си добре. Да се радваш, че той е щастлив.

И кофтито е, че си на 23, а разсъждаваш като шестокласничка. Какви шансове, какви възможности, какви пет лева? Ти Елена ли си от Троя, Пенелопа ли си, трофей ли си? Никой не ти е длъжен да ти ходи след гъза, да ти подарява цветя само защото си имаш вагина и някаква си визия.

Минали са две години, осъзнай се малко какви ги приказваш. Не си знаела какво искаш, попаднала си в компания с хубави мъже, проявили са интерес и си се взела много на сериозно. Вземи си поуките и продължавай напред. Недей живя със спомените за боклука и надеждите за принца ( който кой знае и той колко е принц - но това е друга тема). Съжалявам, ако съм те засегнала, но трябва да погледнеш през чуждите очи - такива като на номер 1, моите или на някой друг.

7.   Към 1 и 4 и аз съм с вас приятели :)точно казано. Дигнал съм си левия крак освен двете ръце :)

8.   От всичко, което си написала, не знам дали е възможно да се събереш с онова момче, но във всеки случай е добре да прекратиш връзката си с оня използвач, с който си сега. Поне това можеш да направиш. А за другият не е сигурно, че ще успееш да си го върнеш. Може да си закъсняла доста и вече да не е влюбен в теб.

9.   Номер 5. Вероятно авторката е чела книга от типа "Мъжете си падат по кучки".
Авторке, трябва да запомниш нещо важно. Ако един мъж е възпитан, то той ще те остави, когато види, че го "режеш". Тоест ти показвайки му, че той не те интересува, ако е малко възпитан, то той няма да те притеснява повече, най малкото за да не е лепка или досадник.

А ти искаш един мъж да продължава да настоява и настоява, когато го отблъскваш! Тоест само онези мъже, които са досадници, без възпитание и тип селски бек ще продължават да се напъват въпреки отказите ти. Тоест ти сама ограничаваш мъжете с които ще ходиш само до тези типове.

Той няма да е последният, който ще изпуснеш по този начин. Кой знае след колко години ще осъзнаеш, че този начин на мислене е тотално погрешен. И тогава ще разбереш, че тези много настоятелните мъже, които въпреки отказите ти продължават, не го правят защото много държат на тебе или много повече искат да бъдат с тебе, а просто защото нямат елементарно възпитание и са наглеци. А това няма нищо общо с чувства или желанието.

Точно по това ще познаеш, кога на един мъж му дреме за тебе, ако е глух към думите ти и продължава да си прави каквото си е решил е ясно. Това не е доказателство за решителност или силни чувства, а точно обратното.

Момчето ти е показало, че има голям интерес към теб, а ти си го отблъснала. Нормално, ако държи на теб и има елементарно възпитание, той ще се вслуша в думите ти и ще те остави на мира, иначе става просто досадник. Така че ти сама си направила това положение и ако коренно не промениш начина си на мислене те очакват още много подобни ситуации.

А редно е да си отговориш на въпроса - защо отблъскваш човека, който ти харесва и с когото искаш да бъдеш? Той ти показва, че иска да бъде с теб, ти искаш да бъдеш с него, а въпреки това ти го отблъскваш и унищожаваш и своето и неговото щастие. Вместо това тръгваш с някой, който те използва и не те уважава и даже и продължаваш да се срещаш с използвача! Това е едно от най глупавите неща които някога съм виждал. Но не е единственото.

Знам за още момичета и жени, които подобно на теб отблъскват човека който обичат и ходят с такъв, който мразят. Жалка картинка и няма и да са щастливи. И всичко е само заради някакъв стереотип и изградено правило, че видиш ли само онзи мъж, който много се напъва въпреки отказите е достоен. Елементарно и много погрешно...

К.

10.   Това, че прави такива неща за другата, съвсем не означава, че и ти щеше да получиш същото ако беше тръгнала с него...
Май се блазниш от даровете... Мисли със сърцето, а не с ръцете си....

11.   Номер 10. Мисли се с главата, а сърцето често подвежда.

12.   Ами миличка, две години си била "секс играчка" на гадняра, а първия, въпреки, че много си го харесвала, постоянно си го режела ... Струва ми се, че не си харесвала първия въобще, а от лакомия искаш да имаш всичко. По възможност, без да даваш нищо. Еми, не става. Има една поговорка, че който на каквото си постели, на такова ще легне.

13.   Зарязваш сегашния, забравяш за първия, а до следващия дано си си взела поука. Според мен не си много наясно със себе си, затова за доброто на всички, когато отново решиш да градиш връзка - първо изясни приоритетите си.

16.   Прочетох историята ти и докато я четох постоянно ме връхлитаха спомени. Дори да съм на 15 те разбирам напълно. Аз все още съжалявам, че изпуснах шанса си, които многократно ми се буташе. Моя случай беше много по-сложен, но няма надежда да се оправя с момчето. Поне бъди щастлива, че той е намерил момичето, ако не можеш друго да направиш :)))