Той е влюбен в мен...
Привет на всичи тук, прочетох така да кажем доста неморални историйки, но все пак да споделя моята. Имам един приятел, пич голям, сериозен спортист, мъж с характер и на място не като тия лигави пияндета по баровете дето се мислят за мъже. Той е една година по-голям от мен, на 25 е и се познаваме от 6 години, големи приятели сме през много сме преминали заедно и той е май най-важния ми човек, всичко бих направил за него и ще направя. Много го обичам и той мен.

Но вчера ми призна по телефона, че е влюбен в мене. Направо паднахот стола, дори излязох от работа да го питам да не би да се шегува, но не той изля всичките си чувства и каза, че е така от 2 години. Не знам какво ми стана просто си излязох, не очаквах това, аз много го обичам, много, но не така.

Днес говорих с него и му казах, че това не е проблем за мен, но той казва, че за него е трудно да ме вижда с жени и вече не знам.

Хора побърквам се, не мога да го обичам както той иска нито него, нито друг мъж, но прекалено много го обичам като приятел, че да го карам да страда заради мене. Ако искам да излизам с жени не трябва да му споделям и да го отдалечавам, а това ме е опция.

Мен ще ме боли много ако той не присъства в живота ми, много ми е гадно, че той се нуждае така от мене, а аз не мога, разберете ме, не мога вече ме е страх да го прегърна, защото на него му се иска любовна прегръдка, а не приятелска.
Не мога и няма да го изгубя, но и не мога да съм с него така, както той иска.
Моля дайте ми съвет какво бихте направили? Имали ли сте подобни случки?

Коментари

1.   Еха-а, плюя си в пазвата, въртя се 3 пъти, кълцам чесън, слагам си сребърен кръст и се прекръствам да не дава Господ никога да ми се случи подобно нещо! Е на това му се вика шах-шех! каквото и да направиш - губиш...

2.   Чакай сега. Той е гей така ли? Нещо не разбрах...

3.   Аз пък разбрах че авторката е лесбийка и той иска да я вкара в правия път

4.   И к'во като е лесбийка бе хора... в кой век живеем ! Та както и да е по темата, ми мила не го лъжи, щом има 4уства към теб, опитай се да ги обърнеш... смисъл отврати го някак. Това поне е лесно! ....

5.   Авторът мъж или жена е?

6.   От автора
Аз съм мъж за Бога затова ви питам за съвет ако бях жена готово да съм му се предала отдавна и не е гей поне досега не е бил

7.   Този приятел няма право да изисква от теб с кого да се срещаш и с кого не. Това си е твоя работа. Аз обаче си мисля, че щом е влюбен в теб, значи така или иначе не можете да сте приятели вече. Като се влюбил в теб, той е престанал да те възприема чисто приятелски. Така че, ако не можеш да му отвърнеш на чувствата, по-добре е да се разделите.

8.   Решението е просто. От твоите думи се разбира, че не си гей и нямаш подобни желания към него. Тогава няма как да имаш любовна връзка с него. Единственото, което ти остава е да бъдеш искрен с него и да му го обясниш това, че ти е ценен като приятел, а не като сексуален партньор.

А ако не му кажеш нищо, а го оставиш да се заблуждава, че може би ще се получи, то все някой ден ще му писне да го размотаваш и разиграваш и в резултат на което ще се скарате жестоко и ще го загубиш и като приятел. Това е най умното и правилното, което можеш да направиш, а именно да бъдеш честен без да му оставяш илюзии и да го заблуждаваш. Дръж си на това, че го цениш само и единствено като приятел и нека той прецени дали може да бъде приятел с теб.

К.

9.   "Ако бях жена готово да съм му се предала отдавна" сигурен ли си, че не си бисексуален?
Ако не си просто му кажи, че няма как да стане и искаш да си запазите приятелството. Ако той не може да те гледа с други жени си е негов проблем, който той трябва да преодолее.

10.   Е, авторе, извинявай. Не си посочил в публикацията, че си мъж. Аз съм Н2 и за това се обърках. Иначе съм съгласна с Н7.

11.   Здравейте! Аз също имам подобен проблем. Аз съм момиче на 12 а моя приятел е на 13. Той е много ценен за мен и аз много го обичам, но не и така. Той ми каза, че ме харесва вчера, но аз не. Той беше зарязан много лошо преди не много време и на мен ми е много трудно. Той днес ми каза, че не е изпитвал такива чувства към други момичета, че това последното момиче го харесвало само по външност а не като характер или нещо от сорта. Моля ви се, помогнете ми!