Насила хубост не става, ама все пак
Имам отношения с един мъж.
В началото го вземах на шега, все едно се бъзика с мен и затова не му обръщах внимание, макар че го харесвах (той се държеше инфантилно и несериозно)
После се домогна до мен и помислих, че нещата влизат в ред.
Обаче отново не ме търсеше целенасочено. Започнах да се обвинявам, че нещо правя грешно, държа се неправилно и какво ли не.
Хлътнах яко междувременно.
Неговото поведение ме озадачаваше постоянно. Даваше ми смесени сигнали.
Уж се разделяме с добро, на другия ден се държи все едно сме никакви.
Показваше грижа, обаче после се отмяташе.
Не сме правили секс, защото това му поведение ме отблъсква. Имало е друг вид интимност, но точно до същинска част не сме стигали.
Не мога да го разбера изобщо. Уж ме иска, а пък нищо не става. После не ме иска, ама не ме и оставя на мира.
Не разбирам защо си разказва ежедневието и ми споделя огромна част от живота си, ако не ме иска.
Не разбирам защо се натиска да плаща по заведения, ако няма някакви намерения. Не разбирам защо и не отказва моята помощ, ако не ме иска.
Поставих въпроса ребром - отговоря ми уклончиво. Чудя се защо не прекратява отношенията ни, ако наистина не ме иска. Много пъти му дадох възможност да каже всичко, каквото е.
Тъпо е да ми дава напразни надежди.

Коментари

1.   Нещо му има. Нарцисист или емоционално нестабилен. Не знае какво иска. Не ти трябва такъв объркан човек. Я страда за някоя, я просто разиграва циркове, че да е интересен. Зяпал е много клипове как се свалят жени от разни женомразци тип А. Тейт и подобни.
Изживява се като жена.
Разказва ти за ежедневието и за себе си-трябва му кошче за отпадъци. Трябва му съчувствие, рамо да си плаче. Трябва му слушател от женски пол, че да му вдига егото. Пита ли за теб? Ако не иска да ти е гадже, няма нужда да си му слушател. Няма нужда да те натоварва.
Плаща -надява се да бодне без ангажименти. Или да се прави на кавалер, че после да те плюе как си яла и пила за негова сметка. Да те нарича златотърсачка. Нож с две остриета е това плащане.
Не сте правили секс, защото иска да се изкара Сериозен и Свестен. Или чака ти да предложиш, че после да се кефи колко си му навита.
Не се занимавай. Изобщо. Мъжът трябва да преследва, а не обратното. Обратното е извращение.

2.   А, ти защо се натискаш на точно такъв тип? Може би, за да си късаш нервите и за в бъдеще?

3.   Времето ще покаже, този мъж какви желания има към теб.

4.   подкрепям коментар 2

И го допълвам с една дума: Бягай!

Махай се моментално от тези отношения! Че ще се вкараш в такава драма, каквато не си си и представяла!

5.   До 1. По безумно нещо не бях чел. На база разказ на емоционално засегната жена, без някакви отявлени крайни положения, с вероятност за коренно различна ситуация в действителност, ти решаваш че на човека нещо му има, бил нарцис или друго, а сега ми кажи че разсъждавате нормално.

До авторката: очевидно е че не те иска, спри да се филмираш и съчиняваш, да правиш от някакви дребни ситуации, страшни мейн сцени.

Виждала ли си как прави влюбен мъж? Просто не те желае.

6.   Номер 1.
Относно плащането... плащам и аз, обаче напоследък когато понеча да вадя портфейл, ми казва "имам пари". Все едно го обиждам ли, или и аз не знам. А пък аз не го правя, за да го обидя. Правя го точно, защото не желая да излизам като меркантилна златотърсачка в неговите очи.
Онзи ден не ме потърси изобщо и аз също реших да не се занимавам. Вчера обаче ми се наложи да му пиша по работа и започна отново "бях много зле, падна ми кръвното" и аз се притесних. Започнах да го разпитвам какво точно е станало. Разказа ми какво е станало все едно почти е предал Богу дух.
Попитах го защо не ми е казал на деня... не бил мислел хич по въпроса. Скарах му се, че не си обръща внимание... и той започна "някой ме е погледнал с лоши очи, това е, нищо ми няма... закакво ли ти казах".
Тоест очевидно е усетил, че се отдръпвам и гледа отново да ме вкара в "играта" чрез емоционална манипулация.
Както каза номер 1, явно си имам работа с нарцисист. Интересното е, че съм чела по въпроса, пише се, че тези хора нямат приятели. Но той има. От детство още такива, които постоянно го търсят, ама и той не се държи с тях както с мен де.
Много е прикрит, внимава какво им казва, как им говори.

7.   Щом ти отговаря уклончиво, значи не те иска за сериозна връзка. Защо точно го прави? Може да си чеше егото, може да има друга мацка на хоризонта, а теб да те държи на резервната скамейка, може много неща, но това не е важно.
Ако те обичаше, щеше да се държи по друг начин. Разкарай го, няма смисъл да се измъчваш.

8.   Мъж срещне добронамерена жена- гледа да я съсипе. Да я докара до антидепресанти, паник атаки и прочие. Да я накара да се съмнява луда ли е или той е луд. Да се доказва всеки час, че да я избере.
С теб е заради облагите, които получава под формата на внимание, подкрепа. Ти си му терапевта.

9.   Неопитен с жените. Не знае как да ти го каже. Смущава се.
Навярно никога не е имал гадже и не е спал с жена.
И аз бях така. И аз се държах идиотски с една жена. Обаче един приятел и каза директно че искам да съм с нея и тя се съгласи. Та така си хванах за пръв път гадже, по точно хванаха ми.
Тъпо, ама с някои е така.
Или му кажи че искаш да спиш с него или да не те търси повече- както теб те устройва.

10.   Чак никога да не е имал гадже, човекът не е малък.
Имал е една поне със сигурност, виждала съм му снимки с нея, обаче явно не я е преживял, защото от време на време я споменава.
Освен това е и интересен начинът, по който са се разделили, ако разбира се неговата версия е вярната. Каза ми, че просто спрели да си звънят както преди и той не я е потърсил близо месец, тя също него и после я е видял с друг някъде.

11.   5 от 1
По описаното не звучи на поведение на нормален човек. Нито на имащ чувства или намерение. Просто играе театър с някаква цел. Каква друга ситуация търсиш? Коя е истината според теб?
Това си е крайно объркан човек. Не и трябва.

12.   10, ето тук е истината. Пичът страда по бивша. Споменава ли я, пази снимки, работата е ясна. Ти си кошчето за отпадъци, да го вдигнеш на крака след Нея. Трябва му валидация и внимание. Трябва му отдушник, че да преживее Любовта на живота си. Достатъчно търпелива, добричка и хрисима жена, че да го поправи.
Ако искаш да си емоционална патерица на някого, давай още с него.

13.   До авторката: "Не сме правили секс, защото това му поведение ме отблъсква. Имало е друг вид интимност, но точно до същинска част не сме стигали. "
Така и не разбрах какво те отблъсква в него? Кое точно в поведението му? И... колко време излизате заедно. Явно е, че не се стигали до полов контакт, но така и не разбрах каква интимност е имало между вас? И, като те отблъсква, как изобщо е имало такава?

14.   Няма такова нещо- "ама все пак... "! Стига търси обяснения за поведението му, просто прекъсни всякакъв контакт! Търси си твоя човек, успех!

15.   13, ами отблъсква ме това, че постоянно се чудя дали не се бъзика с мен.
Например говорим си най-спокойно, изведнъж казва нещо, което не е за казване (като да речем коментира как някой си ме е заглеждал и все едно на него му е все тая). Или поръчва си дреха, после казва "отказах я" и като попитах "сериозно ли"... той отговоря "не, бъзикам се".
Постоянно съм под напрежение и не мога да се отпусна, мислейки че това, което прави с мен има някаква користна, задкулисна цел.
Иначе сме целували, обарвали и т. н., но нищо съществено.

16.   Номер 11, авторката е.
Според теб защо ще ги играе тези театри? Той не получава секс от мен, че да го прави с тази цел. Дефакто няма особена файда от мен от тази гледна точка.
В допълнение към номер 13 искам да кажа нещо.
Многократно съм искала например да го прегърна спонтанно и други неща, обаче някак си не знам как ще реагира, ако го направя.

17.   16, за внимание и валидация. Щом пази снимки на бивша и я приказва, тя му е на сърце и други части. Обаче тя не го ще, а сам не се седи, сваля уж жени, че да му се кланят. С теб е за облагите под форма на внимание и търпение.

18.   До 15 и 16!!! Амиии, излиза, че дори не е имало и орален с*кс, така ли? Не ти ли се е искало когато си възбудена да се отпуснеш и да го усетиш от кунилингус, н-р? Честно. А, това, че още спонтанно не си го пръгръщала, значи има нещо. Или не го харесваш достатъчно много или те е страх (незнайно защо). Не те ли притеснява, че можеш да го загубиш. Всъщност и той теб. Все пак сме хора, въпреки ограниченията, които някои налагат и интересите, които имат.