До старите моми над 35 - съжалявате ли?
Един въпрос към всички жени над 35 години без деца.
Драги жени, съжалявате ли за избора си? Съжалявате ли, че не сте използвали най-плодовитите си години за създаване на здраво семейство с мъж и деца?
Съжалявате ли, че не сте използвали времето докато сте били млади, за да родите генетично здрави деца без никакви малформации, а вместо това да тичате по разни вървежни топ батки?
Яд ли ви е, че сте изпуснали шанса си за щастлив семеен живот и ако можехте бихте ли върнали времето назад, за да промените това? Чувствате ли се зле, когато видите някое щастливо младо семейство с мъж и жена, които бутат заедно количка на улицата, и изпитвате ли завист вътрешно, че вие не сте на мястото на тази жена, и никога няма да бъдете?
Или ви е по-добре така - самотни, с кариерите и котките си?
Очаквам вашите мнения!

Коментари

1-50 от 197

1.   Оф, пак простотии.
Мъж съм и винаги съм уважавал старите моми по много причини. Не съм видял такава да чака на някой, да и донесе, да и поднесе. Знаят какво искат и не правят компромиси с това.

2.   Що бе, те искрено вярват, че до 40г "имат време", а даже и до 42... защото тя медицината се разви Много Последните Години. Тъй че чакат най-последния момент и си мислят, че щом решат вече да раждат - намират човек за 1 месец, на втория са бременни, 100% ще достигнат до раждане и всичко е наред. А на 42 започват да философстват, че светът е пренаселен и може би няма нужда да се включват. На 50 евентуално може да стигнат до споменатите размисли и съжаления.

3.   Естествено, че съжаляват но няма да си признаят! Егото им е прекалено надуто! Ама как ще се съобразява принцесата с някакъв си там мъж, нали трябва да опитва нови и нови пишки всеки месец да не кажа всяка седмица!

5.   Това е глупаво, децата са загуба на време и пари и човек трябва да е луд за да иска да има деца без значение мъж или жена.

6.   Те не винаги вървят по батки. В доста случаи са ги възпитали "майки", които са ги приковали към себе си с фалшиво обгрижване и тези жени го играят един вид: "Как ще оставя майка". Ами ето така. Нормално е да живееш отделно. Нормално е да градиш семейство, не е нормално една майка да ти вменява чувство за вина колко е зле и болна и ти да я обгрижваше и нямаш време за себе си и после "не искам деца". Напротив, искаш. Но не искаш да се опълчиш на майка си.

7.   Да, безкрайно много съжалявам. Аз съм готова да бъда майка от 20 годишна, но това не се случи. Трябва да намеря начин да продължа да живея някак си.

8.   Не знам дали жените съжаляват, ама ти определено нямал нито жена, нито деца. В противен случай нямаше да имаш време да задаваш тъпи въпроси. А и перспективите да създадеш семейство са нищожни. И стара мома не би те взела. Ай със здраве!

9.   Да, и те ще си признаят

10.   А ти защо толкова се интересуваш от това? Явно нещо пряко те е засегнало? Или си жена, която има някакъв конфликт с определена жена с такъв профил, или си мъж, който е имал интерес към някоя, която на 35 не иска да има връзка и деца точно от теб. Неслучайно нищо не споменаваш за себе си. Иначе като оставим това на страна, мисля че всеки има право да живее живота си както намери за добре. Някои хора остават сами по различни причини. Едни са саможиви и по-егоистични, други са се разочаровали много силно и не могат да се доверят повече, трети са искали, но не са имали късмета да срещнат човек, с който да се чувстват ок, според представите им. Разни хора, разни идеали. Плюс това вече има доста случаи, в които жени раждат след 35, аз лично имам приятелка, която си намери мъж и роди на 40, друга на 37 и т. н. Ти си гледай себе си как се чувстваш с или без партньор. Аз съм с мъж и дете, но разбирам и такива, които са направили друг избор. По тази логика защо не сложи тема и за старите ергени или за такива, които формално не се водят ергени, само защото са направили дете, но са ги оставили, тъй като не стават за семейство и на практика си живеят като ергени.

11.   братле, а ти съжаляваш ли че като се погледнеш в огледалото виждаш един драма куин? не би ли живял един по-сладък живот ако не си буташ камбата в паницата на другите, вместо да си прекарваш ценното време със "семейството си" (хихи) вместо да киселееш в разни сайтове?

12.   Прозира някакво обвинение - вървежни батки, кариери, котки… Не е нужно причината да е кариера или тичане след вървежен мъж, а просто, че не си си намерила половинката. Сега аз бих обърнала въпроса за себе си - направих ли грешка, че на 26 години, робувайки на остарели предрасъдъци и предубеждения в обществото, направих огромен компромис и се обвързах с неподходящ човек, за да не остана стара мома… Щастлива съм, че имам дете и благодаря на Бог за това. Не съжалявам точно заради това. Но плащам висока цена да живея в нелюбов в почти разбито семейство и да се чудя как да бъда щастлива. Момичета, никога не правете компромис в любовта. Изчакайте си своя човек. И помнете, че биологичният часовник вече не играе тази роля, както преди 100 г., когато жената е трябвало да се омъжи на 16, за да има време да роди десет деца

13.   Аз пък очаквам да се пукнеш от яд (и много здраве на двете щерки)!
Ж 49 (почти 50), омъжена на 45 със СИН на 4 и половина и без партньор до 35!!!

14.   Тоз пък...
Очаква от жени да поемат отговорност за действията си - тва виц ли е?

15.   Кой си ти, че да ти казват дали съжаляват или не, че са без деца? На тебе ли са длъжни да се отчитат? Тебе ли трябва да питат хората какво да правят с живота си? Ти колко деца отгледа?
Хайде, преди да питаш другите и да си вреш носа в чуждите неща, напиши първо ти какво семейство и деца имаш!

16.   Апропо, защо не задаваш същите въпроси на старите ергени над 35?

17.   Авторе, когато дойдат арабите, няма да питат коя е раждала и коя не. Всички ще минат под мюсюлманския ятаган. Много от тях ще станат наложници и прислуги на турски и арабски мъже. България, а и Европа, ще се промени много скоро. С психическите заболявания на съвременната западна жена ще се приключи за отрицателно време!

18.   Жените никога не съжаляват. Имам няколко роднини жени, които направиха много лоши решения в младите си години между 30 и 40, които им съсипаха живота, и нито една от тях не съжалява въпреки, че са си виновни на 100% за грешно взетите решения. Дори нещо повече - обвиняват обстоятелствата, държавата, всички останали, дори и такива които нямат нищо общо, че са им виновни, но тя - тя никога не е. И понеже във вселената няма такова положение винаги да става на твоето, това са зверски нещастни жени и такива ще бъдат до края на живота си. И не говорим само за ситуациите с мъжете, а във всеки един аспект.

А сега по-конкретно на въпроса ти - гадно им е много, но след 40. Между 15 и 40г възраст изобщо не им е гадно и се възползват на макс от всичко - мъже, излизания, напивания, курвеене, пътувания, но не и от това да си хванат сериозен мъж за семейство, с който ще изживеят всичко това.

Всичката гадост и жупел, която ще изсипят да ти говорят как гледали, че хората със семейства не били щастливи са тяхно оправдание и успокоение. Не всички семейни са щастливи, но на 100% е сигурно, че никой не е щаслив самичък. На никого не му е приятно да се прибира самичък и да спи сам. Или да е сам на празници. Жените, които ти визирах по-горе нямаш идея как се чувстват, когато дойдат празниците и им се налага да стоят стамички. Ако човек няма тежки психически отклонения, му е много гадно да е сам. И мъжа и жената имат нужда от партньор. Само че в днешно време жените са освободени от всякакви отговорности и това им създава илюзцията, че всичко им е позволено и няма да има последствия за тях.

При мъжа е малко по-различно, защото има енергията постоянно да се развива и да се фокусира върху нови и нови неща и върху работата, докато жените след 35 не им се работи здраво и са много изморени психически.

Кариерата, пътуванията и неспирните празници по заведенията не са щастие, а са временно еуфорично състояние. Което дългосрочно оставя някакви добри спомени, но не е дълготрайно щастие. Колкото и да бягаме от това - призът на мъжът е да се грижи за семейството и за жената, да бачка здраво, да изгради дом, а призът на жената е да роди дете, да го отгледа, да е добра майка и да е грижовна. Ще направя тема с десетки видеа, в които отровени от феминизма жени крещят с глас и реват в Тикток и на лайфове как са на 30-35 и мъжете ги използват само за секс и как съжаляват, че не са направили семейство с обикновения nice guy (нормалното момче), докато са били млади.

Най-големия ужас е, че подобни жени промиват мозъка на младите момичета и ги учат какво е да си сама и самотна на 35 без семейство.

19.   Авторе, ти си един завистлив и злобен мъж. Една жена може да има прекрасен и разнообразен живот и без класическата констелация в семейство с мъж и деца. Това го казвам и за всички дами. Аз се осъзнах на 23-24г, когато реших да замина за чужбина, завърших образование там с безсънни нощи по библиотеки и учене. В момента съм все още млада, имам прекрасен живот, материално охолство, и изобщо и не си пресещам, че ми трябва някое мъжле, че видиш ли да ми осмисли живота. Покрай кариерата ми имам приятелски кръг от начетени хора, посещаваме културни мероприятия, пътувам с луксозни круизи, имам приятелки, ходим на шопинг, вечерям по най скъпи ресторанти. Имам свобода, имам охолен и прекрасен живот. Мога да си позволявам всичко и имам време за всичко което обичам. И ако ме питаш дали съжалявам, че не съм си отдала най младите и хубави мои години на някой мъж Категорична не съжалявам. Или дали завиждам на жени в парка да бутат колички? Не не завиждам. Защото знам, че тези жени повечето не са щастливи. Забравили мечтите си, себе си, мислещи че едно дете ще им осмисли живота, масово жените са отвътре нещастни. За мен щастието е свобода. Животът който имам сега, свободата, средата, охолството, изкуството до го заменя с някой Ганьо на който да му слугувам в къщи, да ме ограничава и да ми съсипва ежедневно нервите. Не благодаря. Докосне ли се една жена до свободата, осъзнае ли че може да има независимост, да има криле и да лети, никой не може да я затвори в клетка заради някакви представи на едно болно общество. Жени, развивайте се, грижете се да себе си, изкарвайте собствени пари и ще бъдете винаги в собственото си сияние, без никой да ви смучи от енергията и живота.

20.   Авторе, а ти съжаляваш ли, че си застаряваш чичко/лелка без личен живот, чийто единствено забавления е да се бъркаш в живота на останалите?

21.   Съжалявам, че съм жена без деца и мъж до себе си, да.
Но това не е в следствие на моя избор. Аз съм искала да срещна подходящия за себе си мъж и не съм излизала с такива, които не са подходящи на пръв поглед. Но това не значи, че нещата са се получили. Къде аз съм била лошата, къде другият и къде просто не сме си паснали, няма значение. Крайният резултат е, че деца и мъж нямам.
Не съжалявам обаче за това че нямам деца. Предпочитам да си умра сама, отколкото да създам поколение с човек, с който виждам, че нещата няма как да вървят. Едно от главните неща, които исках моите деца да се научат, е да са щастливи, да обичат и да бъдат обичани. А на това може да възпита само семейната среда.
Не изпитвам никаква завист към щастливите семейства. Нека са благословени.

22.   Какъв избор, бе каун? Мислиш, че аз и много други жени сме избрали да бъдем само? Да не сме обичани и да нямаме деца?
Можеш ли да си представиш, че в днешно време 99 процента от мъжете не стават за връзки, камо ли за семейство!
Усещам, си някой комплексар и някоя читава те е отрязала и сега се озлобяваш.
Преди да съдиш се научи да се поставяш на чуждото място!

23.   А мъжете над 35 съжаляват ли, че трупат бройки и нямат деца? Не, нали?
Стига с това мъмрене и натякване на жените да раждали, като реално няма от кого и защо. Уж във връзка с години, а мъжо не е готов още, живее му се, не иска деца и т. н. И жената е принудена да търси друг и той е същият-нерешителен, инфантилен. И така до безкрай.
И къде ги виждаш тия щастливи млади семейства заедно с колички. Редовно има майки с приятелки или бабите да разхождат детето, бащицата кисне по заведения. Че и щастливи? Има навикващи се, намръщени двойки.

24.   Не знам какво си, но си жалко.
То, то, то....
Имаш нужда да натриеш носа на другите ли, е не успя.
Познавам 11 жени, които родиха след 37 и имат щастлив брак и семейства, а ти си кукувай само и обсъждай живота ма другите.
По-щастливи са от онези, които снесоха деца на по 23-27 и после се разведоха.

25.   Представям си как автора се търкаля в собствената си злъч и с надежда чака да му се потвърди, че има по- зле от него за да си получи душевният оргазъм :)))))))))

26.   Естествено, че ще ти кажат, че не съжаляват. Дори да е обратното. А ако наистина не съжаляват, дай им още 10 годинки.

27.   Не съм от посочената категория, а коментарите не са одобрени, но вероятно никоя няма да напише, че съжалява. Напротив, ще се опитат да се самоубедят и да убедят и аудиторията, че е супер яко да си сам, да правиш каквото искаш, няма начин да не споменат и Ганьо :-) Иначе поне повечето съжаляват, естествено, че са изпуснали влака, макар че на 35 все още могат да го хванат.

28.   Не, не съжалявам. Всичко в днешно време зависи от жената. Ако толкова съм искала щях да се хвана с първия и да забременея на бързо. Щом нямам деца и семейство, значи аз не искам. Дали ще поискам и дали ще имам някога не знам. Възможносто и стари ергени, на които само да щракнеш с пръсти и ще дотичат премного. В момента се сещам за трима, на които сега да пиша да се видим довечера ще откликнат веднага. Но не бих си снишила критериите. По-добре сама, отколкото в лоша компания. По-добре с котка отколкото с плужек на дивана. Относно щастливите семейства, радвам се за тях. Познавам няколко такива двойки, но познавам и няколко, които са заедно само заради детето. На улицата няма да познаеш, че имат проблеми и че си изневеряват.
А вие, стари ергени? Съжалявате ли че сте неудачници и никоя не е поискала да роди от вас. Вие сте повече от старите моми. Когато видите баща с деца в парка как се чувставате като знаете че няма да сте на тяхно място. Никога няма да сте млади бащи и няма да тичате с децата си. Ако по случаяйност някоя се излъже да ви роди на дърти години ще ви бъркат с дядото на детето. Няма да имате сили, колене и стави ще болят. Детето може да се роди с увреждания заради скапаната ви сперма. Съжалявате ли че сте голчовци и неможковци и страх ли ви е че май-вероятно сте бъдещите самотни алкохолици на квартала. Мразите ли жените, защото нито една не ви е избрала? Как се чувставате като видите че жените предпочитат да са сами отколкото с вас?
Ж, 35

29.   Ти си егати незадоволения трол. Не, грам не съжалявам, не съжалявам и че не съм "тичала по вървежни топ батки". Даже много се радвам и благодаря на този отгоре, че послушах интуицията си и не се поддадох на натиска от общество, родители, гадже, да се омъжа и родя, "щото така трябвало". Щастлива съм, истински щастлива, с всяка година се чувствам все по-свободна и по-пълноценна, 20те и началото на 30те прекарах с много страхове и неудовлетвореност. Сега имам възможност да работя това, което ми носи смисъл, да инвестирам в удоволствия и лично развитие и да правя със свободното си време каквото искам. И за останалите тролове, които ще ми обясняват как ще си умра сама и няма да има кой да ме погледне - първо, не ме е страх от смъртта, второ - не ме е страх от самотата, трето - не мисля, че е етично да раждаш дете, за да те гледа на стари години.

30.   Много грозна и злобна тема, която дори не би трябвало да бъде одобрена, тъй като е ясна обида към всички жени над 35. Не знам точно с кой акъл администраторите одобряват подобни теми - трафикът явно е много важен и такива провокативни темички са от помощ за сайта. А това дали са от помощ за общността - това изглежда не е от първостепенно значение.

Иначе до малкопишковеца, който е написал тази тема с цел да се гаври до жените над 35 години:

1) Няма такова нещо като "стара мома". Това е нецивилизовано обръщение от комплексари към жени на зряла възраст. Ползвало се е от "време оно", за да притиска жените да раждат и да си изпълняват ролята на крави за разплод. Само се чудя защо "дърт ерген" няма същата тежест - все пак за деца са нужни и мъж, и жена. Ако можехме сами да си правим бебета - хубаво, но не е така.

2) Жените могат да раждат до около 45 годишна възраст. Познавам жена, която роди по съвсем нормален начин на 47 - здраво и много сладко момченце. Това, че ти мислиш, че "плодовитите години" на жена над 35 вече са минали, си е твоя грешка.

3) Дефинирай какво означава "млади" за теб? Понеже да ти кажа, аз на близо 35 се чувствам сякаш съм на 20. Спортувам си, активна съм, живея доста по-добре от едно момиче на 17, примерно. И със сигурност изглеждам по-добре от повечето, защото съм поддържана и красива жена. И да ти кажа - дори и момичетата на 17 ще станат над 35 един ден, нали се сещаш?

4)Не ме е яд въобще, когато видя семейство с деца, макар и аз да нямам свои. Имам си сериозен партньор и с него един ден ще си създадем наши деца, ако преценим, че искаме такива и сме готови да станем родители. Интелигентни хора сме и нямаме намерение да създаваме деца, които не можем да отгледаме правилно или не можем да им подсигурим добър начин на живот. Единствено глупаците раждат без да мислят, а после поколението им са такива изродчета като теб, които обиждат другите и липсата им на възпитание си личи от всяка дума. На чуждите деца се радвам много и до едно ме обожават, иначе. Почти всичките ми приятелки са женени с деца и между нас нищо не се е променило - обичаме си се все така, обичам и децата им, и целите им семейства са ми близки. Не всички са злобни като теб и си проектират личните несигурности върху другите хора.

5)"Чувствате ли се зле, когато видите някое щастливо младо семейство с мъж и жена, които бутат заедно количка на улицата, и изпитвате ли завист вътрешно, че вие не сте на мястото на тази жена, и никога няма да бъдете? "
Как точно прецени, че жена над 35, за която много често тепърва животът започва и си е намерила сериозен партньор, няма да бъде "на мястото на тази жена"? Като за начало, какво точно е "това място" според теб? Хубаво ли е, лошо ли е? Понеже както споменах, съм заобиколена от много женени с деца и знам, че често положението не е съвсем за завиждане.
А колко самотни майки има из улиците, това е отделен въпрос... Но хайде, да сметнем, че "на това място" е перфектно (което няма как да е реалност), защо някоя жена, която е напълно способна да има семейство и да роди деца, ще завижда на друга или ще ѝ се казва, че "никога няма да бъде на нейно място"? Много злоба лъха от това изречение и вече съм убедена, че или си мъжко, което има психични отклонения или си злобна новоизлюпила майка, която си мисли, че е центъра на вселената - едното от двете ще да е.

6) Това да не си женен и с деца, не е равностойно на самота и десет котки, хаха. :)
Равностойно е на пълна свобода на действията и мисленето, желана и приятна компания в лицето на избрания партньор до нас и хубав и интересен начин на живот. Май женените с децата имат причина да завиждат на нас, струва ми се...

31.   Тоя пък, тебе какво те бърка?
Озлобена мижитурка.

32.   Каква е тази мания по тези котки? !

33.   До автора-щом Кифльото от този сайт, който е 50-годишен стар, дърт ерген и без нито 1 дете, не съжалява... Защо младите момичета на 35 години да съжаляват, че не са преживели АДА на бременности и раждания, и отглеждания на деца? ! ;)))

34.   Поредната тема на кисело мъжле, чиито любими "нормални" жени (т. е. тичащи по батки кифли), не са го отразили и и той сега беснее анонимно из сайта. Като си нещастен с тези жени, има разумно решение - спри да ги харесваш и да се надяваш някоя такава изведнъж да стане перфектната съпруга и домакиня специално за теб, защото си мислиш, че като си мъж, ти се полага. Има и други типажи жени, но не, тръпка са ви батските подлоги за жени. И да пишеш такива теми, няма да промениш нещата. Много от тези жени, за които говориш, всъщност не са сами, ами си хващат балъци като теб, след като одъртеят за батките, защото ви текат лигите по тях. Чакате ги да се "пенсионират" от курволъка и си ги взимате. И децата ви от такива са леш - тъпи, разлигавени и толкова нагли, че колкото и шута да им набиеш, все ще им е малко. Благодаря ви, мъже, че й е**хте мамата на тая държава, защото избирате да създадете семейство с най- нискокачествените жени, може би защото и вие самите сте такива и се привличате взаимно. Взимайте си се, но поне не се размножавайте.

Black Sabbath

35.   Честно казано, може просто жените да са станали жертви на обстоятелства. Да са били с мъже, които после се оказват, че не искат деца и семейство от тях. Да са били с мъже, които ги тормозят, ползват наркотици, употребяват алкохол. Да са били с мъже, които са им обещавали, но са ги напуснали след това. Или да имат избор от много глупави и ужасни мъже, които не стават изобщо. Не е задължително да са гонили кариера. Друго опасение на част от жените е, че не искат да рискуват развод и не искат сами да гледат деца. Затова и гледат да не се хващат с някой, който виждат като лоша партия. Да, има такива жени, които правят наистина много тъп избор от някакъв, , вървежен" мъж, но това по принцип са много млади жени или направо момичета. Трудно една жена около 30, с някакъв разум, ще се хване с, , батка" (на такива жени, дори приоритет не са им семейство и деца, а да смучат пари от някой съмнителен тип, докато се излагат доброволно на тормоз).

Дори ми се вижда като тъпо оправдание това с, , кариерата". Тя може без проблем някаква кариера да направи до 30, камо ли до 35 години. При майчинство, ще взима и пари от държавата като компенсация, майчинството трае и около 2 години в България. Тоест, има някакво спокойствие и после може да се върне и на работа.
М31

36.   34 коментара - за няма един ден? !

Според мен авторът(може и да е жена) е пуснал тази тема, за да гледа сеир - което и се случва!

Защо му се връзвате, че чак се пените?

Ясно е, че всеки човек е свободна и индивидуална личност, и постъпва според вижданията си и разбиранията си, а също и според житейските обстоятелства в живота си!

Освен това 35г. не е критичната възраст, на която човек принципно би си задал такива въпроси. По-скоро това се случва на около 50-55г., когато обикновено и родителите ти починат, и останеш наистина съвсем сам/а.

Така, че хора не се връзвайте и не пишете в тая тема, за да подхранвате въображението на автора/ката!

37.   На кой пък му пука дали съжаляват?
Тяхна си работа е. При изобилието от мъже не им е проблем да си намерят някой, дори доста по- добър от тях самите.
Ако са все още хубави и ви бутнат секс, възползвайте се.
Ако не, гледайте дали няма да ви огрее от другите.

38.   На кой пък му пука дали съжаляват?
Тяхна си работа е. При изобилието от мъже не им е проблем да си намерят някой, дори доста по- добър от тях самите.
Ако са все още хубави и ви бутнат секс, възползвайте се.
Ако не, гледайте дали няма да ви огрее от другите.

39.   До 30:
1) Има стара мома, има и стар ерген - независимо дали ти харесва или не.
2) Могат Ганкиното - на теория могат, но всеки лекар ще ти каже, че е мега трудно. Отиди и разпитай, недей си прави само вятър на устата, иска ти се, но не е така.
3) Къде и кога да дойда с пресната 18-ка и да видим колко си по-яка от нея? !?
4) Тъп въпрос, съответно оправдавам тъпия ти отговор.
5) Животът ти определено не започва на 35 и това е ясно за всички, ако си мъж богаташ може, но за средно статистическа жена.. айде моля ти се.

40.   Злобните коментари, коити са писани с цел единствено да омаскарят автора, който аз лично поздравявам за актуалната тема! Хубаво е да се пуска такава анкета, отправена към родните ни самозабравили женички, които си мислят, че са хванали Господ за шлифера, за дето са се родили природно с дини и слива. Добре, че не им се връзвам на номерата и сам си харча парите!

41.   Автора в кожата си не може да се побере, че жени на/около 35 г също не го искат. Предполагам си е мислил, че около тази възраст на жените и падат критериите... може някои и да смъкнат малко, ама не чааак толкова, че да паднат до нивото на автора и къде- къде да изливаме- айдеее у "сподели".
И що пък да не продължават дори с батки тези жени?
Ако толкова те е яд и на банките, стани батка и ти, бре! Можеш ли, имаш ли поне малко "фъндък" за това? !

42.   Нито един круиз, нито един шопинг, нито един курорт, нито най-породистата котка, нито най-модния тоалет, нито един висок пост в измислената фирмичка, където всички Ви гледат с насмешка за положението Ви, не заменят една детска главичка на рамото Ви, едно погалване от чедото Ви, едно мамо обичам те... Успокоявайте се, че майка се става и на 50. Успокоявайте се, че мъжа е само в тежест. Ще дойде момента, когато ще искате да дадете всичките си "придобивки" за едно как си, имаш ли си всичко, ще дойда да те видя, едно аз ще съм винаги до теб...

43.   Жена на 35 години, някой да я нарече "стара мома" е завършен лумпен. Та тя даже не е в средата на най-хубавите си 15 години. Това са млади жени, с ясна визия за своето бъдеще, професионално навлезнала в избрана професия, тя е чувствена и красива вижда ясно своето развитие. Та на тази възраст жените са повече от богини. В случая не визирам така наречените в Русия "давалки". Всеки би желал да бъде близо до такава жена. Излъчват достойнство, топлина и са верни приятели. Мислят рационално, умни са и не им е необходим, някой, който се мисли за дар божи, само защото има някакъв двадесетина сантиметров израстък между краката. Този израстък няма мозъчни клетки, а само такива но допир, на натиск, на триене и най -вече пещеристи тела. Ако някой , започне да " мисли " с него нещата не вървят добре. Трудовият ми път от 26 годишна възраст е бил сред такива жени. Заедно по купони, заедно по конференции и симпозиуми, Заедно в колективите по ТНТМ заедно по ресторанти-възпитани, заедно по командировки и тези смехотворни еднодневни селскостопански бригади в софийските села. Те са тактични, прекрасни събеседници с обща култура, чувство за хумор, възпитани. Тогава нямаше чалга, гушкахме се на бавни блусове.

Когато Бог създавал е жената,
душата си откъснал за модел,
шест дни я ваял от дъгата,
косите ù от звезден лъч изплел.

Намислил си, че трябва да обича,
в сърцето капнал дозата любов,
орисал я на цвете да прилича,
със ангелската хубост бил готов.

Останало очи да изрисува -
от слънцето взел шепа топлина,
от пътя млечен с трепет образувал
зеници от неонова луна.

Изпратил я - богиня, на земята
и устните нашарил ги със грях,
облякал я с усмивка на зората,
загърнал я със слънчевия смях.

Заръчал ù да пламва като огън,
сълзите ù да бъдат топъл дъжд,
да бъде жаждата... и всеки поглед
пожара да разпалва отведнъж.

Да бъде страстната стихия на морето,
на вятъра - крилатия рефрен,
искрицата, посята във сърцето,
и нежната въздишка нощ и ден.

Велик си майстор, Господи, велик си,
сред всички чудесии на света
дарил си мъжката ни същност
с магията, наречена жена!

Красимир Трифонов

Казвал съм го и пак ще го кажа, ако съм изправен пред избор да спася само един човек, а пед мен са момиче и момче, без колебание ща спася момичето. Мъжът е длъжен да се жертва за жената. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

44.   Момченцата толкова са се озлобили, че никоя не ги иска, че вече се чудят каква простотия да изсе. ат. Авторче, имам си всичко, ако искам дете ще отида до клиниката. Но някакъв търтей няма да влезе в дома ми. Не се хаби и не се надявай. Свърши оновва време, в което имаше страх от самотата. Пуснала съм си музичка, сипала съм си винце, готвя си в уютния ми дом и се смея на простотията ти.

45.   Ами не, не съжаляваме! Всеки човек мъж или жена си има най-различен живот и причини да бъде такъв какъвто е и изобщо озлобеният ти пост е ненужен. И все пак нека да изясним- кои са старите моми? Защото доколкото ми е известно до вчера за стара мома се смяташе жена, която е грозна, която нито един мъж не е пожелал и тя съответно се е озлобила към света и другите жени, които са успели да се хванат с някой мъж. Сега обаче виждам, че има нов критерии описващ старата мома- сменила сумати мъже, съответно би трябвало да е хубава и желана от мъжете, ходила по почивки, барове - съответно добре финансово и не водеща монашески живот и би трябвало да е щастлива, че може да живее пълноценно. Нека автора изясни все пак за кои стари моми става въпрос. Иначе за щастливите семейства ходещи по улиците, аз в момента се сещам за два случая които ме отвратиха:
1. Вървях си по центъра и срещу мен вървеше мъж с бременната си жена. Нещо се караха и този на висок глас започна да и вика - Простачка такава. Наистина ми стана страшно жал за тази жена, а и тя самата се почувства много неудобно. Да те излагат така пред хора и то мъжът, чието дето носиш - тогава си казах, дано никога не попадам на такова подобие на мъж.
2. Случката е идентична, но вече беше с родено бебе. Пред един вход седеше млада жена с бебе в количка, а до нея "гордият баща" крещеше пак с пълно гърло някакви обиди към нея. Пак на улицата, пак крясъци, не ми се мисли какво е вкъщи.
Разбира се тези случки са просто една малка извадка, не казвам че няма щастливи семейства, сигурна съм че има, но има и доста нещастни. Някои жени предпочитат да са сами, а не да са в нещастно семейство с неподходящ мъж.
Лично аз не знам автора защо се е загрижил за жените на 35 и то с такава злоба. Единственото което ми идва наум е, че някоя или някои такива не са му обърнали внимание и той се е озлобил към тях. Например на мен са ми безразлични както старите ергени, така и мъжете със семейства и деца. По никакъв начин не ме интересува как живеят живота си и защо са направили изборите, които са направили. Затова никога не бих пуснала тема, да ги питам как се чувстват. Просто не ме интересува. Така че авторе ако си ок с живота си и имащ жена, защо те интересува какво правели жените над 35? Не е ли важно в твоя живот, ти да си осъществил твоите цели и ако те са били да имаш жена и деца, да си го направил и да не ти пука кой родил и кой бил сам или не. АКо не си го направил и затова обвиняваш жените, че не са ти обърнали внимание, това вече е друга тема и нямаш проблем с жените, а със себе си.

46.   От автора:

Не, никоя 35-годишна лелка не ме е рязала, пък и аз не съм примрял баш за такава. Точно обратното е, те постоянно ме преследват и ми се натрисат, без аз да съм ги искал, а аз си харесвам млади, свежи момичета 18-25. Успокойте се, мили лелчета, никой мъж не се е затичал с изплезен език към вас, това е само във вашите мокри мечти и фантазии.

Всички женски коментари как жени на 45, 50 и повече били родили, и то естествено, са пълни лъжи и измислици. На жените им се свършва яйчниковият резерв още на 37-40, след това ще е пълно чудо, ако изобщо успеят да заченат. Да, има и някои такива случаи, но те са супер рядко, и са с някакви екстра плодовити и фертилни жени, които хващат още от раз. А вие ги изкарахте, че всички 50 годишни са такива, само на базата на едни супер малки изключения, които само затвърждават правилото. Пък и да раждат някои на такава възраст не бъдете сигурни, че няма да им се падне някое недъгаво със синдром на Даун, и после да го влачат по доктори цял живот заради тяхната глупост. От инвитро най-често се раждат със синдром на Даун, от мен да знаете. Тия лъжи, където 90 годишни баби можели да раждат си ги измислят самотните стари моми, които от много "наживяване" и чакане на "принца" са изпуснали биологичния си часовник, и сега се утешават от самотата си с тези глупости. С които междувпрочем, е пълна и тази тема.

От друга страна мъжете могат да направят дете и на 80, при това напълно здраво - Робърт Де Ниро и Ал Пачино са пресни примери.

Щом искате никой не ви е спрял да напишете и тема за ергените, макар, че те си живеят много по-щастливо сами, отколкото жените, и нямат техните проблеми. Порят и пълнят наред, а после им бият шута без да им се обясняват. А при жените са едни влюбвания, едни емоции, пеперуди, сополи и сълзи, и с всяка една следваща бройка психиката им се изтощава и уврежда все повече, стават все по-гадни, негативни, цинични, озлобени и обезверени, което не е привлекателно за никой мъж. Така, че не знам пък там какво толкова смислено ще имате да кажете като аргумент срещу мъжете, освен да се редувате да повръщате стомашна киселина върху тях и да си се кефите една на друга на простотиите, както винаги правите. То няма и кой друг да им се кефи.

Кой съм, какъв съм и що съм не е ваша работа и няма да казвам, за да не стана главен обект на мръсни спекулации и измислици от ваша страна, и да не се измести целият фокус от главната тема към мен, което е и вашата цел, за да отклоните вниманието от себе си върху някой друг. Тук темата е за самотните бездетни жени над 35, а не за точно конкретно един определен човек, който ви е изпокъсал нервите и сега се чудите как да го "насолите", за отмъщение. На която не й изнася - да се изнася от темата ми и да си напише своя. Точка.

И специално до номер 40 - благодаря ти за поздрава, да ти се връща стократно!!!

47.   До автора.
Много странно да имаш такава обсесия към жените над 35, които не те привличат по никакъв начин. В същото време си много информиран кога свършвал яйчниковият резерв, как смяната на мъже се отразявала на характера на жената и тя ставала гадна и цинична. Странно поведение за човек харесващ 18-25 годишни. Ако е така, вниманието ти би трябвало да е насочено към тях, а не към жените над 35. Все едно аз да не се интересувам от 70 годишни, но да напиша цяла тема какви били проблемите на 70 годишните. Малко не се връзва. Авторе вместо да злобееш към жените над 35, по-добре напиши една позитивна тема за жените 18-25. След като те те привличат, следователно би трябвало да излизаш с тях и да имаш опит. Напиши нещо за тази категория жени, а не за категория която отбягваш. След като не искаш лелка на 35 защо се занимаваш с проблемите на лелките на 35? Малко е глупаво да си отделяш от времето и вниманието за нещо което не те интересува и отбягваш, не мислиш ли? Вместо в това време да си с някоя 18-25 годишна и да си гледаш живота.

48.   Странно. От коментарите стигам до извода че такива жени като че ли по-скоро злорадстват, че има поне толкова самотни мъже, отколкото действителност да се радват на живота, както твърдят.
Доста жалко.

Живота се променя толкова бързо и неочаквано. Материалните неща спират за имат значение, особено като няма кого да впечатлиш с тях... През последните 10-15 години доста хора дори и в България започнаха да живеят охолно, та ценностите се измениха. Дано това не им изиграе лоша шега...

49.   Злобни комплексирани мъжленца са повечето пишещи тука. По - добре да съм сама, отколкото с някои от хората тук. А авторът си е повярвал много, че жените го преследвали. Кой знае какъв мухльо е и решава да си изкарва яда онлайн.

50.   Дете можеш да осиновиш и на 45 и на 50, да срещнеш сродната си душа можеш дори на 80, така че, не разбирам каква му е драмата на автора.

51.   Каква кариера пък правят жените!??? Хахахаха. Някакви офис планктони, които като дойде времето за пенсия даже и аверите им няма да ги помнят. Човек ще си помисли, че се занимават с нещо сериозно и прекарват безсънни нощи в търсене на лек за някакво смъртоносно заболяване или в разкриване на някаква научна тайна. А те - някакви офис планктони, кроещи поредната интрига в офисчето хахахаха. А и "кариеристките" са или от неособено красивите или изумително глупави. За една красива жена със средна интелигентност не би трябвало да е никакъв проблем да си намери будала или будали да я издържат без тя да си мръдне пръста.

1-50 от 197