Да остана ли при любовта ми или да замина другаде да работя
Здравейте!
Младо момче съм на 21 години от малък град.
Имам връзка с момиче на 18 год. вече 1 година.
От 7 месеца насам избрах да живея сам в квартира под наем същия град, защото се почувствах голям и най вече отговорен и самостоятелен. Останах в същия град с надеждата да съм до момичето, което обичам докато завърши 12 клас тази година и да де преместим заедно в София. (иска в София за да кандидатства в спортната академия) За съжаление плановете ми се промениха - съкратиха ме от работата ми в Еконт офис администратор (работех 9 месеца)
В този малък град за съжаление са много малко възможностите като работа и не ми остана вариант да взема решение да замина за София (докато завърши и да се премести при мен)
Проблемът е, че свикнах с нея и просто не мога без нея. Слабостта на живота ми е, защото е момичето, в което се влюбих и е една много свястна.
Поговорихме си на тази тема. Подкрепя ме във всичко, но просто още не съм сигурен. Да изчакам ли да завърши и заедно да заминем или да замина и тя после да дойде при мен.

Ще се радвам да споделите адекватно мнение!
МОЛЯ ВИ! ЗА ХОРАТА КОИТО ЩЕ МЕ НАРЕКАТ - НЕСЕРИОЗЕН И НЕРЕШИТЕЛЕН. ПОСТАВЕТЕ СЕ НА МОЕ МЯСТО ВСИЧКО ДА Е ВЪВ ВАШИ РЪЦЕ! ДА НЕ РАЗЧИТАТЕ НА МАМА И ТАТИ, А ЕДИНСТВЕНО И САМО НА СЕБЕ СИ! ДА СТЕ МЪЖ И ДА СТЕ ДО СВОЯТА ЛЮБИМА..

Коментари

1.   Заминаваш.
Ако обсебиш живота си от нея, със сигурност ще я изгубиш в даден момент. Гледай да се развиваш. Правиш ли го, тя няма да залитне по друг и разстоянието няма да я спре да търси и иска само теб.

2.   Прекалено си млад.
Ще ти очертая възможностите, ти си прецени перспективата.

Ако си решил да се развиваш професионално, да изкарваш големите пари както искаш, ще ти се наложи да я забравиш. Не ме разбирай погрешно, дори тя да дойде с теб, ще е недоволна от това че си постоянно на работа, а пък ти ако искаш да изкарваш пари, ще ти се наложи следващият 10 Ина години да работиш здраво над това. Да добиеш опит, квалификация, образование, минимум 12-13 часа на ден.

Втори вариант, оставаш при нея, изживявате си любовта, искаш момента да те зареже и щеш не щеш пак ще си на този хал.

3.   От мъж близо на 60г. - щастливо женен.

Авторе, аз съм минал през много неща в живота си! Имал съм и повече пари, и по-малко пари! Сега съм на близко до средното положение - и така е най-добре!
Пари се изкарват и се печелят!

Но Човека - не можеш да го замениш!

В този случай, трябва сам(по принцип двамата, но щом тя е казала, че ще подкрепи твоето решение - трябва сам да го вземеш! ) да вземеш решение!

Затова прецени добре всички плюсове и минуси. Ние сме странични хора и няма как да знаем малките детайли във вашата връзка, за да ти дадем адекватно мнение!

Освен това вие сте още и много млади, и въобще не е ясно утре какъв акъл ще ви дойде!

Затова ще ти кажа аз какво бих направил: ако момичето е много добро, сериозно, свястно, стойностно - такова, че да е подходящо за моя съпруга, аз в никакъв случай не бих го оставил само в друг град!

Бих насочил всички усилия да търся работа в моя град, или дистанционна работа в София - така, че да мога да съм в моя град.

Това, че сте млади не е проблем за създаване на семейство!
Имам две познати семейства, в които хората се ожениха много рано - на около вашата възраст - и цял живот са си заедно и имат сполучливи бракове!

Ако все пак решиш да отидеш сам в София - ще те посъветвам: поне да се сгодите преди това! Все пак това е един сериозен знак, че искате да създадете семейство и се обричате един на друг!

Хайде със здраве! И Бог да ви благослови!

4.   След като е на 18г. по мои сметки й остават само няколко месеца докато завърши. Просто я изчакай малко и заминете заедно. Ще си намерите квартира - ти ще работиш, тя ще учи, а по някое време й сложи пръстен и се ожени за нея! ;) Щом момичето е свястно се отнеси сериозно за да не съжаляваш! Млад си и тепърва ще работиш цял живот. Бачкането няма да ти избяга. Любовта е по-важна от парите. Аз например изкарвам много сериозна заплата, но изпуснах своята голяма любов когато бях на твоята възраст. Не го прави и ти. Успех, млади момко!

М33

5.   Не се мести сам. Изчакай още няколко месеца. Все някаква работа ще си намериш.

6.   Според мен, замини сега и остави ученичката да си доучва. На спокойстие си уреди нещата, след това тя да дойде при теб. Все пак, не заминаваш за Луната, ще се виждате пак, но няма да я развеждаш всяка вечер по стъргалото. Имай предвид, че тя ще разчита на теб и ще й бъде добре да дойде при уредени битовизми.

7.   Не заминава сам! Изчакай и отидете заедно в София. Аз съм живяла в София докато станах на 24, има много повече възможности да си намериш работа докато още учиш. Дору да не учи приятелката ти пак ще има повече възможности за работа. Не я оставяй сама в никакъв случай,