Коя да избера
Здравейте, мъж на 25 съм.. от три години имам сериозна приятелка. В последно време не се разбираме, почти всеки ден се караме за глупости. Вече живеем заедно и упреците са ежедневие. Нямам мотивация да се развивам и постоянно губя времето си. Истината е че сегашната ми приятелка много ми помогна, обаче смятам че връзката ни се изчерпва... Често се е случвало да ме гони от тях, да ме обижда по всякакъв начин, след което се извинява, обаче казана дума - хвърлен камък. Отскоро се виждам с друго момиче, лъжа ги и двете и се чувствам много зле от този факт.. те не знаят една за друга, често се случва да не обръщам внимание на новото момиче просто защото нямам време, проблема е че искам. Върна ми емоции каквито не бях изпитвал отдавна. Виждаме се рядко, но когато се видим всичко е прекрасно. Прави ми комплименти, ревнува ме, иска да е постоянно с мен.. сега е момента да спомена че тя е доста по малка от мен, на 19 години. С нея се чувствам като ценен мъж наистина, знам че в началото винаги е така обаче искам да прекарваме повече време заедно, а всичко почна на майтап и без намерения от моя страна. Не мога вечно да крия какво се случва от тях, рано или късно те сами ще разберат ако не взема мерки.. имат общи познати, просто не зная как до момента вече няколко месеца никой нищо не подозира (не се гордея). В интерес на истината съм имал още една приятелка, която ми беше първа и много ме нарани, като криеше чатове, телефони и накрая ме заряза заради момче за което каза да не се притеснявам.. оказа се че станах точно като нея и от това най много ме боли. Не искам никой да бъде наранен и държа нещата по този начин.. пука ми за сегашната ми приятелка, знам колко се промени заради мен и че на нея също не е лесно. Работата е там че не се чувствам щастлив мъж с нея... След толкова казани лоши думи просто не зная дали ще мога да я обикна отново и да бъдем както преди, тя е по агресивен човек което ме нервира.. щом не е нейното, веднага става скандал. Постоянно си крия телефона, приятелите ми занаят за случката и съм благодарен че не са ме изпортили. Искам да чуя съвет от хора минали през моята ситуация, знам че всеки е бил прецакан. Лошото е че малката също има чувства вече и ми го показва по всякакви начини, не сме имали интимен контакт с нея все още, не смятам да имам докато не реша какво да правя изобщо. Имам чувството че съм в депресия от тези случки, когато не съм на работа или с тях, аз стоя вкъщи и не правя нищо, слушам музика постоянно и пия енергийни напитки много над допустимите дневни количества. Ясно ми е че не съм дете и трябва да поема отговорност. Ако някой е решил да ме упреква, искам да спомена че когато един мъж е обиждан ежедневно, когато е иронизиран и постиженията му са били омаловажавани, той започва да губи тръпката.

Коментари

1.   Депресирал се коцкарят. Ти да видиш!
Лесно е да излъжеш ученичка.
Не ти трябва жена, а лечение. Губил тръпката. Коя? Някоя всеки ден да те глези, да ти се кланя,? Да ти повтаря колко си як? Ти сам се мразиш, ама искаш някоя си да ти помпа егото. Сегашната ти просто те знае, такава е заради теб. Кой те знае на какво си я подсложил?
Щял да избира, все едно е на пазара. Осакатени морално мъже ще избирали.

2.   В неподходяща среда си, търси си хоби, нещо което ти харесва да правиш и разнообрази живота си, имай време за теб, така ще си щастлив.

3.   Тази я зарежи, като и обясниш, че не може да те гони и обижда, а да очаква да я обичаш. Нямате съвместимост в характерите, а това е най-важното.
Да знаеш, че и с новата ще стане сигурно като със старата (любовта ще изчезне), затова хората сключват брак и създават деца - в един момент връзките просто се изчерпват и договора заедно с децата ги крепят (иначе можеш да смениш и 10 жени в следващите 10 години, само че накрая ще загубиш умението да обичаш и ще ги ползваш само за телата им, когато усетиш, че са заменими).
И не пий гадни енергийни напитки, полза от тях няма.

4.   Зарязваш настоящата, хващаш се с новата и готово. Нито деца имате, нито брак. Няма какво толкова да му мислиш след като не ти се занимава да оправяте отношенията си и не виждаш начин това да се случи, всъщност.

5.   Не избирай никоя и си живей сам. Такива мъже като теб не заслужават да имат партньорка до себе си.

6.   Не обясни най-важното - защо не си се разделил с приятелката си, след като се държи зле с теб. Вероятно чакаш да научи и да ти стегне багашчето пред вратата?

8.   Според мене връзката с настоящата ти приятелка си е свирен мач. По-добре да я прекратиш, дали ще и кажеш за другото момиче ти си реши, то тя така и така ще разбере. Нямате брак, нямате деца, на 25 си, няма какво толкова да му мислиш. Само да знаеш, че тия работи с изневерите рано или късно се разбират и ако продължиш отношения с 19 годишната имаи предвид, че някой все ще и каже, как са седели нещата. Така, че ако решиш да си с нея си и кажи директно какво било.

9.   И до кога ще я караш така? Ако си точен и честен човек вече щеше да си се разделил със сегашната си приятелка, вместо да лъжеш и да се криеш като мишка. Не искал да наранява, ама комплименти му правела другата, депресиран бил, дрън-дрън, женски драматизации от турски сериали. Много по-обидно е да лъжеш, да заблуждаваш и да губиш времето на някого отколкото да се разделиш цивилизовано. След година същото ще го направиш и с новото момиче и на нея ще и намериш кусури и ще мишкуваш с друга.

10.   Много сте злобни :)
Живейте вие в токсична среда и вижте какво е положението, вместо да съдите хората

11.   Обикновено, който се опитва да балансира между два стола, остава на земята. Аз ходих с един, който доста се постара да ме убеди колко ме обича, каква любов и т. н. Излъгах се, тъй като и аз имах привличане. Беше ми споменал, че се е разделил с бившата си преди около година и доста негативно се изказваше за нея. Имах някаква интуиция, че нещо там не е ок, усещане, че не я е преодолял и се оказах за съжаление права, макар че в началото се прикриваше умело. Зад гърба ми докато ми е разправял каква страхотна жена съм и колко силно ме обича е контактувал с нея, а ми казваше, че даже не се и сещал. Започна да се държи без причина заядливо с мен и от разни други неща разбрах, че е правил опити да си я върне, като същевременно е крил от мен за да ни мотае и двете. Оказа се, че е ударил на камък с нея, понеже си хванала друг и си дадох сметка, че за това си е изкарвал злобата върху мен. Той продължи да ме успива, но вече бях разбрала за каква мишка става въпрос и го зарязах. Та хитрата сврака с двата крака! Като въртиш и си играеш с чувствата на две жени, накрая оставаш без нито една. Съветвам те да престанеш с това малодушие и да поемеш отговорност по кой път ще поемеш без лъжи, иначе рискуваш да се окажещ в ситуацията на мухльото, за който писах.

12.   Зарязвай я старата, иначе ще става по-зле. Скандалите и агресията убиват всяка връзка. С новата по-внимателно, не се хвърляй с главата напред, за да не повториш грешката си, не знаеш какъв човек ще излезе. Бавно и внимателно я проучвай. PS ревността е токсична, ако се натяква и е непремерена, внимавай

13.   10 - Ами като му е токсична средата да се маха оттам, никой не го е вързал насила..