Момчета, помагайте! - Нараних ли го? Обидих ли го? Какво му направих?
Здравейте, момчета
Нуждая се от помощта Ви!
Май се отнесох като глупачка с това момче, а не трябваше! Кажете ми какво може да го е наранило или обидило, че да се отдръпне = познаваме се отпреди 2 години и поддържахме връзка в рамките на половин година - имахме сексуални контакти... като уточнявам сексът беше супер - но нещо го отблъсна от мен.

Възможно ли е да е моята фриволност, възможно ли е да е моята независимост и страх от разкриване на чувства, моята студенина, възможно ли е да е това, че на 2 пъти споменах името на друг в леглото (та уж май не ме чу и не направи никакъв коментар после)?

Моля Ви споделете! Какво Ви обижда и наранява егото? Как действате при наранено его? Мога ли да си коригирам грешката и как? Плийз хелп! :)))

Коментари

1.   Да, на Пешо не му е приятно да чуе, че викаш "А такаа, ГОШЕЕЕ", като свършваш примерно =)) Също и няма да му е приятно, ако му показваш само "студенина", "липса на емоция" и му разправяш какво си правила с гореспоменатия Гошо =)

Така че - да: и си го наранила, и си го обидила. И аз бих се разкарал от такава мацка, независило колко е готина =)
Мисля, че тази "грешка" ако може да се коригира - ще отнеме дълго време, изпълнено с прояви на чувства, наизустяване на името на Пешо и прочее =))

bile

2.   Струва ми се че не казваш всичко, но от това което прочетох ми се струва споменаването на други в най-интимният момент е...... не знам как точно да се изразя може би грозно е точна дума. От друга страна ако е реагирал така на това значи има чувства и то силни към теб.
И само да знаеш момчетата не са по-различни от момичетата и нас ни нараняват същите неща които и вас.
BV

3.   Самия факт, че си споменала името на друг в леглото говори достатъчно. За мен това е причината. Сега той си мисли, че докато сте правили секс ти си мислила за друг, което за него означава, че се е изложил и се чувства гадно според мен, защото го е срам. Вижте се и поговорете така ще се изясни ситуацията....

4.   Всеки реагира различно. Ако има проблем, той ще се изясни най-добре в един разговор между двама ви. Може да е нещо съвсем различно от това, което ти си мислиш. Не бързай с изводи. Поговорете и тогава действай. Разговорът и по-директните въпроси не би трябвало да са проблем, ако сте толкова близки.

5.   Да споменеш името на друг мъж докато правите секс с приятеля ти... Просто му дай малко време, все пак сте отдавна заедно ще те разбере като поговорите открито за това!

6.   100% е това с другото име!!!! На мен ако ми го направят-гола я изхвърлям на стълбите!

7.   Най добре го попитаЙ и проведете един открит разговор, за да си наясно какъв е проблема между вас!!!

8.   Постъпила си ужасно с него. Недей повече да го мъчиш. Помъчи малко себе си. Фактът, че си писала тук, означава, че все пак разсъждаваш. Помисли си за причините, поради които се държиш така. Това е много важно, за да излезеш от този омагьосан кръг. Дори да си била с него само заради секса, именно, за да даде максимума от себе си не е трябвало да го сравняваш с друг. Много незряла постъпка, но лично аз вярвам в тебе, дори само заради това, че си се замислила над постъпката си.
Сара

9.   И аз си мисля, че премълчаваш нещо конкретно, но ти си знаеш.

Според мен си приемала този човек като даденост. Наранила го е съвкупоността от всичко - бъркането на имената, студенината ти.

А по темата с его мога да изпиша пет романа.. Накратко всеки човек различно реагира, когато му е засегнато егото. Едни отвръщат с лошо, т. е отмъщават, други се затврарят в себе си.
Аз лично заради моето си ЕГО изхвърлих няколко човека от живота си за един ден. Просто тогава не можех да правя компромиси със себе си и да се преодолявам. За добро или лошо - времето ще покаже. Аз не бих искала да имам човек до себе си като тебе дори само за секс.
Това с имената и на мен ми се е случвало и то с първият ми мъж в живота. Няма да ти описвам колко е неприятно. Сама можеш да си прецениш къде са ти грешките. Опитай се да бъдеш по-добра. Хората, които се държат хладно, дистанцирано съвсем разбираемо често са сами и остават сами. Ако не искаш и ти да си от тях започни да показваш чувствата си.

Лоша

10.   Е, това сте жените. Направила си непростима грешка, момчето е доста чувствително, щом те отблъсква. Аз бих направил същото. По добре го забрави, няма да се върне.

11.   Леле... направо ме разбихте! Обърках му името с името на мой близък приятел без да искам и веднага се коригирах и не е докато правехме секс, а преди да почнем да правим. Просто докато си говорихме в леглото вместо "Иване, разбираш ли... ", казах "Драгане, разбираш ли ...". Едва ли това е чак такава голяма и непростима грешка.

А относно студенината, може и да сте прави... но всичко това е породено от страх да не бъда после аз наранената. Мислех, че мъжете не са чак толкова чувствителни... поне не дават вид на такива. Но явно съм се лъгала. Хубаво ме осъдихте, а сега ми кажете какво конкретно да направя за да подобря нещата и комуникацията.:)
От Автора

12.   Взимай уроци по комуникация с обществото и най вече с мъжете, че не сме толкова чувстителни не сме, по скоро имаме супер голямо самочувствие....

13.   Е тука вече е проблемацията! И аз имам голямо самочувствие :) И кво правим - все някой трябва да отстъпи, но не мисля да съм АЗ :))) Харесвам си самочувствието, чувствам се комфортно в него, който ме иска ще трябва да го има в предвид и да ме взима с него! В противен случай - пътя и кой от къде е! :) И без обидени и засегнати :) Не е ли така? :)))
От Авторката

14.   До Авторката
Сега разбрах защо пишеш по форумите и защо човека се е отдръпнал от теб
Това което казваш е така на улицата, на работа в автобуса но да подхождаш по същият начин и в любовта е няма как да стане или просто говориш така защото не си била истински влюбена.

16.   До авторката.. ащо с се впрегнала толкова не разбирам... до 70 години ще намериш принца на бял кон... :))) имаш много време

17.   Еми дано не си останеш сама със самочувствието, че не са малко такива.

18.   Ами именно, щото искам да се влюбя и да намеря принца на бял кон, пиша по форумите :) И при следващият принц, да не си повтарям грешките :) Но така като гледам взеха много претенциозни да стават принцовете! Направо угодия няма! Все пак перфектни хора няма - включително и принцесите :))) И винаги съм вярвала, че любовта е "прощаваща" - ако наистина ме обича, ще трябва да ми прости :) Аз самата също доста неща съм прощавала иманно поради факта, че знам че перфектни хора няма :)))
Но благодаря Ви за насоките, помагате ми да проуменя неща за които не съм си давала преди това сметка!
От Авторката

19.   Просто си живей живота и не го мисли толкова. Подходящият човек ще се появи, когато най-малко очакваш. Не забивай в косурите на принцовете. Най-лесно е да търсим недостатъците в хората. Всеки живее със страх да не го наранят, но когато поставяш тези стени отблъскваш хората и може да изпуснеш момента и човека.

20.   До авторката...

На сериозни години си след 5 год ще си на 40 значи търси някой чичко на 50 ще си подхождате

21.   Благодаря! И аз това мисля да направя! :)

23.   Ей много злобни коментари - мъжки ли са, женски ли са - българска му работа! Няма ли някой да ми пожелае да намеря истинската любов и да бъда щастлива и уважавана? :) Пък, ако ще на 50 години да е? :)
авторката

24.   В случая не е важно да ти пожелават щастие и любов, а да ти дадът съвети как да ги запазиш и оцениш, когато ги получиш. На теб там ти е проблема. :)

25.   Не.

26.   Еми благодаря Ви за съветите! Ще се опитам да се вслущам поне в половината от тях.
Автор

27.   А все пак с въпросното момче, за което пусна темата, какво се случи? Оправихте ли си взаимоотношенията?

Лоша

28.   Ами с въпросното момче прецених, че колкото болка аз съм му причинила, толкова и то на мен - нали Ви казах и той не е безгрешен. Щом иска да се отдръпне - има пълната свобода да го направи, аз няма да го спирам. Ако Господ е решил да бъдем заедно той си знае работата - за мен и двамата имаме нуйда от време и пространство, защото явно и двамата сме си причинили достатъчно болка :) това е - не е хепи енд, не е покъртителна драма, просто кивот:)))
Ав.

29.   Момчето не те иска зарежи, хвани си друг.. има и по готини от него. Какво толкова го мъдриш.

30.   Супер съвет! Това и направих! Вече е в графа минало - просто изпитвах известни женски съмнения и терзания, някой трябваше да ми ги потвърди и това бяхте Вие! Отворихте ми очите за моите грешки, но и за много други неща. Thanks :))) Продължавам напред
Av.

32.   Пак искам да изразя благодарността си, за съветите, които ми дадохте. Първоначално реагирах доста остро, но това е поради факта, че не исках да чуя за собствените си грешки.
Сега от перспективата на времете, като прочетох отново вашите коментари, съм на мнение, че сте доста прави и мисля да се променя в положителна насока - "все пак никой не иска да остане сам". Осъзнах, че имам доста прегради и страхове в себе си, с които трябва да се боря, иначе в противен случай това рефкектира върху хората, които искат да са до мен. Определено имам чепат характер, който пречи на взаимоотношенията ми с хората, и по специално с мъжете. Ще си поставя за цел да поговоря с това момче и да му се извиня за обидата най- малкото. Сега като се замисля, не е той единственият, коийто съм наранявала със страховете си - определено ще трябва да предприема мерки спрямо себе си.
Извинявам се, ако съм била груба и рязка в коментарите си - осъзнавам, че това рефлектира не толкова върху Вас, колкото върху мен самата. И отново благодаря за градивната критика.
Весели празници и успех в живота на всички! :)

33.   6 е прав хахаха гола на стълбите, по-унизително от това няма, все1 той нищо не струва за теб нищо чудно че те е разкарал.

34.   Към №33: Сигурно си го заслужавам! Но, знаеш ли? Не ми е унизително! По важното е, че осъзнах грешката и болката, която съм причинила. И се извиних, на момчето. Като по този начин постигнах душевното спокойствие, което търсих. Сега не ми остава нищо друго, освен да се променям... към по-добро.
От Авторката