Най-накрая му намерих профила в Тиндър
Мъжът, който ме лъга почти една година и чиито постъпки не ми се коментират сега, имаше Тиндър през цялото време.
Трябваше да го захапя за това още в началото, обаче си казах, че няма смисъл да си разваляме отношенията заради едно приложение и реших да бъда по-големият човек, хрисимата и кротка жена.
Не съм го хващала да го отваря, обаче има ли значение, след като не живеехме заедно така или иначе и не съм знаела какво прави, докато не е с мен.
Но приложението му си стои все още.
Няма да коментирам защо се разделихме преди две седмици, обаче този човек ми става все по-противен с всеки изминал ден.
Та така, направих си профил, защото винаги ми е било любопитно какво точно си е качил и дали го използва. И започнах да го търся.
Честно казано не очаквах да го намеря в това море от откровени загубеняци и хора, които според мен са ударили дъното, но го намерих.
В описанието за себе си е написал какви ли не лъжи и глупости, като започнеш от това какво работи до това какви са му хобитата.
Направо паднах. Не можах да повярвам, че този мъж, който едва ли не боготворях, е способен не само да търси жена по този начин, ами и да лъже за елементарни неща, които всяка би прозряла, ако задълбочи отношения.
Сега ми се иска да му пратя линк, за да се изгавря, обаче не съм сигурна дали си струва изобщо да падам толкова ниско. Според вас да предприема ли нещо?

Коментари

1.   Няма смисъл. Нека си лъже. Такива си намират майстора рано или късно.

2.   То в тиндър се търси и предлага едно нещо - неангажиращ секс.
Всички лъжат по всички възможни начини само за да го постигнат.
Както мъжете лъжат за себе си, така и жените слагат обработени снимки, на които и майка им трудно ще ги познае.

4.   Отлично се е справил бившия ти. Вече и ти имаш профил сред морето от зсгубеняци и несретници. Явно червейчето човърка още съзнанието ти. Пак той държи въдицата и ако ти вече си била на кукичката, сега друга ще последва примера ти. Искаш да му натриеш носа но се страхуваш- взел ти е страха.

5.   Много мъже, дори и привидно скромни и уж търсещи семейство, действат по същия начин. Не е изолирано явление.

Социалните мрежи, както и достъпът до приложения като Тиндър например, превърнаха взаимоотношенията в нищо повече от една временна сделка, която е с изключително кратък срок на годност. Комбинирано с желанието да не бъдеш никога сам, което се е превърнало в пандемично състояние, сама си представяш за какво става дума.

За щастие, светът е малък и всичко, рано или късно, излиза наяве. Дори и за хора, за които човек никога не би предположил. Една колежка например доста дълго време разказваше, че се вижда с прекрасен човек от Тиндър, много щастлива беше, пишели си всеки ден, чувствала се отново като влюбена тийнейджърка. Този екстаз обаче бе рязко порязан от грозната действителност - когато ми показа снимка на въпросния, с изненада разбрах, че това е мой бивш приятел, за когото знам, че в момента е в уж сериозна връзка с друга жена. Колежката го прие някак, след като ѝ казах, спря контакт с него, чудеше се дали да не пише на другата, искаше контакти и от мен, но не се осмели да каже, да прати скрийншоти на чатове и обясненията му в любов. Така и аз разбрах, че всъщност желанието на този ми бивш приятел да не се публикуват наши общи снимки в социалните мрежи (под претекст, че бил суеверен и някой щял да ни урочаса) е било всъщност едно допълнително удобство, чрез което да си осигури подходяща среда за Тиндър забежките си. Надявам се, че жената до него и сама ще успее да види каква е истината някой ден. На мен не ми е работа да се меся.

Радвай се, че поне си разбрала навреме - такива хора доста манипулират, лъжат те убедително, че си единствена, че искат семейство с теб... спасила си се. Както и номер 1 е казал, ще си намери майстора - ще се влюби до безумие в някоя и тя ще го удари там, където той е удрял многократно.

6.   Щом сте се разделили защо го мислиш още? Живей си твоя живот.