Как се приема факта, че даден човек никога повече няма да бъде с теб
Как се приема факта, че даден човек никога повече няма да бъде с теб. Как? Как се приема факта, че никога няма да направите нещата, които си искал. Никога няма да отидете на местата, които си искал. Как приемаш тая ужасна реалност? Неизживяно.. просто неизживяно.. това чувства на безпомощност ме убива повече от всичко - буквално няма какво да направя. Това е най-мъчителното нещо на света.

Коментари

1.   Защо няма да бъде с теб? ! Защото я пусна да си отиде? Защото не се опита да я задържиш? Защото я загуби с безразличие, мишкуване?
Приема се като си отговориш защо не е с теб.
Много е лесно да изгубиш някоя, после да хълцаме и ревем, че сме я искали.

2.   Тия неща се мислят докато имаш опции. Обичаш някой, показваш му го, стараеш се да правиш компромиси и да сте добре, за да не се докара някой в положението което споменаваш.
Ако са те зарязали не е толкова трудно, не си имала избор, поставили са те пред свършен факт, дори да те държи дълго, знаеш че решението не е било твое и си направила всичко възможно.

Но ако ти си зарязала, правила си се на важна, пък после страдаш, няма сила която да ти помогне.

3.   Ако не е смърт, всичко може да се направи. Ако ти липсва-търсиш..

4.   Трудно, но се приема и човек накрая се примирява

5.   Приема се нормално!

Просто това не е твоят съпруг/съпруга - и край! Точка!

Продължаваш напред, докато срещнеш подходящия за теб човек!

Трябва да имаш търпение!

Аз повече от 10 години си търсих Жената и слава Богу - намерих я!
Който търси - намира, казва Божият Син Господ Иисус Христос - и това е абсолютна истина!

Останалото, за което пишеш, се приема като се обърнеш към Бога от цялата си душа и сърце и се въцърковиш в Православната църква!

Тогава всичко в живота ти ще си дойде на мястото, и няма да търсиш недушеполезни за теб неща!

6.   Ами приема се и продължаваш да живееш. Просто приемаш че пътищата ви се разделят у всеки поема по своя. Естествено, че ако си с емоционална зависимост или идеалист, който вярва във фантасмагории като "вечна любов" и подобни, ще ти е много тежко. И аз бях така по-рано и след раздяла с ученическата ми любов, изпаднах в тежка депресия. Просто не можех да приема факта че след 10 годишна връзка, няма да сме вече заедно. В крайна сметка се наложи да го приема, въпреки че бях на ръба на самоубийството. И продължих по моя път. С повече индивидуализъм и реализъм, и по-малко идеализъм. С втората ми голяма любов също не се получиха нещата и просто си тръгнах. Кофти се чувствах, но ми мина след няколко седмици.
Такова нещо като любов като в приказките, е нереален идеал. Много малко са щастливците, които го изпитват. Ти може да срещнеш твоята сродна душа, да имате прекрасна връзка, и твоята половинка да умре. Такъв е животът. Приеми, че човек трябва сам да извърви житейския си път. Няма компания, която да е вечна. Всичко е до време, като се започне от родителите. После приятелите. Съпруга/съпругата. Децата... Всичко е временно. Но животът продължава. Настрой се по-философски и ще ти е по-лесно.

7.   Пиши й. Бъдете приятели. Щом нещо те дърпа към нея бъди мъж и й пиши. При писането винаги сте приятели пък дори и във фейсбук. Защо чакаш?

8.   Просто приемаш, че няма Бог и всичко е ала бала.

10.   Ами така... Животът е кофти. Някой ден ще погледнеш назад във времето и ще ти липсват времената в които само това ти е бил проблемът.

11.   Знаеш ли какво, ти си някой путьо.
Да, неприятно е ама чак пък толкова, а и защо да ти пука и да мислиш за някой, който не е избрал теб. Е*и му майката и да се спасява, забравяш и все едно не съществува.
Мога да ти кажа, че единствените хора на които им пука за теб и които наистина няма да забравиш и да прежалиш са твоите родители, наскоро почина баща ми, той ми беше най-близкият човек, липсва ми много, всеки ден и бих дал всичко само за една дума да му кажа. Някакви там жени, изобщо не ми пука за тия.
Запомни го това.

13.   Приема се като се разбере, че другият човек е отделна личност с негови разбирания, очаквания и стремежи. Ти може да чувстваш нещата по един начин, но той по съвсем друг и това не означава, че някой от двамата е лош, а просто че сте различни. Освен това хората се променят с времето, може просто да не сте на една вълна или на един и същи етап от живота.
Като приемеш всичко това, ще приемеш и раздялата. Сигурно няма човек на планетата, който не е бил зарязван, така че не си първият, няма и да си последният. Поплачи, пострадай, пък в 1 момент ще си кажеш: абе да не е само тоя/тая, има и други и животът пак ще ти се стори хубав.

14.   Как разбрахте, че авторът на темата е мъж? Сериозно питам, защото аз не разбирам дали темата е писана от мъж.
На въпроса ти, авторе - ако този човек е важен за теб и е жив, потърси го и си дайте шанс, пък времето ще покаже, но е по -добре отколкото да се питаш такива въпроси, все едно някой е умрял.