В омагьосан кръг съм
Имам чувството, че животът ми или поне най-хубавите години от него ще минат без капчица радост. Спомням си кога бях щастлива и усмихната. Сега пак давам вид на такава, но душата ми е свита. Не мога истински да се усмихна и нищо не може да ме зарадва. Мъже почти не ме привличат и когато стане колкото и да се насилвам да изпитам някаква тръпка и емоция съм студена като лед.

Старая се да го прикривам, но до кога? Нямам сили повече да дишам с тази болка по нещо вече изгубено, може би завинаги. Не искам да чакам с нетърпение всеки ден да свърши, защото само в съня мога да забравя всичко.

Омръзна ми да слушам "Ще срещнеш друг. " "Времето лекува. "Три години минаха, а времето грам не ме излекува. Напротив, с времето губя силите си вместо да ми става по-добре. За него всичко е игра на иди ми дойди ми. Иска ми се да му кажа всичко това, но какъв е смисъла? Думите ми няма да го развълнуват. А може би той отдавна ги знае и точно за това се възползва от слабостта ми.

Него ли да обвиня, че ми го причини или себе си, защото не успях да събера сили да тръгна напред? Мислите ли, че съществува любов за цял живот? Надявам се да не. Дано слънцето изгрее по скоро и в моя ден, защото не издържам повече.

Коментари

1.   Думите ти няма да го развълнуват, но ще ти помогнат да оставиш тази история в миналото и да продължиш напред!
Не казвам да забравиш, защото това ще доведе до нови грешки. По-скоро да простиш!

2.   Абсолютно същото е при мен, абсолютно. Само в съня намирам утеха, защото не съм в реалността. И мен ме боли и не спира. Не вярвам в любовта за цял живот.. и аз се чувствам сама и без сили - като теб. И аз не мога да се изправя.. какво ли ще правим с теб.. какво ли..
Тони, 20 г.

3.   И още нещо.. Времето не лекува самотата, времето само ти помага да свикнеш с нея...
Тони, 20 г.

4.   От споделеното имам усещането, че връзката ти не е напълно приключена. Казваш, че си играе на "иди ми, дойди ми" - това значи ли, че още го допускаш близо? Споменаваш, че се възползва от слабостта ти. Още ли е в обкръжението ти този човек? Ако е така, времето няма как да ти помогне.

А то помага - повярвай ми. Бавно и сигурно кара цветовете на миналото да избледнеят. Отваря нови врати. Но и ти трябва да участваш в процеса. Изключи човека от живота си напълно. Прояви малко търпение. Търси съзнателно занимания, които да запълват дена ти.
Наистина всичко се преживява, освен реалната загуба на много близък и скъп човек. Прояви малко воля, все пак..

5.   Според мен разкрий картите, тоест кажи му всичко, и си тръгни. Ако те потърси, и има чувства, ще бъдеш щастлива. Ако не, ще се разочароваш, за което съжалявам, но поне ще го забравиш. Нека е риск печели, риск губи!
Просто и аз живея в такъв ад толкова години, че не зная дали и аз да не постъпя скоро така, поне да не го мисля повече... и да започна отначало след това.

6.   Прекъсни връзката с източника на мъката ти,
не може корен, свързан със стеблото да не го подхранва,
освободи се от всичко свързано с него и тогава мислите обсебени
към него ще се изпарят във времето,
всъщност това е най-трудното - да кажеш край въпреки чувствата,
от там нататък, времето ще работи за теб

7.   Много глупав съвет. Той определено го знае всичко това, тя сама казва, че се възползва от това. Да, ще я потърси и какво? Нещо ще се промени? Още повече ще си прави, каквото иска, знаейки колко е зависима от него.