Ако се съберем, ще бъда отритната от всички
Здравейте!
Аз и бившият ми приятел бяхме заедно година и половина, имаме много общи интереси, сексът е уникален, можем да си говорим с часове на всякави теми и той е човек, към когото изпитвам страшно много любов. Може би година след началото на връзката ни започнахме да имаме проблеми. Започнахме да имаме скандали за глупости, много често имаше напрежение между нас, той даже беше забравил за рожденния ми ден, което много ме беше наранило и след продължителните ни скандали се разделих с него.
И двамата имахме вина за това, което се случваше между нас - аз го ревнувах и той мен, но накрая вече излизаше извън контрол.
След като се разделих с него се запознах с друго момче, излизахме година и няколко месеца, но трябваше да се разделим заради дистанцията между нас, защото на него му се налаложи да се премести заради работата си. Докато бях с него, рядко съм си мислела за бившия ми, но откакто се разделихме започнах все по-често и по-често да си мисля за него, писах му и даже излязохме няколко пъти.
Проблемът ми е следния - родителите ми, приятелите ми и всички около мен го мразят. Никой, никога не го е харесвали на който и да спомена, че отново си говорим, всички имат винаги един и същи отговорр- че ще спрат да си говорят с мен и ще са ми сърдити, Не знам какво да правя - с никой друг не съм изпитвала такива чувства, каквито с него, но ме е страх от факта, че ще бъда отлъчена от всички, ако избера да се събера с него.
Моля Ви за съвет!

Коментари

1.   Какви бивши? ! Стари манджи.
Не можеш да стоиш сама и ти трябва валидация. Я си припомни защо се разделихте. Не мисли за кекс и подобни лиготии.

2.   За да е бивш, има причина. Не се връщай назад, защото няма смисъл, не защото хората ще те отритнат. Те най-вероятно го правят от грижа за теб и защото виждат, че ще си строшиш главата с този.

3.   1 е наистина прав. Вие жените сигурно и 1 седмица не може да изкарате сами. Ще рухнете психически. И правите всякакви извращения като да крадете чужди гаджето и пр.

4.   Решенията ги взимаш ти, а мнението е насочено от теб, защото надали го познават толкова добре, но какво изпълва. Затова много много те се говори за отношенията във връзката, това са лични неща, в който никой не бива да се меси.

5.   Имах такива отношения с бивш, накрая приятелите ми не бяха ок с това да се събирам с него, ами направих го, без да ми пука. Ако някой близък те обича, ще иска да си щастлив, но не би ти пречил да си с когото искаш. Вече дали впоследствие ще страдаш от връзката, си е твой проблем, те са до теб, за да те подкрепят и обичат. Но да и аз съм на мнение, че някой щом е бивш е имало защо. Много рядко хората се променят положително след раздяла. Мисли за себе си, ще загубиш ли нещо, ако се съберете?

7.   Коментарът на номер 4 е много точен.

8.   Вслушай се в хората до теб, в случая според мен много са прави, както и коментиращите, отстоявай своето, дама си с авторитет, едното такова не е най-важно, носталгия с минало не се лекува, продължи напред!
Бивша проститутка и честен политик все още не познавам, така че давай смело напред, мъже колкото искаш, само намери човекът за теб!

9.   За да го мразят толкова вината е твоя, омръзнало им е на близките ти да се оплкваш от този мъж, да им ревеш на главите.

10.   Темата е измислена.

11.   Мила, не се връщай назад, вече два пъти те е разочаровал пак ще го направи, казва ти го човек минал по този пъти!

12.   Самотна си и веднага искаш при бившия, ми постой малко сама, пък виж как се чувстваш. Щом един път сте скъсали, явно има за какво.