За младите момичета и МЪЖЕТЕ!
Тази тема е разисквана безброй пъти, изказвани са хиляди мнения по въпроса, възниквали са немалко спорове и така нататък.
Не я пускам с цел да искам съвет от вас, просто напоследък по-често започнах да се замислям защо, аджеба, младите момичета, да речем в границатата от 15-20 години, си падат по батковци, частнични са случаите на чичковци...?

Да, някои ще кажат - материални интереси. Пари, маркови дрехи, возене в готината кола и други подобни глезотии. Окей, и това го има. По-малките момичета предимно от това се интересуват.

И аз съм от този тип момичета. Вече съм на почти 20 години, но винаги съм си падала по по-големи от мен. Нямам предвид момченца с по 2-3 години разлика. Имам предвид МЪЖЕ. Не знам защо така ми се е получавало... Падам си по мъже, които са с поне 7-8 години (най-малко!) по-големи от мен. Дали защото са улегнали и знаят как да се държат с една жена... не знам. Не мога да си го обясня.

Имам си приятел, с 2 години е по-голям от мен, адски много си го обичам, всичко си ни е супер и сме заедно почти 3 години вече, но пък се случи, че преди седмица му изневерих с друг, при това с 13 години по-голям от мен. Няма какво да си кривя душата - знам, че е грешно, че е долно и така нататък, но ми хареса. Изневерих не от липса на нещо, а по-скоро от любопитство, от желание за нещо ново.

По-възрастните мъже ме привличат не само с маниерите и поведението си, а и с външния си вид. Разбира се - не всички могат да се похвалят като големите красавци, но се срещат такива, които грабват окото.

Не помня дали го бях чела някъде или някой ми го беше казал, но според някои момичетата харесват по-възрастните мъже, защото чувстват липса на бащино внимание, грижа и т.н. При мен може и така да се получава, тъй като моят баща е възможно най-долният измекяр, за когото можете да се сетите. Никога не съм видяла нещо от него, търтей, хрантутник и т.н., безработен от... 15 години вече, майка ми го издържа.

Без да искам се отклоних малко от темата, но все още ми е любипитно защо се получава така, оставяйки настрани факторът "материални облаги".

Светулка.

Коментари

1.   Пък аз залитам по каки само :) Любопитство, съдба или глупост - това е положението. Приеми го.

*Syndrome

2.   Мацка, аз разсъждавам по абсолютно същия начин като теб! Винаги са ме привличали по-възрастни мъже

3.   Здравей, и аз съм била с по-големи имах един случай който беше чисто любопитство, Беше с 27 години по голям от мен, но беше арабин и исках да видя дали е вярно че са големи любовници и много страстни мъже. Оказа се че точно тоя жадуваше за младо и даваше всичко от себе си, но нещо не се получи. Иначе имам някакви граници не харесвам чичковци този беше единичен случай.
Някой момичета също се питат какво е да си с улегнал мъж. Не са само парите и дрешките. Все пак секса е удоволствие няма значени партньорите на колко години са ( в повечето случай, стига разликата да не е огромна).
Хич да не ти пука че си изневерила живота е един и е даден да живееш както решиш за добре, писна ми от това:не прави това ще станеш такава, живота си е мой и си правя каквото си искам. Кога да се забавляваш и да живееш когато си на 35-40 с деца и остаряващ и оплешивяващ мъж ли? Сега му е времето да живеем докато сме млади, докато нямаме деца и отговорности с даден човек.

4.   Няма нищо лошо да харесваш по-възрастни мъже, да харесваш дори други жени и т.н., но твоето е лицемерие - за пред обществото имаш момченце, с което си „нормалната“, а иначе искаш да бъдеш с истински мъж.

Много млади жени и момичета харесват по-възрастни мъже.
Имаме предимството, че е прието в обществото да бъдеш с по-възрастен мъж, защо тогава да не следваш желанието си и да живееш в лъжа с някакво момче?
Това не ти харесвам авторке, лъжата. Скъсай с момчето и си намери истински мъж, с когото можеш да бъдеш!

5.   Понякога по-малките са по-големи!!!

6.   И аз имам такъв "проблем"! ;)))
Е не казвам, че се оглеждам само в чичковци. Имам доста флиртове с много по-големи МЪЖЕ от мен, но само ФЛИРТ! И аз не мога да разбера при хубави, млади момчета все се вглеждам в МЪЖЕ, големи МЪЖЕ! С тях има някаква химия, която с младите момчета я няма. Е все пак да си призная не бих се захванала с нещо повече от флиртуване /което мисля, че е нормално/. ;)))
Ж20

7.   Аз пък съм жена на 45, но по мен си падат предимно млади мъже, говоря за възраст 30-40 годишни. Странното е че и аз си падам по такива, наборите ми или след моята възраст изобщо ги чувствам, стари, за мен...

8.   И аз съм така и може би затова не го намирам за странно.
Аз също на няколко пъти съм се опитвала да си обесня сама на себе си защо се получава така, но не успявам напълно.

Може би е защото ги смятам( смятаме) за по-сериозни, за по-склонни към сериозно обвързване-а аз съм човек, който обича сериозните връзки.

Даже съм забелязала, че когато отида някъде на заведение, погледът ми се спира не върхо "наборите" ми, а върхо видимо по-възрастните мъже. Държа да кажа, че не се захласвам по коли, пари и някакви такива материалистични неща.
Сегашния ми приятел е 10 години по-голям от мене, няма нито S classa, нито пари:)

9.   Това, че си падаш по по-възрастни според мен не е проблем. Мъжът ми е почти 17 години по-голям от мен и съм най-щастливата жена на света, имаме 2 деца, правим страхотен секс и сме приятели преди всичко. Не си мисли, че има нещо толкова нередно в това :)
В, 25

10.   Приятеля ми е 11 години по - голям от мен. И Първо бях с него от любопитство в последствие и чувствата си дойдоха сами. Сега живеем заедно. И съм страшна щастлива.

11.   Абе тургай си го с когото искаш - той животът ще ти покаже правилната стратегия. В началото даже е препоръчително да експериментираш със всичко възможно.

Преди години и аз си падах по какички, с тайната надежда, че заради възрастта имат нещо повече в главата от връстничките ми. Когато се убедих обаче колко си може една жена по принцип в това отношение - кротнах. Даже в момента жена ми е с една година по-млада от мен...

12.   И аз мисля, че не е проблем, по-скоро особеност. :)
А какво става ако МЪЖЪТ има семейство, но въпреки това явно показва влечение??? Продължава ли забавлението или вече е прецакване на нечие семейство?

13.   аз съм на 16 години и винаги съм си падала по по възрастни мъже! почти няма момчета които да ми грабват окото! И между др, баща и и майка ми са разведени от както бях на 5! Мислите ли, че това играе важна роля? А за материалното не е така!! Имаме си фирма и пари, никога не съм имала нужда от повече, но все пак си падам по по възрастни мъже поне с 6-7 години по големи!

14.   Да, номер 5 е прав. Нямаш представа колко инфантилни екземпляри има на напреднала възраст - ето, дори баща ти с неговата пълна безотговорност.

Същевременно е факт, че млад мъж, който си пада по по-зрели жени е най-малкото на тяхното ниво. Докато чичковците, които залитат по момиченца са недорасли идиоти.

15.   Аз съм на 21 и също не мога да бъда привлечена от връстници! Може би защото родителите ми са по-възрастни(баща ми е на 59), съм наблюдавала едно зряло поведение, възпитана съм в патриархални ценности и доста съм надраснала възрастта си като начин на мислене и съответно действия. Това при мен определено е формирало вкуса към по-зрели мъже, защото с тях ми е по-лесно да се разбирам и комуникирам.
Без да си кривя душата ще кажа, че външният вид има огромно значение за мен - на първо място човекът трябва да ме привлича физически. След опознаването идва момента, в който разбирам дали с този човек мога да провеждам разговори, дали имаме общи интереси и дали ще се допълваме или по-скоро ще си пречим.
Аз обаче нямам особено много опит, защото пък от друга страна, това влечение към по-големи мъже в ученическите години по-скоро донесе разочарования, от това че те не ме искаха за нищо друго освен секс. Така бях сама и девствена до преди година и нещо, без никой от приятелите ми да подозира( според мен това е твърде лично и го знаеха само родителите ми). Бях се отчаяла напъло, че заради вкуса си пропущам свестни момчета, но знаете, че насила не става. После най-накрая открих човек, който е на 29 години, знае какво иска и как да се държи и най-вече който се е наживял.. Той оцени факта, че въпреки моя външен вид и множеството възможности, не съм си легнала с някой само за да не съм девствена. За тази малко повече от година заедно не чувствам, че съм пропуснала нито секса, нито че ми е липсвал човек до мен - наваксах си от всичко в рамките на нормалното и не съжалявам за чакането.
И все пак мисля, че една разлика от средно над 12 - 13 години би била по-скоро не за добро, но пък това е строго индивидуално и има двойки, които доказват, че възрастта няма значение, ако има любов, уважение и човек е наясно със себе си!
ПП. Извинявам се за дългия пост ;)