Помощ, дилема!
Здравейте! Момиче на 19 години съм и ви пиша със следния казус: с приятеля ми сме първи курс студенти в една специалност и ходим от три години. В курса сме двойка за пример, отличници във випуска, общо взето всичко изглежда перфектно и като от някой романтичен филм. Той се държи сме по същия начин като от ден 1, но... Винаги има едно "но". От едно известно време насам просто не усещам тръпка, абсолютно всичко ми идва като по сценарий - вяло и предвидимо. Усещам всяка негова стъпка, дума, мисъл ако щете. Обичам го, не мога да отрека, но просто се държа сякаш съм оперирана от чувства в последно време и много се терзая за това. Отбягвам преспивания, срещи, вечери и всякакви неща, които не са свързани с ученето и университета. Другият проблем е това, че сме в обща компания. Признавам, че на моменти съм си представяла какво би било, ако се разделим и просто се отчайвам, защото ситуацията за един от нас би била пагубна, а именно да остане без приятели, защото всеки би заел само една страна... Наистина не знам какво да правя, вече дори се улавям, че изпитвам симпатии към друг дори да не е редно, просто ме блазни самото чувство на еуфория и на нещо ново и непредсказуемо. В главата ми е една огромна каша... Наистина обичам приятеля ми и не искам да го нараня, но със сигурност усеща как се отдръпвам. Дори преди няколко дни го хванах да поглежда в телефона ми, което е доста несвойствено за него. Просто не знам как да постъпя и исках да споделя мислите си пред някой неутрален. Ако все пак някой стигне до края на историята ми ще се радвам да дадете странично мнение, съвет или нещо просто ей така... Благодаря!

Коментари

1.   Еднообразие. Правите ли нещо заедно, освен да учите?
Отидете някъде, на хотел, хижа. Или се запишете на танци.

2.   Нормално е с времето "пеперудите" в стомаха да изчезнат и да не искаш да си "залепен" за половинката си постоянно. Казва и го жена на 30 и във връзка от 9г от които 4 омъжена.
След като ти е скучно и предвиждаш всяко действие на човека до теб, вариант е да попътувате, защото тогава човек изважда много черти от себе си, понякога изненадващи. Направете нещо заедно, което не сте правили и ще ви донесе адреналин (по възможност без алкохол и упойващи вещества). Вървете на картинг, боулинг, джаги, билярд, изиграйте едно Монополи, . Потърси опознаващи въпроси в Гугъл "Въпроси за двойки" и се опознайте пак..
След като момчето се държи добре с теб, ви трябва съживяване на тръпката. Спомни си какво си харесала в този човек.. Ако се разделите, с новия ще е същото след едни 3, 4, 5г.
Дано съм била полезна.

3.   Ами младо момиче си и за това мъжете не могат да разберат, че младите момичета не са израстнали интелектуално и не са подходящи за сериозни връзки. Все още ти се живее и е нормално. Аз също съм само малко по- голяма от теб и те разбирам.

Може би връзката не ти дава израстване и сте изпаднали в рутина, и е твърде хубаво, за да е истина. Не те съветвам бързо да се доверяваш на това чувство, един ден много ще ти липсва тази сигурна любов. Просто си млада още и за това.

4.   Просто любовта е отстъпила мястото на рутината. Опитайте да разнообразите връзката ви. Излизайте повече и правете неща който и двамата харесвате, за да върнете тръпката. Секса е нещо което отново може да върне чувствеността. От личен опит мога да ти кажа, че общите приятели в повечето случай си остават приятели. Това не е война да заемат лагери. Нормално е да ти поглежда телефона, все пак ти не показваш с нищо, че искаш да си с него. Момчето все пак има интуиция и разбира, че нещо не е наред така, че седни и поговори с него. Щом все още го обичаш връзката ви е не приключила. Това, че вече се замисляш е началото на края. Това, че имаш симпатии към други говори, че си започнала да изстиваш към него. Не му го стоварвай като гръм от ясно небе, както се случи в моята връзка.

5.   Изчерпали са се нещата. Най-доброто решение според мен е да приключиш с него преди да си изневерила.

6.   Ами тя историята е банална и се припокрива с 80 % от всичките тук. Няма тръпка, романтика, пеперудките са отлетели, сивота и скука. Връзката е изконсумирана. Иначе приятелят мнооого го обича, всичко му е ок, обаче вече е набелязан следващият тъпкач. Авторката, твоята лав стори с този вече е приключила, остава само да му го съобщиш. Алабализмите с болката и нежеланието да го нараниш и общата компания можеш да ги спестиш.

7.   След точно три години влюбването си отива. Прецени добре имаш ли бъдеще с този човек, най-вече дали е грижовен, работлив и лоялен. Защото много кофти мъже ще ти причинят пеперуди в стомаха в началото, а след това ще искаш изобщо да не си ги срещала

8.   Млада си и без житейски опит.

Ти в момента искаш тръпки, искаш някакви емоции. Вече си много време с този човек и е трудно за нещо ново, изпаднали сте в рутина.

По принцип момчетата и мъжете, ни е по-добре да сме в еднообразие и предпочитаме спокойствието с партньора, от колкото емоциите.

Ти като млада жена искаш емоции, тъй като ти липсва житейски опит. Като станеш на 25-28 години, след суматите и мъже, които са ти обащевали света и са те лъгали само и само за да спят с теб и после да те оставят, ще искаш точно това спокойно и еднообразно ежедневие от мъжа до теб, но да си сигурна, че те обича и че няма да те остави, както са направили другите.

9.   Баналната тема на вечно незадоволените жени. Поне едно 60-70 процента от писанията тук са подобни. Той е добър, до сега всичко е било ок, тя много го обича, обаче нещо ѝ липсва, пеперудките са отлетели, тръпка няма, романтика и разнообразие, сиво, скучно и предвидимо. За три години се изчерпала връзката. С този- толкова. Да влезе следващия. Вече е набелязан.
Искаш съвет? Ето ти един- раздели се с приятеля си, по-добре ще е и за теб и за него. И по-честно.

10.   Парадоксално е, че търсите принцът на бял кон, но когато вече е ваш, искате друг принц. Със сигурност ще се разделите и то по твоя инициатива. Следващият въобще няма да е като първия и ще го зарежеш, защото не е толкова добър. След него ще има други, но с годините ще правиш все повече компромиси с мъжете и накрая ще останеш с последния, който е една класа под настоящия. И тогава ще си кажеш, че е трябвало да си останеш с него, но той отдавна ще има големи деца. Ще се изсмееш гръмко на всичко това, но то неминуемо ще се случи, ако не поумнееш. Жената винаги търси нова тръпка и много, много рядко намира правилният за нея мъж. Това е заложено в нея и тя дори да иска, не може да го преодолее. Затова 99% от обвързаните жени, ще кажат в откровен разговор, че искат да живеят с някой друг. Ако са с него, след време ще искат или друг, или първия.

11.   3 години е кратичко време, за да стигнете дотук. Не си се наживяла, а и сте си организирали твърде скучно ежедневие.
Защо не се запишеш на танци, ба спорт, на някакъв курс. Там ще срещнеш нови хора.
Имаш нужда от разнообразие.

13.   Здравейте, чак сега успях да отделя малко време на темата и да прочета всички коментари и с повечето няма как да не се съглася, но просто чувството на предвидимост ме убива. Родителите ми са женени от 22години, дори при тях не виждам такова вяло и рутинно поведение каквото е в моята връзка и това силно ме потиска. И да, вярно, че сега е времето на равенство между половете и така нататък, но нормално ли е всеки път когато трябва да се предприеме нещо, да се направи все аз да го правя: в последно време опитах доста неща, които да върнат пламъка все някак, но така и не реагира, а в същото време видимо ревнува от другия. Явно просто е решил, че съм му в кърпа вързана и спря да се старае. Абсолютно всичко се свежда до работата, хапването, сесията... По съвсем различен начин си представям живота ми в този етап, в момента ми се правят интересни и вълнуващи неща, което очевидно си противоречи с неговите възгледи. Също и още една ситуация, която силно ме възмути - след като една вечер след голямо мрънкане от моя страна го навих да излезем с приятели на вечеря при разходката ни от нищото един човек започна да ни притеснява като дори понечи да ме удари и.. Ами моят човек абсолютно нищо не направи да ме защити. Защо трябваше другите момчета да се застъпват за НЕГОВАТА приятелка? ! Да, може да се е стреснал, но все пак. Мисля, че доста от дамите биха искали до себе си човек, с който да се чувстват сигурни, а не такъв, който при първи скок бяга. Наистина вече не знам как да действам и започвам да се побърквам.
Авторката

14.   До 13. На теб ти се правят толкова много неща, а боклука викаш не иска. Търсиш под дърво и камък причини с които да го омаловажиш и всичко това, защото не си удовлетворена от много време.
Как виждаш нещата занапред? Че ти ще се промениш или че той ще се промени?
В същото време такива истории са ми най-забавни, когато ти не отбеляза едно негово положително качество и едно нещо, което не е направил като хората.

15.   Авторке, много се надценяваш. Не забравяй, че той е мъж, а ти си жена, по-нискостоящо същество от него. Тази женска болест-мания за висока женска стойност се лекува чрез пребиване от бой. Явно това ти е необходимо за да се освестиш и да си знаеш мястото. Говориш като равнопоставена с мъжа си, каквато не си и никога няма да бъдеш, дори и друг мъж да те вземе за жена.