Защо хората седят в токсична връзка, въпреки че осъзнават, че е такава?

Коментари

1.   Страх от самота и наложеното мнение от обществото, че ако си сам, си супер нещастен, смотан, скучен и негоден.

2.   Някой хора предпочитат да имат дори токсичен партньор пред това да са сами.

3.   От изгода. Ако е жена, да й плащат сметките, мъж: от скука и за секса има и други индивидуални според случая показатели.

4.   Ако може някой да ми преведе термина "токсична връзка".

5.   Често заради няква зависимост, финансова, емоционална, наличи на деца или робуване на "ама какво ще кажат хората", понякога и по навик, когато си бил с някой над 10 години, каквото и да прави все го преглъщаш.

6.   Защото се надяват нещата да се променят.

7.   От страх от промяната. Неспособност да взема живота си в ръце, да поема отговорност за това, което следва. А пък като има замесени и деца...

8.   Защото обичат силно даденият човек, или пък страх от това да не останат сами и изоставени.
Поддържах контакти с едно момче, от начало всичко беше добре, но в един момент изведнъж нещата станха супер токсични от негова страна. Бях много влюбена в него и ако приятелите ми не бяха помогнали да го зарежа, сама нямаше да се справя - поне на този етап, защото сега като преусмислям нещата съм сигурна, че проблемът щеше да се задълбочава повече и повече и съм направила правилния избор. Но нали знаете - влюбен, загубен.

9.   Щото от една страна осъзнават колко е трудно да създадеш връзка, но от друга са тотално зомбирани и заблудени и егото им нашепва, че заслужават много повече. Това води до отравяне на връзката - вечно другия е виновен, той трябва да положи повече усилия, щот аз съм готиния/ната и т. н. Пък и като си тръгнат, къде ще намерят следващия... И така - хем боли, хем сърби.
И очаквам. сега 90% от коментарите да са от някакви пискливи лелки - мъжете това, мъжете онова. Не ви ли омръзна все мъжете да са ви виновни? Така като гледам в последните 10 години все по-виновни стават, а пък вие все по-недоволни. Човек би си помислил че като намерите виновния за проблемите си и ще мирясате, ама уви. Нещо не търсите където трябва тая вина...

10.   Две са най-честите причини.
Зависимост.
Страх

11.   4, за речник чувал ли си? Вместо да питаш, отвори речника и виж. За 1 мин работа е.

12.   Заради децата. В България при развод децата ги присъждат на майката и бащата губи връзка с тях!

13.   От любов. Аз бях дълго време в такава. Имало е случай когато тя се е прибрала пияна, няколко пъти съм ходил да я търся, изневери ми, когато приключихме връзката си, тя ми се изсмя, но все още имам чувства към нея и не искам някой да я нарани.

14.   От зависимост.

15.   Ще разкажа една моя лична история. С бившата ми сме в един клас. Връзката ни беше изпълнена с обиди и нападки от нейна страна. Цялото училище я харесваше. Приятелките ѝ се държаха добре с мен само заради нея. Тук излиза и първата причина да не се разделим - страх от отхвърляне. Впоследствие след раздялата ни останах без приятели в училище и се образува омраза към мен от всички. Нямах много опции по това време (втора причина - страх от самотата) и седях. Изградих доста близки отношения с родителите ѝ. Усещах как имат очаквания към мен да им стана зет след години. Не исках да ги разочаровам на този етап (трета причина). Имах си осигурен секс (четвърта причина). До тогава не бях рязал момиче и нямах куража да го направя (пета причина). В крайна сметка си изневерявах цяло лято, накрая реши да се раздели с мен, като до ден днешен съжалява. За изневерите не знае, макар че има подозрения. Причината винаги е една единствена - страх. Няма зависимост, само страх. Дали от отхвърляне, самота и т. н. това е. За всички изпаднали в това положение бягайте от такива връзки. Мечка страх, мен не страх и така ще сте щастливи!

16.   Номер 11, ти за български език чувал ли си? Хайде сега ми намери този термин. Благодаря.