Изневяра
Здравейте,
Преди доста време преживях изневяра от моя партньор. Няма да се впускам в дълги обяснения, защото историята наистина е много дълга, но крайния резултат е че аз исках да се разделим - той ме гонеше, молеше цяло лято и малрая взех решение да се съберем. Оттогава минаха 4-5 месеца (от септември сега сме февруари), заживяхме отново заедно и така. Проблема ми обаче е, че преди той ми изневеряваше с една негова колежка. Естествено като на филм - тя живее недалеч от нас. В съседното кварталче, но е на пешеходно разстояние. Вече няколко пъти се случва да я засичам пеша да се прибира, включително вчера. Тя също усещам, че ми хвърля един поглед. Въпреки че в минало толкова много време, като видя тази жена, в мен кипва (бях говорила лично с нея началото на лвтото, когато разбрах за тези изневери и оттогава не съм). Нормално ли е толкова много да ме дразни. Като я видях вчера, изведнъж изплуваха абсолютно всички неща, които преди са се случвали. Лошото е че той още работи там, поради други обстоятелства все още не може да се премести от работа, този факт също много ме напряга. Не знам как да се справя с това, да спра да я мисля няколко дни, ако случайно я засека.

Коментари

1.   Ти си много глупава.. всичко, което те дразни си е само заради теб, защото си била толкова наивна да се събереш с него след като ти е изневерил..

2.   За съжаление, проблемът е в теб. Без да те нападам, колко малко трябва да е достойнството на един човек, за да се събере отново с някого след изневяра! Разбира се, че реакциите ти са резонни. Колкото и да потискаш емоциите си, горчивината е там. Я се постави на мястото на „колежката“, кой знае за колко наивна те мисли.

Не си споделила всички обстоятелства относно изневярата, но генерално аз не бих простил такова нещо.

3.   Твоичкият не става, независимо къде и с кого работи. Е, ако тя е знаела за теб, би могла да го отхвърли, но... минало. С дебнене не става, само се съсипваш. На твое място не бих се върнала при него и да изживявам целия тоя стрес.

4.   Нормални са чувствата ви, но вие сте във връзка с него, не с нея, тоест този, който трябва да се обвинява е мъжът до вас. Тя колкото и не ок да е постъпила, е гледала себе си. Нормално е да не я харесвате, но това е прехвърлен яд от мъжа към трето лице.

5.   Бившата ми приятелка също ми изневери. Каза, че иска да е сама да помисли, но разбрах, че се е напила и е спала с нейн колега. За жалост това което преживяваш е нормално. Изневяра се прощава адски трудно. Може мислено да си простила, но по-трудната част е да накараш и сърцето да е съгласно. За мен е невъзможно, дано ти намериш сили в сърцето си, щом още обичаш този човек.
М 25

6.   Да, нормално е мноого да те дразни. Няма начин да си сигурна, че той не продължава да ти изневерява с нея.
Ако имаше друга връзка и беше зарязала кръшкача, отдавна нвмаше да ти пука за съседката-изтривалка, независимо къде и колко често я стещаш.
Търси си друг, а приеми, че този е само за секс и колкото да си запълваш времето, докато срещнеш по-подходящ.

8.   Авторке, най-малкият ти проблем е тази жена. Моето мнение е, че една уважаваща себе си жена няма да си позволи да спи с женен мъж, т. е. толкова й е капацитета. Проблемът ти е мъжа ти, един път щом се е случило ще стане и втори и трети път и т. н. Дали са нормални взаимоотношения това, за мен не са, само наивник ще развали всичко създадено с такива простотии.

9.   Е, това сте жените давате шанс на помиярите, а на добрите момчета, показвате среден пръст, защото не са ви интересни. Давайте, бе давайте, но после не ревете по форумите.

10.   Значи, нея не можеш да я гледаш, кипиш и се дразниш? А твоя партньор как го гледаш всеки ден, как лягаш с него всяка нощ? Когато видиш нея ти изплувало всичко, а когато гледаш него- не? При положение, че не тя, а ТОЙ ти е изневерил предал те е и се е подиграл с доверието ти? Твоичкият малолетен ли, невменяем ли е, не е знаел какво прави или тя му събу гащите и го е изнасили? Тя е виновна, но по-виновен е той. Като си му простила, не прехвърляш ли неговата част от вината върху нея? Проблемът е в него, ако не беше с тази, щеше да е с друга. А и в теб, че не уважаваш достатъчно себе си.
И не можел да напусне, естествено, че ти каже ред причини и ще му повярваш отново. Има една мисъл- който иска, намира начин, който не иска, търси причина.
Помисли върху това, спри да я гледаш и да се дразниш, няма смисъл. Колкото и да ровиш миналото няма да го промениш. По-добре гледай него, който е излъгал и предал веднъж, ще го направи пак, особено щом е видял, че му се разминава.

11.   Затова хората казват, че изневяра не може да се прости, просто раздялата се отлага във времето.

Познавам двойки, които още са заедно дълги години след раздялата, но под "познавам" - имам предвид, че от време на време правя секс с жените. С други думи - уж са простили на мъжете си, но нямат вече задръжки.

12.   Сигурна ли си, че те дразни тя или по-скоро подсъзнателно се дразниш на себе си?

13.   Щом си взела решение да се съберете, ще търпиш. Глупаво е да го обичаш, ама всеки си знае за себе си. Според мен няма да изкарате още дълго. Емо.

14.   Изневярата винаги е дълбоко емоционално, разтърсващо действие. Мобилизира се целият интелектуален, когнитивен, физически, емоционален и полов потенциал на мъжът. Той се превръща в съвсем друго същество, сетивата се изострят, умът става като бръснач, вниманието е изострено до краен предел и т. н. Въпреки, че вътрешно се променяш, то като облекло, лексика, държане, отношение към съпругата и близките -не се променят, те не страдат от липса на нежност и внимание, даже обратното. Все едно си превърнал в добрият вариант на " доктор Джекил и мистър Хайд". Много е вълнуващо, а ако се забъркаш и в по сложна комбинация с още една жена, вече ситуацията е три-векторна, като правило това, вече е най-тежко. Може да се отслабне до 7-8 кг за една година. Това са наблюдения и действия, когото отношенията жена-мъж бяха по оста на чувствата и емоциите, а не на финансите. Времето на прекрасните 80-те години. Разкрепостяване. Не можеш да му се наситиш, то е като опиат. Поне за мен. Не съжалявам. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

15.   Нормално е да те връща непрекъснато към изневярата, но ако не е била тя, щеше да е някоя друга с която да ти изневери твоя мизерник. Но тя не ти е длъжна с нищо, претенции можеш да имаш единствено към твоя Ромео.

16.   Да ти изневерят е ужасно и съсипващо. Най-вече за "простилия". С дебнене само ще се съсипеш и вдигаш акциите, на този, който дебнеш. Той трябва да се опита да те спечели отново, а не ти да го дебнеш. Ако има изневери, то и без дебнене рано или късно ще разбереш. Ще се случват случайности, които ще те водят до отговора, както и не се съсипвай, не си струва за такъв боклук.